برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
شاید این سوال خیلی ربطی نداشته باشه به موضوع
اما دوستانی که تو کار بیمه هستند.بیمه سامان بیمه درمان تکمیلی انفرادی هم داره؟
من داخل چندتا سایت دیدم دارند میفروشند اما داخل خود سایت بیمه سامان چیزی پیدا نکردم!!

بله بیمه سامان و اسماری هردو بیمه تکمیلی انفرادی دارن.
سامان رو از ساختمان مرکزی شون میتونید استعلام بگیرید
http://www.si24.ir/Pages/Index/89

این هم لینک اسماری

http://asmari.net/fa/health-insurance/health-insurance-plans

موفق باشید

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
منظورم این بود که تو طرح پرداختش ثابت ، درصد رشد سپرده تو سررسید بیشتر از سپرده با ضریب افزایش سالانه هستش.اینش براش جالب بود

یعنی بعنوان مثال اگر تا 30 سال ، سالی 2 میلیون حق بیمه بدم ،
مبلغ پایانی بیشتر از حالتیه که همین دو میلیون رو با افزایش سالانه 15% بپردازم ؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
یعنی بعنوان مثال اگر تا 30 سال ، سالی 2 میلیون حق بیمه بدم ،
مبلغ پایانی بیشتر از حالتیه که همین دو میلیون رو با افزایش سالانه 15% بپردازم ؟
ببینید مثلا شما اگه ۲ میلیون سالانه ثابت بدید درصد رشدش سرمایتون بیشتر بود یکم

مثلا با ۲ میلیون ثابت تو 30 سال 8.9 برابر میشه سپرده ولی اگه همون سپردرو (۲ میلیون ) رو با افزایش سالانه 15٪ تو سررسید 30 ساله 7.9 برابر سپرده میدن

این منظورم بود(البته اعداد فرضیه فقط بعنوان مثال اعلام کردم.خودتون جدول تشکیل بدید متوجه میشید )

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
ببینید مثلا شما اگه ۲ میلیون سالانه ثابت بدید درصد رشدش سرمایتون بیشتر بود یکم

مثلا با ۲ میلیون ثابت تو 30 سال 8.9 برابر میشه سپرده ولی اگه همون سپردرو (۲ میلیون ) رو با افزایش سالانه 15٪ تو سررسید 30 ساله 7.9 برابر سپرده میدن

این منظورم بود(البته اعداد فرضیه فقط بعنوان مثال اعلام کردم.خودتون جدول تشکیل بدید متوجه میشید )

یا من متوجه نمیشم و یا شما خوب بیان نمیکنید .
میفرمایید اگه هر روز یه کاسه آب بریزم توی منبع آب از حالتی که هر روز یه کاسه + یه استکان بریزم توی منبع ، در پایان ماه آب منبع در حالت اول بیشتر میشه !
این که اصلا کل ریاضیات رو میبره زیر سوال ، اگه منظورتون همین باشه همچین چیزی امکان نداره ، نه تو ریاضی و نه توی بیمه عمر .
بارها این کار کردم و استعلام گرفتم و با این اعداد و ضریب ها حالت های مختلف رو نتیجه گرفتم .
نتایج اکسل خودتون رو با استعلام شرکت مقایسه کنید ، حتما یه تناقضاتی وجود داره .

.

Sarrow

Registered User
لایک‌ها
75
سلام دوستان، من در حال حاضر شغلم آزاد هست و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستم. حتی بیمه سلامت هم به دلیل وجود اختلال در سیستم بیمه خدمات درمانی (که قبل از 18 سالگی تحت پوشش بودم) نمی تونم دریافت کنم. الان با توجه به هزینه بالای آزمایش ها و ویزیت و دارو و مسائلی از این قبیل تصمیم دارم که خودم رو بیمه درمانی کنم اما دقیقا نمی دونم چه گزینه هایی پیش روم قرار داره. البته بیمه تامین اجتماعی رو ازش اطلاع دارم اما دلم نمی خواد هزینه بسیار هنگفت برای این بیمه بدم، آیا بجز این مورد بیمه درمانی دیگری هست که بتونم ازش استفاده کنم و دفترچه بیمه دریافت کنم؟ در کنارش قصد دارم بیمه تکمیلی هم داشته باشم. شنیدم بیمه عمر می تونه گزینه مناسبی باشه و برخی بیمه ها اگه ازشون بیمه عمر بگیری بیمه درمانی ارائه میدن. شما در این مورد اطلاعات بیشتری دارید؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
سلام دوستان، من در حال حاضر شغلم آزاد هست و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستم. حتی بیمه سلامت هم به دلیل وجود اختلال در سیستم بیمه خدمات درمانی (که قبل از 18 سالگی تحت پوشش بودم) نمی تونم دریافت کنم. الان با توجه به هزینه بالای آزمایش ها و ویزیت و دارو و مسائلی از این قبیل تصمیم دارم که خودم رو بیمه درمانی کنم اما دقیقا نمی دونم چه گزینه هایی پیش روم قرار داره. البته بیمه تامین اجتماعی رو ازش اطلاع دارم اما دلم نمی خواد هزینه بسیار هنگفت برای این بیمه بدم، آیا بجز این مورد بیمه درمانی دیگری هست که بتونم ازش استفاده کنم و دفترچه بیمه دریافت کنم؟ در کنارش قصد دارم بیمه تکمیلی هم داشته باشم. شنیدم بیمه عمر می تونه گزینه مناسبی باشه و برخی بیمه ها اگه ازشون بیمه عمر بگیری بیمه درمانی ارائه میدن. شما در این مورد اطلاعات بیشتری دارید؟

• برای هزینه های درمانی : بیمه تکمیلی انفرادی شرکت سامان تهیه کنید (شرکت دیگه ای نداره) ، با پرداخت حدود سالی 800 تومان تعهدات خوبی برای یکسال خواهید داشت . ( اگه دفترچه بیمه پایه نداشته باشید حدود 20% به این مبلغ اضافه میشه )
  • برای مسایل بازنشستگی و پشتوانه مالی یک بیمه عمر باز کنید .
  • این دو تا ربطی به هم نداره و اونهایی که میگن بیمه تکمیلی رایگان روی بیمه عمر داریم تبلیغاتی و ناقصه .

Sarrow

Registered User
لایک‌ها
75
  • برای هزینه های درمانی : بیمه تکمیلی انفرادی شرکت سامان تهیه کنید (شرکت دیگه ای نداره) ، با پرداخت حدود سالی 800 تومان تعهدات خوبی برای یکسال خواهید داشت . ( اگه دفترچه بیمه پایه نداشته باشید حدود 20% به این مبلغ اضافه میشه )
  • برای مسایل بازنشستگی و پشتوانه مالی یک بیمه عمر باز کنید .
  • این دو تا ربطی به هم نداره و اونهایی که میگن بیمه تکمیلی رایگان روی بیمه عمر داریم تبلیغاتی و ناقصه .

خیلی ممنون دوست عزیز.

بیمه تکمیلی انفرادی رو در جریان بودم منتها ظاهرا بیمه SOS یا کمک رسان هم طرح انفرادی داره البته من چیزی مبنی بر طرح انفرادی توی وبسایتشون ندیدم اما از این بیمه تعریف بیشتری نسبت به بیمه سامان شنیدم.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
خیلی ممنون دوست عزیز.

بیمه تکمیلی انفرادی رو در جریان بودم منتها ظاهرا بیمه SOS یا کمک رسان هم طرح انفرادی داره البته من چیزی مبنی بر طرح انفرادی توی وبسایتشون ندیدم اما از این بیمه تعریف بیشتری نسبت به بیمه سامان شنیدم.
تو حق بیمه و فرانشیز و بقیه شرایط سامان بهتره .
کمک رسان اصلا شرکت بیمه نیست .

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
میشه بیش از یک بیمه تکمیلی داشت؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
اخرین خبری که در مورد سود مشارکت بیمه عمر ما اعلام شده سود مشارکت سال 95 هست و تا این لحظه که در سال 98 هستیم هیچ خبری از سود مشارکت سال های 96 و 97 این شرکت بیمه نیست.
بازخرید بیمه نامه ها دائمأ در حال انجامه، فرض کنید همین امروز بیمه گذاری بیمه نامه چندین ساله خودش رو بهردلیلی بازخرید میکنه. ایا سود مشارکت سال 96 و 97 که حق مسلم بیمه گذاره و حق الناس محسوب می شه به صاحب اصل سود که بیمه گذاره پرداخت میشه؟ طبق برداشتی که من از این قضیه کردم جواب منفیه، در واقع این شرکت بیمه اعلام و پرداخت سود مشارکتو به تعویق می اندازه تا نخواد به افرادی که بیمه نامشونو بازخرید میکنن سود مشارکت بده در حالیکه بعضی از شرکت ها در تیرماه هر سال پرونده سال قبلو میبندن، ولی این شرکت تا به الان بعد از ۹ ماه تاخیر نسبت به شرکتهای دیگه هنوز خبری از اعلام و واریز سود مشارکت سالهای قبلش به اندوخته بیمه گذاران نیست! ایا این مصداق بارز کلاهبرداری نیست؟
شما میگید سود مشارکت تا اخرین روز به بیمه گذاری که بیمه نامشو بازخرید میکنه پرداخت میشه؟ چطور همچین چیزی ممکنه وقتی این سود اصلا محاسبه نشده، به اندوخته کاربر اضافه نشده و اعلام عمومی نشده؟

الان ابهام در ندادن سود مشارکت دو سال اخر قرارداده. سال 96 و 97 رو نداده. اگر قرارداد سی ساله باشه و همینجوری بخواد با تاخیر سود مشارکت بده بعد سی سال که قرارداد به اتمام برسه سود مشارکت 28 سالو پرداخت کرده. اینجور که شما میگید بیمه گذار باید دو سال دیگه هم صبر که تا سود مشارکت دو سال اخر که اتفاقا مبلغ قابل توجهیه مشخص شه :لول
من قبل عید این قضیه رو از یه نماینده بیمه ما پرسیدم و ایشونم اطلاعات دقیقی در این مورد نداشت. قرار بود از شعبه اصلیش بپرسه اطلاع بده خبری ازش نشد.

در این مورد امروز به پشتیبانی بیمه ما زنگ زدم گفت سود مشارکت سال 96 چند وقت پیش مشخص و به اندوخته کاربران اضافه شده. سود مشارکت 96 این شرکت 19.6 درصد تعیین شده (فک کنم بهمین خاطر عمومی اعلام نشده)
در مورد پرداخت سود مشارکت هم گفتن اگر کسی بازخرید کنه سود مشارکت تا اون سالی که دریافت کرده و به اندوختش اضافه شده رو فقط میگیره و سود مشارکت سالهایی که حساب و پرداخت نشده رو به بازخریدیا نمیدن (دقیقا همونطور که حدس میزدم بهمین خاطره سود مشارکت رو دیر بررسی و اعلام میکنن تا نخوان به بازخریدیا سود مشارکت بدن که یکجور کلاهبرداریه بعنوان مثال کسی خودش رو امروز بازخرید کنه سود مشارکت سال 97 و 98 تا این لحظه که حق قانونیش بوده رو بهش نمیدن) ولی اگر قرارداد بیمه نامه به اتمام رسیده باشه و در واقع موقع سر رسید بیمه نامه باشه سود مشارکت سال پایانی رو که شرکت بیمه معمولا یکسال عقبه رو هر موقع مشخص بشه پرداخت میکنن.

Last edited:

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
بیمه ی ایران چطوره بیمه ی عمرش ؟

من میخوام دو میلیون با ماهی 100 هزار و افزایش سالانه 15 درصد انتخاب کنم کدوم بهتره ؟

ممنون

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
یک سوالی برام پیش اومده، بیمه نامه ای که بازخرید میشه با بیمه نامه ای که سر موعد خودش به اتمام میرسه و سر رسید میشه فرقی با هم دارن؟ایا بازخریدی ارزش کمتری داره؟
منظورم اینه فرض کنید دونفر دو تا بیمه نامه با مشخصات یکسان ولی فقط در مدت بیمه نامه متفاوت در یک روز تهیه میکنن. نفر اول بیمه نامه 15 ساله و نفر دوم 30 ساله تهیه میکنه و در تمامی مشخصات دیگه یکسان هستن. نفر اول در پایان 15 سال قراردادش تموم میشه و با شرکت بیمه تسویه میکنه.
نفر دوم در همون روزی که نفر اول تسویه کرده بیمه نامش رو بازخرید میکنه، ایا نفر دوم که بازخرید میکنه مبلغ کمتری از شرکت بیمه دریافت میکنه؟

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
سلام دوستان بیمه تامین اجتماعی که بعد از 30 سال رد کردن بیمه بازنشستگی داره بهتره یا بیمه عمر؟؟؟

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
سلام دوستان بیمه تامین اجتماعی که بعد از 30 سال رد کردن بیمه بازنشستگی داره بهتره یا بیمه عمر؟؟؟

اگه بیمه تامین اجتماعی بصورت اجباری برات رد میشه یعنی از طرف شرکتی که کار میکنی خیلی خوبه ولی اگه بخوای شخصی پرداخت کنی حق بیمه ات رو و از صفر میخوای شروع کنی فک نمیکنم به درد بخوره

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
یه بیمه نامه با مبلغ بالا تهیه کرد بهتره یا دو تا بیمه نامه با مبلغ کمتر؟ یه بیمه نامه 4 میلیونی با سرمایه فوت 40 میلیون یا دو تا بیمه نامه 2 میلیونی با سرمایه فوت 20 میلیون؟
چه نکته منفی در خرید چند بیمه نامه بجای یک بیمه نامه هست؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
اخرین خبری که در مورد سود مشارکت بیمه عمر ما اعلام شده سود مشارکت سال 95 هست و تا این لحظه که در سال 98 هستیم هیچ خبری از سود مشارکت سال های 96 و 97 این شرکت بیمه نیست.
بازخرید بیمه نامه ها دائمأ در حال انجامه، فرض کنید همین امروز بیمه گذاری بیمه نامه چندین ساله خودش رو بهردلیلی بازخرید میکنه. ایا سود مشارکت سال 96 و 97 که حق مسلم بیمه گذاره و حق الناس محسوب می شه به صاحب اصل سود که بیمه گذاره پرداخت میشه؟ طبق برداشتی که من از این قضیه کردم جواب منفیه، در واقع این شرکت بیمه اعلام و پرداخت سود مشارکتو به تعویق می اندازه تا نخواد به افرادی که بیمه نامشونو بازخرید میکنن سود مشارکت بده در حالیکه بعضی از شرکت ها در تیرماه هر سال پرونده سال قبلو میبندن، ولی این شرکت تا به الان بعد از ۹ ماه تاخیر نسبت به شرکتهای دیگه هنوز خبری از اعلام و واریز سود مشارکت سالهای قبلش به اندوخته بیمه گذاران نیست! ایا این مصداق بارز کلاهبرداری نیست؟
شما میگید سود مشارکت تا اخرین روز به بیمه گذاری که بیمه نامشو بازخرید میکنه پرداخت میشه؟ چطور همچین چیزی ممکنه وقتی این سود اصلا محاسبه نشده، به اندوخته کاربر اضافه نشده و اعلام عمومی نشده؟

الان ابهام در ندادن سود مشارکت دو سال اخر قرارداده. سال 96 و 97 رو نداده. اگر قرارداد سی ساله باشه و همینجوری بخواد با تاخیر سود مشارکت بده بعد سی سال که قرارداد به اتمام برسه سود مشارکت 28 سالو پرداخت کرده. اینجور که شما میگید بیمه گذار باید دو سال دیگه هم صبر که تا سود مشارکت دو سال اخر که اتفاقا مبلغ قابل توجهیه مشخص شه :لول
من قبل عید این قضیه رو از یه نماینده بیمه ما پرسیدم و ایشونم اطلاعات دقیقی در این مورد نداشت. قرار بود از شعبه اصلیش بپرسه اطلاع بده خبری ازش نشد.
در این مورد امروز به پشتیبانی بیمه ما زنگ زدم گفت سود مشارکت سال 96 چند وقت پیش مشخص و به اندوخته کاربران اضافه شده. سود مشارکت 96 این شرکت 19.6 درصد تعیین شده (فک کنم بهمین خاطر عمومی اعلام نشده)
در مورد پرداخت سود مشارکت هم گفتن اگر کسی بازخرید کنه سود مشارکت تا اون سالی که دریافت کرده و به اندوختش اضافه شده رو فقط میگیره و سود مشارکت سالهایی که حساب و پرداخت نشده رو به بازخریدیا نمیدن (دقیقا همونطور که حدس میزدم بهمین خاطره سود مشارکت رو دیر بررسی و اعلام میکنن تا نخوان به بازخریدیا سود مشارکت بدن که یکجور کلاهبرداریه بعنوان مثال کسی خودش رو امروز بازخرید کنه سود مشارکت سال 97 و 98 تا این لحظه که حق قانونیش بوده رو بهش نمیدن) ولی اگر قرارداد بیمه نامه به اتمام رسیده باشه و در واقع موقع سر رسید بیمه نامه باشه سود مشارکت سال پایانی رو که شرکت بیمه معمولا یکسال عقبه رو هر موقع مشخص بشه پرداخت میکنن.
تحقق سود مشارکت در منافع سال 96 بیمه عمر و سرمایه‌گذاری "ما" با نرخ سود 19.6 درصد
http://life.bimehma.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=4&pageid=392&newsview=974

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
بیمه تامین اجتماعی رو چطوری میپردازن؟ *724*713# میگیرم بعد از شناسه قبض مبلغ میخواد میگه مبلغ را وارد کنید:mad: اون باید مبلع رو نشون بده نه من :general208:
بیمه رو چطوری میپردازن؟

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
محدودیت سنی باری بیمه عمر چند اسله؟
میشه افراد بالای 60 یا 70 رو بیمه کرد؟

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
دوستان و اساتید عزیز بیمه عمر سامان بهتره یا پاسارگاد؟
یا گزینه سومی پیشنهاد میکنید؟

بالا