برگزیده های پرشین تولز

بهترين سخت افزار براي فتوشاپ

hajiabadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
از دوستان با تجربه تقاضا ميكنم بهترين سخت افزار براي كار حرفه اي با فتوشاپ را معرفي كنند در حال حاضر من با يك سيستم نسبتا قوي كار ميكنم اما باز هم در مواقعي سيستم كند ميشود من با ويندوز 2000 و سخت افزار به شرح زير كار ميكنم:
main :msi k7n2
cpu : athlon2600
ram :ddr256
vga : nvidia mx480 128mb ddr

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
كسي براي اينكارا بهترين رو معرفي نميكنه. هميشه پايينترين حالت رو معرفي ميكنن. يعني ميگن حداقل نياز نرم افزار براي ران شدن چيه. ولي حداكثرشو كسي نميگه چون طبيعيه كه هر چي قدرت كامپيوترتو بيشتر كني بهتره. الان هم با اين مشخصات كه دادي بنظرم رم رو افزايش بدي بهتره. ولي در كل بايد گفت بالا بالا بالاتر هرچي بالاتر بهتر!

prehistoric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما اگه حرفه ای کار می کنید ( فایل های رزولشن بالا و تعداد لایه های زیاد) باید رم خیلی زیاد و هارد دیسک خیلی سریعی داشته باشید. اگه با همین سیستم می خواهید ادامه بدید،در درجه اول باید رمش رو زیاد کنید .دقت کنید که اگه Ram بصورت
dual ddr نصب بشه سرعت بیشتر میشه مثلا اگه تصمیم دارید 512 مگ رم نصب کنید به جای خرید یک ماژول 512 مگی ، دوتا 256 بخرید . به نظر من حداقل 1 گیگ رم لازمه. یعنی 2 تا ماژول 512 مگ باید نصب کنید.

هارد ددیسک هم هرچی سریعتر باشه بهتره مثلا هارددیسک های SCSI ، ولی متاسفانه مادر بورد شما از SCSI پشتیبانی نمیکنه پس باید سریعترین هارد IDE رو که می تونید نصب کنید : باید 8 مگ بافر باشه و 7200 دور در دقیقه .
البته می تونید یک کارت SCSI نصب کنید تا بتونید هارد دیسک های SCSI رو استفاده کنید. یا یک کارت RAID نصب کنید و چند هارد IDE رو با هم موازی کنید که سرعت خیلی بالا میره ولی هزینه زیادی هم داره.

اگه رم خیلی زیادی نصب کنید (بسته به حجم فایل ها) لازم نیست هارد رو ارتقا بدید. فقط موقع open و save و print کند میشود.

*من فتوشاپ رو با یک سیستم pentium 2.4 و 1 گیگ رم و هارد SCSI آزمایش کرده ام ، با یک فایل77 *55 سانتیمتر و
رزولشن 200 dpi ، خیلی روون و راحت کار می کرد.

hajiabadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از prehistoric :
شما اگه حرفه ای کار می کنید ( فایل های رزولشن بالا و تعداد لایه های زیاد) باید رم خیلی زیاد و هارد دیسک خیلی سریعی داشته باشید. اگه با همین سیستم می خواهید ادامه بدید،در درجه اول باید رمش رو زیاد کنید .دقت کنید که اگه Ram بصورت
dual ddr نصب بشه سرعت بیشتر میشه مثلا اگه تصمیم دارید 512 مگ رم نصب کنید به جای خرید یک ماژول 512 مگی ، دوتا 256 بخرید . به نظر من حداقل 1 گیگ رم لازمه. یعنی 2 تا ماژول 512 مگ باید نصب کنید.

هارد ددیسک هم هرچی سریعتر باشه بهتره مثلا هارددیسک های SCSI ، ولی متاسفانه مادر بورد شما از SCSI پشتیبانی نمیکنه پس باید سریعترین هارد IDE رو که می تونید نصب کنید : باید 8 مگ بافر باشه و 7200 دور در دقیقه .
البته می تونید یک کارت SCSI نصب کنید تا بتونید هارد دیسک های SCSI رو استفاده کنید. یا یک کارت RAID نصب کنید و چند هارد IDE رو با هم موازی کنید که سرعت خیلی بالا میره ولی هزینه زیادی هم داره.

اگه رم خیلی زیادی نصب کنید (بسته به حجم فایل ها) لازم نیست هارد رو ارتقا بدید. فقط موقع open و save و print کند میشود.

*من فتوشاپ رو با یک سیستم pentium 2.4 و 1 گیگ رم و هارد SCSI آزمایش کرده ام ، با یک فایل77 *55 سانتیمتر و
رزولشن 200 dpi ، خیلی روون و راحت کار می کرد.
مخلص همه شما بچه هاي با مرام . چشم در اسرع وقت رم رو افزايش ميدم .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
خوب چرا با اكس پي كار نمي كني براي كاراي گرافيك و ويدئويو رندر كردن خيلي سرعت رو بالا مي بره :)
شايد با اين كار سرعت دستگاه اينقدر بالا رفت كه احتياجي به ارتقا نداشت امتحانش خيلي ارزونتر از ارتقا سخت افزار است!

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
خوب چرا با اكس پي كار نمي كني براي كاراي گرافيك و ويدئويو رندر كردن خيلي سرعت رو بالا مي بره :)
شايد با اين كار سرعت دستگاه اينقدر بالا رفت كه احتياجي به ارتقا نداشت امتحانش خيلي ارزونتر از ارتقا سخت افزار است!
ويندوز ايكس پي حتي در حالت بيكاري يعني وقتي هيچ برنامه اي را اجرا نمي كند مقدار زيادي رم مصرف مي كنه و منابع زيادي از سيستم رو استفاده می کنه. مزيت اصلي xp نسبت نسخه های قبلی ویندوز پایداری بیشتره و رابط کاربری بهتره. سرعتش هم کمی بیشتره ولی اصلا نمی تونه ضعف سخت افزار رو جبران کنه.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از karagah :
ويندوز ايكس پي حتي در حالت بيكاري يعني وقتي هيچ برنامه اي را اجرا نمي كند مقدار زيادي رم مصرف مي كنه و منابع زيادي از سيستم رو استفاده می کنه. مزيت اصلي xp نسبت نسخه های قبلی ویندوز پایداری بیشتره و رابط کاربری بهتره. سرعتش هم کمی بیشتره ولی اصلا نمی تونه ضعف سخت افزار رو جبران کنه.
درست كه اكس پي هم هارد و هم فضاي بيشتري را اشغال مي كنه ولي تواناي مدريت تخصيص حافظه اش قوي تر هست و به راحتي حتي چند برنامه را در ان واحد اجرا كند بي انكه هنگ كند و حتي اگه برنامه اي از كار بيفتد براحتي و بدون احتياج به لوگ اف كردن و بستن ساير برنامه ها اون برنامه رو مي شه بست . من خودم در ان واحد هر سه تا ويندوز را دارم ولي براي كاراي سنگين فقط از اكس پي استفاده مي كنم (خودم روي هر سه تاشون امتحان كردم دوسال است ) تازه تعويض يك ويندوز هزينه اش خيلي كمتر از ارتقا سخت افزاري است و اگه به اون اندازه اي مي خواهد كاراي دستگاهش بالا نرفت خوب تنها راه باقيمانده ارتقا سيستم است در درجه اول بالا بردن رم دوم دي دي رم كردن رم و مادر برد و در اخر ارتقا خود سي پي يو كه خوب بايد به امكانات مالي هم توجه داشت تا بهترين انتخاب رو كرد كه البته اگه كسي بخواهد از مرحله 2 به بعد ارتقا بدهد اگه سيستمش بيش از دو ساله كه خريده بهتره سيستم فعلي رو بفروشه و يك سيستم بهتر و جديد بخره
سيستم من پي 4 و توي اين دوسال سه بار مادر برد و هارد و ساير دم و دستگاه را ارتقا داده ام و هميشه اونو به روز نگه داشته ام
توصيه نهاي من اين است كه اول امكانات مالي رو در نظر بگيره و ببينه چقدر هزينه كردن براش در حال حاضر امكان داره ;)

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
رمش خيلي پايينه حداقل 1 گيگ

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
هاهاهاهاهاهاهاهههههههه
بابا كوتابيا بي خيال
نگفتيم كه بتركون
شايد 512 هم زياد باشه
برسي كن مي فهمي
قانون اول بهروري:
1. آيا موضوع مورد نظر باعث راه اندازي كار شما هست و چه مبلغي از موضوع پيش نهادي اصلي را ذخيره مي كند.

موفق باشيد

قربان شما
MHa

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Mehdi Hamedali :
سلام به همه دوستان
هاهاهاهاهاهاهاهههههههه
بابا كوتابيا بي خيال
نگفتيم كه بتركون
شايد 512 هم زياد باشه
برسي كن مي فهمي
قانون اول بهروري:
1. آيا موضوع مورد نظر باعث راه اندازي كار شما هست و چه مبلغي از موضوع پيش نهادي اصلي را ذخيره مي كند.

موفق باشيد

قربان شما
MHa
كجاشو ديدي يك سري به تاپيك هاي زير بزن
http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=85205#post85205
يا
http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=85177#post85177
يا
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=4851&page=3
تا بفهمي پي تي دسته كيه

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از hajiabadi :
مخلص همه شما بچه هاي با مرام . چشم در اسرع وقت رم رو افزايش ميدم .
فقط يادت باشه RAM رو در ماژولهای صحيح نصب کنی.

nareng7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
از نظر سخت افزاري چون برنامه هاي گرافيك دو بعدي مثل فتوشاپ و كورل نياز آنچناني به پردازش ندارند و فقط قدرت گذردهي هنگام كاربا فايلهاي حجيم مهم استبنابراين cpu و vga نقش چنداني در سرعت ندارند و ram و hard هستند كه نقش مهمي دارند
همانطور كه دوستان قبلا گفتند استفاده از ddr ram آنهم به صورت dual و استفاده از هاردي با سرعت بالا بسيار مناسب است و البته نكته ايي كه كسي به آن اشاره نكرد مانيتور است
شايد از نظر خيلي ها مهم نباشدو البته هنگام طراحي براي وب و يا كلا RGB همين طور است
اما براي چاپ حتما يك مانيتور كاليبر شده نياز است
اگر كسي نحوه كاليبر كردن مانيتور براي چاپ را خواست در خدمتم

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
به نقل از nareng7 :
سلام دوستان
از نظر سخت افزاري چون برنامه هاي گرافيك دو بعدي مثل فتوشاپ و كورل نياز آنچناني به پردازش ندارند و فقط قدرت گذردهي هنگام كاربا فايلهاي حجيم مهم استبنابراين cpu و vga نقش چنداني در سرعت ندارند و ram و hard هستند كه نقش مهمي دارند
همانطور كه دوستان قبلا گفتند استفاده از ddr ram آنهم به صورت dual و استفاده از هاردي با سرعت بالا بسيار مناسب است و البته نكته ايي كه كسي به آن اشاره نكرد مانيتور است
شايد از نظر خيلي ها مهم نباشدو البته هنگام طراحي براي وب و يا كلا RGB همين طور است
اما براي چاپ حتما يك مانيتور كاليبر شده نياز است
اگر كسي نحوه كاليبر كردن مانيتور براي چاپ را خواست در خدمتم

نارنج عزيز محبت كن در اين رابطه (نحوه كاليبر كردن مانيتور ) در تاپيكي جداگانه توضيحاتي بده !

مرسي . :)

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
دوست عزيز
من هم خيلي دوست دارم در مورد كاليبره شدن بيشتر بدونم و مخصوصاً در مورد اختلافشون چون من وقتي مونيتورم رو كاليبره كردم تو خيلي بخش ها تفاوتي احساس نكردم
ولي خوب تو بسياري از قسمت ها اين موضوع احساس مي شد نه اين كه اصلاً به درد نمي خوره

باز ممنون و موفق باشي

قربان شما
MHa

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
حالا به كرل و فتوشاپ 3D MAX رو هم اضافه كنين! به نظر شما چه حداقل سخت افزاري لازمه؟
و يه چيز ديگه: اجزاي ديگه سيستم چقدر تو سرعت رم موثرن؟

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از buf :
حالا به كرل و فتوشاپ 3D MAX رو هم اضافه كنين! به نظر شما چه حداقل سخت افزاري لازمه؟
برای 3DS MAX ، علاوه بر رم زیاد و هارد سریع ، باید cpu و کارت گرافیکی خوبی داشته باشید. تا بتونید راحت
طراحی و animate کنید (قبل از رندر) .
به نقل از buf :
اجزاي ديگه سيستم چقدر تو سرعت رم موثرن؟
حداکثر سرعت RAM ثابته ! ولی اگر cpu کند باشه یاchipset بد و قدیمی باشه از رم درست استفاده نمیشه در
واقع رم بیکار میمونه! مثلا اگه ram ddr 400 روی یه مادر برد با چیپست intel 845 نصب کنی Ram در سرعت 266 کار میکنه بجای 400. mother board هم مهمه . بعضی سازنده ها قطعات بهتری در مادربرد استفاده می کنند و از تکنولوژی PAT استفاده می کنند تا سرعت RAM به سرعت اسمی نزدیک تر بشه.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
دوست عزيز
تمامي حرف هاي زده شده كاملاً صحيح و درسته ولي بايد اين رو در نظر بگيريم كه چه كاري قراره بشه و تازه بعد از خريد مشخص ميشه كه چقدر سخت افزار ها ضعيف يا قويه
پس كامپيوتري به اين بالائي از نظر قوانين بهروي مناسب نيست و ميشه با يك كامپيوتر ساده تر هم به خواسته هاي خودمون دست پيدا كنيم
بعدش هم ميشه ارتقاع داد
:blink:
مگر انكه پول زيادي داشته باشيم ندونيم چطور خرجش كنيم
:lol:

قابل ذكر است در كشور هاي آمريكاي و اوپايي ماشين هاي مورد استفاده در خانه ها ماشين هاي ساده هستند و اكثريت مردم اين كشور ها دليل اين كار را مورد استفاده قرار نگرفتن اين ماشين ها براي منازل مي داند نه فقدان وجود پول.

موفق باشيد

قربان شما
MHa

بالا