برگزیده های پرشین تولز

بهترين زبان برنامه نويسي ؟(يک سوال تکراري لطفا به ما تازه کارها جواب بدين)

hfnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان برنامه نويس البته فعلا كه ما نيستيم.
يه سوال تكراري داشتم . جناب بدون اينكه به مهارت خودت توجه كني خدا وكيلي بهترين زبان شي گرا كه بشه توي ويندوز برنامه خوبي نوشت به نظر شما چي هست؟ اول به من گفتند كه بهترينش c++ خودم هم اينرو قبول دارم اما من ميخوام برنامه همراه با گرافيك هاي ويندوز بنويسم . كه گفتند VB زبان خوبي هست . اما حالا ميگن VB خيلي دستورهاي اضافي داره . نظرتون همراه با دليل چيه آخر كدومش بهتره؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
delphi محشر هست

hfnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پيش نياز دلفي چيه ؟
براي VB هم نياز هست تا بيسيك بلد باشي.
راستي من از پروفاكس خيلي تعريف شنيدم چه طوره؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
دلفی رو میشه از اول هم شروع کرد ولی زبانش پاسکال هست که اگه بلد باشی سریعتر دستت تند میشه

hfnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد VB هم اگر بيسيك بلد باشي ميتوني سريعتر بنويسي يا حتما براي كاركردن با اون بايد بيسيك بلد باشي؟

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
C# ميتونه بهترين اتخاب باشه

به چند دليل

1:قوي بودن

2:نزديك بودن به جاوا و سي پلاس پلاس

3:سادگي

و.....

چون تجربه خاصي روي زبانهاي ديگه ندارم بنا براين قطعي نظر نميدم!;)

hfnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فقط جواب اين سوال رو بديد كه اگه بيسيك بلند نباشي ميشه ويژوال بيسيك رو ياد گرفت . يا اينكه بهتر ميشه ياد گرفت؟

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از hfnet :
فقط جواب اين سوال رو بديد كه اگه بيسيك بلند نباشي ميشه ويژوال بيسيك رو ياد گرفت . يا اينكه بهتر ميشه ياد گرفت؟
صد در صد ميشه، البته به اينكه چقدر با برنامه نويسي آشنايي داريد خيلي بستگي داره مسلماً اگه هر زبون برنامه نويسي بلد باشيد حدود 3 هفته و اگه بين زبونها بيسيك رو بدونيد احتمالا 1 ماه جلو ميفتيد ( با متوسط 3-4 ساعت كار روزانه)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از SherlockHolmes :
C# ميتونه بهترين اتخاب باشه

به چند دليل

1:قوي بودن

2:نزديك بودن به جاوا و سي پلاس پلاس

3:سادگي

و.....

چون تجربه خاصي روي زبانهاي ديگه ندارم بنا براين قطعي نظر نميدم!;)
تایید میشه زبان خوب و مدرنیه....

hfnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يک سوال ديگه(تمومي که نداره) نسخه VB 6 با نسخه VB .net چه فرقي داره فکر کنم نت جديدتر باشه يا اينکه نت براي تحت وب هست؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اصولا دات نت یه تقلید فوق العاده هوشمندانه و جالب از جاوا هست. یه زبان برنامه نویسی که روی هر پلاتفرمی بشه باهاش کار کرد. گر چه هنوز MS فقط نسخه مربوط به ویندوزش رو داده و شاید هیچ وقت اینکارو برای بقیه پلاتفرمها انجام نده . (گر چه همین حالا هم پورتهای غیز زسمی از باقی شرکتها برای دات نت روی لینوکس هست)
البته دات نت معایبی هم داره ولی C# انتخاب خوبیه.

اما من به خیلی دلیلها که قبلا N+1 بار هم گفتم دلفی رو ترجیح میدم.

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
چطوری داش فرود ؟ خبری نیست ازت؟ سایتت هم که خوابیده بود؟

hfnet عزیز هر زبانی هم که انتخاب کردی دقت داشته باش که بهترین زبان برنامه نویسی یه چیزی و مفاهیمی مثل آسان ترین زبان برنامه نویسی , قویترین زبان برنامه نویسی , رایجترین زبان برنامه نویسی و ... یه چیزه دیگه هستن ! بهترین زبان برنامه نویسی یعنی مناسبترین زبان برنامه نویسی برای اون کاری که میخوای انجام بدی! بهترین زبان رو اون برنامه ای که میخوای بنویسی تعیین میکنه !
اگه یکم بیشتر راجع به پروژه یا برنامه ای که میخوای بنویسی (یا در آینده لازم داری که بنویسی) توضیح بدی بهتر و درست تر مناسبترین زبان برنامه نویسی رو انتخاب میکنی!

hfnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
از آقا كسري كه واقعا گل گفت ممنونم راهنماييش عالي بود. من ميخوام نرم افزارهاي با گرافيك بالا مثلا اگه شما نرم افزار مثنوي رو ديده باشيد گرافيك خيلي جالبي داره . يا بازي ها , منظورم اينه كه علاوه بر همه اين ويژگي ها كارهاي گرافيكي رو هم به خوبي پشتيباني كنه . مثل تمامي ويژوال ها .

shahin7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه مهندسي و مي خواي كدت مهندسي باشه جاوا بزن تنگش
اگر نه سي شارپ استفاده كن كه راحت به نتيجه برسي
ولي فقط كدت را خودت مي فهمي :ى :D

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از hfnet :
سلام
از آقا كسري كه واقعا گل گفت ممنونم راهنماييش عالي بود. من ميخوام نرم افزارهاي با گرافيك بالا مثلا اگه شما نرم افزار مثنوي رو ديده باشيد گرافيك خيلي جالبي داره . يا بازي ها , منظورم اينه كه علاوه بر همه اين ويژگي ها كارهاي گرافيكي رو هم به خوبي پشتيباني كنه . مثل تمامي ويژوال ها .
منظورتونو از گرافيك كمي دقيق تر بگيد لطفا.
نرم افزار مثنوی رو من ندیدم ولی مطمئنم با بازی خیلی فرق داره و اصلا بحث بازی و 3D و کار کردن با API های گرافیکی یه دانش جداست و خیلی از برنامه نویسهای حرفه ای هستن که هیچ اطلاعاتی تو این زمینه ندارن. این هم به Visual بودن یا نبودن ارتباطی نداره ولی برای نوشتن برنامه های Application مثل همه برنامه های تحت ویندوز که میبینید میشه از هر زبونی استفاده کرد بدون هیچ مشکل یا محدودیتی و همه این زبونها امکانات کامل برنامه نویسی تحت ویندوز رو در اختیار برنامه نویس قرار میدن.
اصولا بحث بر سر اینکه چه زبونی برای برنامه نویسی بهتره یا بدتره کاملا نادرسته من كه به شدت مخالفم مگه اینکه کاربردهای خاصی مورد نظر باشه.
ولی بهر حال دلفی یا ویژوال بیسیک برای افراد مبتدی زبونهای مناسبی هستن و اینو بدونيد که یاد گرفتن مفاهیم برنامه نویسیه که مهمه و این تو همه زبونها مشترکه و گرنه فراگیری دستور زبان و syntax کار خیلی سختی نیست.

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از mostafa_gm :
منظورتونو از گرافيك كمي دقيق تر بگيد لطفا.
نرم افزار مثنوی رو من ندیدم ولی مطمئنم با بازی خیلی فرق داره و اصلا بحث بازی و 3D و کار کردن با API های گرافیکی یه دانش جداست و خیلی از برنامه نویسهای حرفه ای هستن که هیچ اطلاعاتی تو این زمینه ندارن. این هم به Visual بودن یا نبودن ارتباطی نداره ولی برای نوشتن برنامه های Application مثل همه برنامه های تحت ویندوز که میبینید میشه از هر زبونی استفاده کرد بدون هیچ مشکل یا محدودیتی و همه این زبونها امکانات کامل برنامه نویسی تحت ویندوز رو در اختیار برنامه نویس قرار میدن.
اصولا بحث بر سر اینکه چه زبونی برای برنامه نویسی بهتره یا بدتره کاملا نادرسته من كه به شدت مخالفم مگه اینکه کاربردهای خاصی مورد نظر باشه.
ولی بهر حال دلفی یا ویژوال بیسیک برای افراد مبتدی زبونهای مناسبی هستن و اینو بدونيد که یاد گرفتن مفاهیم برنامه نویسیه که مهمه و این تو همه زبونها مشترکه و گرنه فراگیری دستور زبان و syntax کار خیلی سختی نیست.
يكي از دلايلي كه ميگم #C همينه كه محدوده گسترده اي رو پوشش ميده!

از برنامه نويسي موبايل تا برنامه نويسي وب و ويندوز رو ميشه باهاش انجام داد!

حتي شايعه كه خود ويژول استدويو رو با C# نوشتن!

البته حرف آقا فرود حجته ديگه!!دلفي هم خيلي طرفدار داره و حتما براي محبوبيتش دليلي هست ديگه!!

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
اگه به برنامه نويسي علاقه داري و ميخواي ادامه بدي من اصلا بهت وي بي رو پيشنهاد نميدم! كلا برو سراغ زبانهايي با ساختار c
پيشنهاد منم فعلا همون c# هستش.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از SherlockHolmes :
يكي از دلايلي كه ميگم #C همينه كه محدوده گسترده اي رو پوشش ميده!

از برنامه نويسي موبايل تا برنامه نويسي وب و ويندوز رو ميشه باهاش انجام داد!

حتي شايعه كه خود ويژول استدويو رو با C# نوشتن!

البته حرف آقا فرود حجته ديگه!!دلفي هم خيلي طرفدار داره و حتما براي محبوبيتش دليلي هست ديگه!!
من هم #C رو خیلی قبول دارم ولی یاد گرفتن C برای مبتدی ها خیلی زمان میبره که البته ارزششو داره ولی اگه یه نفر بخواد برنامه دیتابیس بنویسه و کارش عجله ایه بهترین انتخاب VB و بعدش Delphi هستش.
البته اين حرفا با توجه به سيستم NET. دیگه خیلی معنی نداره و برنامه نویس تقریبا هر کاربردی رو میتونه با زبون دلخواهش پیاده سازی کنه.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از Asef :
اگه به برنامه نويسي علاقه داري و ميخواي ادامه بدي من اصلا بهت وي بي رو پيشنهاد نميدم! كلا برو سراغ زبانهايي با ساختار c
پيشنهاد منم فعلا همون c# هستش.
منم تا چند وقت پيش در مورد VB همین طوری فکر میکردم ولی الان نظرم کاملا عوض شده.

jigily_pigily

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mostafa_gm :
.
کاملاً تاييد ميشه
اونی که مطرح ميکنه چه زبانی بهترينه احتياج احتياج احتياج
ولی در کل من ++vc رو پيشنهاد ميکنم يا c++ builder توپ توپ برنامه مينويسن

بالا