برگزیده های پرشین تولز

بستن فید آر اس اس وردپرس و تاثیر آن بر سئو

smojri

Registered User
لایک‌ها
60
عرض ادب
برای بستن و غیرفعال کردن فید سایت در وردپرس کافیست
کدهای زیر را به فایل functions.php موجود در قالب خود بیافزایید.
که مسیر قرار گرفتن آن به صورت زیر است:

کد:
 wp-content\themes\Name-Ghalebe-Shoma\functions.php
دستورات مربوط به غیرفعال کردن فید آر.اس.اس:
کد:
function fb_disable_feed() {
wp_die( __('No feed available,please visit our <a href="'. get_bloginfo('url') .'">homepage</a>!') );
}
add_action('do_feed', 'fb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'fb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'fb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'fb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'fb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2_comments', 'fb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom_comments', 'fb_disable_feed', 1);

با استفاده از کدهای بالا درصورتی که فید شما فراخوانی شود، پیام No feed available,please visit our homepage نمایش داده می شود که می توانید این پیام را به دلخواه خود تغییر دهید.

smojri

Registered User
لایک‌ها
60
منتظر نظرات دیگر دوستان هستیم

kalanest

Registered User
لایک‌ها
23
اگر محتوا منتشر شده روی سایتمون سریعا در سوشیال ها و وب مستر ثبت بشه هم به نظر شما ضرر داره ؟

...Rahim...

Registered User
لایک‌ها
686
اگه مشترک rss زیاد ندارید حتما ببندید . من بستم هیچ تاثیری هم رو سئو سایتم نداشته (6 ماهی هست که بستمش الان)
بهتر شده که بدتر نشده !

smojri

Registered User
لایک‌ها
60
این مقوله جهت بهبود رتبه سایت است دوستان

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
:) با سلام و خسته نباشید

:general408: از نظر ما سئو کا را :confused: بستن فید راه حل زیاد مناسبی نیست به دلیل این که بعد از بستن فید گوگل به دستور وبمستر شروع به اخطار خواهد کرد و بعد از اینکه توجه نکنید سایت شما از نظر استاندارد به ردههای پایین کشیده خواهد شد .

باید توجه داشته باشید که در صورتیکه مطلب شما در گوگل به سرعت ایندکس میشود مشکلی برای شما به وجود نمیآید ولی در صورتی که مطالب شما دیر ایندکس شود برای شما مشکل ساز خواهد شد

مثلا شما مطلب در سایت قرار داده اید سایت کپی کار مطلب شما را به صورت کامل کپی میکند
اگر ایندکس شدن سایت کپی کار از شما بهتر باشد و مطلب برای اون اول ایندکس میشه و مطلب که در سایت شماست کپی محسوب میشه ... و این یعنی تلاش شما بیهوده بوده

بهتر به جای بیستن فیلد در ارسال مطالب به فیلد تاخیر ایجاد کنید به این شکل که مثلا بعد از یک ساعت مطلب به فید ارسال شود این طر مطلب شما تا آن وقت ایندکس شده و مطلب که در سایت کپی کار وجود دارد کپی محسوب میشه ...

برای این کار هم باید این کد رو به functions.php قالب اضافه کنید

کد:
<?php
function publish_later_on_feed($where) {
    global $wpdb;

if (is_feed()) {
        $now = gmdate('Y-m-d H:i:s');
        $wait = '5';
        $device = 'MINUTE';
        $where.=" AND TIMESTAMPDIFF($device, $wpdb->posts.post_date_gmt, '$now') > $wait ";
    }
    return $where;
}
add_filter('posts_where', 'publish_later_on_feed');
?>
:general703: مدت زمان رو هم میتونید تغییر بدید

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
دروود بر شما
دوستان عزیز سئو کار ایا امکانش وجود داره تا قبل از اینکه ایندکس سایتتون سرعتش بره بالا به صورت دستی fetch کرد لینک ها رو ؟
ایا این راهکار بهتر نیست ؟ سایت من روزانه یه تعداد برگه داخلش ساخته میشه و fetch کردن اون زمانی نمیگیره

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
دروود بر شما
دوستان عزیز سئو کار ایا امکانش وجود داره تا قبل از اینکه ایندکس سایتتون سرعتش بره بالا به صورت دستی fetch کرد لینک ها رو ؟
ایا این راهکار بهتر نیست ؟ سایت من روزانه یه تعداد برگه داخلش ساخته میشه و fetch کردن اون زمانی نمیگیره

:) سلام و خسته نباشید ، اول اگر یک تاپیک دیگه بازمیکردید بهتر بود .

:general408: در مورد سوال شما بله میشه از طریق وبمستر این کار انجام داد و خیلی زود لینک ایندکس بشه ولی ولی از دیدگاه Moz همیشه میگه شما اگر بتونید زمان هر ارسال تنظیم کنید نیاز به این کارنیست و من خودمم بیشتر با این کار موافق هستم .

:general105: مثال : شما یک مطلب ساعت 10 ارسال میکنید باد فردای همون روز ساعت 10 ارسال کنید بعد از یک مدت 100% شک نکنید که روبات هر روز ساعت 10 تو سایت شما خواهد بود برای برسی و ایندکس مطالب شما

;) مختصر و مفید اینکه سعی کنید زمان ارسال نوشته هاتون ریتم خاصی داشته باشه. یعنی اگه قراره هر روز پست بزنید باید هر روز پست بزنید. اگه هفتگی میزنید باید هر هفته بزنید و بینش هی نیایید ریتم را تغییر بدید. حالا تست کردن ما و نتیجه گرفتن هیچی. میخوام در مورد عملکرد روبوت ها توضیح بدم تا بهتر متوجه بشید.

نحوه عملکرد روبوت های موتورهای جستجو و بخصوص گوگل بر مبنای سیستم ذهن انسان داره پیش میره. انسان اگه یک کار را مدت کوتاهی بصورت منظم و روتین انجام بده دیگه مغز به اون عادت میکنه و ناخوداگاه در موعد مقرر اون کار را انجام میده. مثل زمان بیدار شدن. شما اگه عادت کنید صبح زود بیدار بشید، دیگه فرقی نمیکنه چه ساعتی خوابیده باشید. صبح در همون ساعت مقرر بیدار میشید و فقط خسته هستید!

روبوت های گوگل هم همین وضع را دارند. فکر کنید شما مدتی هر روز پست میزدید. پس روبوت های گوگل هر روز میومدن تو سایت شما برای یک مطلب جدید و ایندکس اون. اونها باز هم این کار را ادامه میدن. حالا فرض کنید شما این کار را ترک کنید و مدتی پست نزنید. این روبوت ها زمانیکه برای مدتی میان و به روز رسانی نمیبینن، دیگه هر روز به سایت شما نمیان! حالا اگه شما دوباره شروع کنید به پست زدن، مدتی زمان میبره تا اون روبوت ها دوباره به سیستم هر روز اومدن عادت کنند و در این مدت سرعت ایندکس شما شدید کاهش پیدا میکنه! اگه هم کلا در هم ارسال کنید که هیچ وقت عادت نمیکنن و ایندکس گوگل همیشه مشکل داره!

اصلا مهم نیست که شما هر روز پست بزنید یا چند روز یکبار، مهم اینکه ریتم ارسال شما مشخص باشه. البته تجربه نشون داه که ارسال روزانه (البته با مطالب با کیفیت) خیلی بهتره ولی خوب اگه شما از دسته سایتهایی هستید که مثل همین سایت دکووب مطالب ارسالیتون در حد ارسال روزانه نیست، بازم مشکلی نیست و همین ارسال های دوره ای مثل هفتگی یا ماهانه را در زمان بندی مشخص انجام بدید تا بهترین نتیجه و افزایش سرعت ایندکس را داشته باشید.

:general206: موفق باشید

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
جالب هست الان ما در سایت مطلبی منتشر می کنیم
و بعد از چن ساعت سرچ میکنیم مطلبو می ببینم خبرخوان ها با محتوای ما لینکشو اندیکس شده در گوگل و لینک اصلی سایت ما یا رتبه 7 یا 8 هست یا صفحه دوم

xara_2009

Registered User
لایک‌ها
85
دوست عزیز عنوان موضوع چه ربطی داشت تاثیر سئو بر فید؟خودتون فهمیدین چی گفتین؟o_O

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
جالب هست الان ما در سایت مطلبی منتشر می کنیم
و بعد از چن ساعت سرچ میکنیم مطلبو می ببینم خبرخوان ها با محتوای ما لینکشو اندیکس شده در گوگل و لینک اصلی سایت ما یا رتبه 7 یا 8 هست یا صفحه دوم

:) سلام و خسته نباشید برادر عزیزحمید جان

:( برادر این موضوع بر مبگرده به 5 سال پیش یه یه خزنده طراحی شد که میومد مثلا تو 50 تا کلمه معرفی شده از صفحه 1 تا 10 گوگل سرچ میکرد و کپی میکرد الان این سیستم دیگه لوس شده همیه از روش کپی برداری کردن ....

:) راهحل جالبی برای این کوضوع هست که خیلی شاید جالب باشه اونم منع کردن کپی رایت هست با دستور PHP که شما تنها در فانکشن دستوری ایجاد میکنید که در هر صورت متنی کپی شود در آخر متن لینک شما قرار داده شده و کاملا :general304: فالو این روش کاری خواهد کرد که هم بکلینک خواهد شد و اگر موضوع بالاتر از شما قرار گیرد برای شما خوب خواهد شد

:general509: من زیاد عادت ندارم چیزی پنهان کنم آموزش دادن کاره منه ( خصوصی نداریم :general506: )

دوست عزیز عنوان موضوع چه ربطی داشت تاثیر سئو بر فید؟خودتون فهمیدین چی گفتین؟o_O

:general405: در این خصوص o_O فکر کنم دوست عزیز ما درست بیان کردن یکم این ور اون ور مشکلی نیست (*) تنها موضوع مهم نیست پاسخ کامل مهم خواهد بود </end>

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
:) سلام و خسته نباشید برادر عزیزحمید جان

:( برادر این موضوع بر مبگرده به 5 سال پیش یه یه خزنده طراحی شد که میومد مثلا تو 50 تا کلمه معرفی شده از صفحه 1 تا 10 گوگل سرچ میکرد و کپی میکرد الان این سیستم دیگه لوس شده همیه از روش کپی برداری کردن ....

:) راهحل جالبی برای این کوضوع هست که خیلی شاید جالب باشه اونم منع کردن کپی رایت هست با دستور PHP که شما تنها در فانکشن دستوری ایجاد میکنید که در هر صورت متنی کپی شود در آخر متن لینک شما قرار داده شده و کاملا :general304: فالو این روش کاری خواهد کرد که هم بکلینک خواهد شد و اگر موضوع بالاتر از شما قرار گیرد برای شما خوب خواهد شد

:general509: من زیاد عادت ندارم چیزی پنهان کنم آموزش دادن کاره منه ( خصوصی نداریم :general506: )

:general405: در این خصوص o_O فکر کنم دوست عزیز ما درست بیان کردن یکم این ور اون ور مشکلی نیست (*) تنها موضوع مهم نیست پاسخ کامل مهم خواهد بود </end>
من از این اسکریپت دارم استفاده میکنم کد رو مخفی میکنه عالیه انالیز میزان کپی متن هاتم هفته ای یکبار میفرسته نمونش تو سایت خودم هست

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
من از این اسکریپت دارم استفاده میکنم کد رو مخفی میکنه عالیه انالیز میزان کپی متن هاتم هفته ای یکبار میفرسته نمونش تو سایت خودم هست

:general711: خوب دیگه هست این امکانات ولی زید جالب نیست ...... این کار من باهاش مخالفم

بالا