برگزیده های پرشین تولز

بستن پورت در استيشن يا كاربران تلفني

Delphan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرض كنيد من ميخوام كاري كنم YahooMessanger براي چند تا از استيشنها يا كاربران تلفني اجرا نشه(يا بستن پورت ping و چيزايي تو اين مايه ها).
اگر ميشه راهنماييم كنيد چكار بايست بكنم.

ali-g

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما قبل از هر چيز نياز به يك سيستم FireWall داری تا با نوشتن یک لیست توی اون جلوی بعضی از پروتکل ها یا پورتهای خاصی رو بگیری.
برای اینکار هم میتونی از سیستمهای Linux استفاده کنی یا اینکه هر نرم افزار Firewall ای که قابلیت بستن پورت رو داشته باشه. همچنین میتونی در صورت داشتن Cisco این تنطیمات رو براحتی با نوشتن یه Access List روی اون انجام بدی. البته باید توجه داشته باشی که این تنظیمات فقط بر اساس یک IP مشخص و یا یک Range خاص انجام میشه و برای کاربران تلفنی که میخوای اون تنظیمات رو براشون بکنی باید از یک Pool مجزا IP بگیرن یا اینکه Dedicate IP داشته باشن. تو Lan هم که مشکل خاصی نداره و میتونی اینکار رو بکنی.

sdsl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بستن Yahoo فقط با بستن پورت امكان پذير نيست چرا كه ياهو از پورتهاي 21 و 23 و 80 هم استفاده مي كنه!

براي بستن ياهو كاري كه من كردم تمام IP سرورهاي مسنجر رو پيدا كردم و روي IP بستم!! البته الان همراه ندارم و گرنه براتون مي نوشتم...

براي اينكار نياز دارين كه از فايروال و يا Packet Filtering سرويس RRAS ويندوز استفاده كنيد. من از Winroute استفاده مي كردم.

ولي روتر بهترين جواب رو ميده!! چون قابليت اون تويه ACL ها فوق العاده هست!

بالا