برگزیده های پرشین تولز

برنامه براي تبديل فايلهاي فيلم به فرمت mp4( برايk750)

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
بهترين برنامه براي تبديل فايلهاي فيلم به فرمت mp4 چيه كه بشه تو k750 ndna,k.?

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از adeliry :
بهترين برنامه براي تبديل فايلهاي فيلم به فرمت mp4 چيه كه بشه تو k750 ndna,k.?
Xilisoft Video Converter

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از tintin :
Xilisoft Video Converter

البته تي تين جان من برنامه بهتري هم پيدا كردم...با قابليت تغيير سايز و بدون محدويت زماني تبديل...
همه جا هم در دسترس:
MPEG4 Direct Maker

از امكاناتش هيجان زده شدم من... :blink:

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
salam,man 1 barname az www.download.com gereftam,ke kheyli khoobe. vali 1 moshkeli ke dare ine ke bayad filet mpeg layer-1 ya 2 bashe ta betooni convertesh koni vali az nazare keyfiyat vaghean alist

esmesham:empegable

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
از لطف هم دوستان ممنون، راستش دو تا برنامه اولي كه گفتين خودم داشتم.

مشكلي كه هست اينه كهMpeg4 direct maker براي تبديل فقط فايل ورودي رو فقط از cd و dvd قبول ميكنه و درضمن خروجيش mp4 نيست و اون يكي هم همون مشكلي خروجي فايل رو داره.

در حقيقت خروجي اين برنامه ها از استاندارد فشرده سازي mpeg4 استفاده ميكنند ولي پسوند فايلهاي خروجيشون يا avi يا divx يا wmv هست.و در كل قابليت پخش تو موبايل رو ندارند.

حالا يه لطفي بكنيد و يه چيزي معرفي كنيد كه با پسوند mp4 تبديل كنه.( البته من پسوند رو از avi به mp4 تغيير دادم ولي كار نكرد.)

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
k750 كلا چه فرمت هايي پخش ميكنه ؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از adeliry :
از لطف هم دوستان ممنون، راستش دو تا برنامه اولي كه گفتين خودم داشتم.

مشكلي كه هست اينه كهMpeg4 direct maker براي تبديل فقط فايل ورودي رو فقط از cd و dvd قبول ميكنه و درضمن خروجيش mp4 نيست و اون يكي هم همون مشكلي خروجي فايل رو داره.

در حقيقت خروجي اين برنامه ها از استاندارد فشرده سازي mpeg4 استفاده ميكنند ولي پسوند فايلهاي خروجيشون يا avi يا divx يا wmv هست.و در كل قابليت پخش تو موبايل رو ندارند.

حالا يه لطفي بكنيد و يه چيزي معرفي كنيد كه با پسوند mp4 تبديل كنه.( البته من پسوند رو از avi به mp4 تغيير دادم ولي كار نكرد.)

دوست عزيز در مورد دايركت ميكر اشتباه ميكني...پسوند خروجيش هم همون mp4 هست:
شات زيرو نگاه كن:
attachment.php

خوب اين براي فرمتهاي ساپورت شده... ;)

براي سيو كردن هم اونقدر قابليت داره كه ادم حيرون ميمونه...تغيير سايز...تغيير بيت ريت...تغيير فرمت صدا و تصوير...سرعت فوقالعاده...و چيزاي ديگه...

اينم يه شات از جايي كه ميتوني فرمت سيو رو تغيير بدي......:ببين مپگ4 هست نه چيز ديگه...با همين پسوند هم سيو ميكنه و تو كوييك تايم هم تست كردم.. ;)
attachment.php

خوب من هميشه از همين براي كا700 استفاده كردم براي 750 هم قصد دارم استفاده كنم :D

فایل های ضمیمه

• shotmp4.png
    shotmp4.png
    7.4 KB · نمایش ها: 1,418
  • shotmp4-2.png
    shotmp4-2.png
    9.1 KB · نمایش ها: 1,386

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از شايان :
k750 كلا چه فرمت هايي پخش ميكنه ؟
K750 توانایی پخش فایل های ویدئویی با فرمت MP4 و 3GP رو داره و البته با codec های H.263 و Mpeg4 برای تصویر و AMR و AAC برای صدا.

خوب من هميشه از همين براي كا700 استفاده كردم براي 750 هم قصد دارم استفاده كنم
پس به سلامتی شما هم عازمی :D

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از xPlod :
K750 توانایی پخش فایل های ویدئویی با فرمت MP4 و 3GP رو داره و البته با codec های H.263 و Mpeg4 برای تصویر و AMR و AAC برای صدا.

پس به سلامتی شما هم عازمی :D

فلوس موجود ولي نه براي خودم.. :lol:

من اصلا نميتونم خط داشته باشم...(مشگلات جانبي برام داره..)

كا 750 خيلي وسوسه ميكنه ادمو لامصب...منتظرم قيمتش افت كنه...

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
در مورد mpeg4 direct maker حق با شما بود چون نگاه كردم ديدم نسخه اي كه من دارم 2.7 هست و وقتي ورژن جديد 4.11 رو دانلود كردم امكاناتي رو كه شما ميگفتيد ديدم. فقط يه نكته ميمونه و اون هم اينكه فايلهاي تبديل شده با اين نرم افزار ديگه صداشون قطع ميشه و تو نرم افزار هم هيچ اشاره اي به اينكه bit rate صدا و تصوير بايد رو چه عددي تنظيم بشه ننوشته و دگمه default هم متاسفانه نداره.

در ضمن xplod عزيز يه چيزي در مورد استاندارد و codec گفته بودند كه من تو نرم افزار گشتم و ديدم استاندارد مورد استفاده اون mpeg-4 iso 14496 هست. حالا بايد از xplod عزيز خواهش كنم بگه اين استاندارد با گوشي سازگاري داره يا نه، البته فيلمهاي تبديل شده رو با quick time هم كه نگاه ميكني فاقد صدا هست. :wacko:

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
salam,man az mpegable estefadeh mkonam ke ghablan ham goftam ke moshkelesh chi hast.xilisoft ham ta oon noskhei ke man kar kardam mp4 nemisaze.

dar moredeh bite rate,in adad shamele 2 chiz hast,1ki seda va digari tasvir,yani age adadeh 140 bashe yani masalantasvir rooye 76bps boode va seda rooye64,ke in adade bite rat harche bishtar bashe ,keyfiyatam balatare.vaseh mp4 140 adade khoobiye.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
راستش باتنظیمات گفته شده هم صدا تصحیح نشد.

اگه جناب rax لطف کنند بگن آیا ایشون هم این مشکل رو داشتن یا نه ممنون میشم.

جناب xplod هم که هنوز افتخار نمیدن.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
يعني اين موضوع واسه k750 lovers مهم نيست.

آخه كليپهاي توپي مثل Crazy_Frog_Remixes با فرمت wmv دارم كه ميخوام رو موبايل هم داشته باشم. مرام معرفتتون كجا رفته راهنمايي كنيد ديگه

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از adeliry :
راستش باتنظیمات گفته شده هم صدا تصحیح نشد.

اگه جناب rax لطف کنند بگن آیا ایشون هم این مشکل رو داشتن یا نه ممنون میشم.

جناب xplod هم که هنوز افتخار نمیدن.

والا من اين مشگل رو نداشتم...البته من اخرين ورژن برنامه رو دارم...(بدون رجيستر شدن فقط 5 دقيقه انكود ميكنه...)

در ضمن من هميشه MPEG رو به فرمتاي ديگه تبديل كردم..نميدونم براي بقيه راحت جواب ميده يا نه ;)

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از rax :
والا من اين مشگل رو نداشتم...البته من اخرين ورژن برنامه رو دارم...(بدون رجيستر شدن فقط 5 دقيقه انكود ميكنه...)

در ضمن من هميشه MPEG رو به فرمتاي ديگه تبديل كردم..نميدونم براي بقيه راحت جواب ميده يا نه ;)

راستش نسخه اي هم كه من دارم MPEG4 Direct Maker 4.8 build 119 "04/24/2005 هست و در ضمن كرك هم شده و محدوديت نداره.

ولي حتي من vcd رو هم كه در اصل mpeg هست تبديل به mp4 ميكنم باز هم صدا نداره. در بخش راهنماي برنامه در قسمت FAQ نوشته كه :

"I have a VCD file. I want to get a result file with only a certain audio channel. How to do?
First you need to open the original file and then click Option =>Setup Decoder/Filter=>MPEG Audio Decoder. Note: you need to reopen the file before the setting takes effect.

ولي اصلا اين بخش Setup Decoder/Filter=>MPEG Audio Decoder تو منوي Option وجود نداره . شايد هم چون كرك شده يه همچين مشكلي داره.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از adeliry :
راستش نسخه اي هم كه من دارم MPEG4 Direct Maker 4.8 build 119 "04/24/2005 هست و در ضمن كرك هم شده و محدوديت نداره.

ولي حتي من vcd رو هم كه در اصل mpeg هست تبديل به mp4 ميكنم باز هم صدا نداره. در بخش راهنماي برنامه در قسمت FAQ نوشته كه :

"I have a VCD file. I want to get a result file with only a certain audio channel. How to do?
First you need to open the original file and then click Option =>Setup Decoder/Filter=>MPEG Audio Decoder. Note: you need to reopen the file before the setting takes effect.

ولي اصلا اين بخش Setup Decoder/Filter=>MPEG Audio Decoder تو منوي Option وجود نداره . شايد هم چون كرك شده يه همچين مشكلي داره.

مال من اونجايي كه شما ميگي سالمه :blink:
اينم اسكرين شات:
attachment.php

خوب مشخصه كدك اوديو و بيت ريتش و غيره رو براحتي تنظيم ميكنم ديگه :D

فایل های ضمیمه

• X2.png
    X2.png
    9.2 KB · نمایش ها: 336

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اون دوستي كه ميگفت صدا دارم تصوير ندارم مشگلش رو فهميد يانه...
من خودم فهميدم :
سايز عرض تصوير بايد زير 172 پيكسل باشه تا درست پخش بشه..داخل همين برنامه ميشه سايز رو تغيير داد... :D
من گذاشتم رو 172 .132....شما هم امتحان كن.. ;)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
خب من چندتا نکته میگم، امیدوارم مشکلاتتون حل بشه.

- ابعاد تصویر هیچ وقت نباید از 176*144 بیشتر باشه. به نظر من بهترین حالت برای اینکه نسبت تصویر به هم نخوره اینه که ابتدا ابعاد تصویر اصلی رو به دست بیارید (مثلا 720*576) سپس عرض رو به طول تقیسم کنید (720÷576=0.8) و عدد به دست اومده رو در 176 ضرب کنید (176*0.8=140) تا اندازه عرض به دست بیاد. سپس اون عدد رو به سمت نزدیک ترین عدد بخش پذیر به 4 گرد کنید.

- برای Codec تصویر از فشرده ساز H.263 استفاده کنید. اندازه Bitrate رو بسته به کیفیت مورد نظرتون بین 120 تا 200Kbps بذارید.

- برای صدا از فشرده ساز AAC استفاده کنید. اگه کیفیت صدا براتون خیلی مهم نیست و می خواهید از طریق بلندگوی گوشی اون رو بشنوید bitrate رو بین 16 تا 32 Kbps و Sample Rate رو روی 16KHz قرار بدین. اگه می خواین که صدای فیلمتون با کیفیت خیلی خوبی شنیده بشه این دو عدد رو به 56Kbps و 22050 تا 44100Hz ارتقا بدید.

امیدوارم نکته به درد بخوری توش بوده باشه.

jigodi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از rax :
دوست عزيز در مورد دايركت ميكر اشتباه ميكني...پسوند خروجيش هم همون mp4 هست:
شات زيرو نگاه كن:
attachment.php

خوب اين براي فرمتهاي ساپورت شده... ;)

براي سيو كردن هم اونقدر قابليت داره كه ادم حيرون ميمونه...تغيير سايز...تغيير بيت ريت...تغيير فرمت صدا و تصوير...سرعت فوقالعاده...و چيزاي ديگه...

اينم يه شات از جايي كه ميتوني فرمت سيو رو تغيير بدي......:ببين مپگ4 هست نه چيز ديگه...با همين پسوند هم سيو ميكنه و تو كوييك تايم هم تست كردم.. ;)
attachment.php

خوب من هميشه از همين براي كا700 استفاده كردم براي 750 هم قصد دارم استفاده كنم :D
سلام
من از اینکه در اینجا دوستان خوبی میبینم که با حوصله کافی جواب میدهند خیلی خوشحالم.
من تازهk700i خریدم و چند تا سوال دارم .
۱-برای انداختن عکس با بهترین تنظیمات به چه صورتی تنظیمات را انجام بدم؟
۲-firmware چیه؟ و از کجا و به چه شکل میشهupdateاش کرد؟
۳-وmp3رو به چه صورت مییتونم رو گوشیم بریزم؟
4-چه بلوتوسی رو برایk700i پیشنهاد میدید؟
لطفا جواب سوال هامو بدید
از لطفتون ممنون
JIGODI

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از jigodi :
سلام
من از اینکه در اینجا دوستان خوبی میبینم که با حوصله کافی جواب میدهند خیلی خوشحالم.
من تازهk700i خریدم و چند تا سوال دارم .
۱-برای انداختن عکس با بهترین تنظیمات به چه صورتی تنظیمات را انجام بدم؟
۲-firmware چیه؟ و از کجا و به چه شکل میشهupdateاش کرد؟
۳-وmp3رو به چه صورت مییتونم رو گوشیم بریزم؟
4-چه بلوتوسی رو برایk700i پیشنهاد میدید؟
لطفا جواب سوال هامو بدید
از لطفتون ممنون
JIGODI

موارد 1و 2 خودشون تاپيك مجزا دارن..(البته من ميتونم جواب بدم ولي در تخصص دوستان ديگست.. ;) )

با بلوتوث همه چي ميشه روي گوشي ريخت..البته اينفرا هم ميشه ولي خوب يكم محدويت داره...

من خودم اكستريم دارم و دوستاني دارم كه MSI دارن...با هيچكدوم مشگلي نيست..كلا بلوتوث استاندارد اگه بخرين هيچوقت مشگل نخواهيد داشت...

در مورد سوال دومتون هم بگم يه تاپيك زده شده در اين مورد كه بدقت بخونين...حتما بايد قدم به قدوم وبا حوصله اپديت رو انجام بدين..موفق باشين...

بالا