برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ببخشید یعنی بعد از 5 سال 98 درصد از اصل پولم کم میشه؟؟ یا منظور کسر از اصل پولم بعلاوه سود پولم هستش؟؟
٢ درصد کم میشه و ٩٨ درصد ذخیره اندوخته له شما پرداخت میشه

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
٢ درصد کم میشه و ٩٨ درصد ذخیره اندوخته له شما پرداخت میشه
ببخشید اشتباه تایپ کردم. منظورم این بود که این 2 درصد از (( اصل پولم )) کم میشه یا از (( اصل پولم بعلاوه سود ذخیره شده )) ؟؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ببخشید اشتباه تایپ کردم. منظورم این بود که این 2 درصد از (( اصل پولم )) کم میشه یا از (( اصل پولم بعلاوه سود ذخیره شده )) ؟؟
بلی ٢% از اصل پول و سودش که میشه همون ذخیره اندوخته

omid109

Registered User
لایک‌ها
37
یه خبری خواندم راجب تامین اجتماعی اگر همینطور پیشبره بدهی های دولت بهش پرداخت نشه در آینده ورشکست میشه این تا چه حد واقعیت داره؟ اگر ورشکستید کدوم نهاد تضمین یا جبران میکنه؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یه خبری خواندم راجب تامین اجتماعی اگر همینطور پیشبره بدهی های دولت بهش پرداخت نشه در آینده ورشکست میشه این تا چه حد واقعیت داره؟ اگر ورشکستید کدوم نهاد تضمین یا جبران میکنه؟
تامین اجتماعی زیر مجموعه وزارت رفاه هست که فعلا این وزارتخانه در انجام تعهد خدمات درمانی مربوط به بیمه سلامت و تامین اجتماعی دچار بحران شده و بدهی های خود رو با مراکز درمانی تسویه نمیکند
در مورد مستمری ها هم هنوز ٢٠ سال دیگه مانده تا بهرپرداخت تعهد بمب جمعیتی دهه ٦٠ برسد(فعلا در هزینه درمان این جمعیت مانده)
تا اون زمان هم اگر کم بیاد پول چاپ میکن و مستمری رو پرداخت میکنن در عوض تورم چند برابر میشه و مستمری بی ارزش

برای همین رئیس کل بیمه مرکزی نشبت به ورشکستگی صندوق های بیمه ای و لزوم احتیاط و تهیه بیمه مستمری مکمل از شرکت های بیمه بازرگانی هشدار داد
http://www.isna.ir/news/95111812413/نگران-ورشکستگی-صندوق-های-بازنشستگی-هستم

frdsbi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
شراط شرئت ها تقریبا با هم برابر هست،و بطوز عام فرقی ندارند مگر اینکه پوشش خاصی اهمیت ویژه ای برای شما داشته باشد که بخواهید با توجه به ان شرکت خاصی رو انتخاب کنید

از نظر سود ٥-٦ سال گذشته،پارسیان،ملت و سامان بیشترین سود رو داشته اند و ٣ سال گذشته سود ما از همه بیشتر بوده،بیمه ایران و سرمد هم دو سال اخر رو خوب شروع کرده
بقیه بیمه ها هم مثل رازی و کوثر سود مناسب داشته اند اما در زمینه عمر کمتر مطرح بوده اند ولی دارند جایگاه خودشون رو پیدا میکنن

در کل برای انتخاب شرکت به سطح تولنگری چند سال گذشته نگاه کنید
بهترین روش پرداخت سالانه و به اندازه حداقل ١/١٢ درامد سالانه هست و بهتر نست افزایش سالانه ٥-١٠ درصد باشد

در صورت فسخ بیمه زیر ٥ سال از ارزش بازخریدی مقداری کسر میشه
بعد از دو سال ٩٢%،سه سال ٩٤%،چها سال ٩٦% و پنج سال ٩٨% ارزش بازخریدی پرداخت میشه

بهترین حالت بیمه عمر از شروع جوانی و اغاز کار و کسب درامد هست و بهتر هست تا میان سالی و زمان بازنشستگی یعنی حدود ٥٥تا٦٠ سالگی باشد
مدت بیمه عمر بهتر هست زیر ٢٠ سال نباشد

در مورد انتخاب شرکت سطح توانگری رو مد نظر قرار بدین

با تشکر از توضیحاتتون .

با توجه به شرایط موجود
۳ انتخاب اول از لحاظ پوشش و سود رو لطف می کنید بگید ؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

frdsbi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مبلغ حق بیمه با توجه به انتخاب پوششها بین ۱۴ تا ۲۰ درصد از کل پرداختی در سال می شه .
آیا با این اوضاع بیمه عمر برای سرمایه گذاری مناسب هست ؟
اگر اشتباه حساب کردم چقدر هست دقیقأ درصد پوشش ها ؟

بر فرض من در سال ۱۵ ام بخوام فسخ کنم صندوق ذخیره ام سود های سال قبل رو مثلأ ۲۲ درصدی که شرکت بیمه پرداخت کرده حساب می کنه یا نرخ تضمینی فسخ که اول جدول می دن ؟

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
دوستان کسی میدونه داستان بیمه عمر بازنشستگان تامین اجتماعی چی هست؟
حدود هفت هزار تومان ماهیانه بایت بیمه عمر از حقوقشون کم کیشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
مبلغ حق بیمه با توجه به انتخاب پوششها بین ۱۴ تا ۲۰ درصد از کل پرداختی در سال می شه .
آیا با این اوضاع بیمه عمر برای سرمایه گذاری مناسب هست ؟
اگر اشتباه حساب کردم چقدر هست دقیقأ درصد پوشش ها ؟

بر فرض من در سال ۱۵ ام بخوام فسخ کنم صندوق ذخیره ام سود های سال قبل رو مثلأ ۲۲ درصدی که شرکت بیمه پرداخت کرده حساب می کنه یا نرخ تضمینی فسخ که اول جدول می دن ؟

بیمه عمر هیچوقت برای سرمایه گذاری نیست
بیمه عمر برای تامین اتیه هست فقط

شما بعد از ٥ سال اگر فسخ کنید تمام ذخیره اندوحته باید پرداخت بشه
ذخیره اندوخته هم یعنی اصل پول شما بهمراه سودهای مشارکت

دوستان کسی میدونه داستان بیمه عمر بازنشستگان تامین اجتماعی چی هست؟
حدود هفت هزار تومان ماهیانه بایت بیمه عمر از حقوقشون کم کیشه

این بیمه عمر ساده زمانی هست
بعنی در صورتی که فوت کنند،سرمایه فوت از پیش تعیین شده بهشون پرداخت میشه

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
این بیمه عمر ساده زمانی هست
بعنی در صورتی که فوت کنند،سرمایه فوت از پیش تعیین شده بهشون پرداخت میشه

ممنون از شما رفتم کمی سرچ زدم ظاهرا مبلغش سه میلیون تومان هست که به بازماندگان تعلق میگیره در واقع کمک هزینه کفن و دفن هست نه بیمه عمر!

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان برای بازخرید کردن و بستن حساب بیمه عمر و آتیه، دقیقا به کجا باید مراجعه کنم؟؟ (در تهران)
4 سال پیش پدرم برام بیمه عمر پاسارگاد باز کرده الان دقیقا برای بستنش کجا باید برم. بانک؟؟ نمایندگی؟؟ هر نمایندگی باشه فرقی نمیکنه؟؟؟

جدیدا که این اتفاقات برای موسسات اعتباری افتاده یکم ترسیدم گفتم شاید حسابم رو ببندم بهتر باشه قبل از اینکه کلا نابودش کنن!
نظرتون چیه دوستان. ارزش داره بیمه رو ادامه بدم؟؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان برای بازخرید کردن و بستن حساب بیمه عمر و آتیه، دقیقا به کجا باید مراجعه کنم؟؟ (در تهران)
4 سال پیش پدرم برام بیمه عمر پاسارگاد باز کرده الان دقیقا برای بستنش کجا باید برم. بانک؟؟ نمایندگی؟؟ هر نمایندگی باشه فرقی نمیکنه؟؟؟

جدیدا که این اتفاقات برای موسسات اعتباری افتاده یکم ترسیدم گفتم شاید حسابم رو ببندم بهتر باشه قبل از اینکه کلا نابودش کنن!
نظرتون چیه دوستان. ارزش داره بیمه رو ادامه بدم؟؟
ادامه بیمه قطعا برای آتیه فایده داره؛چون بیمه عمر چیزی هست که به هرحال مورد استفاده قرار میگیره(یا فوت و اسفاده بازماندگان،یا بازخرید و وام برای تامین مالی و یا اتمام قرارداد و دریافت سرمایه)،بیمه پاسارگاد هم جزو شرکت های بسیار مطمئن هست
اما برای بازخرید باید حتما بیمه گذار اقدام کند؛پس اگر بیمه گذار پدر شما هست خودش باید اقدام کند
برای بازخرید هم باید به نمایندگی که ازش بیمه تهیه کردید مراجعه کنید و در صورتی که نمایندگی جمع شده باشد باید از طریق شعبه اقدام کرد
در صورتی که بیمه نامه از شعب مستقر در بانک تهیه شده باشد باید به بانک مراجعه کرد

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649
ادامه بیمه قطعا برای آتیه فایده داره؛چون بیمه عمر چیزی هست که به هرحال مورد استفاده قرار میگیره(یا فوت و اسفاده بازماندگان،یا بازخرید و وام برای تامین مالی و یا اتمام قرارداد و دریافت سرمایه)،بیمه پاسارگاد هم جزو شرکت های بسیار مطمئن هست
اما برای بازخرید باید حتما بیمه گذار اقدام کند؛پس اگر بیمه گذار پدر شما هست خودش باید اقدام کند
برای بازخرید هم باید به نمایندگی که ازش بیمه تهیه کردید مراجعه کنید و در صورتی که نمایندگی جمع شده باشد باید از طریق شعبه اقدام کرد
در صورتی که بیمه نامه از شعب مستقر در بانک تهیه شده باشد باید به بانک مراجعه کرد

سلام و ممنون بابت مشاوره و راهنمایاتون

باتوجه به توضیحاتتون الان ۳ /۴تا شرکت تو سطح توانمدی و قابل اتکابودن و اینده دار بودن و سود دهی بالاتر و وضعیت بهتر از همه نظر و قوی بودن تو شرایط اصلی و کلی و خدمات جانبی کدومان .درمورد اینا تحقیق کنیم و انتخاب کنیم واسه کسی که بخاد ماهانه ۱۵۰/تا ۲۰۰ حق بیمه واسه این بیمه ها پرداخت کنه

و نظر شخصی خود شما با شرایط اصلی و خدمات اضافی و جانبی کدوم شرکت بیمه هست (۱/۲ مورد) ؟

شما خودتون کدوم بیمه رو انتخاب کردین ؟
و دلیل این انتخابتون چی بوده و چی براتون بیشتر اهمیت داشه که این بیمه رو انتخاب کردین ؟
و چند ساله بیمه خصوصی پرداخت میکنید؟

حق بیمه رو باتوجه به سود ماهانه پرداخت کنیم یا سالانه بهتره ؟

ممنون

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
الان بیمه نامه به اسم منه. یعنی خودم نمیتونم مراجعه کنم؟؟

بعد دقیقا منظور از این بند چیه؟ درست متوجه نشدم که چقدر پرداخت میکنن :

screenshot.1_4.jpg

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649

باتوجه به توضیحاتتون الان ۳ /۴تا شرکت تو سطح توانمدی و قابل اتکابودن و اینده دار بودن و سود دهی بالاتر و وضعیت بهتر از همه نظر و قوی بودن تو شرایط اصلی و کلی و خدمات جانبی کدومان .درمورد اینا تحقیق کنیم و انتخاب کنیم واسه کسی که بخاد ماهانه ۱۵۰/تا ۲۰۰ حق بیمه واسه این بیمه ها پرداخت کنه

و نظر شخصی خود شما با شرایط اصلی و خدمات اضافی و جانبی کدوم شرکت بیمه هست (۱/۲ مورد) ؟

و دلیل این انتخابتون چی بوده و چی براتون بیشتر اهمیت داشه که این بیمه رو انتخاب کردین ؟

ممنون

@mersa1989

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

ممنون
١/ بیمه ما،پارسیان؛سامان،ملت؛پاسارگاد،
٢/نظر شخصی من پارسیان یا سامان و ملت هست
٣/من پارسیان انتخاب کردم،دلیل اصلیش نماینده اش بود ،اما سوددهی و شرایطش هم مناسب هست
٢ سال هست بیمه دارم
٤/قطعا پرداخت سالانه بهتر هست

الان بیمه نامه به اسم منه. یعنی خودم نمیتونم مراجعه کنم؟؟

بعد دقیقا منظور از این بند چیه؟ درست متوجه نشدم که چقدر پرداخت میکنن :

screenshot.1_4.jpg
اگر شما بیمه گذار هستین میتونین مراجعه کنید اما اگر بیمه شده هستین خیر
این یعنی در سالهایی که سود مشارکت مشارکت مشخص شده همانقدر پرداخت میشود و اگر شود مشارکت مشخص نشده سود تضمینی

وحید قاسمی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت همه ی دوستان من عضو جدیدم و رشته ام بیمه است با توجه به سوال خیلی بجایی که مطرح فرمودید و در تخصص بنده است و می‌تونم با مدرک اثباتش کنم در حال حاضر طرح مستمری مادام‌العمر بیمه معلم بهترین مدل بیمه عمر هست

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام خدمت همه ی دوستان من عضو جدیدم و رشته ام بیمه است با توجه به سوال خیلی بجایی که مطرح فرمودید و در تخصص بنده است و می‌تونم با مدرک اثباتش کنم در حال حاضر طرح مستمری مادام‌العمر بیمه معلم بهترین مدل بیمه عمر هست
خواهش میکنم بفرمایید این طرح چیست و آیا در شرکت های دیگر این مدل وجود دارند یا خیر؟
چه تفاوتی با بقیه شرکت ها وجود دارد

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
دوستان سوالی دارم اگه ممکنه جواب بدین : تشکر

1- روش بستن بیمه تامین اجتماعی چجوریه ؟ آیا سوابق بیمه که قبلا پرداخت کردم با این بستن از بین میره ؟ ( یکسال بیمه کارگری بودم و خودم حق بیمه ام را پرداخت میکردم )
2- مثلا میشه حق بیمه فقط ماه تیر رو به تنهایی حذف کرد تا از یه شرکت دیگه ای حق بیمه ماه تیر ام برام ثبت کنند ؟

ممنون

بالا