برگزیده های پرشین تولز

بهترين نسخه لينوكس چي هست ؟

30morgh.net

Registered User
لایک‌ها
3
سلام

من به تازگي از دست ويندوز (كه از اسمش حالم به هم ميخوره ) عاجر شدم

ودنبال كار با لينوكس هست ! حالا مي خواهم دوستان منو راهنمائي كنند كه الان بهترين نسخه لينوكس چي هست من واسه خونه مي خواهم و يك جوراي يوزر فرندي باشه !!!!

فدوراي كوور 3 (درست نوشتم ؟ ) چطوره ؟
يا ردهت ؟
يا .......... ؟ ( البته اين نسخه هنوز نساختنش )

اگه كسي چيزي ميدونه راهنمائي كنه (

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اي خود فروخته ! :D

ده سال با ويندوز كار كردي باور كن 1 سال نميتوني رو لينوكس دووم بياري. :blink: ببين من كي گفتم !:cool:

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Shahedr :
اي خود فروخته ! :D

ده سال با ويندوز كار كردي باور كن 1 سال نميتوني رو لينوكس دووم بياري. :blink: ببين من كي گفتم !:cool:
چرا الکی بچه مردم رو می ترسونی!!!؟

ولی جدا توی کل پی تی چندتا لینوکس کار حرفه ایی سراغ نداریم که بتونه ورژن های مناسب برای هر کاری( مثلا شبکه یا برنامه نویسی یا گرافیک یا.....) رو بگه؟؟؟؟

در هر صورت من که تازه کارم و چیز زیادی نمی دونم ولی هرکی تجربه داره بگه

توی ذهن من که فقط این دوتا ورژن می گذره: suse و redhat => چون که به قول معروف هرچی بیشتر مشتری داشته باشه خطرش و دردسش کمتره و هلپش بیشتر.

حالا حداقل یکی بگه این کلاه شاپویی !!( فدورا) بدرد می خوره؟؟ چون با این اطلاعات ناقص من اکثرا فقط دیدم توی شبکه فعال هست و زمینه های دیگه رو خدا می دونه؟

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یک پیشنهاد برای توسعه دهندگان لینوکس( خصوصا ایرانی!) : اسم ورژن جدید خودتون رو بزارید کلاه پهلوی
84.gif

30morgh.net

Registered User
لایک‌ها
3
حاج آقا .... شما که با ویندوز حال می کنی
بزار سیستم عامل ملی بیاد بیرو (نگو به همین خیال باشه .. چون دیگه داره تموم میشه ) !

درضمن من درباره لینوکس چیزای شنیدم که هیچ وقت توی ویندوز تصورش رو هم نمی کردم ( هیچ وقت خراب نمیشه .. جام نمیکنه (هنگ نمیکنه) .. ویروسی هم نمیشه و با زبان فارسی هم سازگاری کامل داره .... کد باز هم که هست .. شما از جون این ماکروسافت چی می خوای ولش کن .. هی باید انتی ویروس به روز کنی و نمی دونم فایرول بزاری و....... یک لینوکس نصب کن وسلام

درضمن خدا رو شکر داره نرم افزارها این سیستم عامل نازنین هم زیاد میشه .. دیروز خودم دو سی دی تولز این سیستم عامل رو پیدا کردم (

30morgh.net

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از irgamer :
یه تاپیک مشابه هست اونجا رو یه سر بزنید.
موفق باشید
آدرس می دادی ما بیشتر نوکرت بودیم ! ( لینک بزار قربونت )

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
در ابتدا از همه ی عزیزان معذرت می خوام . زشته که من اسم "لینوکس" رو به زبون بیارم ولی کمک میخوان دیگه کار مایکروسافتی ها همینه...

وبلاگ نویس جان نسخه بدر بخور شما "مندراک" هست که برای کارای خونگی مناسبه و خوب یوزر فرندلی هم هست (البته بین لینوکس ها خدای نکرده به ساحت ویندوز قصد جسارت نداشتم)

این لینوکس نصبش راحته و کار کردن باهاش هم سادست و هم میشه گفت از لینوکس بعیده...

من از استفاده کردم و مشکلی نداشتم.

خدمت هم سنگران عزیز باید عرض کنم که ما باید مواضع دشمن رو شناسایی کنیم هدف من از استفاده از لینوکس همین است و بس.....باور بفرمایید.

Hitler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این که دیگه معلومه
لینوکس رو عشقه .
ورژن مندراک هم برای خونه بد نیست برای دفتر های خدماتی هم خوبه
در ضمن از خوبی لینوکس همین بس که کد بازه .
والسلام

30morgh.net

Registered User
لایک‌ها
3
آره .. ممنون . محیط خیلی خوشکلی داره !

فقط یک سوال : من این نسخه رو از کجا بیارم تو ایران هست ! ) چند تا سی دی هست و اگر اطلاعاتی در مود این نسخه دارید همینجا بزارید !! ) ممنون

در ضمن این نسخه سی دی تولز هم داره . مثل همین سی دی های که که واسه ویندوز هست !

01.jpeg

night wolf

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
آقا من چند بار گفتم که این فروم به بخش لینوکس نیاز داره ولی کو گوش شنوا؟؟؟
دوست عزیز اگه میخوای از صفر شروع کنی و تا حالا هیچ سابقه کار با لینوکس رو نداری من XandrOS رو پیشنهاد میکنم. محیطش کپ ویندوزه و خیلی راحت میتونی باهاش کار کنی.
اگه برای کارای شبکه میخوای از Red Hat استفاده کن. اگه کار شبکه خیلی حرفه ای تری میخوای بکنی از Slackware استفاده کن.
اگر یه محیط راحت و کامل برای کار خونه میخوای من Suse رو پیشنهاد میکنم. ابزارهای خیلی زیادی داره محیطش کاملا یوزر پسند و جذابه و خیلی امکانات دیگه.
اگر هم میخوای خیلی حرفه ای کار کنی و بعد از یه مدت یکی از این Live Disk ها برا خودت بسازی هم میتونی از Debian استفاده کنی. (البته کار با دبیان واقعا کاربر حرفه ای میخواد)
---------------------------------
اما اگه نظر منو بخوای اول یه 2 هفته Xandros رو نصب کن تا یکم با لینوکس آشنا شی و بعد هم Suse رو نصب کن. گول اون تصاویر رو هم نخور چون به صورت Default اینجوری نیستش و کلی باید باهاش ور بری تا بتونی همچین چیزی بسازی.
قبل از نصب خوب تحقیق کن و یه دفعه نرو سراغ نصب چون حتما توش گیر میکنی و احتمال خراب کاری هم بالا هست. البته الان دیگه با نسخه های جدید مراحل نصب رو هم ساده تر کردند. ولی باز هم میگم قبلش خوب تحقیق کن. امیدوارم موفق باشی و پیشاپیش ورودت رو به دنیای Open-Source تبریک میگم :)
بای.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15

30morgh.net

Registered User
لایک‌ها
3
آره تصاویر رو دیدم خیلی شبیه ویندوز
می بینمش یادم میفته به ویندوز حالم به ... می خوره !

میگم نظر شما در مورد مندراکی چی هست ؟ ( آقا من این سی دی های لینوکس رو کجا می تونم بخرم )

یک سئوال ...! این نرم افزارهای که برای نسخه لینوکس درست می کنند آیا به تمام زیر شاخه های لینوکس مثل مندراکی ردهت و .... می خوره ؟ ( سی دی تولز اون رو از کجا گیر بیارم )

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
یه چیزی ! مندریک درسته نه مندراکی و یوزر فرندلی هست نه بوزر فرندی
بعد هم آدم لازم نیست فقط با لینوکس یا ویندوز کار کنه و اون یکی رو تحریم کنه ! میتونی از هردوتاش استفاده کنی !مخصوصا چون استاندارد سیستم عامل تویه کشورمون ویندوز هست حتما نیاز به ویندوز پیدا میکنید !

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از weblog_nevis :
میگم نظر شما در مورد مندراکی چی هست ؟ ( آقا من این سی دی های لینوکس رو کجا می تونم بخرم )
اسم این توزیع بعد از ادغام با Connectiva به Mandriva تغییر کرده پس به دنبال Mandriva باشید نه Mandrake. برای خرید توزیعهای لینوکس هم می تونید با قیمت مناسب از technotux.org تهیه کنید البته اگر تعطیلات تابستونیشون تموم شده باشه.
به نقل از weblog_nevis :
یک سئوال ...! این نرم افزارهای که برای نسخه لینوکس درست می کنند آیا به تمام زیر شاخه های لینوکس مثل مندراکی ردهت و .... می خوره ؟
هیج تضمینی وجود نداره ولی احتمال اینکه فایلهای RPM روی توزیعهای Fedora,Mandriva و SuSE با کمی دردسر قابل نصب باشن خیلی هم کم نیست.
در ضمن لینوکس زیر شاخه نداره. لینوکس یک هسته(kernel) هست که وقتی با ابزارها و برنامه های مختلف مجددا توزیعش کنید یک توزیع(Distribution) ازش تهیه کردید. Mandriva,XandrOS,SuSE,Fedora و... همه توزیعهایی از لینوکس هستند.
به نقل از weblog_nevis :
( سی دی تولز اون رو از کجا گیر بیارم )
با این سرعتی که نسخه های جدید برنامه ها و توزیعهای لینوکس ارائه می شن اصلا نه به صرفه است نه قابل اطمینان که مجموعه نرم افزاری لینوکس تهیه کنید. در ضمن بعضی از توزیعها مثل SuSE و Mandrake خودشون بسیاری از نرم افزارهای مورد نیاز شما رو به همراهشون دارن. یه توزیعی مثل Debian هم که تا بالای 10CD هم امکان داره پیش بره و دیگه نیازتون بیش از حد برآورده بشه!!
موفق باشید

Hitler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو ایران هر جا نرم افزار میفروشن هست
سی دی تولز هم داره اونم چه قدر اوه .
هر چی تو ویندوز داری این تو سیدی تولزاش داره ...

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
بنده کماکان لینوکس مندریک رو توصیه میکنم.

(5 تا سیدی در یک پک - همه جا پیدا میشه!)

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
البته طبق توضيحات مندرج در 15# .....Mandriva

بالا