برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
دوستان لطفا از ترفندهای گرفتن سود بیشتر در بیمه عمر بگید. مثلا میگفتن سالانه باشه مبلغ نهایی بالاتره تا ماهانه و اینکه 30 ساله باشه.
چه موارد ریز دیگه ای هست که باعث بشه مبلغ نهایی بیشتر بشه؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
دوستان لطفا از ترفندهای گرفتن سود بیشتر در بیمه عمر بگید. مثلا میگفتن سالانه باشه مبلغ نهایی بالاتره تا ماهانه و اینکه 30 ساله باشه.
چه موارد ریز دیگه ای هست که باعث بشه مبلغ نهایی بیشتر بشه؟
هر چی پوششها کمتر باشه مبلغ نهایی بیشتره .
اگه ابتدا یه سپرده اولیه بگذاری هم مبلغ نهایی بیشتر میشه .
درصد افزایش سالیانه حق بیمه هم تاثیر زیادی داره ،
سود مشارکتی اون شرکت هم خیلی خیلی مهمه .
.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
هر چی پوششها کمتر باشه مبلغ نهایی بیشتره .
اگه ابتدا یه سپرده اولیه بگذاری هم مبلغ نهایی بیشتر میشه .
درصد افزایش سالیانه حق بیمه هم تاثیر زیادی داره ،
سود مشارکتی اون شرکت هم خیلی خیلی مهمه .
.

من یه بررسی کردم متوجه شدم سود اصلی این سرمایه گذاری توی قرارداد 30 ساله و 5 سال اخر هست. من مجردم 26 و فرض کنید قراره تا اخر عمر مجرد بمونم ایا این مدل بیمه عمر اصلا بدرد من میخوره؟ ایا بهتر از بیمه تامیین اجتماعیه؟ چون من فقط یکیشو میتونم پرداخت کنم ایا بنظرت روی این مدل بیمه سرمایه گذاری کنم؟
ماهیانه 200 هزار تومان با درصد افزایش 15 درصدی و قرارداد 30 ساله چطوره؟ پوشش ها برای من چی خوبه؟ (مبلغ نهایی برام در الویته) سود مشارکتی چند درصد باشه خوبه؟ شرکت بیمه اینو اعلام میکنه ازشون بپرسم؟

یه سوال دیگه دارم. یه خانواده سه نفره رو در نظر بگیر. پدر 34 سالشه یه فرزند 2 ساله هم دارن. قراره یه بیمه عمر باز بشه. در کل هدف از باز کردن بیمه عمر برای اینده فرزنده.
اینجا دو حالت داریم 1: بیمه گذار و بیمه شده پدر باشه 2: پدر بیمه گذار باشه فرزند بیمه شده.
اگر پدر فوت کنه در هر دو حالت چه اتفاقی برای بیمه نامه میفته؟ در کل کدوم یک از این حالت ها به نفع این خانوادست. شما کدومش رو پیشنهاد میکنی؟

Last edited:

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
سود اصلی این سرمایه گذاری توی قرارداد 30 ساله و 5 سال اخر هست.
چون بر خلاف بانک اینجا سود مرکب داریم ، از سال 25 تا 30 مبلغ اندوخته 2 برابر میشه !
بخاطر همینه که میگیم حتما 30 ساله باز کنید .
من مجردم 26 و فرض کنید قراره تا اخر عمر مجرد بمونم ایا این مدل بیمه عمر اصلا بدرد من میخوره؟
شما فردا روز بعد ازدواج برا خرید خونه مبلغ درشت احتیاج نداری ؟
اصلا فرضا مجرد موندی ، آیا تا آخر عمر توان کار کردن داری ؟ اون موقع که توان کار نداری و نیاز مالی داری باید چی کار کرد ؟ اگه یه روزی روزگاری تصادفی حادثه ای چیزی رخ داد و خونه نشین یا ویلچر نشین شدی کسی هست که بهت برسه و مخارجتو بده ؟
... و هزار تا مساله و نیاز دیگه ، سرطان بگیری
و ....

اصلا هیچکدوم پیش نیاد ، تو میونسالی آدم تفریح و سفر و جهانگردی نمیخواد ؟! ...

ایا بهتر از بیمه تامیین اجتماعیه؟
تامین اجتماعی جز یه فوت چند میلیونی که هزینه قبر هم نمیشه + مستمری حداقلی پوشش دیگه ای هم داره ؟ با اون مستمری الان میشه زندگی کرد ؟
چون من فقط یکیشو میتونم پرداخت کنم ایا بنظرت روی این مدل بیمه سرمایه گذاری کنم؟
ماهیانه 200 هزار تومان با درصد افزایش 15 درصدی و قرارداد 30 ساله چطوره؟
تامین اجتماعی الان حدود 350 ـه ، اگه میخوای تامین اجتماعی نداشته باشی باید همون مبلغ بگذاری تو بیمه عمر .
15 درصد افزایش خوبه .
پوشش ها برای من چی خوبه؟
حتما پرداخت حق بیمه از طرف شرکت بیمه رو انتخاب کن ، بقیه پوششها هم که همه شرکتها دارن . فقط فوت رو حدود 30 .. 40 بیشتر نگیر و فوت حادثه ای هم 2 برابر بیشتر نگیر که مبلغ پایانی کم نشه ، اما این تصور که همه پوششها رو کنسل کنم که مبلغ اندوخته زیاد بشه کاملا اشتباهه . اون میشه سپرده گذاری تو بانک نه بیمه عمر .
سود مشارکتی چند درصد باشه خوبه؟ شرکت بیمه اینو اعلام میکنه ازشون بپرسم؟
شرکتی انتخاب کن کمتر 20 نباشه .
اعلام میکنن ولی روند چند سال گذشته مهمه نه یکی دو سال .
یه سوال دیگه دارم. یه خانواده سه نفره رو در نظر بگیر. پدر 34 سالشه یه فرزند 2 ساله هم دارن. قراره یه بیمه عمر باز بشه. در کل هدف از باز کردن بیمه عمر برای اینده فرزنده.
اینجا دو حالت داریم 1: بیمه گذار و بیمه شده پدر باشه 2: پدر بیمه گذار باشه فرزند بیمه شده.
اگر پدر فوت کنه در هر دو حالت چه اتفاقی برای بیمه نامه میفته؟ در کل کدوم یک از این حالت ها به نفع این خانوادست. شما کدومش رو پیشنهاد میکنی؟
حالت اول در واقع برای پدر باز شده و حالت دوم برای فرزند .
سود بیمه عمری که برای بچه باز میشه قطعا بیشتره چون ریسک کمتری داره ولی در واقعیت پدر بیشتر احتیاج داره چون بیشتر در معرض حوادثه .
حالت دوم پدر حس بهتری داره چون برای بچش باز کرده ولی منطقیش اینه برای سرپرست خانوار باز بشه .
اگه برای پدر باز بشه میتونه پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی رو برا خودش بگیره ولی در حالت دوم برای بچه نمیشه این پوشش گرفت (بجز پوشش حامی تو بیمه آسیا)
مبلغ مهمه مبلغ اگه خیلی کم باشه نه ولی اگه مبلغ خوب باشه میشه بین پدر و بچه قسمت کرد و برا جفتشون باز کرد .

.

sasan1183

Registered User
لایک‌ها
5
با سلام
صدور بیمه عمر از برترین شرکت بیمه بلحاظ توانگری مالی و ایفای تعهدات بانتخاب بیمه مرکزی

بیمه پاسارگاد

sgum_123.gif

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با پرداخت حداقل 50 هزار تومان و حداکثر نامحدود بسته به توان بیمه گذار
صدور سریع بیمه نامه و ارسال پستی به سراسر کشور

حق بیمه می تواند بصورت افزایشی یا ثابت منظور گردد.

حق بیمه میتواند بصورت یکجا یا اقساطی (سالانه، شش ماهه، سه ماهه یا ماهانه) پرداخت گردد.

• نحوه پرداخت حق بیمه به عهده خود بیمه گذار می باشد.
  • هر چه پرداخت حق بیمه تجمعی تر باشد سود حاصله نیز بیشتر خواهد بود.
  • با پرداخت تجمعی از تخفیفات بیشتر ی در زمان کوتاه تری بهره مند خواهید شد.
vez2_567.png

• معافيت مالياتي سرمايه بيمه عمر و اندوخته بيمه نامه
  • امكان تعديل سرمايه بيمه نامه متناسب با تورم و حفظ ارزش آتي صندوق
  • امكان تحت پوشش قرار گرفتن بيمه شده از بدو تولد تا 70 سالگي
  • امكان تعيين و تغيير ذي نفعان بيمه نامه در طول قرارداد
  • امكان برخورداري از مستمري بازنشستگي از محل صندوق بيمه نامه
  • مشاركت در منافع حاصل از سرمايه گذاري هاي بيمه پاسارگاد
  • قابليت دريافت وام از محل صندوق بيمه نامه بدون تشريفات و با حداقل كارمزدبدون ضامن بدون چک و سفته
  • قابليت بازخريد بيمه نامه پس از 6 ماه
  • قابليت انتقال بيمه نامه به غير
  • قابليت انجام هرگونه تغييرات در بيمه نامه طي مدت قرارداد
  • قابليت برقراري مجدد بيمه نامه با اقساط معوق
  • قابليت برداشت از محل صندوق بيمه نامه در طي قرارداد
  • امكان پرداخت غير حضوري اقساط حق بيمه
  • قابليت برخورداري از پوشش هاي بيمه اي براي اتباع ايراني مقيم خارج از كشور
---------------------------------------------------------------------------------------------

مشاوره رایگان

بعد از تکمیل فرم پرسشنامه و ارسال مدارک لازم(کپی کارت ملی و شناسنامه و پایان خدمت) با پرداخت اولین حق بیمه, بیمه نامه شما صادر شده واز طریق پست درب منزل تحویل شما میشود.

باسپاس از یکایک عزیزان

Last edited:

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
چون بر خلاف بانک اینجا سود مرکب داریم ، از سال 25 تا 30 مبلغ اندوخته 2 برابر میشه !
بخاطر همینه که میگیم حتما 30 ساله باز کنید .

شما فردا روز بعد ازدواج برا خرید خونه مبلغ درشت احتیاج نداری ؟
اصلا فرضا مجرد موندی ، آیا تا آخر عمر توان کار کردن داری ؟ اون موقع که توان کار نداری و نیاز مالی داری باید چی کار کرد ؟ اگه یه روزی روزگاری تصادفی حادثه ای چیزی رخ داد و خونه نشین یا ویلچر نشین شدی کسی هست که بهت برسه و مخارجتو بده ؟
... و هزار تا مساله و نیاز دیگه ، سرطان بگیری
و ....

اصلا هیچکدوم پیش نیاد ، تو میونسالی آدم تفریح و سفر و جهانگردی نمیخواد ؟! ...

تامین اجتماعی جز یه فوت چند میلیونی که هزینه قبر هم نمیشه + مستمری حداقلی پوشش دیگه ای هم داره ؟ با اون مستمری الان میشه زندگی کرد ؟

تامین اجتماعی الان حدود 350 ـه ، اگه میخوای تامین اجتماعی نداشته باشی باید همون مبلغ بگذاری تو بیمه عمر .
15 درصد افزایش خوبه .

حتما پرداخت حق بیمه از طرف شرکت بیمه رو انتخاب کن ، بقیه پوششها هم که همه شرکتها دارن . فقط فوت رو حدود 30 .. 40 بیشتر نگیر و فوت حادثه ای هم 2 برابر بیشتر نگیر که مبلغ پایانی کم نشه ، اما این تصور که همه پوششها رو کنسل کنم که مبلغ اندوخته زیاد بشه کاملا اشتباهه . اون میشه سپرده گذاری تو بانک نه بیمه عمر .

شرکتی انتخاب کن کمتر 20 نباشه .
اعلام میکنن ولی روند چند سال گذشته مهمه نه یکی دو سال .

حالت اول در واقع برای پدر باز شده و حالت دوم برای فرزند .
سود بیمه عمری که برای بچه باز میشه قطعا بیشتره چون ریسک کمتری داره ولی در واقعیت پدر بیشتر احتیاج داره چون بیشتر در معرض حوادثه .
حالت دوم پدر حس بهتری داره چون برای بچش باز کرده ولی منطقیش اینه برای سرپرست خانوار باز بشه .
اگه برای پدر باز بشه میتونه پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی رو برا خودش بگیره ولی در حالت دوم برای بچه نمیشه این پوشش گرفت (بجز پوشش حامی تو بیمه آسیا)
مبلغ مهمه مبلغ اگه خیلی کم باشه نه ولی اگه مبلغ خوب باشه میشه بین پدر و بچه قسمت کرد و برا جفتشون باز کرد .

.

در مورد سود مشارکت توضیح میدید؟ الان انلاین استعلام گرفتم سرمایه نهایی (ارزش باز خرید) طبق مبالغ پست قبلی میشه حدود 2.3 میلیارد حالا اگه سود مشارکت هر سالو همون 20 درصد نظر بگیریم طی این 30 سال چه مقدار میشه؟ و در نهایت شرکت بیمه در پایان قرارداد حدودا چقدرباید به من پرداخت کنه؟

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
بیمه ها احتمال ورشکستگی ندارن ؟
مثلن ۲۰ساله دیگه بیمه هایی مثل پارسیان . ما یا ... هستندشون ؟
اگر نوع حاکمیت مملکن عوض شد بیمه ها دچار تغییر نمیشن ؟.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
در مورد سود مشارکت توضیح میدید؟ الان انلاین استعلام گرفتم سرمایه نهایی (ارزش باز خرید) طبق مبالغ پست قبلی میشه حدود 2.3 میلیارد حالا اگه سود مشارکت هر سالو همون 20 درصد نظر بگیریم طی این 30 سال چه مقدار میشه؟ و در نهایت شرکت بیمه در پایان قرارداد حدودا چقدرباید به من پرداخت کنه؟
چیزی که به شما پرداخت میشه در هر سال تا ریال آخرش تو ستون "مبلغ بازخرید" نوشته شده .
چیزی که تو استعلام و حتی توی قراردادتون نوشته میشه طبق سود تضمینی بیمه مرکزیه که میگه : 2 سال اول 16% ، دو سال بعد 13% و ادامه قرارداد هر چی که باشه سالی 10% سود باید پرداخت بشه .
حالا بیش از این هر شرکتی تونست ، بسم الله . الان چیزی که شرکتها دارن پرداخت میکنن (سود مشارکتی)از حدود 17 .. 18 تا 24..26 هست . ولی خب این سود بسته به شرایط اقتصادی متغیرهست و به همین دلیل نه توی استعلام و نه توی قرارداد نوشته نمیشه ولی حدود بیمه عمری که مبلغ تضمینی پایانیش 5 میلیارده با احتساب سود مشارکت 26 درصدی ، حدود 17 میلیارد هست و تفاوت مشارکت و تضمینی همیشه در همین حد قابل توجه هست . بعبارتی قطعا مبلغ نهایی بیشتر از مبلغ تعهد شده هست ولی دقیقش نمیشه گفت .

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
چیزی که به شما پرداخت میشه در هر سال تا ریال آخرش تو ستون "مبلغ بازخرید" نوشته شده .
چیزی که تو استعلام و حتی توی قراردادتون نوشته میشه طبق سود تضمینی بیمه مرکزیه که میگه : 2 سال اول 16% ، دو سال بعد 13% و ادامه قرارداد هر چی که باشه سالی 10% سود باید پرداخت بشه .
حالا بیش از این هر شرکتی تونست ، بسم الله . الان چیزی که شرکتها دارن پرداخت میکنن (سود مشارکتی)از حدود 17 .. 18 تا 24..26 هست . ولی خب این سود بسته به شرایط اقتصادی متغیرهست و به همین دلیل نه توی استعلام و نه توی قرارداد نوشته نمیشه ولی حدود بیمه عمری که مبلغ تضمینی پایانیش 5 میلیارده با احتساب سود مشارکت 26 درصدی ، حدود 17 میلیارد هست و تفاوت مشارکت و تضمینی همیشه در همین حد قابل توجه هست . بعبارتی قطعا مبلغ نهایی بیشتر از مبلغ تعهد شده هست ولی دقیقش نمیشه گفت .
الان برای مثال این اعدادی که پارسیان اعلام کرده رو توضیح میدید: http://parsianinsurance.ir/fa-IR/parsianinsurance/4096/page/عملكرد-صندوق-سرمايه‌گذاري
مگه سود قطعی = سود تضمینی + سود مشارکت نیست؟ پس سود مشارکت پارسیان برای مثال سال 94 میشه 20.1-15 = 5.1 درصد
درسته یا اشتباه میکنیم؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
الان برای مثال این اعدادی که پارسیان اعلام کرده رو توضیح میدید: http://parsianinsurance.ir/fa-IR/parsianinsurance/4096/page/عملكرد-صندوق-سرمايه‌گذاري
مگه سود قطعی = سود تضمینی + سود مشارکت نیست؟ پس سود مشارکت پارسیان برای مثال سال 94 میشه 20.1-15 = 5.1 درصد
درسته یا اشتباه میکنیم؟
اگه سود مشارکت تو یه سال 25 باشه و مشتری مثلا 10 درصد تضمینی رو قبلا دریافت کرده باشه ، 15 درصد ادامه به حسابش ریخته میشه .

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
دوستان این چیزی که بیمه پارسیان ادعا میکنه محاسبه سود در این شرکت بصورت روزشمار و سود در سوده ایا فقط مختص این شرکته یا بقیه هم بهمین صورته؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
دوستان این چیزی که بیمه پارسیان ادعا میکنه محاسبه سود در این شرکت بصورت روزشمار و سود در سوده ایا فقط مختص این شرکته یا بقیه هم بهمین صورته؟
همه شرکتها همینطور هستن .

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سطح توانگری شرکت های بیمه طی 7 سال گذشته:
بارگیری.jpeg
توانگری یک: بالای 100
توانگری دو: بالای 70
توانگری سه: بالای 50
توانگری چهار: بالای 10
توانگری پنج: زیر 10

رتبه شرکت‌های مختلف بیمه در تامین رضایت مشتری، به تفکیک هر یک از شاخص‌های رضایت (عدد کمتر = رضایتمندی بیشتر)
vqhdddj.png

قبولی اتکایی شرکت های بیمه (فقط چهار شرکت قبول اتکایی دارن)
103826200_128818205ffebb.jpg

سرمایه ثبت شده شرکت های بیمه (مبالغ باید میلیارد ریال باشه اشتباه زده میلیون ریال)
جدول+سود+و+زیان.jpg

Last edited:

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
الان دقت کردم هنوز سود قطعي بیمه های ما و پارسیان برای سال 96 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز نشده با وجود اینکه در حال ورود به سال 98 هستیم. یعنی بیمه گذارهایی که الان خودشون رو بازخرید میکنن که بطورمرتب دائمأ در حال انجامه، سود قطعی دو سال گذشته 96 و 97 به بیمه گذار پرداخت نمیشه. ایا این مصداق دزدی و کلاه برداری نیست؟
http://life.bimehma.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=4&pageid=392&newsview=726
بیمه ما سود سال 95 رو در 15 فروردین 97 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز کرده و هر کس قبل این تاریخ بازخرید کرده شرکت بیمه سود دو سال قبلشو کشیده بالا. عجب کلاه بردارهایی هستن اینا.
بیمه مرکزیم که کشک

TarGomE

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الان دقت کردم هنوز سود قطعي بیمه های ما و پارسیان برای سال 96 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز نشده با وجود اینکه در حال ورود به سال 98 هستیم. یعنی بیمه گذارهایی که الان خودشون رو بازخرید میکنن که بطورمرتب دائمأ در حال انجامه، سود قطعی دو سال گذشته 96 و 97 به بیمه گذار پرداخت نمیشه. ایا این مصداق دزدی و کلاه برداری نیست؟
http://life.bimehma.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=4&pageid=392&newsview=726
بیمه ما سود سال 95 رو در 15 فروردین 97 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز کرده و هر کس قبل این تاریخ بازخرید کرده شرکت بیمه سود دو سال قبلشو کشیده بالا. عجب کلاه بردارهایی هستن اینا.
بیمه مرکزیم که کشک

نفوذی برای تخریب بیمه ها هستی؟

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=112166

https://forum.persiantools.com/threads/1-میلیارد-30-سال-اینده-چند-هزار-تومان-الان-است؟.935244/

https://forum.persiantools.com/threads/کلاهبرداری-ای-بنام-بیمه-تأمین-اجتماعی.935821/

هرجا میرم یه پیام اینجوری نوشتی و ول کن هم نیستی. هرکی دوست داشت میگیره هرکی دوست نداشت نمیگیره دیگه.
آقا همه کلاهبردارن، از تامین اجتماعی و شرکتهای بیمه و دولت و مردم و کشورهای همسایه و قبایل آفریقا و پناهندگان آواره و کودکان جنگ زده و هرکی که فکر میکنی تا ترامپ که با کلاه برداری رفت برج ساخت و ...
شما از اینا بکش بیرون برو دنبال کلاهبرداری های فرا زمینی ها فقط خواهشا هرجا رسیدی تاپیک باز نکن

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
دوستان بیمه عمر آخرش خوبه یا نه؟اعتمادی به بازپرداخت بعد 30 سال هست یا نه؟
اگر بخوایم مثلا 10 سال بعد یا 5 سال بعد باز خرید کنیم ضرر داره؟
بهترین بیمه کدومه هم اعتماد و ورشکستگی و هم موقع باز پرداخت و غیره.............

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
اولا که 25 درصد نداریم ، نهایت همون 20 درصد افزایش سالیانه هست .
ولی شما هر سال الحاقیه بزن و هر مبلغی میخوای بعنوان حق بیمه سال جدید بریز . به همین سادگی .

پیش از سر رسید قرارداد نمیهش الحاقیه زد؟

بالا