برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بیمه عمری نیست که زودتر از 50 سالگی مستمری بدهد؟
الان بهترین شرکت کدوم هست و امکان اختلاس و ریسک در بیمه نیست؟
هر بیمه عمری بعد از اتمام قرارداد ذخیره نهایی رو میتونه تبدیل به مستمری کنه
یعنی میتونین حتی بعد از ۱۵ سال هم مستمری بگیرید؛
مثلا ۲۵ سالگی بیمه شوید ۱۵ سال بپردازید و ۴۰ سالگی مستمری مادام العمر دریافت کنید
اما هرچه بیمه از سن کمتر شروع شود و طولانی تر باشد مفید تر هست،یعنی بهتر هست بیمه شما در سن بازنشستگی عمومی یا اندکی کمتر تمام شود،بین ۵۵-۶۰ سالگی فرد؛

در انتخاب شرکت اول از همه سطح توانگری،سپس ظرفیت مجاز پذیرش ریسک، و خوشنامی و سهامداران شرکت رو در نظر بگیرید
نمیشه یک شرکت رو بعنوان بهتر معرفی کرد،همچنین معرفی غرض ورزانه هست
مساله شرایط خاص ارائه شده هر شرکت و اعتماد و تمایل شخصی هم هست
تاپیک زیر رو مطالعه کنید و موارد موثر در تصمیم گیری همان هایی هست که گفتم
http://forum.persiantools.com/threa...عمر-و-سرمایه-گذاری-و-انتخاب-شرکت-بیمه.767330/

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان بیمه عمر و بازنشستگی , بیمه ایران
رفتم پرسیدم گفت حداقل پرداختی 50 هزار تومنه ماهی و زمان حداقل 5 ساله

سوالم اینه که خودم و مادرمو بیمه عمر ماهی 50 هزار کف قیمت بیمه کنم , بعد 5 سال چقدر ماهی به ما بازنشستگی میدن؟ یا بعد از 5 سال چقدر پول و سرمایه میدن؟

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان بیمه عمر و بازنشستگی , بیمه ایران
رفتم پرسیدم گفت حداقل پرداختی 50 هزار تومنه ماهی و زمان حداقل 5 ساله

سوالم اینه که خودم و مادرمو بیمه عمر ماهی 50 هزار کف قیمت بیمه کنم , بعد 5 سال چقدر ماهی به ما بازنشستگی میدن؟ یا بعد از 5 سال چقدر پول و سرمایه میدن؟
در بیمه عمر هرچقدر پول پرداخت کنی به همان نسبت ذخیره یا مستمری میگیری
حسن بیمه عمر پرداخت کم اما طولانی هست تا اولا در دوره ۲۰-۳۰ ساله بیمه نامه،خطر فوت فرد و مشکلات مالی اش رو بپوشاند و یا در پایان وقتی فرد به سن بازنشستگی رسیده است،از مستمری.یا ذخیره اندوخته بهره ببرد

با شرایط شما بیمه نامه خوبی ایجاد نمیشه
بخصوص اگه سن ایشون بالا باشه،چون هزینه بیمه گری بیشتر هست،از انطرف پرداخت حداقل هست

در محاسبات بیمه عمر عوامل زیادی دخیل هست اما برای شما با پرداخت ۶۰۰هزار تومان در سال(ماهی ۵۰) و حداقل سرمایه فوت،اگر ایشون رو ۵۵ ساله در نظر بگیریم بعد از ۵ سال یک ذخیره ۳/۶۰۰-۳/۷۰۰ ایجاد میشه و مستمری مادام العمر از حدود ۴۳-۵۰ ایجاد میشه

Handel

Registered User
لایک‌ها
397
دوستان یک سوالی داشتم کسی که مثلا بیست سال پیش خودش رو بیمه عمر کرده و هر ماه پولی به ارزش 100 هزار تومن امروز و افزایش 10 درصد سالانه داده میخوام ببینم الان چقدر بهش میدن؟

r3374

Registered User
لایک‌ها
254
با سلام
با فرض اینکه یارانه هامون دایمی باشن یعنی تا اخر عمرمون باشن
اگه همین مقدار یارانه رو بدیم بیمه عمر بعد از ده سال و بعد از سی سال چه اتفاقی میافته؟
فرض کنین یارانه ها افزایش و کاهش پیدا نمیکنن و مقدارشون همون 45 تومن میمونه

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان بیمه پاسارگاد ربطی به بانک پاسارگاد نداره درسته؟؟
بعد من برای بستن بیمه یا تمدید دفترچه بیمه عمر باید برم به شعبه های بیمه پاسارگاد؟؟ حتما اون شعبه اولیه باید باشه که ازش بیمه گرفتم یا هر شعبه دیگه هم میشه؟؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان یک سوالی داشتم کسی که مثلا بیست سال پیش خودش رو بیمه عمر کرده و هر ماه پولی به ارزش 100 هزار تومن امروز و افزایش 10 درصد سالانه داده میخوام ببینم الان چقدر بهش میدن؟
اولا هنوز سه جهار سال دیگه مونده که بیمه های عمر امروزی به ١٠ سال برسن،برای دیدن اینکه چقدر ذخیره ایجاد شده بشتگی به شرکت داره چون ٥ سال گذشته شرکت ها سود مختلفی داده اند
اما اگه بخوایم از امروز شروع کنیم،ذخیره تضمینی برای چنین پرداختی حدود ٣٠ میلیون خواهد بود
با عنایت به اینکه ١٠ سال برای رسیدن به سود در بیمه عمر زمان کمی هست،بیمه عمر حداقل باید ٢٠ ساله باشد
با سلام
با فرض اینکه یارانه هامون دایمی باشن یعنی تا اخر عمرمون باشن
اگه همین مقدار یارانه رو بدیم بیمه عمر بعد از ده سال و بعد از سی سال چه اتفاقی میافته؟
فرض کنین یارانه ها افزایش و کاهش پیدا نمیکنن و مقدارشون همون 45 تومن میمونه
برای دادن اطلاع دقیق باید سن شما،میزان سرمایه فوت و.... هم وجود داشته باشد اما بثوزت تقریب در پرداخت سالانه بعد از ١٠ سال حدود ٧ میلیون و بعد از ٣٠ سال حدود ٨٣ میلیون ذخیره ایجاد میشود
این میزان تضمینی و حداقلی هست و با توجه به سود مشارکت شرکت میتواند بسیار بیشتر هم شود
دوستان بیمه پاسارگاد ربطی به بانک پاسارگاد نداره درسته؟؟
بعد من برای بستن بیمه یا تمدید دفترچه بیمه عمر باید برم به شعبه های بیمه پاسارگاد؟؟ حتما اون شعبه اولیه باید باشه که ازش بیمه گرفتم یا هر شعبه دیگه هم میشه؟؟

چرا ربط داره،جزو شرکت زیرمجموعه هولدینگ پاسارگاد هست
بیشتر منظورتون نمایندگی هست؟ بلی برای کارهای یک بیمه نامه جاری باید به همان نماینده مراجعه کرد
در صورتی که نمیانده رفته باشد یا شهر دیگری باشید به شعب هر شهر مراجعه کنید معمولا هر شرکت در یک شهر یا حداقل مرکز استان یک شعبه دارد
در صوردی که بیمه نامه از نماینده داخل بانک خریداری شده باشد در هر شعبه بانک در کشور که نماینده بیمه داشته باشد میتوان امور مربوط را انجام داد

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
دو تا سوال مهم هستش ممنون میشم پاسخ بدید
تضمین شرکت های بیمه عمر برای پرداخت مطالباتشون چیه؟
به فرض مثال اگه 30 سال دیگه ورشکست شد نتونست پرداختاشو انجام بده پاسخگو کیه؟

روش محاسبه و سرمایه گذاری به چه شکلیه که مثلا پرداختی در طول 20 سال 20 میلیونه بعد اون وقت به فرض مثال شرکت 500 میلیون میده؟

پ.ن جواب پاسارگاد اینه اما خیلی واضج شفاف نیست همه رو حواله داده به بیمه مرکزی
http://www.insurancepasargad.com/faq/517-bankruptcy

Last edited:

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
برادر خانم بنده دفتر بیمه سامان داشتند که الان دیگه از این کار جدا شدن ! میگه احساس میکنم کارشون درست نیست ، به مرور زمان شرایط خوب اولیه رو میپیجونن ! این بنده خدا هم از ترس حروم بدون درآمد اومده بیرون و رفته تو یه شغل دیگه

اما جالب اینجاست که ازش پرسیدم کدوم شرکت بهتره گفت باید جدول سودهاشون رو ببینی اما پیشنهاد کرد بیمه دولتی رو انتخاب کنم هرچند سودشون کمتر باشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دو تا سوال مهم هستش ممنون میشم پاسخ بدید
تضمین شرکت های بیمه عمر برای پرداخت مطالباتشون چیه؟
به فرض مثال اگه 30 سال دیگه ورشکست شد نتونست پرداختاشو انجام بده پاسخگو کیه؟

روش محاسبه و سرمایه گذاری به چه شکلیه که مثلا پرداختی در طول 20 سال 20 میلیونه بعد اون وقت به فرض مثال شرکت 500 میلیون میده؟

پ.ن جواب پاسارگاد اینه اما خیلی واضج شفاف نیست همه رو حواله داده به بیمه مرکزی
http://www.insurancepasargad.com/faq/517-bankruptcy
در صورت ورشکسته شدن،تامین بازخرید با بیمه مرکزی هست،بسیار ساده
اما در زمان انتخاب شرکت اگر یک سرکت با پشتئانه قوی،سطح توانگری یک یا دو،ظرفیت پذیرش ریسک مناسب و کفایت سرمایه خوب را انتخاب کنید بیشتر از تضمین بیمه مرکزی ،بیمه شما مطمئن خواهد بود
برادر خانم بنده دفتر بیمه سامان داشتند که الان دیگه از این کار جدا شدن ! میگه احساس میکنم کارشون درست نیست ، به مرور زمان شرایط خوب اولیه رو میپیجونن ! این بنده خدا هم از ترس حروم بدون درآمد اومده بیرون و رفته تو یه شغل دیگه

اما جالب اینجاست که ازش پرسیدم کدوم شرکت بهتره گفت باید جدول سودهاشون رو ببینی اما پیشنهاد کرد بیمه دولتی رو انتخاب کنم هرچند سودشون کمتر باشه
بیمه گری یک صنعت هست،صنعت قدیمی،ضروری و پذیرفته شده که از نظر شرعی هم مورد تایید هست
در مو د انتخاب شرکت ما فقط یک شرکت دولتی داریم که سطح توانگری اش هم ٤ هست،یعنی بدتر از بسیاری شرکت های خصوصی دیگر

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
در صورت ورشکسته شدن،تامین بازخرید با بیمه مرکزی هست،بسیار ساده
اما در زمان انتخاب شرکت اگر یک سرکت با پشتئانه قوی،سطح توانگری یک یا دو،ظرفیت پذیرش ریسک مناسب و کفایت سرمایه خوب را انتخاب کنید بیشتر از تضمین بیمه مرکزی ،بیمه شما مطمئن خواهد بود

با تشکر از پاسختون
اما سند این حرف چی هستش یعنی بیمه مرکزی تمام مطالبات مال باختگانو میده؟ اگه اره از کجا میاره این پولو؟ایا منابع سرمایه گذاری بیمه ها مشخص هست؟
اخه یه بحثی هست این موسسات بانکی که دارن پشت هم ورشکسته میشنم تحت نظارت بانک مرکزی بودن اما حالا بانک مرکزی میگه به ما ربطی نداره ما فقط مجوز دادیم

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با تشکر از پاسختون
اما سند این حرف چی هستش یعنی بیمه مرکزی تمام مطالبات مال باختگانو میده؟ اگه اره از کجا میاره این پولو؟ایا منابع سرمایه گذاری بیمه ها مشخص هست؟
اخه یه بحثی هست این موسسات بانکی که دارن پشت هم ورشکسته میشنم تحت نظارت بانک مرکزی بودن اما حالا بانک مرکزی میگه به ما ربطی نداره ما فقط مجوز دادیم
سند حرف من قانون هست
طبق ماده ٧١ تاسیس بیمه مرکزی،٥٠درصد حق بیمه عمر باید نزد بیمه مرکزی اتکایی شود
اتکایی کردن نزد بیمه دیگری یعنی درصورت عدم توانایی انجام تعهد شرکت،بیمه اتکایی باید خسارت را جبران کند
طبق ماده ٦٠ همین قانون تمام اموال،املاک و سپرده های شرکت بیمه ضامن طلب بیمه گذاران هست
و طبق ماده ٣٢ قانون بیمه در صورت ورشکستگی یا انحلال شرکت بیمه،اولویت پرداخت مطالبات با بیمه گذاران هست که بیمه گذاران عمر بر سایر بیمه گذاران تقدم دارند

یعنی نه تنها بیمه مرکزی بدلیل اتکایی بودن باید جبران خسارت انجام دهد،در صورت ورشکستگی شرکت بیمه اموال و املاک ان اول از همه برای طلب بیمه گذاران عمر فروش میرود

اما در مورد منبع سرمایه گذاری های شرکت،میتونین له صو ت مالی هر شرکت مراجعه کنین
در حال حاضر بیشتر سرمایه گذاری های شرکت ها در مورد بیمه عمر در سپرده گذاری بانکی هست و بعد از اون اوراق مشارکت و اوراق بدهی،
اینها همگی تضمین نزدیک به صددرصدی دارند
قسمت کوچکی از سرمایه گذاری ها مربوط به بورس و املاک هستند

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
با تشکر از پاسختون
شما به وضعیت اون عزیزانی که تو بانک کاسپین سپرده داشتن نگاه کن ! بانک مرکزی چرا پولشون رو نمیده !؟ اینجا قانون معنایی نداره ، چون اینجا ایرانه ! یه کشور جهان سومی بی قانون ... به نظر من پولتون رو به جای بیمه عمر تو بانک پسنداز کنید سودش بیشتره و اطمینان خاطرش هم بالاتر

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
شما به وضعیت اون عزیزانی که تو بانک کاسپین سپرده داشتن نگاه کن ! بانک مرکزی چرا پولشون رو نمیده !؟ اینجا قانون معنایی نداره ، چون اینجا ایرانه ! یه کشور جهان سومی بی قانون ... به نظر من پولتون رو به جای بیمه عمر تو بانک پسنداز کنید سودش بیشتره و اطمینان خاطرش هم بالاتر

شما از من خواستید بدونید که چه مکانیسمی برای تضمین هست که عرض کردم

در مورد کاسپین،ورشکستگی مربوط به تعاونی غیر مجاز فرشتگان هست و کلا کاسپین ٢٠ شعبه بیشتر نداره که ماجراش مفصل هست
درمورد بانک ها هم طبف قانون صندوق ضمانت انهم فقط تا 1.0 میلیون رو تضمین میکنه و اگر بقول شما اینجا ایران هست و قانون بی معنی،به همان بانک هم نباید اعتماد کرد

ضمن ابنکه بانک های خصوصی و نیمه خصوصی بزرگ هریک شرکت بیمه هم دارند و پشتوانه شرکت بیمه ان بانک هست

اما باز اختیار با هر فرد هست که تصمیم گیری کند

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
شما از من خواستید بدونید که چه مکانیسمی برای تضمین هست که عرض کردم

در مورد کاسپین،ورشکستگی مربوط به تعاونی غیر مجاز فرشتگان هست و کلا کاسپین ٢٠ شعبه بیشتر نداره که ماجراش مفصل هست
درمورد بانک ها هم طبف قانون صندوق ضمانت انهم فقط تا 1.0 میلیون رو تضمین میکنه و اگر بقول شما اینجا ایران هست و قانون بی معنی،به همان بانک هم نباید اعتماد کرد

ضمن ابنکه بانک های خصوصی و نیمه خصوصی بزرگ هریک شرکت بیمه هم دارند و پشتوانه شرکت بیمه ان بانک هست

اما باز اختیار با هر فرد هست که تصمیم گیری کند
من از شما مکانیزم رو نخواستم دوست خوبم ، بله به بانک هم نمیشه اطمینان کرد و این چیزیه که عموم مردم هم همیشه به اون اشاره دارن . به هر حال به قول شما اختیار هر فرد دست خودشه اما من پیشنهاد میکنم با حساسیت خاصی دنبال بیمه عمر برن دوستان ، من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که ریسک سرمایه گذاری در بیمه عمر برای کسانی که میخوان در آینده پول و یا سود اون رو بگیرن خیلی بالاتر از سرمایه گذاری در بانک و بازار کاره

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446

از نظر سود که بانک خیلی کمتره اما خب مزیت های خودشو داره اولا مشخص چقد اصل پولته چقد سودشه زمانیم که بخوای پولتو میکشی بیرون
اما خب خیالت راحت تره بانک
این ماده قانون های بیمه مرکزیم فقط یه سری توضیحات داده ماده ای که به صورت مستقیم بگه مسئولیت بیمه ورشکسته با بیمه مرکزیه انگاری نداره یا من نمیدونم

یه مورد دیگه که برام سواله اینه مثلا کسی حق بیمه عمر ماهانه 50 هزار تومن میده از این مقدار مثل این که تا یه زمانی یه درصدی ازش میدن به بازاریاب باقیماندشم نصفشو میدن بیمه مرکزی حالا چیزی که مونده رو میتونن سرمایه گذاری کنن حالا چطور میشه که N مقدار پایان کار میدن

در کل به نظرم بیمه عمر مثل هندونه در بسته میمونه تو ایران

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
هرکس نظری داره و محترم هست
یکی میتونه سراغ بیمه عمر بره یکی میتونه نره

اگر کسی نگران ضمانت هست،همین رو بداند که طبق قانون بیمه مرکزی موظف به تضمین بیمه های عمر هست

بیمه عمر ابزار سرمایه گذاری نیست
بیمه عمر ابزار تامین اتیه هست،همانطور که از اسمش مشخص است یک بیمه هست
بیمه عمر برای پوشاندن ریسک های زندگی است
سه ریسک عمده در طول زندگی توسط بیمه عمر پوشانده میشود: ١-فوت فرد و تامین مالی بازماندگان ٢- تامین هزینه های پیشبینی شده مثا ازدواج فرزندان یا پیشبینی نشده مثل بیماری ها از طریق برداشت یا اخذ وام از صندوق ذخیزه ٣- تامین هزینه ها در دوران بازنشستگی یا ازکارافتادگی بوسیله دریافت مستمری یا دریافت یکجای ذخیره اندوخته
بجز ان پوشش های اضافی هم مثل ازکارافتادگی دائم و... هستند

بیمه عمر برای پولدار شدن نیست! بیمه عمر برای فقیر نشدن هست
بیمه عمر سرمایه گذاری نیست،بلکه هدف از بیمه عمر ذخیره سازی مبالغ خرد و استفاده انها برای آتیه هست

بازارکار تولید ثروت میکند اما جبران هزینه فوت ندارد ،بانک سرمایه گذازی میکند اما جبران هزینه سرطان ندارد یا در صورت فوت فرد از مالیات برارث معاف نیست و.....

بیمه عمر یعنی تامین آتیه،ذخیره سازی برای روز مبادا

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
از نظر سود که بانک خیلی کمتره اما خب مزیت های خودشو داره اولا مشخص چقد اصل پولته چقد سودشه زمانیم که بخوای پولتو میکشی بیرون
اما خب خیالت راحت تره بانک
این ماده قانون های بیمه مرکزیم فقط یه سری توضیحات داده ماده ای که به صورت مستقیم بگه مسئولیت بیمه ورشکسته با بیمه مرکزیه انگاری نداره یا من نمیدونم

یه مورد دیگه که برام سواله اینه مثلا کسی حق بیمه عمر ماهانه 50 هزار تومن میده از این مقدار مثل این که تا یه زمانی یه درصدی ازش میدن به بازاریاب باقیماندشم نصفشو میدن بیمه مرکزی حالا چیزی که مونده رو میتونن سرمایه گذاری کنن حالا چطور میشه که N مقدار پایان کار میدن

در کل به نظرم بیمه عمر مثل هندونه در بسته میمونه تو ایران
سودی که بیمه عمر میدهد بر مبنای مشارکت هست
یعنی اگر شرکت میگوید ٢٢ درصد،یعنی از محل پرداخت های بیمه عمر سرمایه گذاری کرده که به سود رسیده و از این سود ٨٥% به بیمه گذار میرسد،یعنی ٢٢ درصد تازه ٨٥% سود هست و خود شرکت هم مقداری سود برده
این سود از مسارکت منافع حاصل شده
یعنی این سود حقیقی هست و قطعا حاصل شده

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
بندی در قانون بیمه مرکزی هستش که به صورت مستقیم گفته باشه در صورت ورشکستگی تضمین با بیمه مرکزی هست ؟

به جز بند های که در بالا گفتید؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بندی در قانون بیمه مرکزی هستش که به صورت مستقیم گفته باشه در صورت ورشکستگی تضمین با بیمه مرکزی هست ؟

به جز بند های که در بالا گفتید؟
همون هاست که گفتم
اما اتکایی شدن یعنی انتقال تعهد شرکت بیمه به بیمه اتکایی

بالا