برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستان و اساتید عزیز بیمه عمر سامان بهتره یا پاسارگاد؟
یا گزینه سومی پیشنهاد میکنید؟

آقا چه بیمه عمری!

این بیمه عمر بیشتر شبیه حساب بانکی است. توصیه اکید می کنم اصلا سمتش نروید.

بنده تا قبل از گرانی دلار ماهی 200 هزار تومان پرداخت می کردم. سودش مانند بانک 10 درصد بود. اگر سرطان می گرفتم به بنده 5 میلیون در سال می دادند :general304:

بعد از سی سال هم صاحب 3 میلیارد پول می شدم.

شما امروز اگر دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشی علاوه بر مزایای درمانی از جانب بیمارستان های تامین اجتماعی، پس از پیوند مغز استخوان می توانید حقوق بازنشستگی تا آخر عمرتان دریافت کنید.

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
آقا چه بیمه عمری!

این بیمه عمر بیشتر شبیه حساب بانکی است. توصیه اکید می کنم اصلا سمتش نروید.

بنده تا قبل از گرانی دلار ماهی 200 هزار تومان پرداخت می کردم. سودش مانند بانک 10 درصد بود. اگر سرطان می گرفتم به بنده 5 میلیون در سال می دادند :general304:

بعد از سی سال هم صاحب 3 میلیارد پول می شدم.

شما امروز اگر دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشی علاوه بر مزایای درمانی از جانب بیمارستان های تامین اجتماعی، پس از پیوند مغز استخوان می توانید حقوق بازنشستگی تا آخر عمرتان دریافت کنید.
آقا خوب شد گفتی تامین اجتماعی یه چیزی یادم افتاد بپرسم
نمیدونم مرتبط حساب میشه یا غیر
کارگاهی که من توش کار نمیکردم! و برام بیمه رد میکرد چند وقته تعطیل شده و ما دفترچه رو از دست دادیم الان بهترین راه برای دفترچه تامین اجتماعی چیه؟ علاوه بر دفترچه درمان سابقه بیمه برام خیلی مهمه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
آقا خوب شد گفتی تامین اجتماعی یه چیزی یادم افتاد بپرسم
نمیدونم مرتبط حساب میشه یا غیر
کارگاهی که من توش کار نمیکردم! و برام بیمه رد میکرد چند وقته تعطیل شده و ما دفترچه رو از دست دادیم الان بهترین راه برای دفترچه تامین اجتماعی چیه؟ علاوه بر دفترچه درمان سابقه بیمه برام خیلی مهمه

والله بنده تا به حال عضو خانواده تامین اجتماعی نبودم :D اما افراد زیادی دقیقا کاری که شما در گذشته انجام میدادی را انجام می دهند و راضی هم هستند. یک پرس و جو هم در مورد کارگرهای فصلی و ساختمانی کنید بد نیست. مطمئن نیستم ولی باید تا حدی بنایی بلد باشید و ثابت کنید که کارگر ساختمانی هستید.

lion33

Registered User
لایک‌ها
316
پنج سالی هست بیمه عمر دانا استفاده میکنم. همه چیش عالیه. تسهیلات هم تو 3 روز میدن بدون ضامن. و سود پایین

omid109

Registered User
لایک‌ها
37
سابقه دوتا بیمه رو دارم واسه کم درآمدا شک نکنید بیمه عمر براتون بهتره باتوجه به درآمدتون هست درصدش توسط خودتون کم و زیاد میشه وام و بازخرید داره و... با سالی دو میلیون میتونی بیمه داشته باشی اما حداقل حق بیمه تامین اجتماعی سالی 4 میلیونه هرسال بیشتر میشه مثلا میگن بیمه مشاغل خانگی خویش فرما حداقل دستمزد روزی 50تومان خب این چه شغل خانگیه روزی 50تومان درآمدشه تا ما هم بریم در این شغل دیگه از صبح تا شب نریم بیرون داغون برگردیم یه دفترچه خدمات درمانی داره که فرقی با سلامت نداره پس بیمه عمر+دفترچه سلامت

Sarrow

Registered User
لایک‌ها
75
سلام دوستان من رفتم بیمه سلامت ایرانیان گرفتم. حالا می خوام برم بیمه تکمیلی بگیرم، آیا طرح انفرادی بیمه ملت هنوز برقراره؟ یا فقط تنها گزینه بیمه سامان هست؟

mohsen_

Registered User
لایک‌ها
30
برای بیمه عمر کدوم رو پیشنهاد می کنید
زیاد از فرمول ها سر درنمیارم فقط شرکتی باشه اگه عمری بود 20-30 سال بعد باشه که بشه پولمون رو بگیریم

میخواستم بیمه ایران رو بگیرم چون بیشترین مبلغ رو داره که دیدم شما پیشنهاد نمی کنید

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
برای بیمه عمر کدوم رو پیشنهاد می کنید
زیاد از فرمول ها سر درنمیارم فقط شرکتی باشه اگه عمری بود 20-30 سال بعد باشه که بشه پولمون رو بگیریم

میخواستم بیمه ایران رو بگیرم چون بیشترین مبلغ رو داره که دیدم شما پیشنهاد نمی کنید

طبق تحقیقاتی که من 6 ماه پیش داشتم بیمه سامان و ملت رو انتخاب کردم و دو تا بیمه نامه عمر از این دو شرکت تهیه کردم. سامان در زمینه عمر بسیار تخصصی و حرفه ای هستن.
من بجای یک بیمه نامه قوی ترجیح دادم دو بیمه نامه از دو شرکت مختلف تهیه کنم و تقسیم ریسک کنم.
پارسیان هم عالی بنظر میرسید ولی چون طول مدت قراردادش نهایتا 30 ساله بود قیدشو زدم و بجاش از ملت گرفتم. ملت تا 70 سالگی و سامان تا 80 سالگی فرد قرارداد میبندن ولی بقیه شرکت ها نهایتا قرارداشون 30 ساله است یعنی اگر شما 20 سالت باشه نهایتا تا 50 سالگیت بیمه نامه ادامه پیدا میکنه ولی این مشکل که بنظرم موضوع بسیار مهمی میتونه باشه در بیمه سامان و ملت وجود نداره.
همینطور تنظیم درست قرارداد بیمه عمر به اندازه انتخاب شرکت بیمه مهمه.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
والله بنده تا به حال عضو خانواده تامین اجتماعی نبودم :D اما افراد زیادی دقیقا کاری که شما در گذشته انجام میدادی را انجام می دهند و راضی هم هستند. یک پرس و جو هم در مورد کارگرهای فصلی و ساختمانی کنید بد نیست. مطمئن نیستم ولی باید تا حدی بنایی بلد باشید و ثابت کنید که کارگر ساختمانی هستید.

اگه ازسابقتون 6 ماه نگذشته باشه (اخرین روز سابقرو حساب میکنن ) میتونید با مراجعه شعبه . خودتون رو بصورت خویش فرما بیمه بریزید
یا اگه بیشتر از ۶ ماه سابقه داشته باشید میتونید درخواست بیمه بیکاری بدید بشرطی که به میل خودتون از کار کنار گیری نکرده باشید

موفق باشید

Last edited:

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
دوستان کسی میدونه از کدوم قسمت سایت بیمه ایران به ریز اطلاعات بیمه عمری که خریدم دسترسی داشت؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
بیمه عمر!! یک کلمه گنگ و نامفهوم
بیمه ای که اگه دستت قطع شد، چشمت کور شد و یا طرف بمیره به خانوادش پول بدن!
من خودم بازاریاب بیمه عمر بودم از اونجا که ماهیت کار مشخصه ادامه ندادم
زبون چرب بدرد من نمیخوره مگرنه خودم از بیمه عمر استفاده میکردم، همیشه درنظر داشته باشید پولی که پرداخت میکنید باید عوضش چیزی دریافت کنید مگرنه با همون پول خیلی کار های بزرگتر و مفیدتری نیست به بیمه عمر میشه انجام داد، مرده و جسد شما بدرد کسی نمیخوره، تا زنده هستید زندگی کنید

B8665

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
بیمه عمر!! یک کلمه گنگ و نامفهوم
بیمه ای که اگه دستت قطع شد، چشمت کور شد و یا طرف بمیره به خانوادش پول بدن!
من خودم بازاریاب بیمه عمر بودم از اونجا که ماهیت کار مشخصه ادامه ندادم
زبون چرب بدرد من نمیخوره مگرنه خودم از بیمه عمر استفاده میکردم، همیشه درنظر داشته باشید پولی که پرداخت میکنید باید عوضش چیزی دریافت کنید مگرنه با همون پول خیلی کار های بزرگتر و مفیدتری نیست به بیمه عمر میشه انجام داد، مرده و جسد شما بدرد کسی نمیخوره، تا زنده هستید زندگی کنید

چه دیدگاه اشتباهی!
شما که در این زمینه کار کردی مطمئنا میدونی که تعریف بیمه چی هست. شما دستت قطع بشه یا چشمت کور بشه هزینه های تعریف شده رو بهت میدن، اگر خدایی نکرده فوت هم اتفاق بیفته دردسر قرض کردن و بدهی های بعد فوت برای خانواده رو جبران میکنه. خیلی زنها برای بی پولی مجدد رو به ازدواج آوردن و خیلی اتفاقای دیگه که شاید از روی اجبار بوده.
شما با ماهی 100 هزار تومن چه کار بزرگی میتونی انجام بدی؟ اصن ماهی یک میلیون تومن، بیشتر از اینکه بزاری بانک؟!!

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
هزینه های تعریف شده رو بهت میدن
نه
بیمه میگه ما a ریال متعهید میشیم (هر بیمه ای برای هر کاری)
زمان پرداخت به شما یه مدت زمان طولانی کشش میدن آخرش هم یه قانون هست به اسم فرانشیز یعنی سهم از خسارت
یعنی گفته باشه a ریال تعهد میدم ولی از این مبلغ یه سهمی رو بهتون میده!
شما دستت قطع بشه یا چشمت کور بشه هزینه های تعریف شده رو بهت میدن، اگر خدایی نکرده فوت هم اتفاق بیفته دردسر قرض کردن و بدهی های بعد فوت برای خانواده رو جبران میکنه. خیلی زنها برای بی پولی مجدد رو به ازدواج آوردن و خیلی اتفاقای دیگه که شاید از روی اجبار بوده.
شما با ماهی 100 هزار تومن چه کار بزرگی میتونی انجام بدی؟
کسی که در خطر قطع دست و پا و مرگ باشه اون فرد یا کارگره یا یه نفر دیگه ، هزار تومن هم براش یه پوله ، بیمه عمر براش خرج اضافه هست یعنی یه بیمه لوکس حساب میشه
بیمه باید دست بدبخت بیچاره ها رو بگیره ولی الان همه چیز برعکسه!

B8665

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
کسی که در خطر قطع دست و پا و مرگ باشه اون فرد یا کارگره یا یه نفر دیگه ، هزار تومن هم براش یه پوله ، بیمه عمر براش خرج اضافه هست یعنی یه بیمه لوکس حساب میشه
بیمه باید دست بدبخت بیچاره ها رو بگیره ولی الان همه چیز برعکسه!
یعنی برای پولدارها از این اتفاقها نمیفته؟!
همین شخص که میگی اگر اتفاقی براش بیفته اولین چیزی که میاد توی ذهنش گرفتن پوله، من خیلی از این دست افراد که اولش همینطور مسخره کردن و زمانی که اتفاق افتاده واقعا گریه میکردن چون دنبال قرض کردن و این چیزا بودن و ...
اگر مشاور خوب داشته باشی که در زمینه بیمه تخصص داشته باشه ( مثل کارگزارهای بیمه ) ،بیمه هیچوقت برات یک کالای لوکس نمیشه.
شما بیمه عمر و پس انداز نخر، بیمه عمر بخر قیمتاشم خیلی خیلی خیلی پایینه. پس اندازشم هرکاری دوست داشتی انجام بده ( البته اگر واقعا فکر میکنی با این رقمهای خورد میشه کاری کرد )

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228
با توجه به تورم و گرونی بیمه عمر پارسیان ارتباط نچندان نزدیکی به نرخ تورم داره و این بزرگترین مشکل بیمه عمر هست.
در صورتی که در زمان فقط بیماری و پیوند خاص بدن به شما مبلغ ناچیزی میدهد.
در کل بیمه عمر یک کار اشتباهی هست ک من سه سال انجام دادم و در جراحی کمی سنگین بدنم هیچ دردم نخورد.
دوستان بجای بیمه عمر ، بیمه تامین اجتماعی درمانی و بازنشستگی رو اقدام کنید که فردا روز کمک شما و خانوادتان باشد اگر هم دارید حداکثر مبلغش رو بریزید تا پوشش های خیلی بهتری شامل حالتان شود.
تجربه من رو تکرار نکنید.
پیروز باشید

B8665

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
با توجه به تورم و گرونی بیمه عمر پارسیان ارتباط نچندان نزدیکی به نرخ تورم داره و این بزرگترین مشکل بیمه عمر هست.
در صورتی که در زمان فقط بیماری و پیوند خاص بدن به شما مبلغ ناچیزی میدهد.
در کل بیمه عمر یک کار اشتباهی هست ک من سه سال انجام دادم و در جراحی کمی سنگین بدنم هیچ دردم نخورد.
دوستان بجای بیمه عمر ، بیمه تامین اجتماعی درمانی و بازنشستگی رو اقدام کنید که فردا روز کمک شما و خانوادتان باشد اگر هم دارید حداکثر مبلغش رو بریزید تا پوشش های خیلی بهتری شامل حالتان شود.
تجربه من رو تکرار نکنید.
پیروز باشید
شما پوشش افزایش سالانه حق بیمه و سرمایه فوت رو انتخاب کردین؟
میتونم بپرسم چند تومن در سال میدادین؟
سرمایه فوتتون چند تومن بود؟
مثل این میمونه شما هزینه پراید بدین و انتظار خدات دهی بنز داشته باشین. پس نتیجه میشه گرفت شما اشتباهی خرید کردین.
خدمات بیمه تامین اجتماعی رو میشه بگین؟ اگر بیمه تکمیلی درمان نداشته باشین بنظر شما تامین اجتماعی چقدر از هزینه ها رو میده؟ در ماه چقدر حق بیمه تامین اجتماعی باید بریزین؟تنها بیمارستانهای تامین اجتماعی براتون رایگان میفتن ولی بنظرتون چقدر زمان میبره تا برای یک کار خاص از این بیمارستانها وقت بگیرین؟خدمات دهیشون چطورن؟بعد از 30 سال دریافت حق بیمه ماهانه چقدر مستمری به شما میده؟
متاسفانه دانش و آگاهی ما خیلی کم هست و بخاطر همین نمیتونیم در اکثر مواقع تصمیم درست بگیریم.

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228
شما پوشش افزایش سالانه حق بیمه و سرمایه فوت رو انتخاب کردین؟
میتونم بپرسم چند تومن در سال میدادین؟
سرمایه فوتتون چند تومن بود؟
مثل این میمونه شما هزینه پراید بدین و انتظار خدات دهی بنز داشته باشین. پس نتیجه میشه گرفت شما اشتباهی خرید کردین.
خدمات بیمه تامین اجتماعی رو میشه بگین؟ اگر بیمه تکمیلی درمان نداشته باشین بنظر شما تامین اجتماعی چقدر از هزینه ها رو میده؟ در ماه چقدر حق بیمه تامین اجتماعی باید بریزین؟تنها بیمارستانهای تامین اجتماعی براتون رایگان میفتن ولی بنظرتون چقدر زمان میبره تا برای یک کار خاص از این بیمارستانها وقت بگیرین؟خدمات دهیشون چطورن؟بعد از 30 سال دریافت حق بیمه ماهانه چقدر مستمری به شما میده؟
متاسفانه دانش و آگاهی ما خیلی کم هست و بخاطر همین نمیتونیم در اکثر مواقع تصمیم درست بگیریم.
دوست عزیز این فرمایشات شما فقط در حد چند عدد و رقم هست ، در عمل هیچ.
این محاسبات شما رو چندین سال پیش انجام دادم. تامین اجتماعی طبق قانون کار و وزارت کار نرخ تعیین میکنه اما بیمه عمر اینجوری نیست و اندوخته ای است. کشور ما ایران به مانند کشور کانادا نیست که نرخ تورم واقعا طی یکسال 1درصد رشد کنه ، عملا بیمه عمر در چنین شرایط کشوری که طی یکسال نرخ 400 درصد افزایش پیدا میکنه اندوخته شما پوچ خواهد شد.
واقع بین باشیم

B8665

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
دوست عزیز این فرمایشات شما فقط در حد چند عدد و رقم هست ، در عمل هیچ.
این محاسبات شما رو چندین سال پیش انجام دادم. تامین اجتماعی طبق قانون کار و وزارت کار نرخ تعیین میکنه اما بیمه عمر اینجوری نیست و اندوخته ای است. کشور ما ایران به مانند کشور کانادا نیست که نرخ تورم واقعا طی یکسال 1درصد رشد کنه ، عملا بیمه عمر در چنین شرایط کشوری که طی یکسال نرخ 400 درصد افزایش پیدا میکنه اندوخته شما پوچ خواهد شد.
واقع بین باشیم
شما میگین در حد عدد و رقم هست و در عمل هیچ خب مبالغی که عرض کردم رو شما بگین.
تامین اجتماعی درصد افزایش پرداختیش نسبت به سال پیش 400 درصد افزایش داشته؟!!
شما مبلغ حق بیمه ای که ماهانه باید برای بیمه عمر و سرمایه گذاری بدین رو بر اساس مبلغ حق بیمه تامین اجتماعی محاسبه کنین، میبینین در آخر ارزشش خیلی بیشتر از خدمات تامین اجتماعی هست.
بله ما در ایران هستیم ولی خدمات تامین اجتماعیمون هم در ایران هست و با نرخهای کانادا خدمات نمیدن. همین امروز رو ببینیم که بازنشسته های تامین اجتماعی واقعا حقوقی که میگیرن تمام مشکلاتشون رو برطرف میکنه؟ این همه سال مبالغ هنگفتی به تامین اجتماعی دادن چرا بزور خورد خورد بصورت مستمری داره بهشون برمیگردونه.
متاسفانه ما ایرانیها راحت رومون تاثیر میزارن، همین تامین اجتماعی یک نمونه دزدی از کارفرماها و مردم هست. واقع بین بودن با اینکه نخوایم خودمون فکر کنیم خیلی فرق داره. من واقع بینم در ایران زندگی میکنم ولی فکر دارم بین تامین اجتماعی و بیمه عمر و سرمایه گذاری کدوم رو انتخاب کنم. من بیمه عمر و سرمایه گذاری + بیمه خدمات سلامت درمانی + بیمه تکمیلی دارم.
مشکل اصلی ما ایرانیها عدم دانش و صحبت هست، مشاور خوب اگر داشته باشین خیلی مسائل رو براتون باز میکنه.
ولی خیلی دوست دارم آمار بیمه نامه ای که میگین سرتون کلاه رفته رو ببینم تا در موردش با هم صحبت کنیم البته اعداد ارقام واقعیشو. ممنونم

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
دوستان العان به غیر از تامین اجتماعی بیمارستان های دولتی و خصوصی با کدوم بیمه قرارداد بیشتری دارن؟

بالا