برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL در رشت

nemesis2005

Registered User
لایک‌ها
270
اینطوری نمیشه !
باید همه کاربرای اندیشه سبز باهم باشن و تحریم کنند تا حساب کار دستشون بیاد!

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
يعني فكر ميكنيد تعداد مشتركان انديشه سبز براي adsl چند نفر است؟چون به نظرم مياد تعداد كم باشه به تعداد انگشت دست چون هربار ميرم طرف ديگه ميشناسه شايد نزديك 2 ساله هربار ميرم اشنا شده واسم رو ميداند!!!!

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام هومن خان
راستش گرفتاری من با فن آوا اینه که ساپورت نداره اما مشکل اصلی من که از روز اول هم وجود داشت اینه که یه مثلث زرد میاد میگه IP conflict داری با یه کامپیوتر دیگه که در این حال سرعتم میشه در حد صفر و عملا هیچ کاری نمیتونم بکنم!
راستش من فکر میکردم چون NAT شده و ستینگ درست نیست این مشکل رو دارم اما بعد که دقت کردم دیدم IP که conflict داره 192.168.1.7 هست که این IP داخلی مودم منه خلاصه ایراد هارو نوشتم و بردم دادم و کلی هم گیر هم دادم تا یه مودم دیگه گرفتم واسه تست که مشکل حل نشد!
سه ماهه که دارم زنگ میزنم رشت و تهران، هیچکی نبود بگه 192.168.1.7 مال مودم خودمه آخرش خودم فهمیدم!
البته این ایراد همیشگی نیست ولی خیلی زیاد اتفاق میافته و منو بیچاره کرده حالا موندم چیکار کنم از چاله در اومدیم افتادیم توی چاه!
تو رشت که همه شرکتا عوضی هستن، اندیشه که ADSL میده فقط واسه این که بگه ما هم داریم ( با این قیمت و محدودیت احمقانه)، پارس وی که نمیدونم اما از پارس آنلاین کلاهبردار تر توی ایران شرکت پیدا نمیشه، فن آوا هم که با این NAT که همه دنیا میگن مشل دار هست و با این ساپورت شاهکارش دیگه حداقل منو بدبخت کرده، خب با این حساب فکر میکنم تنها راه باقی مونده فرار کردن از این خراب شده باشه چون وقتی 30 دلار میدی واسه یک مگ مشکل نداری که هیچ منت مشتری رو هم میکشن.

hooman_ronin

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام شما ip داخلی مودم رو میتونی تغییر بدی باید وارد کانفیگ مودمت بشی اونجا یه قسمتی هست که ip موودمو نشون میده و البته تغییر هم میشه داد البته مطمئن نیستم مشکلت حل بشه چون ماله شما یکم عجیبه
یعنی کامپیوترت همون ip رو میگیره که مودم میگیره؟

nemesis2005

Registered User
لایک‌ها
270
سلام هومن خان
راستش گرفتاری من با فن آوا اینه که ساپورت نداره اما مشکل اصلی من که از روز اول هم وجود داشت اینه که یه مثلث زرد میاد میگه IP conflict داری با یه کامپیوتر دیگه که در این حال سرعتم میشه در حد صفر و عملا هیچ کاری نمیتونم بکنم!
راستش من فکر میکردم چون NAT شده و ستینگ درست نیست این مشکل رو دارم اما بعد که دقت کردم دیدم IP که conflict داره 192.168.1.7 هست که این IP داخلی مودم منه خلاصه ایراد هارو نوشتم و بردم دادم و کلی هم گیر هم دادم تا یه مودم دیگه گرفتم واسه تست که مشکل حل نشد!
سه ماهه که دارم زنگ میزنم رشت و تهران، هیچکی نبود بگه 192.168.1.7 مال مودم خودمه آخرش خودم فهمیدم!
البته این ایراد همیشگی نیست ولی خیلی زیاد اتفاق میافته و منو بیچاره کرده حالا موندم چیکار کنم از چاله در اومدیم افتادیم توی چاه!
تو رشت که همه شرکتا عوضی هستن، اندیشه که ADSL میده فقط واسه این که بگه ما هم داریم ( با این قیمت و محدودیت احمقانه)، پارس وی که نمیدونم اما از پارس آنلاین کلاهبردار تر توی ایران شرکت پیدا نمیشه، فن آوا هم که با این NAT که همه دنیا میگن مشل دار هست و با این ساپورت شاهکارش دیگه حداقل منو بدبخت کرده، خب با این حساب فکر میکنم تنها راه باقی مونده فرار کردن از این خراب شده باشه چون وقتی 30 دلار میدی واسه یک مگ مشکل نداری که هیچ منت مشتری رو هم میکشن.

اگه قرار باشه دم فرار کنه که دیگه کسی نمیمونه ! باید جولوی اینا ایستاد ! مشکل ما اینه که با هم ارتیاط کمی داریم !اگه میشد من حاضر بودم چند ماه اینترنت استفاده نکنم ولی اینارو آدم کنم !

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام همومن جان
بله میدونم و این کار رو هم کردم ، یعنی IP دستی دادم اما درست نشد. IP مودم با کامپیوتر قاطی نمیشه، مال مودم 192.168.1.1 هست و IP که dhcp به کامپیوتر اختصاص میده از 192.168.1.3 تا 192.168.1.30 هست مشکل اینه که وقتی یک IP به من اختصاص میده میگه یه کامپیوتر دیگه هم با همین IP هست؟؟؟!!!
nemesis2005 جان شما هم کاملا درست میگین و باهاتون موافقم حتی به این فکر افتادم که کاربرای ADSL کل ایران رو یجوری دور هم جمع کنیم و اعتراض کنیم یا مثلا یجوری بریم تعزیرات شکایت کنیم چون همونطور که میدونی مخابرات چند دوره ارزون کرده اما شرکتا کلک مرغابی میزنن مثلا میگن 3 ساعت مساوی 9 ساعت که خوب نگاه کنی میبینی اون اضافه مال ساعتای عجیب غریبه مثلا 3 صبح تا 9 صبح، کلاه بردار تر از این شرکتای سرویس دهنده اینترنت پیدا نمیشه.

nemesis2005

Registered User
لایک‌ها
270
nemesis2005 جان شما هم کاملا درست میگین و باهاتون موافقم حتی به این فکر افتادم که کاربرای ADSL کل ایران رو یجوری دور هم جمع کنیم و اعتراض کنیم یا مثلا یجوری بریم تعزیرات شکایت کنیم چون همونطور که میدونی مخابرات چند دوره ارزون کرده اما شرکتا کلک مرغابی میزنن مثلا میگن 3 ساعت مساوی 9 ساعت که خوب نگاه کنی میبینی اون اضافه مال ساعتای عجیب غریبه مثلا 3 صبح تا 9 صبح، کلاه بردار تر از این شرکتای سرویس دهنده اینترنت پیدا نمیشه.

بنظر من باید از رشت شروع کنیم ! درسته که یمت مخابرات پایین اومده ولی ما با استفاده از این ADSL گرون قیمت داریم یجورایی بهشون ثابت می کنیم که محتاجیم ! ولی نباید اینطوری بشه !
اگه بخوایم قیمت اینترنت هوشمند رو با اینترنتی که اینا دارن میدن مقایسه کنیم میبینیم که تقریباً دارن 2 برابر میگیرن !
چون هوشمن تا جایی که من می دونم ساعتی 300 تومن ! ولی شرکتها دارن کارت 3 ساعته رو الان دقیق نمیدونم ولی در حدود 600-700 تومن میگیرن ! هزینه مکالمه بطور نسبی ساعتی 200 تومن که با هوشمند اینترنت میوفته ساعتی 100 تومن !

ما باید دیگه اشتراک نگیریم ! البته اینطوری نباشه که منو تو نگیریم!اول باید یه گروه چند نفره که تعدادشون زیاد باشه جور کنیم تا شرکت احسلس کنه که یه خبرایی داره میشه !

I Walk Alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان همشهری گلم ! قبل از اینکه برم سر اصل مطلب یه بیو کوچیک از خودم میدم !
من پدرام هستم ( شما منو پدی صدا کنین ! :D ) 17 سالمه حمیدیان زندگی مکینم !
دوستان من تمام صحبت هاتون رو کامل خوندم البته نمیدونم این مشکل Nat که میگید برای من مشکل ساز میشه یا نه ولی بر فرض که برای من مشکل ساز نباشه بنظر شما من بهتره از کدوم شرکت یه خط ADSL 256 نامحدود بگیرم بهتره ؟ ( با در نظر نگرفتن NAT ! ) لطفا راهنمایی ام کنین ؟
راستی یه ISP تو رشت هست که برای دیال اپ ها هست انصافا در مقابل کارت نت های دیگه خیلی بهتره یعنی مجهزه ! حالت فشرده سازی دیتا که بیشتر کارت نت ها ندارن این کارت داره سرعتش هم در حدود 56 تا 64 هست اسمش DGS خواستم بدون این ISP خدمات ADSL هم میده ؟ اگه بده که عالی میشه از نظر من بهترینه چون هم قیمتش ارزون تر از کارت نت های دیگس از هم سرعتش هم امکاناتش ! فقط خداکنه خدمات ADSL هم داشته باشه !
با تشکر ! فعلا بای ...

Last edited:

I Walk Alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچکس نیست جواب منو بده ؟؟؟

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام پدی جان
درخدمتیم، اولا که مطمئن باش با NAT مشکل خواهی داشت، چرا؟ از سایت های آپلود عمومی مثل رپید شر و غیره معمولا نمیتونی دانلود کنی، از V P N نمیتونی استفاده کنی، از توررنت و ای میول نمیتونی استفاده کنی، اگر اهل کارت ماهواره باشی از Gbox معمولا نمیتونی استفاده کنیو اینم بدون که NAT ساده ترین اما مشکل ساز ترین کانفیگ برای شبکه هست! بازم بگم؟
خوب با این حساب اگر واقعا برات مشکلی نیست 256 فن آوا رو بگیر که محدودیت نداره و ارزون تر هم هست، اما اینم یادت باشه که اگر به مشکل برخوردی حسابت با کرام الکاتبین هست. lol
اگر میخوای وب گردی کنی که همون دیال آپ برات بهتره، راستش منم الان دارم از ADSL خودم فقط برای وب گردی استفاده میکنم، دلیلشم فقط تنبلی و تنفر از صدای ویز ویز مودم هست.
ماه گذشته با فن آوا دچار یک اختلاف حساب جزئی در حد 10، 15 تومن شدم حدود سه هفته طول کشید تا متوجه بشن که موضوع از چه قراره و من توی این مدت از اینترنت هوشمند استفاده میکردم که هزینه اش شد 28000 تومان!!!
وقتی میگم فن آوا از نظر ساپورت مشکل داره حرف منو قبول کنین.
اگر قیمت براتون خیلی مهم نیست برین از پارس وی یک نامحدود 128 بگیرین که فکر کنم حدود 42 تومان باشه، اصلا و ابدا هم در فکر اندیشه نباشین که قیمتاش خیلی خیلی بالا و محدودیتش خیلی خیلی کمه!!!
البته اینم بگم که هومن خان در باره سرعت فن آوا درست میگن و سرعت دانلودش برای من از پارس وی بیشتر و بهتره، اما بدون فایده هست چون مگه چقدر میشه مستقیما از یک وب سایت دانلود کرد؟ بیشتر دانلود های یوزر ها یا از جاهایی مثل رپید هست یا از ای میول و تورنت که عملا این کار در فن آوا شدنی نیست، من یک بار برای دانلود کردن یک فایل از رپید سه روز منتظر شدم اونم تازه بخاطر مشکلات NAT معمولا وسط کار قطع میشه و باز باید یکی دو ساعت منتظر بشی.
این شرکتی هم که اسم بردی فکر نکنم ADSL داشته باشه و فقط همین سه تا هستن که توی رشت ADSL میدن، متاسفانه!
اگر سوال دیگری بود در خدمتیم.

I Walk Alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بسیار ممنون از اطلاعات کاملی که دادی !
راستش من بیشتر برای دیدن ویدیو ها انلاین میخوام اقدام به خرید ADSL بکنم ! این موضوع NAT که برای ویدیو های انلاین مشکل ساز نمیشه ؟
در ضمن اون سایتی که من ازش ویدیو انلاین میبینم گفته حداقل سرعت برای دیدن ویدیو باید 256 باشه ! حالا اگه من 128 نامحدود از فناوا بگیرم بنظرت میتونم ویدیو ها رو با Delay کم ببینم ! چون من با دیال اپ وقتی میرم توو سایتش برای دیدن ویدیو ها هر 1 ثانیه برای Buffering ویدیو Delay ایجاد میشه با 128 بهتر میشه ؟ یعنی طوری میشه که Delay در حد دیوونه کننده نباشه ؟

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام
خوب خودتون میگین حداقل باید 256 باشه پس معلومه که 128 نصف سرعت لازم برای دیدن ویدیو های مورد نظر شماست، این که چقدر delay خواهد بود بستگی به سایت مورد نظر و سرعت واقعی لینک شما داره که به احتمال زیاد فقط بصورت اسمی 128 خواهد بود و سرعت واقعی شما تقریبا همیشه کمتر از 128 خواهد بود!
پس با این حساب در بهترین شرایط برای دیدن یک ویدیوی 10 دقیقه ای باید حدود 20 تا 25 دقیقه برای شما زمان ببره، یادتون باشه که گفتم بهترین شرایط! البته در ایران فکر نکنم 128 با این شرایط وجود داشته باشه!
اینو بدونین که با 128 با یوتوب هم مشکل خواهید داشت چه برسه به این که بخواین ویدیو آنلاین ببینین!
در حقیقت شما باید 512داشته باشین تا راحت و بدون دردسر بتونین این ویدیو های 256 رو ببینین.
اما جواب کلی به شما اینه که، خیر NAT برای این کار مشکلی ایجاد نمیکنه.

Last edited:

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
براي يك جايي چند ماه پيش از انديشه سبز مودم adsl گرفتم الان ديگه اونا پشيمون شدند وديگه adsl نميخوان به انديشه گفتم اين مودم رو پس ميگيريد گفتند نه!!!!
كاشكي ازهمان اول مودم رو از اينجا نميخريدم از بازار ميخريدم ارزانتر هم تمام ميشد به جاي اينكه 55 حساب كنند
مودم خودم هم كه قديمي مال 2سال پيشه كه ازشون گرفتم

نزديك 2سال از128 استفاده كردم ديدم زيادي الكي دارم وبگردي ... ميكنم وبه صرف نيست كردمش 96

الان پارس وي 128 رو چند ميده؟ 96 چند؟
راستي اطلاع داريد الان ميشه يعني با همين مودم از پارس وي Adsl گرفت؟ الگي گير ندن حتما از ما مودم بايد بگيريد!!!

معلوم نيست قيمت ها كي ميخواد ارزان بشه اينجا!!!!

I Walk Alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با این وضعیت افتضاح ISP های رشت یکی باید بزنم توو سره خودم یکی تو سر ISP های رشت ! من چقدر بدبختم که مال رشت هستم !

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
بچه ها راستی من دو سه روز پیش یک خبری خوندم که رگولاتوری قیمتها رو ارزون کرده و چند تا قانون گذاشته، نرخ هم مشخص کرده به این صورت:
adsl-tarif1.jpg

بعد هم گفته هر شرکتی به قانون عمل نکرد میشه ازش شکایت کرد.
نظر شما چیه؟
میخوام یک تاپیک جدید بزنم در این مورد ببینم بچه های پی تی چی میگن.

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
اين قيمتها همه الكي تو رشت اگر بشه كه عالي ميشه ولي حيف
كه اين انديشه گران گاز ارزان نميكنه
ايشالا كه زودتر ارزان كنه الان 96 همين قيمت 512 است

Kianooshzare

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به همگي بچه هاي رشت

من چند روز است كه ساكن رشت شدم و خيلي پيگير دريافت adsl شدم

ولي متاثفانه ديدم كه كيفت و قيمت خدمات اينجا به هيچ وجه قابل مقايسه با مشهد نيست كه تا حالا اونجا بودم.
و نكته عجيب ديگه اينكه اينجا انگار مال يك كشور ديگه هست كه قيمتها اصلا تابع قوانين كشوري نيست...

به نظر شما چرا اينطور است؟

در هر صورت فعلا كانكت بودن برام مهمتر از همه چيز است به نظر شما كدام سرويس دهنده قيمتش مناسب تر هست؟ در ضمن يك مودم بيسيم هم بايد بگيرم اما اينجا آشنا نيستم لطفا راهنمايي كنيد از كجا بخرم؟
ممنون ميشم اگه من را هم در جمع خودتون بپذيريد

nemesis2005

Registered User
لایک‌ها
270
با سلام به همگي بچه هاي رشت

من چند روز است كه ساكن رشت شدم و خيلي پيگير دريافت adsl شدم

ولي متاثفانه ديدم كه كيفت و قيمت خدمات اينجا به هيچ وجه قابل مقايسه با مشهد نيست كه تا حالا اونجا بودم.
و نكته عجيب ديگه اينكه اينجا انگار مال يك كشور ديگه هست كه قيمتها اصلا تابع قوانين كشوري نيست...

به نظر شما چرا اينطور است؟

در هر صورت فعلا كانكت بودن برام مهمتر از همه چيز است به نظر شما كدام سرويس دهنده قيمتش مناسب تر هست؟ در ضمن يك مودم بيسيم هم بايد بگيرم اما اينجا آشنا نيستم لطفا راهنمايي كنيد از كجا بخرم؟
ممنون ميشم اگه من را هم در جمع خودتون بپذيريد

دوست من به رشت خوش اومدی

من از اندیشه استفاده می کنم !
یکی از بچه ها از پارس وی خدمات میگیره که به این صورت هستش :

سرعت 128
ترانسفر 5 گیگ در ماه
از ساعت 12 شب تا 9 صبح رایگان

ماهیانه 24000 تومن !

من اینو پیشنهاد می کنم !

بازم کمکی خواستی بگو ! در خدمت هستیم !

اگه می خوای مودم بخری هم برو لاکانی ! شرکت زیاده ! خودت انتخاب بکن !

اگه مدل خاصی مدنظر داری بگو تا برات قیمت بگیرم !

nemesis2005

Registered User
لایک‌ها
270
اين قيمتها همه الكي تو رشت اگر بشه كه عالي ميشه ولي حيف
كه اين انديشه گران گاز ارزان نميكنه
ايشالا كه زودتر ارزان كنه الان 96 همين قيمت 512 است

آره راست می گی ! الان من 96 دارم ! 21000 دارم میدم !

اگه این قیت ها باشه که من یه 256 میگیرم ! واسه خونه کافیه !

هرچند اینا مزخرفی بیش نیست !

اندیشه همین الانشم قیمتش 2 برابر تهران هستش !

البته پارس وی کمی بهتره ! تو پست قبلی توضیح دادم !

بالا