برگزیده های پرشین تولز

بريد بچه‌هاي آسمان را توي 250 فيلم برتر بياريد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omath

Registered User
لایک‌ها
1
آقايون و خانمها
خواهش ميكنم كه برويد توي imdb رجيستر كنيد و به فيلم بچه‌هاي آسمان نمره‌ي 10 بديد. اگه اين كار را بكنيد احتمال زياد توي top 250 مياد
از لحاظ اخلاقي هم اين كار ايرادي نداره چون واقعا اين فيلم قدرت خودش را ثابت كرده و فكر كنم همه‌ي شما هم نمره‌ي 10 را حقش ميدونيد.
خيلي زشته هر كشوري ديگه يه فيلمو توي 250 تا داره ولي ايران نداشته باشه...
اينم لينكش
http://www.imdb.com/title/tt0118849/
خوااااااااااااااااااهششششششششششششششششش ميييييييييييييييكننننننننننننننننننمممممممممممممم

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
کار که اخلاقی نيست ولی شانس اومدن رو هم زياد نداره
Into the Wild يه رقيب'ش هست با ريت 8.6 و تعداد نزديک رای ( 2.212 )
فقط نمره ملاک نيست / تعداد هم مهم هست / الان کلی +9.5 هم هست که اصلا تو ليست نيستن
و معمولا اون +240 سايت IMDB ريزش داره !!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
عملی نیست دوست من ...

قبلا توضیح دادم که متاسفانه ( یا خوشبختانه ! ) ، این کار تاثیری نداره :
من یه بار هم توی تاپیک Cinemania گفتم که IMDB زرنگ تر از این حرفاس و جلوی اینجور کارها رو گرفته :
به نقل از seymour :
در راستای همین بحث اعتراض ، یکی از دوستان گفت نمیشه بریم توی IMDB ( سیات مرجع سینمایی ) و رای منفی بدیم به فیلم ... بهش گفتم " نه ، چون IMDB زرنگ تر از این حرفاس و فکر یه همچین شرایطی رو کرده و توی رده بندی ها فقط رای کاربرای قدیمی ( مثل من
302.gif
) و اونایی که همیشه رای میدن رو قبول می کنه !! "...
character0144.gif
بنابراین این قضیه ( که اصطلاحا بهش میگن Vote stuffing ) منتفیه ...
pokerface.gif

پی نوشت : برای اطمینان اینجا رو مطالعه کنید ... نوشته که " فیلترهای متعددی پیاده سازی شده تا جلوی اونایی که فقط می خوان امتیاز فیلم رو پایین یا بالا ببرن ، گرفته بشه " ...
263cylj.gif
پی نوشت : در مورد رتبه فیلم در 250 تای برتر هم به همین ترتیبه ... یعنی اون بالا نوشته : " only votes from regular voters are considered " ... یعنی " فقط رای کسانی که همیشه رای میدن ، در نظر گرفته شده "(اونایی که تازه شروع کردن به رای دادن ، رای شون توی top 250 تا در نظر گرفته نمیشه ) ...

omidkhoaf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله خيلي خوش خياليه كه فكر كني imdb نميفهمه
اما بايد بگم خيلي دلم ميخواست يه فيلم ايراني توي 250تا باشه چون واقعا حداقل يكي را بايد داشته باشيم
انشاالله يه فيلم در آينده از ايران توي 250 تا مياد

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
بساری از شاهکار های بزرگ سینمای اروپا و حتی خود آمریکا تو این 250 فیلم برتر حضور ندارن.

اتفاق بزرگی افتاده؟ نه! چیزی از ارزش هاشون کم میشه؟ نه! طرفدار های اینجور فیلم ها میان به قول سیمور vote stuffing بکنن؟ نه!

انقدر سخت نگیرید زندگی رو!
frantic.gif

Alen_Delon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من هم زیاد روی این لیست 250 تایی IMDB حساب نکن.

شما همین الان یه نگاه به 10 تا 20 تا فیلم اول لیست بنداز . به جز 3 تا 4 شاهکاری که جزوشونه ببین بقیه شون
آیا ارزشی دارن که اینهمه فیلم رو پشت سر گذاشته. تازه این چند تا هم چون آمار طرفداراشون بالا بوده تونستن فعلا در مقابل بقیه دوام بیارن و جزء 20 تای اول باشن. مثلا در حالیکه خیلی از فیلم های معروف جزء 250 تا نشدن اما
کارتون شرک جزء لیست شده !!

IMDB مرجع خوب و جالبی برای کسب اطلاعات در مورد فیلم هاست اما روی لیست هاش نمیشه حساب کرد.

البته اگر خواستی برای این فیلم ایرانی توی لیست AFI فراخوان بدی ما هستیم ;)

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
حالا از این بحث imdb گذشته، من نمی دونم چرا اصلا از فیلم بچه های آسمان خوشم نمیاد ... کلا این فیلمای بدبخت بیچاره ای رو دوست ندارم، چون تصویری که از ایران به دنیا نشون میدن یه کشور عقب مونده با 70 میلیون زاغه نشینه
hmmrun.gif

نمی شد به جاش نفس عمیق رو مطرح می کردن؟
302.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
" اینه "
89.gif

میگم چطور فيلمی هست !؟ کلا داستانش چيه !؟ این حرفها
4bhn7et.gif
فیلم خیلی خوبی بود ... دوتا جوون بی هدف (یکی تحصیل کرده و اون یکی زیر متوسط) که توی تهران سرگردون میشن ... ماشین می دزدن ... با یه دختره آشنا میشن و ...
حالا از این بحث imdb گذشته، من نمی دونم چرا اصلا از فیلم بچه های آسمان خوشم نمیاد ..
راجر ابرت این فیلم رو دوست داشت ... بهش 4 ستاره از 4 ستاره داده بود ...

این تیکه از نقد ابرت روی فیلم رو بخونید :
square.gif
(کل نقد زیباست)

I found a sweetness and innocence that shames the land of Mutant Turtles, Power Rangers and violent video games. Why do we teach our kids to see through things, before they even learn to see them
به نظرم شیرینی و معصومیت این فیلم ، باعث شرمساری سرزمینی(= امریکا) است که بچه های آن سرگرم لاک پشت های نینجا ، کوماندوهای قوی هیکل و بازی های ویدئوی خشن است ... بهتر نیست ابتدا " خوب نگریستن " را به آنها یاد بدهیم ؟ (و بعد آنها را به تماشای تم های بزرگسالانه بنشانیم)

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
این تیکه از نقد ابرت روی فیلم رو بخونید :
square.gif
(کل نقد زیباست)
I found a sweetness and innocence that shames the land of Mutant Turtles, Power Rangers and violent video games. Why do we teach our kids to see through things, before they even learn to see them

به نظرم شیرینی و معصومیت این فیلم ، باعث شرمساری سرزمینی(= امریکا) است که بچه های آن سرگرم لاک پشت های نینجا ، کوماندوهای قوی هیکل و بازی های ویدئوی خشن است ... بهتر نیست ابتدا " خوب نگریستن " را به آنها یاد بدهیم ؟ (و بعد آنها را به تماشای تم های بزرگسالانه بنشانیم)

241.gif
خیلی قشنگ بود...

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
فیلم خیلی خوبی بود ... دوتا جوون بی هدف (یکی تحصیل کرده و اون یکی زیر متوسط) که توی تهران سرگردون میشن ... ماشین می دزدن ... با یه دختره آشنا میشن و ...

281.gif

omidkhoaf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا از این بحث imdb گذشته، من نمی دونم چرا اصلا از فیلم بچه های آسمان خوشم نمیاد ... کلا این فیلمای بدبخت بیچاره ای رو دوست ندارم، چون تصویری که از ایران به دنیا نشون میدن یه کشور عقب مونده با 70 میلیون زاغه نشینه
hmmrun.gif

302.gif

دوست عزيز
فيلم بچه‌هاي آسمان با فيلمهاي سميرا مخملباف فرق داره كه فقط بدبختي‌هاي مضحك جامعه را نشان ميده... فيلم بچه‌هاي آسمان كاملا حقيقيه و دقيقا اين چيزها توي جامعمون تا اونجا كه من اطلاع دارم وجود داره. راستي خوبه بگم كه فيلمهاي اينجوري هيچ ذهنيت بدي از ايران درست نمي‌كنه كه بيايم ناراحتي كنيم كه الآن همه فكر ميكنن ما بدبختيم. خوبه اشاره كنم شايد هيچ كدام از مردم آمريكا در مورد فيلم برات اين فكر را نكردند كه همه‌ي قزاقي‌ها اين مدلي اند ولي مردمشون چون توهم توطئه دارند قكر كردند اين فيلم توهين بهشون كرده يا همين 300 كه ايراني‌ها اينها همه اعتراض بهش كردن را توي آمريكا هيچ‌كس فكر نكرد كه اين فيلم تاريخيه و همه به اگه هم ازش تعريف ميكردن به دلايل ديگه‌اي بود. اما متاسفانه كشور ما برعكس اينو فكر ميكنه. اگه فيلم training day را مردم عزيزمون ببينند فكر مي‌كنند آمريكا يه جهنمه و مشكل ما هم اينه كه اطلاعات عمومي پاييني داريم ولي توي بقيه‌ي كشورها اين اطلاعات اينقدر بالا هست كه اگه فيلم 300 را بسازند همشون در مورد ايران انقدر بدونند كه فكر نكنند يه جماعت وحشي بوديم.

يه جاي ديگه يه دوست بسيار عزيز گفته بود كه 20 فيلم اول imdb فقط 3 يا 4تاشون شاهكاره كه مي‌خواستم بگم بشدت اشتباه كرده و خواهشا بره و يه نگاه دوباره به ليست imdb بندازه. تازه همون ليست afi هم مشكلات زيادي داره چون يه سري منتقد بسيار تغيير ناپذير داره كه با سبك فيلمهاي جديد حال نمي‌كنند. اما در كل فكر مي‌كنم هيچ سوتي اينقدر زياد نيست كه تايتانيك توي 100 فيلم برتر قرار بگيره و مثلا memento توي اين ليست نياد!!!!!

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
علاوه بر صحبت های همه ی دوستان فکر می کنم imdb سوای از تعداد رای و نمره میاد و مثلا تعداد ۱۰/۱۰ - ۹/۱۰ - ۸/۱۰ و ... رو تک تک حساب می کنه !
بعد آخه خدایی ما بیاییم به این فیلم بدیم ۱۰/۱۰ ، به پدرخوانده هم بدیم ۱۰/۱۰ ؟ کلا کاری غیرمنطقیه و خود منم در مواقع غیر منطقی از این روش استفاده می کنم !
مثلا وقتی فیلم ۳۰۰ توی لیست بود هر چند تاثیر رای من یک در ۱۰۰.۰۰۰ بود ! ولی به فیلم ۱/۱۰ دادم ، تنها به خاطر اینکه از لیست بیاد بیرون ! اما اینکه فیلمی که حقش نیست بره توی لیست رو نمی تونم خیلی الکی رای بدم‌ !
لیست imdb هم هر چند بهترین لیستیه که من می شناسم ( چون هم به روزه ، هم اینکه فیلم های خوبی توشه ، هم اینکه به انتخاب فیلم بازهای درست حسابیه ! ) ولی کاستی هاشم کم نیست !

پ.ن : حرف از راجر ابرت شد ! هر چند من از بعضی نقدهاش خوشم میاد ولی خیلی آدم موذی ایه !

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
hmmrun.gif

302.gif
مگه ایران 70 ملیون نفر زاغه نشین نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجیبه مثل اینکه جناب daneel از خارج ایران بخش رو مدیریت میکنن

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بعد آخه خدایی ما بیاییم به این فیلم بدیم ۱۰/۱۰ ، به پدرخوانده هم بدیم ۱۰/۱۰ ؟

پ.ن : حرف از راجر ابرت شد ! هر چند من از بعضی نقدهاش خوشم میاد ولی ....
اتفاقا در مورد اون جمله اولت ، ابرت یه نظریه جالب داره که توی این پست توضیح دادم ... خلاصه اش اینه :

" وقتی نظر من رو درباره Batman Begins ( یه اکشن ) رو می پرسین ، نمی خواید بدونید که از نظر من ، این فیلم در مقایسه با " million dollar baby " ( یه درام اسکاری ) در چه سطحی قرار می گیره .. بلکه می خواید بدونید که مثلا از Punisher بهتره یا نه .... اونوقته که من پیش خودم حساب می کنم که اگه سوپرمن ، 4 ستاره از 4 ستاره می گیره ، Batman begins باید 3 ستاره بگیره و punisher هم باید 2 تا بگیره ... به همین ترتیب American Beauty هم باید 4 تا ستاره بگیره و یه فیلم مستقل متوسط ، 2 تا ... "

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
اتفاقا در مورد اون جمله اولت ، ابرت یه نظریه جالب داره که توی این پست توضیح دادم ... خلاصه اش اینه :

" وقتی نظر من رو درباره Batman Begins ( یه اکشن ) رو می پرسین ، نمی خواید بدونید که از نظر من ، این فیلم در مقایسه با " million dollar baby " ( یه درام اسکاری ) در چه سطحی قرار می گیره .. بلکه می خواید بدونید که مثلا از Punisher بهتره یا نه .... اونوقته که من پیش خودم حساب می کنم که اگه سوپرمن ، 4 ستاره از 4 ستاره می گیره ، Batman begins باید 3 ستاره بگیره و punisher هم باید 2 تا بگیره ... به همین ترتیب American Beauty هم باید 4 تا ستاره بگیره و یه فیلم مستقل متوسط ، 2 تا ... "

جالب بود؛ اینکه هر فیلمی رو فقط در ژانر خودش باید مقایسه کرد ... تازه به سوپرمن هم 4 ستاره داده؛ معلومه خوش سلیقه اس
onesmiley2.gif

مگه ایران 70 ملیون نفر زاغه نشین نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجیبه مثل اینکه جناب daneel از خارج ایران بخش رو مدیریت میکنن

نه اتفاقا منم همینجا هستم (ایران!) ولی طبق آخرین آماری که گرفتم زاغه نشین ها یه کم کمتر از این تعداد بودن
2023.gif

فيلم بچه‌هاي آسمان با فيلمهاي سميرا مخملباف فرق داره كه فقط بدبختي‌هاي مضحك جامعه را نشان ميده... فيلم بچه‌هاي آسمان كاملا حقيقيه و دقيقا اين چيزها توي جامعمون تا اونجا كه من اطلاع دارم وجود داره. راستي خوبه بگم كه فيلمهاي اينجوري هيچ ذهنيت بدي از ايران درست نمي‌كنه كه بيايم ناراحتي كنيم كه الآن همه فكر ميكنن ما بدبختيم ...

در این که فیلمی مثل بچه های آسمان داره حقیقت رو بیان می کنه حرفی ندارم (یا حتی فیلم های تلخ تر از اون مثل زمانی برای مستی اسب ها که خیلی غم انگیزه برعکس بچه های آسمان) ولی تاسفم از اینه که توی مجامع بین المللی بیشتر به اون دسته از فیلم های ایرانی بها داده میشه که دارن حقایق تلخ رو بیان می کنن ... به نظرم این قضیه یه جورایی باعث شده فیلم بدبینانه و تلخ ساختن توی ایران به ارزش تبدیل بشه که خوشایند نیست (از دید من البته) ... شایدم دلیل اینکه فقط این جور فیلم های ایرانی مطرح میشن این باشه که واقعا در زمینه های دیگه حرفی برای گفتن نداریم!!! پس احتمالا جای گله و شکایتی هم نمی مونه ...

به هر حال امیدوارم حرف شما درست باشه و از روی این فیلم ها در مورد وضعیت اجتماعی ما ایرانیا قضاوت نکنن
263cylj.gif

omidkhoaf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جالب بود؛ اینکه هر فیلمی رو فقط در ژانر خودش باید مقایسه کرد ... تازه به سوپرمن هم 4 ستاره داده؛ معلومه خوش سلیقه اس
onesmiley2.gif

نه اتفاقا منم همینجا هستم (ایران!) ولی طبق آخرین آماری که گرفتم زاغه نشین ها یه کم کمتر از این تعداد بودن
2023.gif

در این که فیلمی مثل بچه های آسمان داره حقیقت رو بیان می کنه حرفی ندارم (یا حتی فیلم های تلخ تر از اون مثل زمانی برای مستی اسب ها که خیلی غم انگیزه برعکس بچه های آسمان) ولی تاسفم از اینه که توی مجامع بین المللی بیشتر به اون دسته از فیلم های ایرانی بها داده میشه که دارن حقایق تلخ رو بیان می کنن ... به نظرم این قضیه یه جورایی باعث شده فیلم بدبینانه و تلخ ساختن توی ایران به ارزش تبدیل بشه که خوشایند نیست (از دید من البته) ... شایدم دلیل اینکه فقط این جور فیلم های ایرانی مطرح میشن این باشه که واقعا در زمینه های دیگه حرفی برای گفتن نداریم!!! پس احتمالا جای گله و شکایتی هم نمی مونه ...

به هر حال امیدوارم حرف شما درست باشه و از روی این فیلم ها در مورد وضعیت اجتماعی ما ایرانیا قضاوت نکنن
263cylj.gif

بله مطمئن باش كه هيچ كس وقتي فيلم بچه‌هاي آسمان را ميبينه نمي‌گه همه‌ي مردم ايران اين مدلي اند و ... و خوبه يه خاطره برات تعريف كنم از امسال " روز اولي كه فيلم 300 اومد فكر مي‌كردم فيلم ضعيفيه و اصلا نرفتم ببينم ولي روز دوم به دلايلي رفتم و اين فيلم را ديدم... بعد از فيلم چون بطور كلي از كارگردان فيلم يا بهتره بگم از دار و دسته تارانتينو (البته بجز خودش) خوشم نمياد و دليل اصلي‌ش اينكه اعصابم خورد شد كه ايرانيها را يه مشت بربر نشون داده رفتم و در سايت imdb بهش نمره‌ي 1 دادم و براي يكي از مجلات معتبر آمريكا مقاله‌اي نوشتم و نقد بسيار منفي از اين فيلم كردم. بعد از اين حرفها با چند نفر توي دانشگاه چه از شاگردهام و چه از دوستام و همكارهام پرسيدم كه اين فيلم را ديدند يا نه و كم و بيش ديده بودند. بعدش گفتم نظرشون چيه: مي‌گفتند كه فيلم خيلي باشكوه بود ولي به خوبي فيلمهاي هم ژانرش مثل گلادياتور و ... نبود. من كاملا مخالف اونها بودم و شروع به بحث كردم. در حال بحث بوديم كه پروفسور كورتيس كانابل (همون كه نوبل برده) اومد و وقتي ديد بحث چيه گفت:‌ميدوني مشكل شما ايرانيها چيه؟ اينه كه توهم توطئه دارين و فكر مي‌كنيد همه‌ي دنيا فكر مي‌كنند شما يه جماعت وحشي هستيد ولي اصلا اينطور نيست. من يه تعداد كثيري از ايرانيها شاگردم بودند و همشون اين مدلي بودن و خوشبختانه درصد زياديشون نظرشون درست شد... حرفهاش خيلي طولاني بود و در حدي منو رام كرد كه يه بار ديگه رفتم فيلم 300 را ديدم تا اين دفعه با ديگاه كاملا عادي فيلمو ببينم و اين دفعه فهميدم كه فيلم خيلي خوبي نيست اما در حد نمره‌ ي 5/10 است و نظرم را توي imdb عوض كردم."
در كل ميخواستم بگم يه فيلم هيچ تاثيري روي مردم آنها نداره ولي سخنراني رئيس‌جمهور كشورمون واقعا تاثير بد داره چون اون نماد كشوره ...
يه چيز ديگه هم هست كه بايد بگم اونم اينه كه متاسفانه ايران فقط ميتونه فيلم drama بسازه و فقط و فقط همين! حالا شايد بشه گفت 2 تا رومانس هم داره كه قابل احترامه. خوب براي همين ماكسيمم همينقدر ميتونيم نظر خوب در مورد خودمون درست كنيم چون درام يك حالت اجتماعي يك كشوره...
به اميد روزي كه سينماي كشورمون بهتر بشه...

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
یعنی leon در ژانر خودش ارزشی بیشتر از ۲.۵ ستاره نداره ؟
یا the life of david gale اونقدر افتضاحه که بهش ستاره نده ؟

omidkhoaf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ولي متاسفانه ايبرت با سبك فيلمهاي جديد موافق نيست و مثلا به fight club فقط 2 ستاره و usual supects فقط 1.5 ستاره داده است و مثالهايي از اين قبيل بسيار زياد است

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا