برگزیده های پرشین تولز

بساز و بفروش

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان سلام
ببخشید یک سوال
اگر قصد ساخت یک خانه را داشته باشیم باید از کجا شرو ع کرد اگر دوستان تجربه ای در این زمینه دارند لطفا بفرمایند
متشکرم

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
هیچ وقت کاری رو به پیمانکاری نده ! مصالح از خودت و نهایتا کارو طوری بده که هروقت خواستی دکش کنی و بالا سر کار هم باشی و اگرنه)*&^%$#

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
پس کار خوبیست
از کجا باید شروع کرد منظورم مجوزها و خرید هاست

Dong Fang BuBai

Registered User
لایک‌ها
13
با این وضعی که تو سوال میکنی بهتره خودت هیچ کار نکنی....سعی کن یه دفتر مهندسی مشاوره خوب گیر بیاری و از اونها راهنمایی بگیری...

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
تایید میشه
من خودم کارم همینه الته نه ساختمان (سازه های سنگین)
شاید یه پیمانکار یه ذره بالا پایین کنه ولی مسلما ضررش کمتر از اینه که خودت بخوای بری مصالح بگیری چون مصالح فروشا 100 برابرش سرت کلاه میزارن
یک چیزایی دیدم که بگم شاخ در میاری که فقط یه پیمانکار با تجربه میتونه از پسش بر بیاد و عمرا یه آدم عادی نتونه بفهمه
و مطمئن باش یه پیمانکار حسابی هواسشو جمع میکنه چون هرچی نزاره مصالح فروش تیغ بزنه میره تو جیب خودش و کار به نسبت بهتر از آب در میاد
البته پیمانکارای پدر مادر دار هستن که میتونی بهشون کامل اعتماد کنی
متاسفانه در زمینه ساختمان پیمانکار نمیشناسم ولی این توصیه هارو حتما توجه کن

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم
من بیشتر سوالم در این زمینه است که این کار در آمد خوبی خواهد داشت و ارزش سرمایه گذاری را دارد یا نه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خب سود که داره ولی بستگی داره کجا بسازی چجوری بسازی
زمین خیلی مهمه
طراحی و ... همه موثرن ولی کلا هرجا بسازی وقتی مشتری گیر بیاری بفروشی خب سود میکنی ولی جایی بساز که هم خوب باشه و هم مشتری داشته باشه
ظاهر خونه رو هم قشنگ کن و از آرشیتکت های حرفه ای استفاده کن

Dong Fang BuBai

Registered User
لایک‌ها
13
از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم
من بیشتر سوالم در این زمینه است که این کار در آمد خوبی خواهد داشت و ارزش سرمایه گذاری را دارد یا نه

عزیز جان با سوال تو فروم ها و این جور جاها شما نمیتونی یه همچین فعالیت اقتصادی رو ارزش سنجی کنی...
و از اون جایی که به نظر میرسه تو این کار هم تخصص نداری توصیه میکنم بری دنبال کار دیگه....

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
اول بايد مجوز تخريب بگيري براي اين كار بايد اول پايان كار بگيري. بعد مفاصا حساب شهرداري و دارايي و ماليات و مترو و سطح شهر و نوسازي و ... بعد مجوز تخريب... بعد بايد بري شهرداري و كد بنايي رو ثبت كني.....نفشه را براي تاييد بدي شهرداري.......بعد مهندس ناطر بياد و تاييديه بده و ...

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
ممنونم آرش خان توصیه ها عالی بود
نه من بی تجربه و بی اطلاع نیستم اما تا حالا شخصا دست به این کار نزدم از جهتی این کار نظرم رو جلب کرد که به هر حال سرمایه انسان حفظ میشود و ارزش پیدا میکند و به هر حال این است که انسان خانه را اجاره میدهد و حتی برخی از هزینه های ساختمان را از طریق پیش فروش تامین میکند و البته نیاز به خانه سازی پایان ناپذیر است و البته بسیاری از انسانها را که شغلهای دیگری داشتند دیدم که با ساختمان سازی بنای ثروت اندوزی را گذاشته اند و خیلی مزیت ها که در باقی سرمایه گذاری ها نیست
من فعلا اگر خدا بخواهد در مازندران و سرزمین پدری قصد ساختن ساختمان دارم امیدوارم موفق شوم
البته بیشتر در مورد مجوزها و کارهای اداری نظرم بود که آرش عزیز فرمودند البته مترو را متوجه نشدم اگر هم بیشتر توضیح دهید ممنون شما هستم
یا علی

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
در تهران قانون جديد است كه بايد بررسي بشه در محدوده مترو نباشه. البته الان با اين قيمتهاي نجومي مصالح مثلا آجر دونه اي 22 تومن كه صرف نداره خونه بسازي....اونم شهرستان.

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
ولی اکثر بساز بفروش ها موفق هستند البته دلایل را عرض کردم در شهرستان به علت قیمت زمین برای شروع کار مناسب تر است

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
با اين مصالح گران ساختن هر متر زمين 300 تومن آب مي خوره اگه مي صرفه بساز. راستي در مورد كارها قبل از هر چيز بايد بري شهرداري درخواست دستور نقشه بدي. تعد مجوز تخريب و نوسازي بگيري.

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
شما مطمئن هستید یعنی ساخت 1 متر آپارتمان 300000 تومان آب میخوره فکر نکنم بابا

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
خوب زمین که قیمتش متفاوت است اما خوب ساخت آپارتمان بستگی به نوع ساختمان دارد در کل با توجه به شرایط
کلی مسکن کشور نیاز مبرم و پایان ناپذیری به مسکن دارد در نهاییت ساخت یک آپارتمان سرمایه را حفظ و بر ارزش آن می افزاید و میتوان نهایتا آنرا اجاره داد ولی اصل سرمایه محفوظ است غیر از این است دوستان

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
راستی دوستان ببخشید یک نفر اگر میشود و وارد است محاسبه کند مثلا در یک زمین 120 متری اگر بخواهیم آپارتمان بسازیم مثلا 4 طبقه و البته با در نظر گرفتن همه هزینه ها حتی تراکم چقدر باید هزینه کرد و در نهایت چقدر سود نصیب مشود دوستی که وارد است لطفا یک زمین را در هر نقطه که دلش میخواهد حساب کند لطفا

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
راستی دوستان ببخشید یک نفر اگر میشود و وارد است محاسبه کند مثلا در یک زمین 120 متری اگر بخواهیم آپارتمان بسازیم مثلا 4 طبقه و البته با در نظر گرفتن همه هزینه ها حتی تراکم چقدر باید هزینه کرد و در نهایت چقدر سود نصیب مشود دوستی که وارد است لطفا یک زمین را در هر نقطه که دلش میخواهد حساب کند لطفا

آقا فردين چون هر منطقه با منطقه ديگه فرق داره و اينكه نوع ساخت و جاي زمين (بر خيابان يا كوجه بن بست يا ... ) باشه قضيه فرق مي كنه.

1-اول از همه بايد بگي طول و عرض زمين چنده؟
2-زمين شمالي هست يا جنوبي؟
3-گذر زمين چند متري هست؟( خيابان يا كوچه اصلي چند متري است؟)
4-در كدام منطقه واقع شده؟ (در بعضي مناطق مجوز ساخت بيش از سه طبقه و يا حتي بيش از دو طبقه را هم نميدهند)

مخارج ساخت نيز بر حسب نوع ساخت از 200 هزار تومان به بالا مي باشد.

معمولا(بسته به ابعاد زمين) به اندازه 60 درصد زير بنا مجوز ساخت مي دهند.(شايد هم بيشتر بدهند) مثلا اگر 4 طبقه تكواحدي 65 متري بسازي 260 متر كل بنا خواهد بود. بعني حداقل 52 ميليون هزينه ساخت دارد.

خلاصه اولين اقدام براي اينكه متوجه شوي چند طبقه و هر طبقه چقدر زير بنا مي دهند و چقدر پاركينگ بايد تامين كني مراجعه به شهرداري و گرفتن دستور نقشه است.(هزينه آن تقريبا 10 هزار تومان است).

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
از راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم جناب آرش خان
خیلی استفاده کردم
حالا برای مثال عرض میکنم مثلا در محله افسریه تهران

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
یک شرکتهایی هم وجود دارند که به شکل پیمانکاری عمل میکنند یعنی مثلا شما زمین و یا خانه کلنگی را دراختیار آنها قرارداده و البته با توجه به توافقات تمام عملیات ساختمانی را به عهده میگیرند در واقع پیمانکاری مدرن آنها چطورند

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
اگر ممکن است آرش خان با توجه به اطلاعات شایسته و خوبی که دارید لطف کنید یک منطقه را مثال بزنید که مثلا قیمت زمین این مقدار هزینه ساخت طبق فرمایش خودتان که گفتید و در نهایت قیمت این عدد میشود
که بیشتر راهنمایی شویم
یک سوال دگر راستی معمار و بنای خوب از کجا باید پیدا کرد خود دفتر فنی راهنمایی میکند
در ضمن نحوه دریافت سند منزل چگونه است
یک سوال دیگر آیا میشود برای هر واحد وامی تهیه کرد تا منزل را بتوان با این روش راحت تر به فروش رساند
قربان شما باز هم ما را مستفیض بفرمایید
اگر سایتهایی در این زمینه میشناسید هم لطفا معرفی بفرمایید
یا علی

بالا