برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت تلویزیون تعاملی شیما IPTV

akhtatn289

Registered User
لایک‌ها
0
با توجه به راه اندازی سیستم تلویزیون تعاملی شیما (IPTV) و همه گیر شدن این نوع نوین خدمات ، هرکس هر سوالی و یا احیانا نظری در این مورد داره همینجا مطرح کنه که ان شا الله بتونیم در مورد این سیستم اطلاع رسانی کافی کرده باشیم.
سایت رسمی شیما
لازمه درخواست این سرویس داشتن اینترنت پرسرعت از مخابرات تهران می باشد.
برای این سرویس شما نیاز به اینترنت خیلی پرسرعت ندارید،128 کیلوبیت کافیه.
این سرویس فعلا برای مشترکین مناطق مخابراتی 2 و 8 راه اندازی شده که تا پایان نیمه اول سال 91 فراگیر خواهد شد.
هزینه دستگاه 150 هزار تومانه بعلاوه 20 هزار تومان برای نصب و ماهیانه مبلغ 9 هزار تومان که روی قبض تلفن میاد.

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
سلام دوستان
من دوستم توی همین شرکت مار میکنه.
و درسته ممکنه همه گیر بشه ولی با وجود ماهواره احتمالش خیلی کمه.
تازه با این سریال ها و فیلم های قدیمی ایرانی که طرفدار زیادی نداره.
در ضمن شما مطمئن هستسد که با 128 جواب میده؟؟؟ حداقل سرعت نت 1 مگابیت می خواد تا بتونه فیلم پخش کنه. مگر کیفیت خیلی پایین باشه. با 128 مخابرات که کاری نمیشه کرد.

mehdicvl

Registered User
لایک‌ها
141
سلام دوستان
در ضمن شما مطمئن هستسد که با 128 جواب میده؟؟؟ حداقل سرعت نت 1 مگابیت می خواد تا بتونه فیلم پخش کنه. مگر کیفیت خیلی پایین باشه. با 128 مخابرات که کاری نمیشه کرد.

منم با حرف شما موافقم! استقبال خیلی ضعیف خواهد بود (به نظر من). خودم که به شخصه سمتش نخواهم رفت... :دی

اما در مورد اینترنت و اینا رفتم تو سایتش یه چیزایی گفته!

7- آیا کندی سرعت اینترنت و یا قطع و وصل شدن های متوالی آن روی کیفیت تصویر و عملکرد رسانه شیما تاثیر میگذارد؟
خیر. با توجه به اینکه برای ارائه سرویس رسانه شیما از شبکه اختصاصی اترنت بر بستر ADSL استفاده میگردد لذا اشکالات روی اینترنت تاثیری روی عملکرد و یا حتی کیفیت این سرویس نمیگذارد.

12- آیا مجبورم برای استفاده از رسانه شیما، هزینه اینترنت 3Mbps را پرداخت کنم؟
خیر. پهنای باند اختصاص داده شده برای این سرویس روی شبکه داخلی تعریف شده است. این پهنای باند رایگان است و هیچ هزینه ای بابت آن دریافت نمی گردد.

در ضمن مبلغ ماهیانه هم 9000 تومن نیس! 15000 تومنه!!!!
14- قیمت خرید یک دستگاه دریافت کننده دیجیتال سرویس رسانه شیما (Set Top Box) چقدر است؟
قیمت مصوب برای عرضه اولیه همراه با تخفیف 200 هزار تومان شامل کلیه هزینه های اولیه (دستگاه گیرنده، ارسال، نصب و فعالسازی) است.

15- آبونمان ماهانه این سرویس چه مقدار است؟
آبونمان این سرویس به نوع اشتراک بستگی دارد. شرایط و ویژگیهای اشتراکها به زودی اعلام خواهد شد. اشتراک ویژه مخصوص مشترکینی که در عرضه اولیه سرویس ثبت نام کنند، ماهیانه 15 هزار تومان خواهد بود.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام دوستان

خب از دوستت بپرس دیگه!

akhtatn289

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
اره با سرعت 128 هم جواب میده.چون خط شما رو روی حداقل 3 مگ می ببندد.مثلا خط من روی 6 مگا بیت بستن که 128 کیلوبیت مال اینترنت و ما بقیشم مال همین شیما.
درمورد سریال و فیلم هاشم بگم که هر روز حداقل 5 تا 6 فیلم بهش اضافه میشه.فعلا دارن فیلم های قدیمی تر و ارایه میدن ، در اینده هم هر فیلم جدیدی اول رو این سیستم ارایه میشه بعد تو بازار.
مثلا در مورد پخش برنامه های تلویزیونی همه کانال های دیجیتال + 12 استانی+ شبکه جدید پویا نمایی( که هنوز روی سیستم دیجیتال نیومده) را ساپورت میکنه.

akhtatn289

Registered User
لایک‌ها
0
منم با حرف شما موافقم! استقبال خیلی ضعیف خواهد بود (به نظر من). خودم که به شخصه سمتش نخواهم رفت... :دی

اما در مورد اینترنت و اینا رفتم تو سایتش یه چیزایی گفته!

در ضمن مبلغ ماهیانه هم 9000 تومن نیس! 15000 تومنه!!!!

فرار بود 15 تومان باشه قیمت جدید 9 هزاره و قیمت ست اپ باکس با نصبش هم 170 تومان نه 200.
قیمتهای سایتش جدید نیست.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام دوستان

آیا رسانه شیما همان تلویزیون اینترنتی است؟
خیر. این دو سرویس یکسان نیستند چرا که دسترسی به تلویزیون اینترنتی از طریق اتصال به شبکه جهانی اینترنت و بر روی کامپیوتر امکان پذیر است ولی برای دسترسی به رسانه شیما نیازی به اتصال به شبکه جهانی اینترنت و استفاده از کامپیوتر نیست. این سرویس با اتصال به شبکه داخلی قابل استفاده میباشد.

آیا کندی سرعت اینترنت و یا قطع و وصل شدن های متوالی آن روی کیفیت تصویر و عملکرد رسانه شیما تاثیر میگذارد؟
خیر. با توجه به اینکه برای ارائه سرویس رسانه شیما از شبکه اختصاصی اترنت بر بستر ADSL استفاده میگردد لذا اشکالات روی اینترنت تاثیری روی عملکرد و یا حتی کیفیت این سرویس نمیگذارد.

آیا برای استفاده از خدمات رسانه شیما لازم است قبلا نسبت به تهیه سرویس اینترنت اقدام کنیم؟
خیر.

آیا با گیرنده های دیجیتال رایج در بازار می توانیم به این سرویس دسترسی پیدا کنیم؟
خیر. رسانه شیما دارای یک دستگاه گیرنده دیجیتال(Set-Top-Box) اختصاصی بوده که با اتصال به شبکه از طریق زوج سیم تلفن امکان دریافت شبکه ها و داده های مربوط به این سرویس را دارد. اما گیرنده های دیجیتال رایج در بازار با اتصال به آنتن فقط امکان دریافت سیگنالهای تلویزیونی که به صورت امواج در فضا پخش میشوند را دارا میباشند. توضیح اینکه اصولا ارسال برنامه های تلویزیونی به دو طریق امکان پذیر است. الف) از طریق پخش امواج رادیویی در فضا. ب) از طریق ارسال سیگنال روی سیم یا فیبر نوری.

من علاوه بر خدمات رسانه شیما، اینترنت پرسرعت هم دارم، آیا با استفاده روزانه از این خدمات ، حجم ترافیکی اینترنتم مصرف می شود؟
خیر. علی رغم اینکه مسیر ارائه این دو سرویس یکی است، ولی بسته های اطلاعات هر یک از این سرویس ها جداگانه ارسال می شوند. لذا استفاده از یک سرویس تاثیری بر روی سرویس دیگر نخواهد گذاشت.

آیا مجبورم برای استفاده از رسانه شیما، هزینه اینترنت 3Mbps را پرداخت کنم؟
خیر. پهنای باند اختصاص داده شده برای این سرویس روی شبکه داخلی تعریف شده است. این پهنای باند رایگان است و هیچ هزینه ای بابت آن دریافت نمی گردد.

آیا خدمات رسانه شیما را می توان با استفاده از تلویزیون های معمولی دریافت کرد؟
گیرنده های دیجیتال تهیه شده (بسته به مدل) دارای خروجی های گوناگونی همچون Composite، A/V، HDMI، S-Video بوده در نتیجه قابلیت اتصال به انواع تلویزیونها را دارا میباشند. شما در زمان ثبت نام میتوانید با توجه به نوع ورودی تلویزیون خود، گیرنده دیجیتال مناسب را انتخاب نمایید.

حداکثر زمان صرف شده از هنگام ثبت نام تا زمان فعال شدن سرویس در محل متقاضی چقدر است؟
برای ارائه سرویس نیاز به اجرای چند مرحله امکان سنجی روی خطوط تلفنی متقاضیان میباشد، زمان تخمینی برای امکان سنجی و نصب سرویس 20 روز از زمان تکمیل ثبت نام می باشد.

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
آقایون و خانوم‌ها نخرید ها! این محصول رو تحریم كنید ببینیم پهنای باندشون رو چیكار میكنند!

yasin.r

Registered User
لایک‌ها
120

darvish1900

Registered User
لایک‌ها
116
این کار تو ایران استقبال نمیشه

مگه آدم مغر خر خورده وقتی ماهواره هست بشینیم فیلمهای نفتی اینها رو ببنیم.
صدا و سیماش چی داره که این داشته باشه

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
تاپیک زیرخاکی را بیارم بالا!

مشکل اینه که آن محتوایی که میخواهد اینترنتی ارائه شود ارزش این همه هزینه را ندارد!

آن 200.000 هزار تومانش پول زوره!

باز اگر ست‌آپ باکس‌اش رایگان بود یک چیزی!

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
خوب کاری کردی تاپیک زیرخاکی بالا آوردی ،‌ سه سال و نیم از این سرویس میگذره و همه میزان فراگیر شدنش رو دیدن ! :D

bahmani.moojafzar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من برای خدمات تلویزیون تعاملی (IPTV) یک پیشنهاد خیلی خوب دارم

شرکت موج افزار مهرگان کیش یک شرکت دانش بنیان است که بصورت تخصصی بر روی راهکارهای تلویزیون تعاملی فعالیت دارد. ویژگی این سیستم قابلیت سازگاری محصولات با انواع تلویزیون ها و زیر ساخت های IP و RF و قابلیت تعامل با انواع نرم افزارهای موجود در مجموعه ها از جمله هتل ها، بيمارستان ها، مراکز اقامتي، ساختمان هاي اداري تجاري، برج هاي مسکوني، مراکز آموزشي، مراکز خريد، فرودگاه ها، هواپيما، قطارها و اتوبوس ها می باشد.

www.moojafzar.com

بالا