برگزیده های پرشین تولز

برنامه نويسی رو چطوری ياد بگيرم؟

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام به هميه اساتيد.
برنامه نويسی رو به نظر شما يک مبتدی که خودش ميخواد بخونه و ياد بگيره از کجا بايد شروع کنه؟

آخه 200000 زبون برنامه نويسی هست.کسی ميتونه راهنمائی کنه؟

پيشاپيش ممنون

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
البته این پست رو تو یکی از بخش های برنامه نویسی میزدین اونجا دوستان وارد برنامه نویس کمکتون میکردن .
ولی بازم با این وجود به نظر از زبون های تحت NET. شروع کن مثلا VB خوبه اگه زبانت خوبه بهتون توصیه میکنم این کتاب Wrox Beginning Visual Basic 2005 رو بخونید کتاب خوبیه من خودمم خوندمش و میخونمش اگه بتونید تمومش کنید بعدش همین کتاب Professional هم هست میتونید بخونید واقعا عالی میشه . البته خوندن که کافی نیست بدون شک باید همش کد بزنین .
یا اینکه میتونید از JAVA شروع کنید دانشگاه های بزرگ اکثرا برای رشته کامپیوتر الان دیگه مبانی برنامه نویسی از JAVA شروع میکنن بعضیا هم از ++C شروع میکنن در پیشرفته میرن طرف JAVA چون ++C و JAVA خیلی شبیه همند با این وجود به نظر من اشتباهه این کار .
ولی کلا یه چیزی به شما بگم خیلی مهم نیست چه زبونی یاد میگیری چون هر زبونی یاد میگیری فقط پایه و اساس برنامه نویسی و یکسری مفاهیم مهم پایه ای رو که تو تمام زبان های شی گرا یکسانه خوب بفهم بعدش دیگه یاد گرفتن هر زبون دیگه ای کار ساده ایه و حتی میتونه فقط به یاد گیری سینتکس های اون زبون محدود بشه و بس.

NdR

Registered User
لایک‌ها
0
بهتره اول زیاد به زبان حساس نباشید.
یه زبان راحت رو انتخاب کنید و شروع کنید به یاد گرفتن مفاهیم مهم و عمومی
مثل الگوریتم، ساختمان داده و روش برنامه نویسی(... ,imperative, functional, object-oriented)
بعد که این چیزا رو یاد گرفتید برید سراغ زبانهای دیگه
(با توجه به اینکه هدفتون از برنامه نویسی چیه و به چه زمینه هایی علاقه دارید)
و چون حالا مفاهیم اصلی و مشترک رو بلد هستید در مدت تقریبا کمی می تونید زبانهای دیگه رو هم یاد بگیرید.
پیشنهاد برای زبان اول پایتون یا سی شارپ.

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ممنونم از هميه برو بچ گل.

من دنبال کتاب هستم به زبان فارسی يا آلمانی،اگر لطف کنيد و بگيد که از کجا ميتونم دانلود کنم ممنون ميشم.تو گوگل هم زياد سرچ کردم.چند تا سايت هم پيدا کردم که نوشته آموزش زبان سی يا جاوا يا..........

ولی فقط 2 جلسه آموزش دادن،يه جای تقريبا کامل پيدا نکردم.ولی فکر کنم که اول از جاوا شروع کنم.

راستی يه سؤال ديگه،نميشه يه ضرب رفت سراغ #C ؟

باز هم ممنون از همگيتون و از راهنمايي.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
ممنونم از هميه برو بچ گل.

من دنبال کتاب هستم به زبان فارسی يا آلمانی،اگر لطف کنيد و بگيد که از کجا ميتونم دانلود کنم ممنون ميشم.تو گوگل هم زياد سرچ کردم.چند تا سايت هم پيدا کردم که نوشته آموزش زبان سی يا جاوا يا..........

ولی فقط 2 جلسه آموزش دادن،يه جای تقريبا کامل پيدا نکردم.ولی فکر کنم که اول از جاوا شروع کنم.

راستی يه سؤال ديگه،نميشه يه ضرب رفت سراغ #C ؟

باز هم ممنون از همگيتون و از راهنمايي.
چرا میتونید از #C هم شروع کنید البته یکمی اگر ++C بلد باشید قبلش خیلی یاد گرفتنش راحت میشه ولی با این وجود مشکلی نداره زبون های تحت NET. زبون های خوبین کتابم من فکر کنم کتاب های Wrox رو ترجمه کردن کتاب VB که ترجمه شدش هست فکر کنم #C هم باشه البته هیچی زبان اصلیش نمیشه .

hamidk

Registered User
لایک‌ها
144
توصیه من برای یادگیری HTML چند دلیل داشت
1- مدت زمان لازم برای یادگیری خیلی کوتاه است (در حد ابتدایی 1 یا 2 هفته کافی است)
2- بسیاری از مسائل اولیه که در زبان های برنامه نویسی ایجاد مشکل می کند و برای دانشجو دست و پاگیر است را در این زمینه نخواهید داشت به عنوان مثال اگر تگ ها بصورت کامل بسته نشوند یا اشتباهات تایپی وجود داشته باشد نتیجه کار باز هم تا حد زیادی قابل اجراست (در صورتیکه کامپایلر C# هیچ خطایی را در این سطح قبول نمی کند )
3- درگیر مسائلی از قبیل نصب IDE های بزرگ که ممکن است برای تنظیمات اولیه از شما سوالات نا آشنایی بپرسند نخواهید شد
4- با موارد کلی در زمینه کد نویسی و این نوع از کار آشنا می شوید و در صورت تمایل می توانید این راه را ادامه بدهید
5- وجود منابع بسیار زیاد و رایگان برای این HTML
می توانید از اینجا شروع کنید:
1-http://www.w3schools.com/html/default.asp
2-http://www.aviny.com/Learning/HTML/index.aspx

بالا