برگزیده های پرشین تولز

بررسی اینترنت نسل چهارم TD LTE ایرانسل

information1990

Registered User
لایک‌ها
81
سلام
توضیحات در باره سرویس ایرانسل

پس از ارائه اینترنت 4G برای اولین بار در ایران، اکنون فناوری جدید اینترنت نسل 4 ثابت (TD-LTE) را برای اولین بار در کشور در اختیار شما قرار می‌دهیم. اینترنت نسل 4 ثابت در حقیقت آخرین نسل اینترنت ثابت است و بهترین گزینه برای تامین اینترنت سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تجاری و همچنین منازل مسکونی به شمار می‌رود.

اگر در حال حاضر از اینترنت ADSL استفاده می‌کنید ولی از کیفیت خدمات ارائه شده رضایت ندارید، یا اگر در منطقه زندگی شما پورت خالی برای ارائه خدمات اینترنت ثابت وجود ندارد، اینترنت نسل 4 ثابت با سرعت نامحدود، بهترین گزینه است. به همین سادگی #دنیاتو تغییر بده!

مزایا و قابلیت‌ها
  • پایداری بالای سرویس در آپلود و دانلود
  • مودم‌های مبتنی بر سیم‌کارت
  • امکان ارائه سرویس با سرعت بیشتر در قالب بسته‌هایی با حجم بالاتر مناسب برای مصارف خانگی و شرکتی
  • عدم نیاز به خط تلفن ثابت برای راه‌اندازی سرویس
  • سهولت در جابجایی مودم و امکان استفاده در تمامی مناطق تحت پوشش
  • شبکه بهینه و با کیفیت بالاتر
  • راه‌اندازی سریع سرویس
  • بسته‌های متنوع با امکان انتخاب حجم و بازه‌های زمانی متفاوت
  • پوشش گسترده در ۲۵ مرکز استان

اطلاعات که در ساعات اولیه بنده شخصا با اپراتور صحبت کردم

1- سرعت اینترنت 8 مگابیت برروی سرویس ها هست
2- این سرویس جایگزین سرویس وایمکس ایرانسل هست
3- جتما باید مودم ایرانسل رو خریداری کنید و نمی توانید از مودم های دیگر استفاده کنید برای دریافت اینترنت
4- یک سیم کارت به شما داده می شود و داخل مودم گذاشته می شود و فقط سرویس اینترنت فعال است قابلیت مکامله و ارسال پیامک وجود ندارد

عزیزان که این سرویس رو خریداری کردند لطفا نظرات خودشون رو از ابتد تا انتها به صورت خلاصه و کامل اعلام کنند مانند:

نحوه خرید
مدت زمان فعال سازی سرویس
کیفیت سرویس
پشتیبانی
و...

contact_mehdi

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
138
ممنون میشم دوستان عزیز بگن که سرعتشون چطوریه با این سرویس تازه متولد شده ی ایرانسل :دی

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
والا من الان مودم معمولی رو دارم و استفاده میکنم. یک مودم تی پی لینک 4 جی . سرعت دانلودم هیچوقت زیر 20 مگابیت نیست . همیشه هم ثابته ! این وایمکس رو جون به جونش کنن به درد نخوره ! الکی طرح در میارن برا خودشون که بیان سخت افزار فروشی کنن به خدا.

contact_mehdi

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
138
والا من الان مودم معمولی رو دارم و استفاده میکنم. یک مودم تی پی لینک 4 جی . سرعت دانلودم هیچوقت زیر 20 مگابیت نیست . همیشه هم ثابته ! این وایمکس رو جون به جونش کنن به درد نخوره ! الکی طرح در میارن برا خودشون که بیان سخت افزار فروشی کنن به خدا.

خوش به حالتون . من 4 جی ایرانسل دارم هیچ وقت سرعتم به 3 مگ نمیرسه :(

take

Registered User
لایک‌ها
100
وقت بخیر سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
من سیمکارت ایرانسل دارم از 4g استفاده میکنم جنوب تهران هم هستم تو خونه هم اینترنت اسیاتک دارم که اوایل خوب بود الان افتضاحه هر وقت هم به پشتیبانی زنگ میزنی همین حرفهای تکراری که نمیدونم خاموش و روشن و کن ... این مزخرفات تا کار من به جایی کشید که گفتم من چه سرعت 2 مگ بگیرم ازتون چه 10 مگ سرعت دانلود من همیشه بین 190 تا 220 هستش سر اخر مجبور شد گفت خط شما نهایت کشش 2 مگ منم گفتم پس چرا اینو از اول به ادم نمیگید پول اضافه ندم در نهایت چون واقعا از اینترنت فورجی ایرانسل لذت بردم تصمیم گرفتم مودمش رو بگیرم ولی گرون بود تا اینکه این مودم اومد الان میخوام بدونم من این مودم رو بگیرم همون سرعت که رو گوشی دارم به من میده یا امکان کمتر شدنش هست و مورد بعد من الان به 20 گیگ اسیاتک ماهی 69 تومن میدم 20 گیگ ایرانسل چند در میاد؟

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
وقت بخیر سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
من سیمکارت ایرانسل دارم از 4g استفاده میکنم جنوب تهران هم هستم تو خونه هم اینترنت اسیاتک دارم که اوایل خوب بود الان افتضاحه هر وقت هم به پشتیبانی زنگ میزنی همین حرفهای تکراری که نمیدونم خاموش و روشن و کن ... این مزخرفات تا کار من به جایی کشید که گفتم من چه سرعت 2 مگ بگیرم ازتون چه 10 مگ سرعت دانلود من همیشه بین 190 تا 220 هستش سر اخر مجبور شد گفت خط شما نهایت کشش 2 مگ منم گفتم پس چرا اینو از اول به ادم نمیگید پول اضافه ندم در نهایت چون واقعا از اینترنت فورجی ایرانسل لذت بردم تصمیم گرفتم مودمش رو بگیرم ولی گرون بود تا اینکه این مودم اومد الان میخوام بدونم من این مودم رو بگیرم همون سرعت که رو گوشی دارم به من میده یا امکان کمتر شدنش هست و مورد بعد من الان به 20 گیگ اسیاتک ماهی 69 تومن میدم 20 گیگ ایرانسل چند در میاد؟
معمولا آنتن دهی و در نتیجه سرعت مودم های نسل سه و چهار اینترنت همراه از گوشی ها بیشتر است و یکی از دلایل اصلی اون می تونه این واقعیت باشه که گوشی ها در فاصله نزدیک از بدن کاربر مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل برای کاهش تشعشعات زیانبار، آنتن دهی اونا در سطح مشخصی محدود میشه. من در جاهایی که گوشی ها به زحمت به نسل سه یا چهار وصل میشن معمولا با مودم براحتی به 3G یا 4G وصل میشم و سرعت خوبی هم دارم.
قیمت بسته های مختلف ایرانسل هم بسته به حجم و مدت زمان اعتبار تفاوت می کنه. من در یک سال و نیم گذشته پیوسته از بسته های سه ماه، شش ماهه و یک ساله با حجم های مختلف استفاده کرده ام. برای مقرون به صرفه تر شدن قیمت بسته ها کافیه از یکی از کسانی که در در بازارچه پرشین تولز شارژ ایرانسل با تخفیف و بدون مالیات می فروشند خرید کنید تا در نهایت قیمت بسته های خریداری شده پایین بیاد. من یک بسته یک ساله 100 گیگ بایتی را که 175 هزار تومان قیمت داره اواخر پاییز پارسال با مالیات بر ارزش افزوده 190 هزار و 500 تومن خریدم و دو ماه پیش که بسته تمام شد بسته جدید را با این روشی که گفتم خریداری کردم و قیمت تمام شده 157 هزار و پانصد تومان شد؛ یعنی حدود 33 هزار تومان زیر قیمت اصلی.

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
ممنون میشم دوستان عزیز بگن که سرعتشون چطوریه با این سرویس تازه متولد شده ی ایرانسل :دی
سرعت از ابتدای امسال که فرکانس جدید ایرانسل روی 2600 به صورت گسترده زیر بار رفته بسیار بهتر شده و من با مودم سرعت دانلودم بسته به جایی که باشم بین 65 تا 100 مگابیت در نوسانه. در مجموع در یک سال نیم گذشته می تونم بگم از اینترنت نسل چهار کاملا راضی بودم.
پیش از اون هم وایمکس یک مگ نامحدود ایرانسل با مودم همراه داشتم که با وجود گلایه های برخی از کاربران من شخصاً در بیشتر از 90 درصد موارد راضی بودم. هنوز مودم را دارم و سرویس روی اون فعاله ولی از بهار سال گذشته به این ور دیگه شارژ نکردم و از 3G و 4G ایرانسل استفاده می ک
سرعت از ابتدای امسال که فرکانس جدید ایرانسل روی 2600 به صورت گسترده زیر بار رفته بسیار بهتر شده و من با مودم سرعت دانلودم بسته به جایی که باشم بین 65 تا 100 مگابیت در نوسانه. در مجموع در یک سال نیم گذشته می تونم بگم از اینترنت نسل چهار کاملا راضی بودم.
پیش از اون هم وایمکس یک مگ نامحدود ایرانسل با مودم ببه مدت حدود سه سال استفاده می کردم که با وجود گلایه های برخی از کاربران من شخصاً در بیشتر از 90 درصد موارد راضی بودم. هنوز مودم همراه وایمکس را دارم و سرویس روی اون فعاله ولی از بهار سال گذشته به این ور دیگه شارژ نکردم و از 3G و 4G ایرانسل استفاده می کنم و تقریبا میشه گفت سرعتم همیشه در حد خیلی خوب بوده.
گذشته از مشکلات طبیعی شبکه ایرانسل و کمبود پهنای باند در برخی از شهرها و محله ها و مسائل مشابه دیگر، یکی از دلایل گلایه های کاربران از وایمکس و نیز نسل سه و چهار اینترنت ایرانسل ناآشنایی اونا با برخی مسائل ابتدایی فتی و اتکا به بخش پشتیبانی ایرانسل است که هیچ کاری نمی کنن جز ریست مودم و در نهایت خرد کردن اعصاب کاربران. البته انتظاری هم از اپراتورهای این بخش نیست چون به شبکه دسترسی ندارن و تنها نقش انتقال مشکلات تماس گیرندگان را به بخش فنی انجام میدن. رضایت من از مودم همراه وایمکس ایرانسل میشه گفت نزدیک به 100 درصد بود چون می دونستم کجا اون را بذارم تا آنتن دهی مطلوب را داشته باشم و تقریبا در بیشتر اوقات و در بیشتر شهرهای تحت پوشش سرعت 1 مگابیت را به صورت کامل داشتم. مشابه همین رضایت را هم درباره نسل 3 و 4 ایرانسل از ابتدا داشتم چون می دونستم که چه جوری از سد مشکلات بگذرم. به جز یک بار که در سال 91 برای مشکلی که در دسترسی به وایمکس داشتم به بخش پشتیبانی ایرانسل زنگ زدم و متوجه شدم امیدی به آنها نیست، دیگر یادم نمی آید در این 4 سالی که مشتری اینترنت وایمکس و نیز 3G و 4G ایرانسل بوده ام تماسی گرفته باشم جز اینکه چند بار آنها برای نظرخواهی درباره کیفیت سرویس شان با من تماس گرفته اند.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
فرق این با هات اسپات کردن مودم چیه ؟

قیمت مودمش چقدره

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
فرق این با هات اسپات کردن مودم چیه ؟

قیمت مودمش چقدره

هیچ موبایلی روی این فرکانس کار نمی کنه برای همین فقط باید از مودم مخصوص استفاده بشه
قیمت مودم 359 هزار تومان هست
سرعت از 8 مگ بالاتر شده و در حال حاضر من چیزی حدود 35 مگابیت سرعت دارم
مثل تمام سرویس های lte دیگه ، Nat type 3 هست که برخلاف تبلیغات ایرانسل مطلقا به درد گیم نمی خوره

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
هیچ موبایلی روی این فرکانس کار نمی کنه برای همین فقط باید از مودم مخصوص استفاده بشه
مثل تمام سرویس های lte دیگه ، Nat type 3 هست که برخلاف تبلیغات ایرانسل مطلقا به درد گیم نمی خوره

کیفیت مودم هاش در چه حدیه ؟

در بهترین نرخ هر گیگ چقدر می افته ؟

contact_mehdi

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
138

سرعت دانلودتون توی دانلود منیجر چه مقدار هست؟
میشه شات بدین ؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
به همین سادگی #دنیاتو تغییر بده!
شما شدی مسئول تبلیغات ایرانسل؟! :-/ درضمن یعنی چی که ثابت؟!! 4g ثابت است!!! مودم بیسیم باطری دار بگیر برای یه سیم برق ثابتش نکنید... :)

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
کیفیت مودم هاش در چه حدیه ؟

در بهترین نرخ هر گیگ چقدر می افته ؟

کیفیت مودم ها در سری اول خوب بود که مربوط به greenpacket می شد ، اما ظاهرا مودم های جدید ساخت هواوی هستند که البته من تا به حال باهاشون کار نکردم ولی گفته می شه از لحاظ کیفیت سیگنال دریافتی به خوبی گرین پکت نیست ( البته قاب هر دو مدل مودم یکسان هست و greenpacket نوشته و این صحبت رو یکی از دوستان بنده در ایرانسل به من گفت )
بهترین قیمت هم در حجم بالا و یکساله حدود هر گیگ 1300 تومان در میاد .

این هم اسکرین شات سرعت دانلود :
a21l_333333.jpg

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
یه نکته ی خیلی مهم دیگه هم هست و اینه که پشتیبانی در حد صفر هست، اپراتورها مطلقا بیسواد هستند و با توجه به تازه وارد بودن این تکنولوژی ، اپراتورها هیچ کمکی نمی تونند بکنند و همه ش حرف الکی تحویل می دن
کلا پشتیبانی تعطیله ، امیدوارم بهتر بشه
همچنین nat type شبکه که داغون هست و اصلا به درد نمی خوره که وقتی به پشتیبانی زنگ می زنی اصلا حالیش نمی شه که چی هست و می گه همینه که هست !!!!

j-e

Registered User
لایک‌ها
37
کیفیت مودم ها در سری اول خوب بود که مربوط به greenpacket می شد ، اما ظاهرا مودم های جدید ساخت هواوی هستند که البته من تا به حال باهاشون کار نکردم ولی گفته می شه از لحاظ کیفیت سیگنال دریافتی به خوبی گرین پکت نیست ( البته قاب هر دو مدل مودم یکسان هست و greenpacket نوشته و این صحبت رو یکی از دوستان بنده در ایرانسل به من گفت )
بهترین قیمت هم در حجم بالا و یکساله حدود هر گیگ 1300 تومان در میاد .
آقا جسارتا شما چند وقت هست این سرویس رودارین؟؛ چون من از ADSL شاتل میخوام فرار کنمo_O و برم رو سرویس های ایرانسل حالا بماند که بین FDD وTDD هم موندم ! شاید سرویس 3500 مگا هرتزیشون به دلیل عدم وجود گوشی تو این رنج بهتر باشه.نظر شما چیه؟

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
آقا جسارتا شما چند وقت هست این سرویس رودارین؟؛ چون من از ADSL شاتل میخوام فرار کنمo_O و برم رو سرویس های ایرانسل حالا بماند که بین FDD وTDD هم موندم ! شاید سرویس 3500 مگا هرتزیشون به دلیل عدم وجود گوشی تو این رنج بهتر باشه.نظر شما چیه؟
اینکه از سرویس قبلی به چه سرویس جدیدی مهاجرت کنید بستگی به نوع استفاده تون از اینترنت و میزان مصرف و مسائل مشابه این داره. شما اول باید اطلاعاتی در این باره بدین تا بشه بدرستی راهنمایی تون کرد.

j-e

Registered User
لایک‌ها
37
البته درست میفرمایید ؛ علاوه بر وبگردی دانلودی در حدود ماهیانه 30 الی 40 گیگ ؛سرویس اولیه من سال87 اکو 8 مگابیت بود تا زمانی که دوستان عزیز مخابرات زحمت فیبر کردن(بخوانید انحصاری کردن)خط رو کشیدن که من مجبور به استفاده از یک خط مسی دیگه و سیاست پرداخت ماهیانه شدم(در سرویس اکو سالیانه بوده)الان آرت 5 دارم که متاسفانه پهنای باند کمی داره(برای من) و صد البته هزینه 68000 هر ماه ؛؛ ظاهرا سرویس جدید ایرانسل هزینه کمتری داره(غیر از هزینه اولیه 360000 مودم)
امیدوارم اطلاعات کافی بوده باشه.

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
البته درست میفرمایید ؛ علاوه بر وبگردی دانلودی در حدود ماهیانه 30 الی 40 گیگ ؛سرویس اولیه من سال87 اکو 8 مگابیت بود تا زمانی که دوستان عزیز مخابرات زحمت فیبر کردن(بخوانید انحصاری کردن)خط رو کشیدن که من مجبور به استفاده از یک خط مسی دیگه و سیاست پرداخت ماهیانه شدم(در سرویس اکو سالیانه بوده)الان آرت 5 دارم که متاسفانه پهنای باند کمی داره(برای من) و صد البته هزینه 68000 هر ماه ؛؛ ظاهرا سرویس جدید ایرانسل هزینه کمتری داره(غیر از هزینه اولیه 360000 مودم)
امیدوارم اطلاعات کافی بوده باشه.

با این اوصافی که از هزینه ها و نیز استفاده معمول تان از اینترنت گفته اید شاید باید به شما پیشنهاد کنم به جای TDD-LTE به سراغ FDD-LTE یا همان چیزی که این روزها به نام 3G و 4G همراه شناخته می شود بروید. TDD-LTE تنها در مراکز استانها در دسترس است در حالی که بر اساس خبری که امروز منتشر شد 3G و 4G ایرانسل به ترتیب 1256 شهر و دهستان و جاده و 303 شهر و دهستان و جاده را تحت پوشش دارد. با این وصف از یک طرف پوشش محدود TDD-LTE با پوشش گسترده 3G و 4G قابل مقایسه نیست و از سویی جابجایی و استفاده 3G و 4G ایرانسل در بخش های زیادی از ایران امکان پذیر است. برای دانلود هم که بسته های شبانه یک ساعته و دو ساعته و سه ساعته ایرانسل امکان دانلود تا سقف 60 گیگابایت را با هزینه های اندک چند هزارتومانی ممکن می کنند و مودم های 3G و 4G بسیار متنوع تر از سرویس TDD-LTE است. به هر صورت هم بسته های اینترنت 3G و 4G ایرانسل را بررسی کنید و هم سری به تاپیک 3G و 4G ایرانسل در انجمن همسایه بزنید تا با مرور تجربیات انبوه کسانی که در این تاپیک فعال هستند به درک روشن تری در این باره دست پیدا کنید و پس از آن تصمیم نهایی در زمینه انتخاب نوع سرویس را بگیرید. البته ناگفته نماند که هیچ بعید نیست ایرانسل برای ایجاد تمایل بیشتر در استفاده از خدمات تازه اینترنتی TDD-LTE محدودیت هایی را در خدمات 3G و 4G خود ایجاد کند چنانکه حذف یکی دو بسته پرطرفدار در جشنواره پاییز اعتراض بسیاری از کاربران را برانگیخت اما این بسته ها به دوره های زمانی کوتاه مدت منتقل شدند. از طرفی برای اینکه ببینید خدمات 3G و 4G و نیز TDD-LTE از نظر سرعت انتظار شما را برآورده می کند حتما باید پیش از خرید بررسی های لازم را بکنید زیرا نه تنها میزان پهنای باند هر یک از این سرویس از یک شهر به شهر دیگر تفاوت دارد بلکه در محله های یک شهر نیز توزیع پهنای با یکدیگر فرق دارد و همچنین ترافیک و شمار کاربران نیز از یک محله به محله ای دیگر فرق دارد که همه اینها در سرعت نهایی و رضایت شما تعیین کننده است. بنابراین شتاب نکنید و اندکی بیشتر بررسی کنید.

j-e

Registered User
لایک‌ها
37
با این اوصافی که از هزینه ها و نیز استفاده معمول تان از اینترنت گفته اید شاید باید به شما پیشنهاد کنم به جای TDD-LTE به سراغ FDD-LTE یا همان چیزی که این روزها به نام 3G و 4G همراه شناخته می شود بروید. TDD-LTE تنها در مراکز استانها در دسترس است در حالی که بر اساس خبری که امروز منتشر شد 3G و 4G ایرانسل به ترتیب 1256 شهر و دهستان و جاده و 303 شهر و دهستان و جاده را تحت پوشش دارد. با این وصف از یک طرف پوشش محدود TDD-LTE با پوشش گسترده 3G و 4G قابل مقایسه نیست و از سویی جابجایی و استفاده 3G و 4G ایرانسل در بخش های زیادی از ایران امکان پذیر است. برای دانلود هم که بسته های شبانه یک ساعته و دو ساعته و سه ساعته ایرانسل امکان دانلود تا سقف 60 گیگابایت را با هزینه های اندک چند هزارتومانی ممکن می کنند و مودم های 3G و 4G بسیار متنوع تر از سرویس TDD-LTE است. به هر صورت هم بسته های اینترنت 3G و 4G ایرانسل را بررسی کنید و هم سری به تاپیک 3G و 4G ایرانسل در انجمن همسایه بزنید تا با مرور تجربیات انبوه کسانی که در این تاپیک فعال هستند به درک روشن تری در این باره دست پیدا کنید و پس از آن تصمیم نهایی در زمینه انتخاب نوع سرویس را بگیرید. البته ناگفته نماند که هیچ بعید نیست ایرانسل برای ایجاد تمایل بیشتر در استفاده از خدمات تازه اینترنتی TDD-LTE محدودیت هایی را در خدمات 3G و 4G خود ایجاد کند چنانکه حذف یکی دو بسته پرطرفدار در جشنواره پاییز اعتراض بسیاری از کاربران را برانگیخت اما این بسته ها به دوره های زمانی کوتاه مدت منتقل شدند. از طرفی برای اینکه ببینید خدمات 3G و 4G و نیز TDD-LTE از نظر سرعت انتظار شما را برآورده می کند حتما باید پیش از خرید بررسی های لازم را بکنید زیرا نه تنها میزان پهنای باند هر یک از این سرویس از یک شهر به شهر دیگر تفاوت دارد بلکه در محله های یک شهر نیز توزیع پهنای با یکدیگر فرق دارد و همچنین ترافیک و شمار کاربران نیز از یک محله به محله ای دیگر فرق دارد که همه اینها در سرعت نهایی و رضایت شما تعیین کننده است. بنابراین شتاب نکنید و اندکی بیشتر بررسی کنید.
ممنون از توضیحات کاملتون؛ در اصل الان من به دنبال همون جمله شما هستم ؛ نکته ای که در سرویس دهنده های خطی وجود داره اینه که سرویس را در محل به اصطلاح تحویل میدهند , در حالی که سرویس دهنده های بیسیم مودم رو میفروشن و هیچ تضمینی (به جز نقشه مناطق تحت پوشش که تضمینی نداره!)برای کیفیت در یافت سیگنال نمیدهند.((راستی اون انجمن همسایه رو که فرمودین لینکش رو هم دارید؟)) البته نا گفته نباشه که من این سرویس را در محل ثابت استفاده میکنم.

m.oqbaeifarhang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
دوستانی که میگن خودشون سیم کارت 4g دارن و خوبه این نیاز نیست باید بگم فرق این تو بسته هاش و قیمت بسته هاش هستش

فرستاده شده از SM-E500Hِ من با Tapatalk

بالا