برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از تراشه:
در حالي كه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي طبق قرارداد شركت‌هاي PAP را موظف به واگذاري 5/1ميليون خط اينترنت پرسرعت تا پايان برنامه چهارم توسعه در كشور كرده و به‌رغم آمادگي PAPها براي واگذاري بيش از 200هزار پورت ADSL در سال جاري، طي اقدامي ناگهاني اواخر هفته گذشته اين سازمان ارائه اينترنت پرسرعت در كشور را محدود كرد.

طبق بخشنامه اخير اين سازمان شركت‌هاي PAP مجاز به ارائه اينترنت با سرعت بيش از 128kb به كاربران عمومي و شخصي نيستند.

به گفته حسام‌الدين عرب‌زاده مدير روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات اين تصميم به دليل محدود بودن ظرفيت پهناي باند اينترنت كشور گرفته شده است تا از اين طريق وضعيت پهناي باند ساماندهي شود.

وي در گفت‌وگو با خبرنگار دنیای اقتصاد افزود: تعداد كاربران اينترنت در كشور در حال افزايش است، در حالي كه ظرفيت پهناي باند كشور محدود است، اما طبق اين ابلاغيه امكان استفاده تمامي كاربران از اينترنت فراهم مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه اين ابلاغيه به صورت موقت صادر شده گفت: به موازات صدور اين بخشنامه در سازمان رگولاتوري اين تصميم مورد كار كارشناسي قرار گرفته و هم‌اكنون ابلاغيه در حال كارشناسي است.

با توجه به اينكه اينترنت پرسرعت در حال توسعه در كشور بود و ميزان تقاضاي كاربران آن نيز رو به افزايش بود، عرب‌زاده در خصوص محدود شدن دسترسي به اينترنت با سرعت بالا گفت: اين تصميم در نهايت به نفع كل كشور خواهد بود و به جهت استفاده بهينه همگان از پهناي باند اينترنت شكل گرفته است، شايد در كوتاه‌مدت موجب ضرر برخي از شركت‌ها شود اما خسارت ادامه روند كنوني در درازمدت گريبان‌گير تمامي كاربران مي‌شود.

در اين ميان برخي از كارشناسان معتقدند تغييرات اعمال شده در نحوه ارائه اينترنت پرسرعت در كشور نشان دهنده ورود دولت به اين عرصه است، اما عرب‌زاده معتقد است: تا پايان سال‌جاري شركت‌هاي PAP مي‌توانند طبق قرارداد به فروش خطوط ADSL بپردازند و تنها در صورتي كه موفق به اين كار نشوند به منظور افزايش ضريب نفوذ اينترنت در كشور طبق برنامه دولت وارد اين عرصه مي‌شود، اما تا پايان امسال به هيچ وجه دولت دخالتي در اين موضوع نمي‌كند.

وي افزود: سازمان رگولاتوري مدافع شركت‌هاي PAP است و اين تصميم نيز موقتي گرفته شده است.

محدوديت در ارائه اينترنت پرسرعت به دليل كمبود ظرفيت پهناي باند اينترنت در حالي صورت مي‌گيرد كه طي سال‌هاي اخير مسوولان مخابرات مدعي بوده‌اند هيچ مشكلي در پهناي باند وجود ندارد و همچنين بارها مسوولان شركت فناوري اطلاعات و زيرساخت اعلام كرده‌اند كه با ازدياد پهناي باند اينترنت در كشور مواجه‌اند.

به گفته ناصر يوسف‌پور مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت نيز ظرفيت اينترنت كشور به زودي دوبرابر مي‌شود.

وي در گفت‌وگويي كه روز گذشته منتشر شد، گفت: هم‌اكنون ظرفيت پهناي باند اينترنت كشور 20 خط STM1 است و مشكلي وجود ندارد.

وضعيت PAPها با ابلاغيه جديد
به گفته مسعود رياضيات، رييس هيات‌مديره انجمن شركت‌هاي اينترنتي ابلاغيه جديد مشكلات فراواني را براي شركت‌هاي PAP ايجاد مي‌كند و موجب تحميل خسارت‌هاي زيادي به آنها مي‌شود.

وي همچنين طرح فوق را مانعي بزرگ براي انجام پروژه‌هاي علمي دانست و گفت: دانشجويان و افرادي كه فعاليت‌هاي تحقيقاتي انجام مي‌دهند، براي تحقيقات خود نيازمند دانلود كردن فايل‌هاي بزرگ هستند كه در صورت تصويب طرح فوق، نمي‌توانند به راحتي به فايل‌ها دسترسي يابند.

وي با اشاره به اينكه بدون اينترنت پرسرعت نمي‌توان با ساير كشورها به رقابت پرداخت، گفت: اين امر مي‌تواند جامعه اطلاعاتي را به با مشكل بزرگي روبه‌رو كند.

مدير يكي از شركت‌هاي ندا نيز به ايرنا گفته است: بسياري از مشتريان ما از پهناي باند بيشتر از kbز 128 استفاده مي‌كنند و نمي‌دانيم با بخشنامه جديد چگونه به فعاليت خود با توجه به تقاضاي زياد ادامه داده و پاسخگوي نياز مردم باشيم.

با توجه به اينكه سازمان رگولاتوري اطلاع‌رساني شفافي در مورد اين بخشنامه نكرده است، بسياري از شركت‌هاي PAP كه اقدام به كاهش سرعت اينترنت براي مشتريان خود كرده‌اند، در پاسخ به اعتراض كاربران خود دليل اصلي كاهش سرعت را اعلام نكرده و مشكل را متوجه خود كاربر عنوان مي‌كنند.در همين حال مدير روابط‌عمومي سازمان رگولاتوري با اشاره به موقتي‌بودن اين تصميم نحوه رفتار PAPها را طبيعي دانسته و گفت: سازمان رگولاتوري امروز اطلاع‌رساني شفافي در اين زمينه خواهد كرد تا كاربران متوجه دلايل اين تصميم شوند.

شركت‌هاي PAP به عنوان انتقال‌دهندگان تكنولوژي ADSL به كشور هم‌اكنون از ابلاغيه صادر شده ناراضي هستند و برخي معتقدند با توجه به اهداف برنامه چهارم توسعه بهتر است به جاي محدوديت در ارائه اينترنت پرسرعت به‌دليل كمبود در ظرفيت پهناي باند مسوولان نسبت به افزايش پهناي باند و تكميل ظرفيت‌ها اقدام كنند.

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
اینترنت مملکتمون مثل بقیه امکانات مملکتمونه خوبیش اینه همشون در یه سطحن!(افتضاح) زیاد نباید با کشور های دیگه مقایسه بشیم فقط در ضمینه انرژی هسته و تسلیحات نظامی باید حرف اولو بزنیم
lol[1].gif
مگه من و شما مهمیم بشینیم mp3 و فیلم دانلود کنیم؟ وا حرفا میزنیا
to_pick_ones_nose.gif

باور کنین یه روزی بتونن اینترنت مملکت و قطع بکنن میکنن شبکه داخلی راه میندازن تا به فرهنگ غرب دسترسی نداشته باشیم
guilty[1].gif
به همین راحتی

عجله نبايد كرد.دير يا زود اين كار رو هم خواهند كرد و با راه افتادن شبكه داخلي انشااله ديگه تحت تاثير فرهنگ اخ و پيف غرب هم قرار نميگيريم و ميريم كه سدهاي پيشرفت يكي از پس از ديگري خواهد شكست و در دنيا حرف اول را خواهيم زد.به اميد آن روز.

ALIAK28

Registered User
لایک‌ها
2
مشکلش ربطی به کم کردن سرعت نداره. اگر شکلی که گزاشته ببینید نشون میده نوسان تا چه حد بوده.این نوسان مربوط به همون کمبود پهنای باند یا مشکل دیگه ای که مربوط به سرورهای داتک هست میشه.

اگر فرض کنیم 128 شده باشه باز باید یکنواخت باشه نه اونطوری.

خوب...اینم بهانه جالبیه !! ولی مال من و برخی دوستان دیگه که از نزدیک دیدم هیچ نوسانی نداره ...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
این محدودیت درسته که ظاهرا جدی هست ولی این داتک هم منتظر بهونه است تا زرتی سرعت رو بیاره پایین چون تو بخشنامه گفت از این به بعد نه اینکه یقه قبلیها رو هم بگیرن

ALIAK28

Registered User
لایک‌ها
2
داتکیان در ظاهر اصلا همچین چیزی رو قبول نمی کنن..میگن سرعت کم نشده ..چون شیر شده بقیه هم دارن مدام !!! استفاده میکنن اینطوریه ...ولی اگر اینطور باشه باید خوب سرعت برای لحظاتی هم که شده بره بالا و نزدیک به قبل بشه ...که نمیشه ...
امروز زنگ زدم...میگه باید همون مبلغ قبلی رو بریزید..@@!!!! میگم سرعت که نصفه ...میگه درست میشه @@@!!! احتمالا میخوان تو یه مقطع کوتاه (( شاید )) سرعت رو کمی بهتر کنن بعد که شارژ ها رو گرفتن ...دوباره روز از نو و روزی از نو .@@!!!!

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
داتکیان در ظاهر اصلا همچین چیزی رو قبول نمی کنن..میگن سرعت کم نشده ..چون شیر شده بقیه هم دارن مدام !!! استفاده میکنن اینطوریه ...ولی اگر اینطور باشه باید خوب سرعت برای لحظاتی هم که شده بره بالا و نزدیک به قبل بشه ...که نمیشه ...
امروز زنگ زدم...میگه باید همون مبلغ قبلی رو بریزید..@@!!!! میگم سرعت که نصفه ...میگه درست میشه @@@!!! احتمالا میخوان تو یه مقطع کوتاه (( شاید )) سرعت رو کمی بهتر کنن بعد که شارژ ها رو گرفتن ...دوباره روز از نو و روزی از نو .@@!!!!

من فکر میکنم اگر همگی تمدید نکنیم، حالشون بیاد سرجاشون. من دو ماه خطم در انتظار نگه داشتم و هزینه آبونمان رو پرداخت کردم. این ماه میخواستم تمدید کنم که با این وضع اگر بخوان پول 256 رو بگیرن، من تمدید نمیکنم. حتی اگر بگن بیشتر از 2ماه خطت رو به حالت انتظار نگه نمیداریم و رانژه خط رو جمع میکنم، میگم بکنید.

snebi

Registered User
لایک‌ها
2
من فکر میکنم اگر همگی تمدید نکنیم، حالشون بیاد سرجاشون. من دو ماه خطم در انتظار نگه داشتم و هزینه آبونمان رو پرداخت کردم. این ماه میخواستم تمدید کنم که با این وضع اگر بخوان پول 256 رو بگیرن، من تمدید نمیکنم. حتی اگر بگن بیشتر از 2ماه خطت رو به حالت انتظار نگه نمیداریم و رانژه خط رو جمع میکنم، میگم بکنید.

منم قبلا گفتم پایه تحریم هستم اما یکی دو نفر نه همه با هم قرار بگذاریم با هم بریم داتک

موقعی که 50 نفر رو یکجا ببینن جا میخورن و یک فکری به حال خودشون میکنن :)

اونهیی که پاین بگن

voltan

Guest
لایک‌ها
2
تحریم؟ فکر بدی نیست
ولی خوب برای من هنوز صورت حساب نیومده نمیدونم چقدر میخوان بگیرن
الان خودشون قبول ندارن که سرعت رو کردن 128؟ یا میگن برای سرعت 128 باید 28 تومن بدین؟

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
میگم داتکی ها فعلا پول مول نریزین تا ببینیم درست میشه یا نه ، درست نشد تمدید نمیکنم
176.gif

voltan

Guest
لایک‌ها
2
من که همیشه برای پول دادن میرم خود شرکت ولی اینماه بیشتر از 22 تومن نمیدم زودتر از 3 هم نمیرم داتک

shakira

Registered User
لایک‌ها
89
امروز از سپنتا زنگ زدن این یه هفته رو خسارت دادن بعد من یه ماه 64 گرفتم بعد قرار شد 10 روزم از اون ور بهم خسارت بدن
45.gif

این سپنتا اخرشه
281.gif
البته اون خانم پشتیبانی هم همین جور البته اسمش رو نمیبرم
277.gif
خدا کنه تا اخر کار شرکت سپنتا سپنتا بمونه
156.gif

shakira

Registered User
لایک‌ها
89
راستی ازش پرسیدم جریان این محدودیت چیه شما چیکار میخواین بکنیین گفت به مشترکین قدیمی همون جوری سرویس میدیم به جدیدا بیشتر از 128 نمیدیم بعد گفت اونها هم میتونن تمدید کنن بدون هیچ مشکلی ولی جریان اون 1.5 دوستمون رو یادم رفت بپرسم پس چرا ایشون جدید با این سرعت گرفته!:p
بعد بهش گفتم این داتک نامرد در حق کاربراش ظلم کرده :wacko: کل سرویسهاش رو نصف کرده خداییش منم با شماها هم دردی میکنم این داتک خیلی .... هست:hmm:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
آقا یکی از بچه ها زنگ زده بهش با این اوضاع فعلی برای ماه بعد قیمت گرفته گفتن
128k=28600 256k= 50000 512k=70000 تومان حالا اگه شد بچه ها هم یه زنگ بزنن بپرسن ببینیم درسته یا نه

hamedv90

Registered User
لایک‌ها
12
آقا یکی از بچه ها زنگ زده بهش با این اوضاع فعلی برای ماه بعد قیمت گرفته گفتن
128k=28600 256k= 50000 512k=70000 تومان حالا اگه شد بچه ها هم یه زنگ بزنن بپرسن ببینیم درسته یا نه
یعنی چی من 128 دارم به جای 22 تومن میدم (1ماه که گرفتم) .. حالا باس 28 بدم!
خیلی سرعتش خوبه!! .. میرم سپنتا .. 64 میگیرم مثل همینه سرعتش!

بای

zirnevis

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به همگی

خوب پارس سرعت منو هم 128 کرد :( من همون پول 384 رو ریختم ولی به ناگهان دیدم سرعتم از 12 بالا نمیره چک نکردم هیچی رو زنگ زدم پشتیبانی گفت سرعت کاربران خانگی رو 128 کردیم و به شما 2 ماه و نیم دادیم چون دیگه پول ریختی دیگه بعد زنگ زدم بخش تمدید گفتن که اگر شرکت داری سری روزنامه رسمی شرکت رو برامون بفرست تا سرعت شما رو برگردونیم وگرنه دیگه 128 بالاتر نمی دیم که نمی دیم همینی که هست....:hmm:

hamedv90

Registered User
لایک‌ها
12
سلام به همگی

خوب پارس سرعت منو هم 128 کرد :( من همون پول 384 رو ریختم ولی به ناگهان دیدم سرعتم از 12 بالا نمیره چک نکردم هیچی رو زنگ زدم پشتیبانی گفت سرعت کاربران خانگی رو 128 کردیم و به شما 2 ماه و نیم دادیم چون دیگه پول ریختی دیگه بعد زنگ زدم بخش تمدید گفتن که اگر شرکت داری سری روزنامه رسمی شرکت رو برامون بفرست تا سرعت شما رو برگردونیم وگرنه دیگه 128 بالاتر نمی دیم که نمی دیم همینی که هست....:hmm:
اینا نمی خوان مردوم از اطلاعات استفاده کنن..

من شنیدم به خاطر اینه که سیستم فیلترینگشون خرابه .. چند وقت دیگه مثل سابق میشن..

آخه بیچاره ها چاره ندارن نمی تونن با برنامه فیلترینگ مردمو ازیت کنن ... :(

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
کسی شاتل داره ؟
چجوریه وضعیتش؟
منطقه هم ذکر کنید

بالا