برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
من سوال در مورد تضمين بيمه هاي عمر توسط بيمه مركزي داشتم. اگه بر فرض بيمه اي ورشكست بشه بيمه مركزي چه بخشي از تعهدات رو پرداخت مي كنه . آيا فقط مبلغ واريزي رو برميگردونه يا سود تضميني و سود مشاركت سالهاي قبل رو هم پرداخت ميكنه و يا اينكه كلا درصدي از مبلغ رو ميده؟
دوستان اگه كسي در ياين مورد اطلاعات كامل داره ممنون ميشم راهنمايي كنه
در آیین نامه ذکر شده ۵۰ درصد "حق بیمه" و در قانون اتکایی جبران خسارت رو ذکر کرده که در بیمه عمر،هر قسط پرداختی که شامل هزینه بیمه گری و ذخیره اندوخته است ، و پرداخت خسارت شامل ذخیره اندوخته و غرامت فوت میشه؛پس قاعدتا اگر بیمه ای ورشکسته بشه همه موارد رو بیمه مرکزی بواسطه اتکایی شدن بر عهده داره؛
تجربه بیمه توسعه هم هست که بیمه های عمر همگی به بیمه ایران منتقل شدند،و تعهدات از سر گرفته شد؛دقت کنید در بیمه عمر،چون با شخص ثالث طرف نیستین شاید زمان ورشکستگی تا زمان انتقال یا بازپسدهی،ضرر زیادی به بیمه گذار وارد نکند؛یعنی مثل شخص ثالث نیست که بواسطه ورشکستگی بیمه گذار خود مجبور یه بازپرداخت خسارت شود،نهایتا یک یا دو سال وقفه ایجاد میشود؛
مساله پشتوانه بیمه ها هم هستند؛در صورت ورشکستگی طبق قانون ،مدیران شرکت و سهامداران موظف به جبران خسارت هستند؛از جمله سهامداران اصلی شرکت های بیمه ،بانک های وابسطه به انها هستند،پس تا وقتی بانک سر پاست،شرکت بیمه سر پاست و جالب اینکه شرکت های بیمه از خود بانک مربوطه سود بیشتری میدهند و وضع مالی بهتری دارند؛

سلام مجدد
من ميخواستم بيمه عمر براي خانواده ام تهيه كنم. ماهيانه مبلغي رو هم در نظر گرفتم مثلا 300 هزار در ماه . بهتره بيمه رو براي خودم و همسرم بگيرم با هر كدام 150 هزار تومن يا بچه 8 ساله ام رو هم بيمه كنم و براي هر كدم 100 هزار تومن. نظر خودم اينه كه بچه رو بيمه عمر نكنم چون خداي نكرده اگه حادثه اي براي اون پيش بياد مبلغ بيمه عمرش اصلا براي من ارزشي نداره و براي بچه فقط هدف سرمايه گذاري است كه يه حساب گنجينه صادرات براش باز كردم.
من خودم بيمه تامين اجتماعي و بيمه تكميلي با پوشش پرداخت هزينه درمان نامحدود براي همه اعضاي خانواده دارم پس بيمه اي رو كه ميگيرم بهتره بيمه پوشش درمان نداشته باشه چون هزينه اي پرداخت نمي كنند بجز كارآفرين كه در صورت بروز بيماري هاي تحت پوشش هزينه رو پرداخت مي كنه.
حالا پيشنهاد شما اينه كه بيمه ما رو استفاده كنم بدون پوشش درمان يا از بيمه كار افرين با پوشش درماني اون استفاده كنم؟
ضمنا بهتره براي خودم و همسرم بيمه نامه جدا بگيرم (هر كدام 150 هزار تومان) يا مشترك (300 هزار تومان).
سوال بعدي چون سن من 40 ساله بهتره قرارداد رو 30 ساله بنويسم و در صورت نياز بعد 20 يا 25 سال (اگه زنده بودم) بيمه رو بازخريد كنم يا از ابتدا 20 يا 25 ساله ببندم . آيا اين موضوع تفاوتي در ميزان پرداخت هنگام تصفيه حساب نهايي داره؟
سوال بعدي اينكه بيمه ما الان براي حوادث حداكثر 200 ميليون ميده ممكنه اين رقم بعد 3 سال مثلا 400 ميليون بشه. حالا بعد 3 سال براي افزايش اين پوشش بيمه نامه اتوماتيك شامل اون هم ميشه يا بايد تغييراتي در قرارداد داد؟

خوب درست میگین،فرطندان تا زمانی که پدر و مادر یک بیمه عمر خوب دارند در اولویت تهیه بیمه نامه نیستند؛
البته من چندان با این حساب های گنجینه ای موافق نیستم؛پس پیشنهاد میدم خود و همسرتون یک بیمه نامه مشترک تهیه کنید،برای فرزندتون اگر میخواد سرمایه گذازی کنید چند راه دارید
۱.تهیه بیمه عمر جدا بشرط اینکه از کودکی آغاز بشه و تا میان سالی ادامه پیدا کنه،چون واقعا اتمام بیمه عمر دسن ۳۰ سالگی اصلا منطقی نیست
۲.مبلغ سرمایه گذاری ایشون رو به بیمه خودتان بریزید و سهم ایشون رو در بیمه نامه مشخص کنید؛در صورت لزوم هروقت بخواهید میتوانید از بیمه برای ایشان برداشت کنید یا در صوزت فوت سهم ایشان بهشون داده خواهد شد؛

بغیر از کارآفرین بیمه ما هم غرامت در صورت بیماری پرداخت خواهد کرد اما بیمه ما قابلیت برداشت ندارد،فقط بازخرید یا وام؛
در مورد سایر شرکت ها هم مطالعه کنید،ببینید به چه پوشش و سرایطی احتیاج دارید،ضمنا میتوانید چند بیمه نامه تهیه کنید و محدودیتی در تعداد نیست

Sent from my E5823 using Tapatalk

goudarzi88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشكر از دوست عزيزمان mersa كه هميشه اطلاعات خيلي خوبي رو در اختيار همه قرار ميده
راستش در خصوص توضيح شماره 2 شما خيلي متوجه موضوع نشدم . آيا منظورتون اينه كه بجاي بيمه عمر فرزندم مبلغ بيشتري را در بيمه نامه خودم سرمايه گذاري كنم؟
در مورد غرامت بيماري در بيمه كار آفرين اگر شما به يكي از بيماريها دچار شويد بيمه كارآفرين كل مبلغ تضمين شده را (25 ميليون براي هر بيماري) بصورت يكجا بعنوان غرامت به شما پرداخت مي كند بدون نياز به ارائه هزينه هاي درماني كه شما متقبل شده باشيد يا از بيمه ديگري استفاده كرده باشيد.اما اكثر بيمه هايي كه ديده ام هزينه هاي درمان شما را (تا حداكثر 25 ميليون براي هر بيماري) و با فرانشيز 30 درصد محاسبه و پرداخت مي كنند و اگر شما از بيمه ديگري براي پرداخت هزينه ها استفاده كرده باشيد فقط مازاد هزينه هايي كه بيمه گر اول پرداخت نكرده را به شما باز هم با فرانشيز 30 درصد مي دهد.

goudarzi88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ضمنا سوال ديگري كه پرسيده بودم و هنوز دوستان جواب نداده اند : بهتر است هنگام قرارداد بيمه اين قرارداد را با حداكثر زمان يعني همان 30 سال نوشت و در صورت نياز مثلا در سال 25 آن را باز خريد كرد يا از همان اول 25 سال قرارداد بست. بيشتر منظورم اين است كه در دو حالت فوق آيا مبلغ دريافتي از بيمه فرقي با هم خواهند داشت چون 25 سال حق بيمه پرداخت شده؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با تشكر از دوست عزيزمان mersa كه هميشه اطلاعات خيلي خوبي رو در اختيار همه قرار ميده
راستش در خصوص توضيح شماره 2 شما خيلي متوجه موضوع نشدم . آيا منظورتون اينه كه بجاي بيمه عمر فرزندم مبلغ بيشتري را در بيمه نامه خودم سرمايه گذاري كنم؟
در مورد غرامت بيماري در بيمه كار آفرين اگر شما به يكي از بيماريها دچار شويد بيمه كارآفرين كل مبلغ تضمين شده را (25 ميليون براي هر بيماري) بصورت يكجا بعنوان غرامت به شما پرداخت مي كند بدون نياز به ارائه هزينه هاي درماني كه شما متقبل شده باشيد يا از بيمه ديگري استفاده كرده باشيد.اما اكثر بيمه هايي كه ديده ام هزينه هاي درمان شما را (تا حداكثر 25 ميليون براي هر بيماري) و با فرانشيز 30 درصد محاسبه و پرداخت مي كنند و اگر شما از بيمه ديگري براي پرداخت هزينه ها استفاده كرده باشيد فقط مازاد هزينه هايي كه بيمه گر اول پرداخت نكرده را به شما باز هم با فرانشيز 30 درصد مي دهد.

بلی؛میدانم و عرض کردم لیمه ما هم بصورت غرامت پرداخت میکند و تا سقف ۵۰ میلیون؛
بیمه های دیگر هم هستند که بصورت غرامت پرداخت میکنند؛

ضمنا بعید میدونم شرکت هایی که هزینه درمان رو جبران میکنند،فرانشیز بگیرند،باز بیشتر تحقیق میکنم؛
هر دو روش مزایای خود را دارد؛
مثلا در جبران هزینه به دفعات و برای بیماری های مختلف،تا سرمایه تعیین شده هزینه جبران میشود؛اما در صورت غرامت فقط یکبار پرداخت میشود اما با مبلغ بیشتر

در مورد توضیح شماره ۲:بلی بنطر من بهتر هست مبالغی که میخواهید جدا جدا سرمایه گذاری کنید همه را در بیمه عمر خودتان بریزید؛البته این نظر من هست
میتوانید چند بیمه عمر برای خود هم تهیه کنید
ضمنا سوال ديگري كه پرسيده بودم و هنوز دوستان جواب نداده اند : بهتر است هنگام قرارداد بيمه اين قرارداد را با حداكثر زمان يعني همان 30 سال نوشت و در صورت نياز مثلا در سال 25 آن را باز خريد كرد يا از همان اول 25 سال قرارداد بست. بيشتر منظورم اين است كه در دو حالت فوق آيا مبلغ دريافتي از بيمه فرقي با هم خواهند داشت چون 25 سال حق بيمه پرداخت شده؟
ببینید بعد از اتمام ۵ سال تمام شما هر موقع بازخرید خرید کنید ارزش بازخریدی ۱۰۰ درصد ذخیره اندوخته شما هست
پس فرق نمیکنه ۱۰ سال یا ۲۰ یا ۳۰،هرچقدر جمع شده تمام و کمال پرداخت میشود

goudarzi88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ضمن تشكر از توضيحات مفيد شما
حال كه تصميم گرفته ام بيمه عمر را با شركت بيمه ما بگيرم بهتر است از نمايندگي بيمه ما اين بيمه عمر را دريافت كنم يا از طريق كارگزاريهايي بيمه؟ چه تفاوتي با هم خواهند داشت؟

javan22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
دوستان بنده یه سوال داشتم اینکه میخوام بدونم شرکت بییمه که بعد از 5سال به صورت بازنشست مبلغی همیشگی بده داریم ؟؟
و ماهانه زیاد نباشه واگر هست بعد 5سال چقدر میده ماهانه
بنده کارگری میکنم و وضعیت مالی فشار اورده و نمیتونم زیاد ماهانه مبلغ بپردازم ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
بیمه عمر فقط برای پرداخت غرامت فوته ؟؟
بیمه بازنشستگی اسمش چی میشه ؟؟ همون که یک فرد با شغل آزاد میتونه ثبت نام کنه و بعد از زمان مدت کاریش مستمری از بیمه بگیره !؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ضمن تشكر از توضيحات مفيد شما
حال كه تصميم گرفته ام بيمه عمر را با شركت بيمه ما بگيرم بهتر است از نمايندگي بيمه ما اين بيمه عمر را دريافت كنم يا از طريق كارگزاريهايي بيمه؟ چه تفاوتي با هم خواهند داشت؟
خوب حالا که سرکت رو انتخاب کردین از نمایندگی تهیه کنین،مطمئنا در بیمه نامه های بعدی تخفیفات خوبی بهتون میدن؛مشتریان عمر معمولا VIP حساب میشن؛
کارگذاری زمانی خوب هست که شما نمیدانید چه بیمه نامه ای و از چه شرکتی تهیه کنید؛
ضمنا نماینده ای که انتخاب میکنید باید اشنا به بیمه عمر باشد،ترجیحا اختصاصی در زمینه عمر کار کند
سلام
دوستان بنده یه سوال داشتم اینکه میخوام بدونم شرکت بییمه که بعد از 5سال به صورت بازنشست مبلغی همیشگی بده داریم ؟؟
و ماهانه زیاد نباشه واگر هست بعد 5سال چقدر میده ماهانه
بنده کارگری میکنم و وضعیت مالی فشار اورده و نمیتونم زیاد ماهانه مبلغ بپردازم ممنون میشم یه راهنمایی بکنید
بلی،بعد از ۵ سال میتونین بیمه را بازخرید کنید و مبلغ رو یکجا یا مستمری دریافت کنید اما در این صورت مبلغ مستمری ناچیز خواهد بود و این قرارداد کارکرد بیمه عمر رو نخواهد داشت،چون شما فقط ۵ سال تحت پوشش هستید،در صورتی که فلسفه بسمه عمر پوشش شما در زمانی جوانی تا پیری همراه مستمری دوران پیری یا حمایت از بازماندگان در زمان فوت هست؛
بیمه عمر فقط برای پرداخت غرامت فوته ؟؟
بیمه بازنشستگی اسمش چی میشه ؟؟ همون که یک فرد با شغل آزاد میتونه ثبت نام کنه و بعد از زمان مدت کاریش مستمری از بیمه بگیره !؟
خیر،بیمه عمر مختلط که با نام های بیمه مستمری،بیمه بازنشتگی،بیمه ایته بیمه سرمایه گذاری و ..... شناخته میشن

javan22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب حالا که سرکت رو انتخاب کردین از نمایندگی تهیه کنین،مطمئنا در بیمه نامه های بعدی تخفیفات خوبی بهتون میدن؛مشتریان عمر معمولا VIP حساب میشن؛
کارگذاری زمانی خوب هست که شما نمیدانید چه بیمه نامه ای و از چه شرکتی تهیه کنید؛
ضمنا نماینده ای که انتخاب میکنید باید اشنا به بیمه عمر باشد،ترجیحا اختصاصی در زمینه عمر کار کند

بلی،بعد از ۵ سال میتونین بیمه را بازخرید کنید و مبلغ رو یکجا یا مستمری دریافت کنید اما در این صورت مبلغ مستمری ناچیز خواهد بود و این قرارداد کارکرد بیمه عمر رو نخواهد داشت،چون شما فقط ۵ سال تحت پوشش هستید،در صورتی که فلسفه بسمه عمر پوشش شما در زمانی جوانی تا پیری همراه مستمری دوران پیری یا حمایت از بازماندگان در زمان فوت هست؛

خیر،بیمه عمر مختلط که با نام های بیمه مستمری،بیمه بازنشتگی،بیمه ایته بیمه سرمایه گذاری و ..... شناخته میشن

تشکر بابت راهنمای خوبتون
بنده الان بخوام بیمه برای 5سال شم
فرقی نمیکنه به کدوم بیمه مراجعه کنم وایا اطلاع دارین که ماهانه باید چقدر مبلغ بدم
و ضمنا بعد 5 سال خواستم مستمری دریابفت کنم حدودا چقدر ماهانه میدن
بالای 300تومن ماهانه میدن یا کمتر

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
تشکر بابت راهنمای خوبتون
بنده الان بخوام بیمه برای 5سال شم
فرقی نمیکنه به کدوم بیمه مراجعه کنم وایا اطلاع دارین که ماهانه باید چقدر مبلغ بدم
و ضمنا بعد 5 سال خواستم مستمری دریابفت کنم حدودا چقدر ماهانه میدن
بالای 300تومن ماهانه میدن یا کمتر

هر شرکتی که خواستبن بیمه بشین،مبلغ ماهانه شما ازاد هست فقط حداقل اون با توجه به سرمایه فوتی که تعیین میکنین باید متناسب باشد که معمولا ماهانه ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان هست؛

اینکه چقدر مستمری دریافت کنید بستگی به حق بیمه پرداختی و مدت زمان بیمه و سرمایه فوت و سایر پوشش های اضافی دارد که در نهایت برای شما ذخیره اندوخته ای ایجاد میکند که از اون مبلغ به شما مستمری تعلق میگیرد؛
استعلام بیمه عمر و محاسبه حداقل ذخیره اندوخته و مستمری با توجه له شرایط دلخواه دو شرکت ما و پارسیان رو در سایت های زیر میتونین انجام بدین:
http://life.bimehma.ir/index.aspx?siteid=4&fkeyid=&siteid=4&pageid=422

http://life.parsianinsurance.com/prepareForEstelam.action

اما چند نکته:
۱. قرارداد ۵ ساله مقرون به صرفه نیست و شاید بیمه عمر رو از کارکرد اصلیش خارج کنه،پس اگه فقط ۵ سال میخواهید قرارداد داشته باشید و هدف شما فقط مستمری هست شاید حساب های اینده ساز مثل سپرده فردای بانک رفاه بیشتر بکارتون بیاید؛
۲.با پرداخت و مدت کم ذخیره اندوخته و به تبع اون مستری ناچیزی دریافت خواهید کرد
پس فکر نکم نه در لیمه عمر نه بانک بتونین مستمری ۳۰۰ تومانی داشته باشید اما باز بهتر هست استعلام بگیرید

javan22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سوال به قرض من 5سال واریز کردم و مستمر بگیر شدم ایا برای 5سال برای من مستمر میدن یا همیشگی است
با ادرس سایت که دادین با توجه به محسابات که کردم به این صورت شد
ماهانه بعد پ سال
1,131,729

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یه سوال به قرض من 5سال واریز کردم و مستمر بگیر شدم ایا برای 5سال برای من مستمر میدن یا همیشگی است
با ادرس سایت که دادین با توجه به محسابات که کردم به این صورت شد
ماهانه بعد پ سال
1,131,729
مستمری چند نوع هست:
*با دوره مشخص،مثلا ۳۰ ساله،طی این مدت اگر شما فوت کنید مستمری تا پایان ۳۰ سال به بازماندگان پرداخت میشه و اگر زنده باشید بعد از ۳۰ سال قطع میشه؛
*مادام العمر،تاز مانی که شما زنده هستین مستمری برقرار هست و بلافاصله بعد از فوت قطع میشه؛
مثلا شما در ۴۰ سالگی بازنشست شوید و تا ۸۰ سالگی عمر کنید ۴۰ سال مستمری داده میشه اما اگر در ۵۰ سالگی فوت کنید فقط ۱۰ سال؛
*مادام العمر با دوره تضمین،مثلا دوره تضمین ۳۰ ساله تعقین میکنید؛اگر شما زودتر فوت شدید تا پایان ۳۰ سال مستمری به خانواده پرداخت میشه و اگر بیش از ۳۰ سال هم زنده بمانید مستمری تا پایان مرگ ادامه پیدا میکنه؛
مثلا در ۴۰ سالگی بازنشسته شوید و ۳۰ سال دوره تضمین باشد،تا پایان عمر پرداخت میشه و اگر گمتر از ۷۰ سال عمر کنید مثلا ۵۰ سالگی،تا ۲۰ سال بعد هم مستمری به بازماندگان پرداخت میشه؛

حالا این پرداخت مستمری در هر نوع میتونه به صورت ثابت باشه یا افزایش دلخواه سالانه

j .m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام با سن 37 وخانه دار برای اینکه بعد از ده سال مستمری بگیرم هر چند اندک باشه میخوام بیمه( ما) ده ساله بگیرم .من که فقط مستمری برام مهمه ونه سرمایه فوت وپوششهای دیگر و نمیخام پولی اضافی بابت اینها کم بشه .
بنظر شما مقدار سرمایه فوت راچه مقدار بگیرم وپوششهای دیگه کدوم ضروریه یا لازمه که بگیرم که باپرداخت سالانه یک میلیون تومن وافزایش 15 درصدی سالانه بعد ده سال مستمری خوبی بدن
از انواع مستمری مادام العمر بیمه (ما )کدوم برام مناسبه؟ برای مادام العمر تضمینی مبلغ زیادی کم میشه؟
برای پوشش های امراض خاص یا فوت مبلغ قابل توجهی کم میشه از پرداختی ما یا نه؟ تشکر از راهنماییتون

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
باسلام با سن 37 وخانه دار برای اینکه بعد از ده سال مستمری بگیرم هر چند اندک باشه میخوام بیمه( ما) ده ساله بگیرم .من که فقط مستمری برام مهمه ونه سرمایه فوت وپوششهای دیگر و نمیخام پولی اضافی بابت اینها کم بشه .
بنظر شما مقدار سرمایه فوت راچه مقدار بگیرم وپوششهای دیگه کدوم ضروریه یا لازمه که بگیرم که باپرداخت سالانه یک میلیون تومن وافزایش 15 درصدی سالانه بعد ده سال مستمری خوبی بدن
از انواع مستمری مادام العمر بیمه (ما )کدوم برام مناسبه؟ برای مادام العمر تضمینی مبلغ زیادی کم میشه؟
برای پوشش های امراض خاص یا فوت مبلغ قابل توجهی کم میشه از پرداختی ما یا نه؟ تشکر از راهنماییتون
اولا پیشنهاد میدم در مورد بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت فکر کنید بنظر انتخاب بهتری هست؛هرچند هر لیمه ای بگیرین در نهایت به هدفتون میرسین

دوما این مستمری ها با دوره تضمین هزینه ای تحمیل نمیکنن،فقط بعلت محاسبه زمانی،جدول پیشبینی ارائه شده متفاوت خواهد بود

سوما پوشش های اضافی چندان هرینه ای ندارند اما لاید دید واقعا لهش نیاز دارید یا خیر

camel_60

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
یه سوالی دارم اونم اینکه تو جدول بیمه عمر یه مرگ طبیعی داریم یکیم مرگ حادثه و به هر دو با اختلاف مبلغی خلاصه بیمه تعلق میگیره... الان دقیقا چه مرگی هستش که شامل بینه عمر نمیشه؟ مثالی میشه زد؟
بعد من چند روز پیش شعبه بیمه راری بودم و گفت ما یه آپشنی داریم میتونیم کارت اعتباری ملت هم ارایه بدیم و میتونین از یه سری از فروشگاه های مجاز با این کارت خرید کنید و بعد به صورت اقساطی بدید این جریانش دقیقا چیه و کدوم بیمه ها این کارت رو داره؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام دوستان
یه سوالی دارم اونم اینکه تو جدول بیمه عمر یه مرگ طبیعی داریم یکیم مرگ حادثه و به هر دو با اختلاف مبلغی خلاصه بیمه تعلق میگیره... الان دقیقا چه مرگی هستش که شامل بینه عمر نمیشه؟ مثالی میشه زد؟
بعد من چند روز پیش شعبه بیمه راری بودم و گفت ما یه آپشنی داریم میتونیم کارت اعتباری ملت هم ارایه بدیم و میتونین از یه سری از فروشگاه های مجاز با این کارت خرید کنید و بعد به صورت اقساطی بدید این جریانش دقیقا چیه و کدوم بیمه ها این کارت رو داره؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ببینید این مرگ در اثر حادثه یک پوشش اضافه هست؛در بیمه عمر فرد به هر نحوی فوت کند(البته بجز استثنائات)،سرمایه فوت تعیین شده بصورت غرامت پرداخت میشود؛اما در صورت انتخاب پوشش اضافی فوت در برابر حادثه،یک سرمایه فوت جدا در نظر گرفته میشه که در صورتی که فوت بصورت حادثه باشد،این سرمایه اضافی پرداخت میشود؛مثلا فرد در اثر تصادف فوت شود،سرمایه فوت+سرمایه فوت حادثه پرداخت میشود؛

استثنائات این ها هستند:1- خودکشی(اگر بعد از 2 سال باشد،سرمایه فوت هم پرداخت میشود؛اما قبل از 2 سال فقط ذخیره اندوخته پرداخت میشود) 2-فعالیت خطر ناک که شامل هدایت وسایل نقلیه در مسابقات و آکروباسی و پرواز اکتشافی و پرش با چتر نجات و هدایت هواپیماهای بدون موتور(که در صورت فوت فقط ذخیره اندوخته پرداخت میشود)؛3-تششعات هسته ای،آلودگی شیمیایی و بیولوژیکی(صرفا ذخیره اندوخته پرداخت میشود)4-مرگ توسط ذی نفعان بیمه 5-جنگ

j .m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا پیشنهاد میدم در مورد بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت فکر کنید بنظر انتخاب بهتری هست؛هرچند هر لیمه ای بگیرین در نهایت به هدفتون میرسین

دوما این مستمری ها با دوره تضمین هزینه ای تحمیل نمیکنن،فقط بعلت محاسبه زمانی،جدول پیشبینی ارائه شده متفاوت خواهد بود

سوما پوشش های اضافی چندان هرینه ای ندارند اما لاید دید واقعا لهش نیاز دارید یا خیر

سلام من تحقیق کردم میگن بیمه عمر10ساله سود چندانی نداره که به امید مستمری بیمه عمر10ساله باز کنیم وسن باید بالای 50 باشه که مستمری بدن از بیمه عمر نظر شما چیه؟با تشکر

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام من تحقیق کردم میگن بیمه عمر10ساله سود چندانی نداره که به امید مستمری بیمه عمر10ساله باز کنیم وسن باید بالای 50 باشه که مستمری بدن از بیمه عمر نظر شما چیه؟با تشکر
خیر؛برای دریافت مستمری اصلا سن معیار نیست،برعکس تامین اجتماعی!

ببینید همه چیز در بیمه عمر بشتگی به اون ذخیره اندوخته تشکیل شده داره؛در واقع بیمه عمر مختلط ۲ بخش هست:یکی پوشش عمر و پوشش های اضافی،دیگری ایجاد ذخیره اندوخته؛
شذکت از حق بیمه های پرداختی،هزینه بیمه گری عمر و سایر پوشش ها رو کسر میکنه و مابقی مبلغ رو سرمایه گذاری میکنه و به بیمه گذار سود میده؛

حالا همه پرداختیدها منجمله دریافت سرمایه بصورت یکجا،وام و مستمری همه بر اساس این اندوخته شما هست؛

نمیشه گفت کمتر از ۱۰ سال سود نمیده،اگه پرداختی طی این ۱۰ یال بقدری باشه که یک ذخیره اندوخته بالا ایجاد کرده باشه،مستمری عالی دریافت خواهید کرد؛
اما مساله این هست که این کار چندان با اصل فلسفه بیمه عمر مقارن نیست؛

ببینید قرار هست بیمه عمر در ۳ جا در زندگی شما رو حمایت کنه:۱.مخارج ضروری در طول زندگی ۲. دوران بازنشستگی و ازکارافتادگی ۳. هنگام فوت و حمایت از بازماندگان؛
پس بیمه عمر باید از دوره انی تهیه بشه و تا بازنشستگی ادامه پیدا کنه؛
هدف بیمه عمر باید این باشه؛ و هرچه طولانی تر پر فایده تر!
اصولا بیمه عمر ذخیره مبالغ خرد بصورت طولانی مدت برای روز مبادا است؛
این که من بیمه بگیرم بهدف مستمری مادام العمر در ۳۰ سالگی یا برای وامش و...... تصمیم مناسبی نیست

j .m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمیشه گفت کمتر از ۱۰ سال سود نمیده،اگه پرداختی طی این ۱۰ یال بقدری باشه که یک ذخیره اندوخته بالا ایجاد کرده باشه،مستمری عالی دریافت خواهید کرد؛

Sent from my E5823 using Tapatalk[/QUOTE]
ممنون از راهنماییتون
برای اینکه مستمری مناسب داشته باشیم بعد از ده سال بنظرتون سالانه 1200000تومن مناسبه یا کمه؟ بنظرتون پرداخت چه مبلغی سالانه بعد 10سال مستمری مناسب میشه گرفت ؟بیمه (ما) مورد نظرمه

mz8739

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من قصد گرفتن وام از بیمه عمر دارم و سوالم اینه اگر وام بگیرم آیا ارزش بازخرید آینده از اون جدولی که بم داده کم میشه؟به عبارت دیگر وام بیمه عمر در ارزش بازخرید تغییری ایجاد میکند؟

Sent from my PadFone 2 using Tapatalk

بالا