برگزیده های پرشین تولز

بررسی اینترنت نسل چهارم TD LTE ایرانسل

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
دوستان برای بازی انلاین مودم 4.5 بهتره یا TD-LTE؟ تشکر
درباره بازی آنلاین چند پست بالاتر در پاسخ به پرسشی در این باره جواب دادم و فقط درباره مودم های معروف به نسل 4.5 توجه داشته باشید که مزیت این رده از مودمها موقع دانلود مشخص می شه چون با ترکیب دو باند فرکانسی پهنای باند و سرعت بالاتری را در اختیار می گذارند اما روی پینگ که در بازی های آنلاین اهمیت دارد تأثیری ندارند. خرید این مودمها برای دانلودرها هم در صورتی مزیت داره که در محدوده مورد استفاده هر دو فرکانس 1800 و 2600 در دسترس باشه

چای نگین شمال

Registered User
لایک‌ها
161
درباره بازی آنلاین چند پست بالاتر در پاسخ به پرسشی در این باره جواب دادم و فقط درباره مودم های معروف به نسل 4.5 توجه داشته باشید که مزیت این رده از مودمها موقع دانلود مشخص می شه چون با ترکیب دو باند فرکانسی پهنای باند و سرعت بالاتری را در اختیار می گذارند اما روی پینگ که در بازی های آنلاین اهمیت دارد تأثیری ندارند. خرید این مودمها برای دانلودرها هم در صورتی مزیت داره که در محدوده مورد استفاده هر دو فرکانس 1800 و 2600 در دسترس باشه
ممنون از توضیحاتتون
پس با این اوصاف TD رو پیشنهاد می کنید؟

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
ممنون از توضیحاتتون
پس با این اوصاف TD رو پیشنهاد می کنید؟

به نظرم FDD بگیرین با مودمی که مناسب کارتون هست. من یک سال و نیم هست از دانگل یو اس بی e3372 استفاده می کنم که البته وای فای نداره و مدتها مستفیم به لپ تاپ وصل می کردم و چند ماهه که یه روتر af23 هم با قیمت خوب در تخفیف شب یلدا خریدم تا امکان جابجایی مودم رو بیشتر کنم. با این حساب راحت می تونم از گوشی یا پاوربانک یا فندکی ماشین و یا برق شهری برای تأمین انرژیش استفاده کنم و در جاهای مختلف و سفر با وسایل مختلف از طریق وایفای بهش وصل بشم یا از طریق پورت شبکه روتر وسایل قدیمی تری که وایفای ندارند رو بهش وصل کنم. مزیت اینترنت همراه نسل چهار نسبت به اینترنت ثابت نسل چهار اینه که پوشش خیلی وسیع تری داره و جاهایی که فور جی در دسترس نباشه معمولا تری جی هست و شهرهای تحت پوشش اون نسبت به اینترنت نسل چهار ثابت که فقط در مراکز استان ها هست چندین برابره بنابراین پیشنهادم استفاده از اینترنت همراه نسل چهار یا همون FDD هستش که در صفحات قبلی توضیحات بیشتری درباره اش و مقایسه اون با نسل چهار ثابت دادم.

چای نگین شمال

Registered User
لایک‌ها
161
به نظرم FDD بگیرین با مودمی که مناسب کارتون هست. من یک سال و نیم هست از دانگل یو اس بی e3372 استفاده می کنم که البته وای فای نداره و مدتها مستفیم به لپ تاپ وصل می کردم و چند ماهه که یه روتر af23 هم با قیمت خوب در تخفیف شب یلدا خریدم تا امکان جابجایی مودم رو بیشتر کنم. با این حساب راحت می تونم از گوشی یا پاوربانک یا فندکی ماشین و یا برق شهری برای تأمین انرژیش استفاده کنم و در جاهای مختلف و سفر با وسایل مختلف از طریق وایفای بهش وصل بشم یا از طریق پورت شبکه روتر وسایل قدیمی تری که وایفای ندارند رو بهش وصل کنم. مزیت اینترنت همراه نسل چهار نسبت به اینترنت ثابت نسل چهار اینه که پوشش خیلی وسیع تری داره و جاهایی که فور جی در دسترس نباشه معمولا تری جی هست و شهرهای تحت پوشش اون نسبت به اینترنت نسل چهار ثابت که فقط در مراکز استان ها هست چندین برابره بنابراین پیشنهادم استفاده از اینترنت همراه نسل چهار یا همون FDD هستش که در صفحات قبلی توضیحات بیشتری درباره اش و مقایسه اون با نسل چهار ثابت دادم.
بنده مشکل پوشش رو ندارم پس شما می فرمایید 4.5 هم نگیریم فعلا؟ 4 مناسب تر هست؟
برای بنده فقط پینگ ملاکه
کلا مودم رو برای کنسول خریداری میکنم

چای نگین شمال

Registered User
لایک‌ها
161
تا جایی که بنده فهمیدم بطور کلی اینترنت ثابت قابلیت لن و برد وای فای قوی تری داره
اینترنت 4.5 هم سرعت دانلود بالاتری داره
و 4 هم خرید بصرفه محسوب میشه

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
بنده مشکل پوشش رو ندارم پس شما می فرمایید 4.5 هم نگیریم فعلا؟ 4 مناسب تر هست؟
برای بنده فقط پینگ ملاکه
کلا مودم رو برای کنسول خریداری میکنم
همون طور که گفتم مودم های 4.5 که گرون تر هم هستن به درد دانلودرهایی میخوره که مثلا با بسته های 3 ساعته ایرانسل که اسمش نامحدوده ولی 60 گیگ سقف داره میخوان همه حجم مجار بسته را در کمترین زمان ممکن دانلود کنند به شرط این که هم شرایط فرکانسی اجازه بده و هم پهنای باند کافی در اون محدوده وجود داشته باشه. من از مودم خودم که فور جی cat4 هست کاملا راضی هستم چون به دلیل پهنای باند کافی در مناطقی که استفاده می کنم موقع دانلودهای گاه و بی گاهم تا حدود 10 مگابایت در ثانیه یا به عبارتی 80 مگابیت سرعت در اختیارم میذاره و البته گوشی من از نسل 4.5 یا همون فور جی پلاس +4G پشتیبانی میکنه و میتونم اونو برای دانلودهای خاص هات اسپات کنم. به هر صورت مبنای خریدتون باید نوع استفاده و صرفه ی خرید باشه. این دانگلی که من دارم و مثال زدم هم آنتن دهی خیلی خوبی داره و همین اینکه با ترکیب با یک روتر میتونه کاراییش بیشتر بشه که نسبت به یک مودم باتری دار بهتره چون یک پورت شبکه هم در اختیار میذاره و از طرفی در جایی هم که برق در دسترس نباشه براحتی با فندکی ماشین یا پاوربانک یا پورت گوشی میشه انرژی مورد نیاز رو بهش رسوند و یا اصلا مستقیم به پورت یو اس بی لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی وصل کرد. قیمت این مودم الان خوب پایین اومده و میتونید تکی یا به همراه روتر از راستین بازار یا بامیلو بخرین. من مودم را پارسال از بامیلو با تخفیف خریدم و روتر را چند ماه پیش در فروش ویژه یلدا از راستین بازار. البته مودم ها متنوعند و براساس نوع استفاده باید تصمیم بگیرین ولی این مودم به دلایلی که گفتم یکی از پرفروش ترین ها بوده و به صورت آنلاک با هر سه اپراتور فعال در ایران کار می کنه که با توجه به قیمت و بسته های متنوع و پهنای باند خیلی خوب ایرانسل، کسی به اپراتورهای دیگر نگاه نمی کند

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
تا جایی که بنده فهمیدم بطور کلی اینترنت ثابت قابلیت لن و برد وای فای قوی تری داره
اینترنت 4.5 هم سرعت دانلود بالاتری داره
و 4 هم خرید بصرفه محسوب میشه

اینترنت ثابت به خاطر مودمش قابلیت لن و وای فای داره اما نسل چهار همراه علاوه بر امکان جابجایی در بیشتر شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها امکان دسترسی پرسرعت به نسل سه و چهار را فراهم میکنه و البته ایرانسل با توجه به گستردگی پوشش نسل سه و چهار همراه پهنای باند بیشتری به اون اختصاص داده و معمولا سرعت بیشتری از نسل چهار ثابت داره هر چند که این مسأله از یک شهر به شهر دیگر و در داخل شهرها نیز از یک منطقه به منطقه دیگر فرق میکنه چون پهنای باند اختصاص داده شده به دکل ها یکسان نیست و همچنین ترافیک کاربران متصل به دکل ها هم در مناطق مختلف متفاوته. به هر صورت با انواع روترهای موجود دغدغه به اشتراک گذاری از طریق وایفای یا لن را نخواهید داشت.
درباره پینگ هم باید توجه داشته باشید که QoS یا کیفیت سرویس مسیرهای مختلف ایننترنت بین الملل ایران فرق میکنه و این به خاطر اینه که شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند را از فروشندگان مختلفی با کیفیت های مختلفی خریداری میکنه و سرویس دهندگان اینترنتی داخلی که پهنای باندشان را از شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه میکنند در انتخاب مسیر دسترسی و کیفیت اون هیچ نقشی ندارن. مثلا شما به خاطر پینگ خیلی خوب شاتل میرین سروقت این سرویس دهنده اما یه هو بعد یه ماه می بینید همه چیز به هم ریخت چون شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت دوره ای مسیرهای دسترسی اپراتورهای اینترنتی را به اینترنت بین الملل تغییر میده و همه فکر می کنن مقصر اپراتور است اما به جز مواردی که کمبود پهنای باند و ترافیک بالای کاربران دلیل این مسأله هستند در بقیه موارد کیفیت سرویس مسیرهای اینترنتی خریداری شده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت تعیین کننده اس. ایرانسل هم پهنای باند مناطق مختلف ایران را از مسیرهای مختلفی تعیین می کند و کیفیت این مسیرها یکسان نیست. برای اطمینان از اینکه آیا وضعیت فعلی ایرانسل در منطقه مورد نظر شما راضی کننده اس پیشنهاد میکنم پیش از هر چیز با امانت گرفتن مودم یا گوشی کیفیت سرویس را امتحان کنید تا از راضی کننده بودن آن اطمینان پیدا کنید و بعد نسبت به تصمیم گیری درباره خرید مودم برای خودتان تصمیم بگیرید
در مجموع تنوع و قیمت بسته های اینترنت همراه نسل چهار از نسل چهار ثابت خیلی بیشتره و سرمایه گذاری ایرانسل روی این بخش هم با توجه به اتصال گوشی ها به اون گسترده تر

چای نگین شمال

Registered User
لایک‌ها
161
اینترنت ثابت به خاطر مودمش قابلیت لن و وای فای داره اما نسل چهار همراه علاوه بر امکان جابجایی در بیشتر شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها امکان دسترسی پرسرعت به نسل سه و چهار را فراهم میکنه و البته ایرانسل با توجه به گستردگی پوشش نسل سه و چهار همراه پهنای باند بیشتری به اون اختصاص داده و معمولا سرعت بیشتری از نسل چهار ثابت داره هر چند که این مسأله از یک شهر به شهر دیگر و در داخل شهرها نیز از یک منطقه به منطقه دیگر فرق میکنه چون پهنای باند اختصاص داده شده به دکل ها یکسان نیست و همچنین ترافیک کاربران متصل به دکل ها هم در مناطق مختلف متفاوته. به هر صورت با انواع روترهای موجود دغدغه به اشتراک گذاری از طریق وایفای یا لن را نخواهید داشت.
درباره پینگ هم باید توجه داشته باشید که QoS یا کیفیت سرویس مسیرهای مختلف ایننترنت بین الملل ایران فرق میکنه و این به خاطر اینه که شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند را از فروشندگان مختلفی با کیفیت های مختلفی خریداری میکنه و سرویس دهندگان اینترنتی داخلی که پهنای باندشان را از شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه میکنند در انتخاب مسیر دسترسی و کیفیت اون هیچ نقشی ندارن. مثلا شما به خاطر پینگ خیلی خوب شاتل میرین سروقت این سرویس دهنده اما یه هو بعد یه ماه می بینید همه چیز به هم ریخت چون شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت دوره ای مسیرهای دسترسی اپراتورهای اینترنتی را به اینترنت بین الملل تغییر میده و همه فکر می کنن مقصر اپراتور است اما به جز مواردی که کمبود پهنای باند و ترافیک بالای کاربران دلیل این مسأله هستند در بقیه موارد کیفیت سرویس مسیرهای اینترنتی خریداری شده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت تعیین کننده اس. ایرانسل هم پهنای باند مناطق مختلف ایران را از مسیرهای مختلفی تعیین می کند و کیفیت این مسیرها یکسان نیست. برای اطمینان از اینکه آیا وضعیت فعلی ایرانسل در منطقه مورد نظر شما راضی کننده اس پیشنهاد میکنم پیش از هر چیز با امانت گرفتن مودم یا گوشی کیفیت سرویس را امتحان کنید تا از راضی کننده بودن آن اطمینان پیدا کنید و بعد نسبت به تصمیم گیری درباره خرید مودم برای خودتان تصمیم بگیرید
در مجموع تنوع و قیمت بسته های اینترنت همراه نسل چهار از نسل چهار ثابت خیلی بیشتره و سرمایه گذاری ایرانسل روی این بخش هم با توجه به اتصال گوشی ها به اون گسترده تر
ممنون از توضیحات جامع و کاملتون واقعا استفاده بردم
سلامت باشید ان شاء الله

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
دوستان اگر من الان یه مودم که 4.5 رو ساپورت میکنه بخرم و سیمکارت 4.5 جی روش بندازم

با بسته های معمولی ایراسنل هم 4+ میشه ؟

الان گوشی گلکسی اس 6 من با بسته های معمولی ایرانسل 4+ میشه

چای نگین شمال

Registered User
لایک‌ها
161
دوستان اگر من الان یه مودم که 4.5 رو ساپورت میکنه بخرم و سیمکارت 4.5 جی روش بندازم

با بسته های معمولی ایراسنل هم 4+ میشه ؟

الان گوشی گلکسی اس 6 من با بسته های معمولی ایرانسل 4+ میشه
بله

hd2

Registered User
لایک‌ها
83
سلام.
از نظر سرعت ایرانسل بهتره یا همراه اول؟

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
سلام.
از نظر سرعت ایرانسل بهتره یا همراه اول؟

همراه اول كه TD نداره
اگر منظورت مبين نت
مبين نت بهتره ولي گرون تر بايد باشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

َAkooo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله مناطق خیلی کمی رو فعلا پوشش میده
دوستان من تازه TDLTE مبین نت رو گرفتم.
میانگین سرعت دانلودش 30مگه و آپلود 4 مگ، پینگشم حدود 20
قیمت مودم با 10 گیگ میشه 200 تومن.
خوبیش اینه که اول میان خونتون تست می کنه اگه راضی باشید بعد مبلغ رو میگیره در غیر اینصورت هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید.
در ضمن طرحهای تمدیدشم مثل وایمکس نیست و خیلی بهتره، به عنوان مثال من طرح یه ماهه 100 گیگش رو دارم که 70 هزار تومنه.
اینم شماره یکی از نماینده هاشه اگه خواستید بزنگید : 55956052 فروشگاه سافت ری

چای نگین شمال

Registered User
لایک‌ها
161
دوستان من تازه TDLTE مبین نت رو گرفتم.
میانگین سرعت دانلودش 30مگه و آپلود 4 مگ، پینگشم حدود 20
قیمت مودم با 10 گیگ میشه 200 تومن.
خوبیش اینه که اول میان خونتون تست می کنه اگه راضی باشید بعد مبلغ رو میگیره در غیر اینصورت هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید.
در ضمن طرحهای تمدیدشم مثل وایمکس نیست و خیلی بهتره، به عنوان مثال من طرح یه ماهه 100 گیگش رو دارم که 70 هزار تومنه.
اینم شماره یکی از نماینده هاشه اگه خواستید بزنگید : 55956052 فروشگاه سافت ری
سلام لطفا از سایت pingtest.net تست کنید

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
همین الان شارژ هزار تومنی خریدم یک دقیقه اومدم پی تی بدون نشون دادن عکس، شارژهزارتومنی شد 90 تومن. هیچ چیزی هم دانلود نشد 10000ریال شد 90 ریال الان رفتم تو سایت ریگولاتوری شکایت کنم فهمیدم این هم بله مثل خود ایرانسله شکایت شکایت الکی بود همه مواردش رو پر کردم آخر کار ارور داد گفت خطا کد ارور رو هم نداد چند بار هم امتحان کردم یعنی یه ارور سرکاری و یه شکایت سرکاری واقعا متاسفم

واسه خط بدون استفاده ايرانسلم پيام اومده يك گيگ اينترنت رايگان هفت روزه ولي انقدر از دزدياي ايرانسل شنيدم كه بيخيال اينترنت رايگانش شدم! فكر ميكنم يه كلكي تو كارشه! :D

reza.32

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
............

بالا