برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
به نظرتون بیمه عمر تامین اجتماعی بهتره یا این بیمه ها؟

خودتون به شخصه اگه بخواهید بیمه عمر بگیرید سراغ کدام بیمه میرفتید؟

مثل اینکه توی همین تاپیک بود که بچه ها بیمه کارآفرین رو توصیه کرده بودن

نظرتون راجع به کارآفرین چیه؟

تامین اجتماعی اجباری خیلی خوب هست؛اما بصورت اختیاری و خویش فرما چندان جالب نیست،مگر اینکه بخواین چند سال سابقه رو با پرداخت تکمیل کنین

من خودم پارسیان رو انتخاب کردم؛
کارآفرین هم خوب هست،تجربه خوبی در بیمه عمر داره و پکیج عمرش کامل هست

Sent from my MI 5 using Tapatalk

saeid33

Registered User
لایک‌ها
37
سلام
1-در حال حاظر بهترین بیمه کدوم شرکت میشه؟ من 25 سالمه شغلم هم پر خطره اصلا آخر عاقبت نداره احتمالا بتونم ماهی 100 تومن فعلا بدم از کار افتادگی بازنشستگی حوادث خوب باشه
2-کدوم بیمه بعد از فوت مستمری میده به خانواده ؟ بعد اسم طرحی داره چیزی باید بگیم به بیمه گزار برامون اضافه کنه
3-بیمه هایی که مستمری نمیدن بعد فوت پول رو یجا به خانواده بازمانده پرداخت میکنن ؟
4-حالا اگه من بخوام مستمری بگیرم مثلا 20 سال پرداخت کردم پولم شد یک میلیارد بعد همین یک ملیارد رو قسط بندی میکنن ماهانه به صورت مستمری بهم میدن؟
5-یه مدت مثلا به مشکل بر خوردم نتونم حق بیمه رو پرداخت کنم بعد تکلیف پولم چی میشه میتونم دوباره ادامش رو پرداخت کنم ؟ ضرر نمیکنم بعدش مثلا تو دریافتیم تاثیر منفی بزاره چون قطع کردم بیمه رو ؟
6-من الان قرار داد بزنم 10 ساله میتونم بعد تمدیدش کنم 15 ساله؟ تو سود دریافتی تاثیر منفی میزاره چطوریه؟ یا از اول انتخاب کنم 20 سال بهتره سودش؟
7-مبلغ افزایشی رو میتونم در سال کم و زیاد کنم مثلا یه سال 10 درصد بدم یه سال 15 درصد؟
8-ذخیره اندوخته رو میشه افزایش داد برای مثال من 5 تومن اول قرار داد بزارم چند سال بعد پول دستم بیاد اضافش کنم یا نه فقط همون روز اول می تونم پول بزارم؟
9-الان من ماهی 100 بدم این هم میتونم کم و زیادش کنم تو قرار داد؟
واقعا شرمنده زیاد سوال کردم ببخشید پیشاپیش دستتون درد نکنه بابت جواب

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
1-در حال حاظر بهترین بیمه کدوم شرکت میشه؟ من 25 سالمه شغلم هم پر خطره اصلا آخر عاقبت نداره احتمالا بتونم ماهی 100 تومن فعلا بدم از کار افتادگی بازنشستگی حوادث خوب باشه
2-کدوم بیمه بعد از فوت مستمری میده به خانواده ؟ بعد اسم طرحی داره چیزی باید بگیم به بیمه گزار برامون اضافه کنه
3-بیمه هایی که مستمری نمیدن بعد فوت پول رو یجا به خانواده بازمانده پرداخت میکنن ؟
4-حالا اگه من بخوام مستمری بگیرم مثلا 20 سال پرداخت کردم پولم شد یک میلیارد بعد همین یک ملیارد رو قسط بندی میکنن ماهانه به صورت مستمری بهم میدن؟
5-یه مدت مثلا به مشکل بر خوردم نتونم حق بیمه رو پرداخت کنم بعد تکلیف پولم چی میشه میتونم دوباره ادامش رو پرداخت کنم ؟ ضرر نمیکنم بعدش مثلا تو دریافتیم تاثیر منفی بزاره چون قطع کردم بیمه رو ؟
6-من الان قرار داد بزنم 10 ساله میتونم بعد تمدیدش کنم 15 ساله؟ تو سود دریافتی تاثیر منفی میزاره چطوریه؟ یا از اول انتخاب کنم 20 سال بهتره سودش؟
7-مبلغ افزایشی رو میتونم در سال کم و زیاد کنم مثلا یه سال 10 درصد بدم یه سال 15 درصد؟
8-ذخیره اندوخته رو میشه افزایش داد برای مثال من 5 تومن اول قرار داد بزارم چند سال بعد پول دستم بیاد اضافش کنم یا نه فقط همون روز اول می تونم پول بزارم؟
9-الان من ماهی 100 بدم این هم میتونم کم و زیادش کنم تو قرار داد؟
واقعا شرمنده زیاد سوال کردم ببخشید پیشاپیش دستتون درد نکنه بابت جواب

1-قسمت اول این سوال پاسخ ندارد؛بلکه شما باید با توجه به نیازتون و مقایسه پوشش های شرکت ها،مناسب ترین رو برای خودتون پیدا کنید؛این مطلب میتونه به شما کمک کنه؛
در انتحاب شرکت بجز انتخاب پوشش مناسب با شرایط شما،مهمترین معیار انتخابی سطح توانگری هست؛سایر معیار ها مثل سرمایه شرکت،ظرفیت مجاز پذیرش ریسک ،سهام داران شرکت و آمارهای مربوط به رضایت مشتری هم در انتخاب کمک کننده هستند؛
اگر شرکتی مدعی شد که بهترین بیمه عمر را ارئه میدهد یا نماینده چنین ادعایی کرد دروغ میگوید؛بهترین و برترین در بیمه گری معنا ندارد بلکه ترفند تبلیغاتی غیر اخلاقی هستند
2-همه بیمه ها؛شما باید مستمری مادام العمر با دوره تضمین رو انتخاب کنید که بهترین نوع مستمری هست و در صورت فوت شما بعد از اتمام مدت بیمه تا دوره تضمین انتخاب شده مستمری به خانواده نعلق میگیرد؛در صورت فوت شما قبل از مدت بیمه سرمایه ذخیره شده و غرامت فوت بصورت یکجا یا مستمری به انتخاب وراث پرداخت میشود
3-کلا انتخاب پرداخت با ذی نفع هسا؛اینکه یکجا بخواهد یا مستمری؛البته اگه در ابتدای قرارداد مستمری انتخاب شود یکجا پرداخت نمیشود اما اگر یکجا باشد بعدا میتوان مستمری را انتخاب کرد
4-سرمایه انتهای بیمه نزد شرکت میماند و با سود بانکی اعلام شده آن زمان به شما برای مدت زمان تعیین شده یا بصورت مادام العمر مستمری پرداخت میشود
5-تا زمانی که ذخیره اندوخته شما برقرار باشد از محل آن حق بیمه ها پرداخت میشود و اگر کم باشد بیمه نامه بصورت مخفف(کاهش پوشش ها) ادامه پیدا میکند و اگر باز جوابگو نباشد بیمه نامه معلق میشود؛اگر شما چند قسط رو نتوانید پرداخت کنبد تاثیر منفی اون کاهش سود خواهد بود
6-اگر از اول با مدت زمان بیشتر انتخاب کنید منفعت بیشتر دارد؛شاید بعد از 10 سال شما دچار بیماری شوید که شرکت دیگر حاضر به تمدید قرارداد با شما نشود!
7-شما هر سال میتوانید با صدور یک الحاقیه بیشتر شرایط بیمه نامه منجمله شرایط پرداختی رو تغییر دعید
8-شما هر زمان بخواهید میتوانید مبلغی به بیمه نامه اضافه کنید چه بصورت الحاقیه چه واریز مبلغ به صندوق اندوخته
9-بلی،با صدور الحاقیه

e.htabar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دوستان.

با توجه به گستردگی بیمه های عمر در ایران ، میخوام بدونم بهترین موسسه ای که بیمه عمر داره کدومه

سامان ، پاسارگاد ، ایران ، آسیا و ....

لطفاً نظرات و تجربیات رو بگید صرف نظر از اینکه ممکنه خودتون نمایندگی داشته باشید :blush:

سلام به نظر من در بیمه عمر از شرکت بیمه مهمتر نماینده بیمه هست که بتونه مزایا بیمه عمر خوبی رو برای ما به همراه بیاره

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
به نظرتون بیمه عمر تامین اجتماعی بهتره یا این بیمه ها؟

خودتون به شخصه اگه بخواهید بیمه عمر بگیرید سراغ کدام بیمه میرفتید؟

مثل اینکه توی همین تاپیک بود که بچه ها بیمه کارآفرین رو توصیه کرده بودن

نظرتون راجع به کارآفرین چیه؟

بنده سایتی را سراغ ندارم که سود همه بیمه ها را یکجا آورده باشد. ولی همانطور که عرض کردم با توجه به اینکه میزان تفاوت سود در شرکتهای مختلف در حد یک یا دو درصد و ناچیز است لذا نباید به عنوان معیار اصلی برای انتخاب شرکت بیمه گر در نظر گرفته شود. مهمترین معیار برای انتخاب شرکت بیمه گر، سطح توانگری مالی آن شرکت است. سطح توانگری مالی نشان میدهد که یک شرکت چقدر توان انجام تعهدات خود را دارد. اوضاع برخی شرکتها از نظر مالی اصلا خوب نیست. توصیه میکنم فقط از شرکتهایی که در چند سال اخیر همواره در سطح توانگری 1 بوده اند خرید خود را انجام دهید. گزارش سطح توانگری هر ساله توسط بیمه مرکزی تهیه و ارائه میشود. گزارش سال 1395 نیز بتازگی ارائه شده است که در ادامه جهت بهره برداری دوستان ارسال میشود:

tavangari1.jpg

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
بنده سایتی را سراغ ندارم که سود همه بیمه ها را یکجا آورده باشد. ولی همانطور که عرض کردم با توجه به اینکه میزان تفاوت سود در شرکتهای مختلف در حد یک یا دو درصد و ناچیز است لذا نباید به عنوان معیار اصلی برای انتخاب شرکت بیمه گر در نظر گرفته شود. مهمترین معیار برای انتخاب شرکت بیمه گر، سطح توانگری مالی آن شرکت است. سطح توانگری مالی نشان میدهد که یک شرکت چقدر توان انجام تعهدات خود را دارد. اوضاع برخی شرکتها از نظر مالی اصلا خوب نیست. توصیه میکنم فقط از شرکتهایی که در چند سال اخیر همواره در سطح توانگری 1 بوده اند خرید خود را انجام دهید. گزارش سطح توانگری هر ساله توسط بیمه مرکزی تهیه و ارائه میشود. گزارش سال 1395 نیز بتازگی ارائه شده است که در ادامه جهت بهره برداری دوستان ارسال میشود:

tavangari1.jpg
خیلی ممنون از راهنمایی شما

اعداد زیر ستون های سال بیانگر چه مقداری هست، مثلاً بیمه آرمان در سال 91

مقدار 985684 هست یا بیمه آسماری در سال 92 مقدار 93715 دارد.

همانطور که گفتید اکثر بیمه اختلافی کمی با هم دارند، اما به توجه به معیارها و

گزینه های مفید جانبی، شما کدام بیمه ها را پیشنهاد میکنید؟

لطفاً چند بیمه را به تربیب رتبه دهی شخصی معرفی کنید.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سطح توانکری یک شرکت بیمه مهمترین عامل در تصمیم گیری برای انتخاب شرکت هست
جدول بالا جدول خوبی هست اما کمی مغرضانه هم هست
بعنوان مثال شرکت هایی که ۳ سال متوالی سطح توانگری یک دارند رو سبز نشون نداده و به نوعی در جدول گم شده اند!!!!!
هیچ الکوی خاصی برای اول نوشتن چند شرکت بالایی وجود ندارد؛
هیچ جا هم گفته نشده ۵سال متوالی با ۳ سال تفاوت دارد؛مثلا شرکنی که ۳ سال از تاسیسش میگذره چرا نباید سبز باشه یا شرکتی که ۳ سال متوالی سطح یک هست!اصولا این عدد ۵ سال مستند نیست و صرفا برای بالابردن بعضی نسبت به بعضی هست که اصولی نیست؛

اما له این اعداد توجه نکنید!نسبت سطح بک یعنی یک؛فرقی بین ۱۰۰درصد و ۴۰۰ درصد وجود ندارد؛
پس به کاهش یا افزایش درصد ها هم توجه نکنید؛
فقط خود سطح مهم هست؛

اما بجز سطح توانگری،معیار دیگر میتواند ظرفیت مجاز ریسک باید و در کنار اون داشتن مجوز اتکایی و ظرفیت اتکایی؛بخصوص در شرکت های خصوصی مجوز اتکایی با میزان ظرفیتش میتواند نشان از مدیرت صحیح ریسک و اعتماد بیمه مرکزی به شرکت و کفایت سرمایه باشد
مطالعه این جدول هم خالی از لطف نیست
77594_605.jpg

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
خیلی ممنون از راهنمایی شما

اعداد زیر ستون های سال بیانگر چه مقداری هست، مثلاً بیمه آرمان در سال 91

مقدار 985684 هست یا بیمه آسماری در سال 92 مقدار 93715 دارد.

همانطور که گفتید اکثر بیمه اختلافی کمی با هم دارند، اما به توجه به معیارها و

گزینه های مفید جانبی، شما کدام بیمه ها را پیشنهاد میکنید؟

لطفاً چند بیمه را به تربیب رتبه دهی شخصی معرفی کنید.

اعداد بیانگر میزان توانگری هستند. توانگری حاصل تقسیم دارایی ها بر تعهدات است. هر چه توانگری بیشتر باشد بهتر است. توانگری بالای 100 یعنی دارائی های شرکت بیمه گر از تعهداتش بیشتر است. توانگری زیر 100 یعنی تعهداتش بیش از دارائی ها است. بدیهی است شرکتی که میزان توانگریش 40 است نمیتواند پاسخگوی تعهدات خود باشد. درصد رشد (یا کاهش) نیز نشان دهنده وضعیت آن شرکت است. وقتی یک شرکتی وضعیتش نسبت به پارسال -66 درصد بدتر شده است مطمئن باشید در حال افول و در حال حرکت به سمت برشکستگی است.

همانطور که عرض شد، شرکتهایی که در سطح 1 هستند و همچنین در سالهای مختلف همیشه در سطح 1 بوده اند و میزان توانگری آنها نیز در حال رشد است بهترین گزینه ها هستند (6 شرکت اول لیست که با رنگ سبز مشخص شده اند).

لازم به ذکر است که در خصوص شرکتهای جدید التاسیس (که هنوز 5 سال از تاسیس آنها نگذشته است) نمیتوان نظر قطعی داد. چون شرکتها معمولا در ابتدای تاسیس سرمایه و دارائی های خوبی دارند ولی ممکن است در ادامه نتوانند بخوبی پیش بروند. لذا نمیتوان شرکتهایی که با سابقه هستند را با شرکتی که تازه تاسیس شده بصورت دقیق مقایسه کرد. لذا در این نمودار فرض شده است که اگر شرکتی در سال 91 وجود نداشته در آن سال توانگری 0 داشته است. بدیهی است که با وجود مسائل و بحرانهای اقتصادی سالهای اخیر، وقتی یک شرکتی 5 سال یا بیشتر در سطح توانگری 1 قرار دارد بسیار قابل اعتماد تر از شرکتی است که تازه 2 سال از تاسیس آن میگذرد و به اصطلاح هنوز جواب خود را پس نداده است.

همچنین مسلما بین 100 و 400 تفاوت وجود دارد! شرکتی که 100 است یعنی لب مرز است. ولی شرکتی که 400 است یعنی توانگری مالی قابل اتکا و قابل اعتماد دارد.

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
عزیز من؛بیمه مرکزی تفاوتی بین ۱۰۰ و۴۰۰ قائل نمیشه؛
فقط برخی نمایندگان هستند که با این عناوین بازی میکنند
شرکتی که یک سال هست تاسیس شده و از سرمایه اولیه خود ریسک هایی قبول کرده به ناگهان نسبتش از ۲۰۰ به ۱۶۰ شاید برسد؛این. ۴۰ درصد سقوط اصلا نشانه ضعف نیست!
متاسفانه برخی فقط با اعداد بازی میکنند
حالا چرا ۵؟چرا۳ مد نظر نباشد؟چرا ۴ نباشد؟
چون قشنگ میشود یک شرکت رو وارد این اعداد کرد یا یکسری رو حذف کرد پس در نتیجه با این روش ها ذهن مشتری رو عوض کرد!
پس همانطور که ۱۰۰ قابل اتکا هست،۲۰۰ هم قابل اتکاست!
نمیشود گفت ش کت تازه تاسیس شما ریسک نپذیر که توانگریت ۳۰۰درصد بماند!
ضمنا بابد به ظرفیت مجاز پذیرش ریسک هم دقت کرد!بجز شرکت بیمه ایران که ظرفیت اتکایی و پذیرش‌ریسکش مجزا برنامه ریزی میشود مشاهده میکنید یک شرکت با توانگری ۱۰۰ ظرفیت پذیرش ریسک بالایی دارد و همچنین مجوز اتکایی دارد اما برخی شرکت ها با درصد بالاتر حتی اجازه اتکایی هم ندارند!!!!!

در کل اگر شما توانستید طبق اصول بیمه گری و شرایط بیمه مرکزی تفاوتی بین نسبت توانگری سطح یک دو شرکت پیدا کنید یا بگویید این عدد ۵ یا ۴ یا ۳ از کجاست صحبتتان صحیح هست
ضمنا اگر قرار بود جدول با غرض ورزی نگاشته نمیشد همان جدول بیمه مرکزی منتشر میشد یا سایر شرکت هایی که توانگری سطح یک داشتند هم به ترتیب نگاشته میشدند نه در لابلای جدول گم شوند!
30160_545.jpg

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
[emoji165] توهم سازمانی در شرکتهای بیمه چیست؟

گاهی خبری به دستمان می رسد که: فلان شرکت بیمه برای اولین بار در ایران، در جهان و...! موفق به کسب ... و برنده جایزه !...... موفق به عقد تفاهم نامه بزرگی با ! ........شده است .
و یا شرکتشان را با عبارتهایی مانند توانگر ترین ،شرکت برتر بر اساس ... ،اولین ،گسترده ترین ،بزرگترین ، معرفی میکنند.

به صورت رسمی و غیر رسمی شاهد اخبار متنوعی از چنین شرکتهای بیمه هستیم و معمولا خواننده عاقل با لبخند از کنار چنین تبلیغاتی می گذرد. بعید است عده ای این نمایش ها را باور کنند و بیمه گذار چنین بیمه گرانی شوند.
دنیای بعضی از مدیران بیمه آنقدر کوچک است که با یک اتفاق معمولی، مانند کودکی که به او شکلات بدهند آنقدر ذوق زده می شوند که گویی قله بزرگی را فتح کرده اند. میدانیم که مرسوم است گاهی افراد یا سازمانها موفقیتها و افتخاراتشان را به فرد، افراد یا سازمانی تقدیم میکنند، اما شگفت انگیز اینکه به خاطر این به اصطلاح موفقیت خودشان به زمین و زمان و به جوامع مختلف تبریک و تهنیت! می گویند...

[emoji184] برخی از علت های توهم سازمانی:
۱. وجود مدیران ضعیف از لحاظ برخورداری از دانش، مهارت یا صرف وقت کافی برای حضور در سازمان؛
۲. وجود مشاوران چاپلوس یا ضعیف
۳. نبود شاخص های روشن برای ارزیابی و تعیین میزان موفقیت واقعی سازمان در مقایسه با رقبا
۴-برنامه ریزی زود گذر مدیران در آن سازمان و اولویت ایجاد برند شخصی و رزومه سازی تا موفقیت واقعی سازمان
۵-یکنواختی خدمات و فعالیت شرکت های بیمه و نداشتن وجوه تمایز واقعی

[emoji256] به هرحال، توهم در سطوح مختلف فردی، گروهی، سازمانی و ملی ممکن است رخ بدهد و مانع بر طرف کردن اشکالات و رسیدن به پیشرفت واقعی شود.
اما چیزی که مهم است این است :
"در دنیای امروز رقبا و بیمه گذاران بسیار باهوش و مطلع هستند این نوع حرکات به ایجاد تصویر تخریبی در ذهن آنها منجر خواهد شد."
دبیر کانال اخبار بیمه گران
@insurancenews

Asad7777i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم میخواستم در این مورد بدونم
ممنون میشم دوستان راهنمائی کنن
مسلما بيمه ايران كه بيش از ٨٠ سال سابقهدارد گرينه بهتر و عاقلانه تري از بيمه هاي خصوصي است كه اكنون حتي به صورت هرمي و ماركتينگ در خال كار كردن هستند . لطفا منطقي راحب آينده خود و اموالتان تصميم بگيريد

Asad7777i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستان نماينده انتظار ميرود فضاي سالمي را ايجاد كنند و با صحبت هاي نادانسته ، براي خود تبليغات نكنند . دوست عزيزي گفتند كه بيمه كارآفرين بيمه اي با عنوان بيمه عمر و سرمايه گذاري مشترك دارد ، تا اينجا درست ولي اينكه فرمودند هيچ شركت بيمه ديگري چنين بيمه نامه اي ندارد بايد عرض كنم بنده نماينده بيمه ما ( ملت ايران ) هستم ، پست شما هم مربوط ميشود به سوم بهمن ماه 1391 ، شما كاش ابتدا تحقيق ميكردين و بعد اين بحث را پيش ميكشيديد ، چون بيمه ما در آن زماني كه شما پست داديد ، چندين هزار ( يا شايد هم بيشتر ) بيمه نامه با عنوان جام مهر ( بيمه عمر و سرمايه گذاري مشترك ) را صادر كرده بود . بهتر است فضاي كار در بيمه را سالم كنيم چون اعتماد اطرافيان را نسبت به خود كاهش ميدهيم .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان براي اطلاعات بيشتر در رابطه با بيمه عمر و سرمايه گذاري جام زندگي ميتوانند به لينك زير مراجعه نمايند :

اینجا کلیک کنید

www.ma-insurance.ir
نه داداش اینطوری نیست
بله اگر خدای نکرده بیمه شده فوت کنه مبلغی معمولا 20 برابر حق بیمه سال اول رو به خانواده اش میدن
ولی بیمه عمر و سرمایه گذاری هست و وقتی تعداد سال معلوم میشه یعنی بعد یک مدت به شما سرمایه یا سود سرمایه رو میدن ، مثلا 100 میلیون تومن یا سود 100 میلیون تومان رو میدن که هر وقت بخواهید میتونید اصل پول رو هم بگیرید.
استاد گرانقدر با كمي تحقيق به حقانيت و سابقه بيمه ايران و ميزان سود دهي مناسب علاوه بر پوششهاي بيمه مي رسيدين
ای بابا من که بیمه ایران خودمو بیمه عمر کردم:confused:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
عزيزم شما در بيمه عمرهر روز با پرسنل در ارتباط نيستيد پس بيمه اي انتخاب كنيد كه با سابقه و خصوصي نباشه و به تعهدات خود عمل كنه مسلما بيمه ايران بعد از ٨٠ سال سابقه بهترين گزينه براي سرمايهگذاري است در صورت نياز با اين مركز تماس بگيريد من بعد از فوت پدرم تمامي تعهدات بيمه ايران را ديدم و الان هم در حال سوددهي است سرمايه خودم
شعبه ٦٣٣٩ عاليه

Asad7777i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.

با توجه به گستردگی بیمه های عمر در ایران ، میخوام بدونم بهترین موسسه ای که بیمه عمر داره کدومه

سامان ، پاسارگاد ، ایران ، آسیا و ....

لطفاً نظرات و تجربیات رو بگید صرف نظر از اینکه ممکنه خودتون نمایندگی داشته باشید :blush:
من از بيمه ايران با بيشتر از ٨٠ سال سابقه جواب گرفتم و ازشون ممنونم كه حتي به هفته نكشيد كه به ما پرداخت كردن من شعبه ٦٣٣٩ بودم و واقعا شعبه خوب و دقيقي بود

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
این روش که بیمه خصوصی هیچوقت نمیتونه به تعهدش عمل کنه و فقط شرکت دولتی مناسب هست روش نخ نمای تبلیغاتی برخی‌ نمایندگان شرکت بیمه ایران هست که در بین نمایندگان صنعت بیمه به روشی غیراخلاقی و تخریبی معروف هست!
به هرحال وقتی شرکتی روش تبلیغاتیش تخریب بقیه و یا ایجاد شائبه ورشکستگی بقیه باشد کارش مشخص هست!

هیچ وقت شما نمیتوانید بگویید شرکت خصوصی بد هست و دولتی خوب؛این تنها یک نظر شخصی هست و نه نظری مبتنی بر آگاهی‌ از اصول بیمه گری و دانش صنعت بیمه!
مسلما اگر قرار‌ بود شرکت های خصوصی کلاهبرداری باشند دولت و بیمه مرکزی هیچگاه مجوز تاسیس نمیداد تا دردسرش برای‌ خودش بماند؛

اما دلیل هم برای عدم انتخاب بیمه ایران وجود دارد:
سقوط سطح توانگری شرکت بیمه ایران به سطح ۴؛در حالی که بسیاری از شرکت های خصوصی سطح ۱ هستند؛

اما در بررسی ها بیمه زندگانی مان یکی از بهترین بیمه هاست،هم از نظر پوشش و هم عملکرد و میتواند جزو یکی از انتخاب های یک فرد باشد؛
ما باید اینطور ترغیب کنیم،با بررسی پوشش ها نه تخریب شرکت دیگر و متهم نمودنش به شرکت خصوصی هرمی کلاهبردار ورشکسته!!!!
همیشه یک تبلیغ بد،بهترین تبلیغ برای شرکت های رقیب هست!

Last edited:

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
عزیز من؛بیمه مرکزی تفاوتی بین ۱۰۰ و۴۰۰ قائل نمیشه؛
فقط برخی نمایندگان هستند که با این عناوین بازی میکنند
شرکتی که یک سال هست تاسیس شده و از سرمایه اولیه خود ریسک هایی قبول کرده به ناگهان نسبتش از ۲۰۰ به ۱۶۰ شاید برسد؛این. ۴۰ درصد سقوط اصلا نشانه ضعف نیست!
متاسفانه برخی فقط با اعداد بازی میکنند
حالا چرا ۵؟چرا۳ مد نظر نباشد؟چرا ۴ نباشد؟
چون قشنگ میشود یک شرکت رو وارد این اعداد کرد یا یکسری رو حذف کرد پس در نتیجه با این روش ها ذهن مشتری رو عوض کرد!
پس همانطور که ۱۰۰ قابل اتکا هست،۲۰۰ هم قابل اتکاست!
نمیشود گفت ش کت تازه تاسیس شما ریسک نپذیر که توانگریت ۳۰۰درصد بماند!
ضمنا بابد به ظرفیت مجاز پذیرش ریسک هم دقت کرد!بجز شرکت بیمه ایران که ظرفیت اتکایی و پذیرش‌ریسکش مجزا برنامه ریزی میشود مشاهده میکنید یک شرکت با توانگری ۱۰۰ ظرفیت پذیرش ریسک بالایی دارد و همچنین مجوز اتکایی دارد اما برخی شرکت ها با درصد بالاتر حتی اجازه اتکایی هم ندارند!!!!!

در کل اگر شما توانستید طبق اصول بیمه گری و شرایط بیمه مرکزی تفاوتی بین نسبت توانگری سطح یک دو شرکت پیدا کنید یا بگویید این عدد ۵ یا ۴ یا ۳ از کجاست صحبتتان صحیح هست
ضمنا اگر قرار بود جدول با غرض ورزی نگاشته نمیشد همان جدول بیمه مرکزی منتشر میشد یا سایر شرکت هایی که توانگری سطح یک داشتند هم به ترتیب نگاشته میشدند نه در لابلای جدول گم شوند!
30160_545.jpg

در گزارش بیمه مرکزی نسبت و سطح توانگری در بازه پنج ساله از 1391 تا 1395 ارائه شده است. اگر نسبت توانگری بی اهمیت بود و به بیان شما فرقی بین 100 و 400 نبود پس چرا بیمه مرکزی علاوه بر سطح توانگری، نسب توانگری را نیز اعلام عمومی میکند ؟! با تحلیل گزارشهای ارائه شده توسط مراجع رسمی میتوان حقایق و واقعیتهای بیشتری را کشف کرد. طبیعی است که برخی از واقعیتها به مذاق نمایندگان برخی شرکتها خوش نیاید. شرکتهای مذکور باید بجای کتمان حقیقت و وارونه جلوه دادن آن، برنامه ترمیم وضعیت مالی خود را هرچه زودتر ارائه و آنرا عملیاتی کنند تا در سالهای بعد اوضاع بهتری داشته باشند انشالله.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
مسلما نماینده ای که از واقعیت و مفهوم نسبت توانگری اگاه نیست چنین مواردی رو مطرح میکند؛درست همان مصداق توهم سازمانی است!
اعتبار تراشی بعنوانین بی معنا!
اگر عدد انقدر اهمیت داشت سطح بندی متفاوت میبود!
شما باید طبق معیار های بیمه مرکزی دلیلی بیاورید که اعتماد به شرکت با توانایی ۴۰۰ با ۱۵۰ تفاوت دارد!
ضمنا نگاهی به ظرفیت مجاز پذیرش ریشک هم بیاندازید همه چیز را متوجه میشوید!
به هرحال میتوانید دلخوش به اعداد باشید اما همه خام نخواهند شد!

ضمنا بنده هرگز نماینده هیچ شرکتی نبودم و نیستم؛خودم بیمه گذارم اما برخورد بعضی نمایندگان توهین به بیمه گری و بیمه گذاران است!

siavashshahin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من یک تحقیقی که از چند شرکت بیمه ای کردم نرخ سود تضمینی برای دو سال اول 16% دو سال بعد 13% و بعد از آن 10% می باشد. اون سود 18% پنج سال اول و ... دیگه تموم شده. بیمه عمر اصلا برای سرمایه گذاری به صرفه نیست. البته سود مشارکت هنوز بالاست ولی بایددید سال 95 هم شرکتها چنین سودهای بالایی خواهند داد یا خیر.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,679
با توجه به حادثه امروز ساختمان پلاسکو

از قول رئیس اتحادیه پوشاک:
خسارت 150 میلیارد تومانی پوشاک در پی حادثه پلاسکو

این پاساژ دارای ۵۰۰ تا ۶۰۰ مغازه پوشاک بوده است.

وی ادامه داد: علاوه بر اسناد، چک های بانکی و پول نقد برای هر مغازه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان خسارت به صورت میانگین برای پوشاک و سایر کالا ها تخمین زده می شود

بیمه عمر، بیمه حوادث، بیمه آتش سوزی،...
واقعا لازم
چون هر لحظه معلوم نیست چه اتفاقی و به چه صورتی برای افراد پیش بیاد

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان من بیمه 30 ساله عمر و تامین آتیه پاسارگاد هستم. میخواستم ببینم بعد از 30 سال حقوق بازنشستگی میدن؟؟
ربطی نداره که شاغل باشی یا نه؟ یا ربطی به وضعیت تاهل نداره؟ مجرد یا متاهل؟؟

اصلا بین بیمه عمر و بیمه بازشستگی تفاوتی هست؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان من بیمه 30 ساله عمر و تامین آتیه پاسارگاد هستم. میخواستم ببینم بعد از 30 سال حقوق بازنشستگی میدن؟؟
ربطی نداره که شاغل باشی یا نه؟ یا ربطی به وضعیت تاهل نداره؟ مجرد یا متاهل؟؟

اصلا بین بیمه عمر و بیمه بازشستگی تفاوتی هست؟
خیر به ابن موارد ربطی‌نداره؛
در پایان مدت بیمه نامه یا در صورت بازخریدی در هر زمانی و حتی در زمان فوت و پرداخت غرامت،صندوق ذخیره ایجاد شده شما به صورت یکجا در اختیار شما هست،اما در صورت تمایل ،میتوانید این مبلغ رو دریافت نکنین و نزد شرکت باشد اما به شما مستمری پرداخت شود؛

پیش فرض بیمه های عمر،پرداخت یکجاست،و دریافت مستمری بنا بر تصمیم ذی نفع هست و البته انتخاب مستمری،برای شرکت بیمه خوشایند تر هست
اما بیمه هایی که از همان اول قرار بر پرداخت مستمری هست،فقط مستمری پرداخت میشه و یکجا پرداختی نخواهد بود

بالا