برگزیده های پرشین تولز

بر و بچ رشته عمران یا معماری جواب بدهند؟

iman2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نرم افزاری سراغ دارید که مختص رسم جزئیات(دتايل هاي ) اجرايي ساختمان های فلزی و بتنی باشد و 2 تا خصوصیت پایین را داشته باشد
1. در ایران موجود باشد
2. قیمتش مناسب با شد

در ضمن اگر آدرس محل فروشش را اگر می شناسی لطفا بنویسد

FaBateni

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اي بابا...
كشيدن جزئيات سازه هاي بتني كه كاري نداره يه مربع با چند تا نقطه توي یا خط كه توِِ AutoCad راحت میشه کشید.
مقاطع فولادی رو هم تو Autocad Architectal فراوون وجود داره تازه IPE را سه بعدی می تونی رسم کنی و کل سازه ت رو با اتصالاتش مدل کنی.

موفق باشی

iman2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
باسلام

البته پيشنهاد شما براي تعداد نقشه محدود قابل قبوله.

اما براي دفاتر مهندسي سازه بايد به يك نرم افزار حرفه ايي در زمينه رسم دتايل باشيم.

من يك احسان مي شناسم كه كارشناس ارشد عمرانه و مي گويند اين اطراف روئيت شده شايد اون بتونه جواب بده
:happy:

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
داش ايمان تا جايي كه من ميدونم بزرگترين دفاتر فني سازه هم نرم افزاري براي ديتيل كشيدن ندارن بلكه از نقشه هاي قبلي يا يكسري نقشه هاي پيش فرض(كه براي هر تيپ سازه يكي دارن) استفاده ميكنن و اونو اديت ميكنن. از اونجا كه هيچ دو سازه اي مثل هم نيستن شما در هر صورت بايد يكبار اون ديتيل رو بكشي. نقشه كاغذيتو(ابعاد و ....) ميدي دست يه نقشه كش يه نمونه اتوكد هم ميدي(مشابه اوني كه ميخواي بكشيش) اون سر سه سوت برات اطلاعات و ابعاد و اندازه هاي جديد رو وارد ميكنه و تموم ميشه.
دست آخر شما يه چك ميكني و چينش نقشه ها رو تو ورق چك ميكني و 4 تا ابعادم چك ميكني و تمام.
براي بدست آوردن اين نقشه هاي تيپ هم به دفاتر فني كه همه جا هست سر بزن.
دست آخر : براي مسائل فني عمران و مكانيك نرم افزاري حرفه اي تر از اتوكد پيدا نميكني.

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
من يه برنامه نوشته بودم كه از Sap90 و Sapcon خروجي مي گرفت و يه نقشه اوليه رسم ميكرد ولي ديگه ادامه اش ندادم چون برنامه شبيه اون ديدم كه خيلي كامل تر بود
دو تا نرم افزار هست كه اين كار رو مي كنه :
1- Design كه نسخه آخرش 600000 تومانه . كلي كار هاي مختلف ميكنه . يكيش هم رسم نقشه براي سازه هاي فولادي و بتني هست . طراحي هم خودش انجام ميده . فكر ميكنم آخرين نسخه اش مال دو يا سه سال پيشه . چون برنامه نويسش رفت كانادا براي دكترا ... اطلاعات بيشتري خواستي بگو ( پايه اش روي dos )
2- برنامه دومي اسمش يادم نيست فقط نقشه بتني ميكشه ( ولي جزئياتش خيلي كامله ) قيمتش هم فكر كنم 400000 تومن باشه
3- نرم افزار Xsteel هست كه خارجي ها نوشتنش . براي طراحي و رسم نقشه ( در حد نقشه كارگاهي ) ... خيلي كارش درسته .

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
در مورد اتصالات ساختمان های فلزی من از این استفاده کردم و شدیدا توصیه میکنم:
Connection 2000
من یه کپی ازش دارم. روی CD قفل داره که راحت با CloneCD کپی میشه.

برنامه فارسی است. محاسبات هم در کنار جزییات میده. کار میکنه باقلوا! خوراک پروژه فولاد دانشگاه است.

در مورد اتصالات بتنی چیزی نمیشناسم. ولی این برنامه Design رو من شنیدم که ایراد پایه ای داره و محاسباتش رو غلط انجام میده. البته خودم باهاش کار نکردم.

iman2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام

و تشكر از پاسخ هايتان:

در مورد برنامه ترسيم جزئيات بتني يك برنامه فارسي به نام condraw می شناسم که قیمتش حدود 250 هزار تومان است و از فایل ساپ خروجی جزئیات بتنی می گیرد.

اگر کپی انرا داشتید ما را از لطف خودتان محروم نفرمایید .

چند سال پیش هم در مجله عمران شریف یک نرم افزار برای جزئیات معرفی کردند که فکر می کنم در تهران بتوان آنرا پیدا کرد

این هم آدرس سایت ان

http://www.struc-plus.com/demo.htm

اگر پیدا کردید لطفا نشانی محل فروش را بنویسید

iman2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام

كسي مي داند کپي نرم افزار connection 2000 را از کجا مي توانم تهيه کنم.

با تشکر

يک سئوال ديگه (نرم افزار براي پروژه راهسازي کسي سراغ داره که در ايران بتوان به قيمت مناسب تهيه کرد.)

saeed_civil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ehsan :
در مورد اتصالات ساختمان های فلزی من از این استفاده کردم و شدیدا توصیه میکنم:
Connection 2000
من یه کپی ازش دارم. روی CD قفل داره که راحت با CloneCD کپی میشه.

برنامه فارسی است. محاسبات هم در کنار جزییات میده. کار میکنه باقلوا! خوراک پروژه فولاد دانشگاه است.

در مورد اتصالات بتنی چیزی نمیشناسم. ولی این برنامه Design رو من شنیدم که ایراد پایه ای داره و محاسباتش رو غلط انجام میده. البته خودم باهاش کار نکردم.

سلام
بنده سعيد آقاجاني هستم/
بنده هم دنبال نرم افزار connection2000 هستم ولي تا كنون موفق نشدم پيدا كنم.
از شما ممنون ميشم اگر يك كپي از cd به من بدهيد.
با تشكر

pinokio

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از iman2 :
با سلام

كسي مي داند کپي نرم افزار connection 2000 را از کجا مي توانم تهيه کنم.

با تشکر

يک سئوال ديگه (نرم افزار براي پروژه راهسازي کسي سراغ داره که در ايران بتوان به قيمت مناسب تهيه کرد.)
در مورد رسم ديتيل سازه يك نرم افزار هست به نام سازه 80 كه توسط فكر كنم دو مهندس در اصفهان نوشته شده
شنيدم با گرفتن خروجي از sap يا etabs ديتيل رو تحويل ميده و كارش هم خيلي خوبه. قيمت حدود 400 هزار تومان.توي اين مجلات عمران هم تبليغاش هست.بعضي دفاتر فني ازش استفاده ميكنن.اگه اطلاعات بيشتر خواستي برات سراغ ميگيرم. قفل شكستشو نديدم.تو ديدي با اينكارت از ما قدر داني كن.
اون برنامه ديزاين كه پروژه يه مهندس بود و با دكتر خالو و مثل اينكه مير قادري كار كرده بودن. baseاون sap90 و حدود قيمت 550هزار تومان .مال شركت رايان سازه.cd دموشو دارم و مال4- 5سال قبل .فكر نكنم اپديت شده باشه
كار باهاش خيلي راحت و فايل ديتيلdxf و دفترچه محاسبات خروجي اونه . ولي چون اپديت نشده با ايين نامه و امروزه روز همه با etabs,sap 2000 كار ميكنن فايده نداره ولي كاچي بعض هيچي .توي اين مجلات عمران هم تبليغاش هست.اگه اطلاعات بيشتر خواستي برات سراغ ميگيرم. قفل شكستشو نديدم.تو ديدي با اينكارت از ما قدر داني كن.چون ارزش قفل شكستشو داره.
برنامه هاي ايراني ديگه هم هست كه دوستان لطف كردن معرفي كردن.
اما برنامه struc-plus كه يكي گفت . برو سايتش دموشو دانلود كن.برنامه خيلي خوبيه. ولي اين كار رو كه خروجي از
etabs,sap 2000 بگيره نه. ولي كارش از اين حرفها وسيعتره و ديتيل سازه بتني فلزي چوبي و ... رو توي خود اتوكد رسم ميكنه .با چندين استاندارد drafting. قطعا با ويژوال ليسپ يا شايد ويژوال بيسيك خود اتوكد نوشته شده . خودت هم ميتوني اين كار رو كني.من هر چي تو اينترنت دنبال اون گشتم نديدم. قيمت اون 100 دلار به بالا.اگر برنامشو پيدا كردي ما رو هم خبر كن.
اما منظور شما اين برنامه(struc pluse) نيست.منظور شما برنامه اي است كه با گرفتن خروجي از sap يا etabs ديتيل رو تحويل بده. (آخر تنبل بازي)خوب اين برنامه كه كاملا با 2000 etabsو safe جوره اخيرا توسط خودشركتCSI (توليد كنندهetabsو safe و sapو...) ساخته شده به نام detailrt كه كار همه رو بينهايت راحت كرده و ضرر زده به نويسنده هاي برنامه هاي ايراني. اطلاعات بيشتر خواستي بپرس.خسته شدم از تايپ.
در مورد برنامه راهسازي بعدا اطلاعات كامل بهت ميدم.
تا منو داريد غم نداريد.

iman2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با تشکر فراوان

اگر میشه درباره دتایلر شرکت سی اس آی بیشتر توضیح بده

بالا