nexpay

بهترین زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی یک برنامه حسابداری

شروع موضوع توسط iman2 ‏30 ژانویه 2006 در انجمن برنامه نویسی

1. iman2

iman2 کاربر تازه وارد

با سلام

بهترین زبان برنامه نویسی برای نوشتن یک برنامه حسابداری

که یکسری نمودار هم بر اساس داده های آن هم ترسیم کنه چیه؟

2. mohammad_110

mohammad_110 کاربر فعال برنامه نویسی کاربر فعال

matlab یه نرم افزار خیلی قوی مهندسی هست که تقریبا همه رشته های مهندسی ازش استفاده می کنند . انواع نمودار هم نشون میده (دو بعدی ، سه بعدی ، سه بعدی بارنگ که درواقع یه جور چهار بعدی میشه ) .
    من که از حسابداری چیزی نمی دونم ولی مطمئنم که matlab امکانات محاسباتیش رو خیلی بیشتر از اونی که بخوای داره .
    مثلا می تونه دستگاه معادلات دیفرانسیلی رو حل کنه . مشتق و انتگرال هم بصورت عددی و هم به صورت فرمولی می تونه حساب کنه .
    محاسبات ماتریسی چند بعدی رو بصورت خیلی قوی پشتیبانی میکنه . مثلا ضرب و تقسیم و وارون ماتریسها رو خیلی ساده محاسبه می کنه. و تمام امکانات برنامه نویسی رو هم داره .

3. saeedsmk

saeedsmk مدیر بازنشسته

عزيز درست متلب قسمت برنامه نويسي داره اما گفتن زبان بزنامه نويسي فكر كنم در نهايت ميخوان يك پك ستاپ درست كنند ( يعني برنامه بايد كامپايل بشه ) .
    در چه حد ميخواي اين برنامه را گسترش بديد
    ببنيد رافع 6 هميچين كاري ميكنه و با وي بي نوشته شده است
    همچنين برنامه هلو كه اين كار ها رو انجام ميدهد با دلفي
    بعضي ديگه برنامه ها هستند كه به زبان فارسي هستند و با سي و يا ويژال سي نوشته شده اند بستگي داره سرعت مورد نظر هزينه مورد نظر و از همه مهم تر برنامه نويس با چه برنامهاي راحتره
    من سي تا حدودي بلدم همچنين دلفي اما هميش با وي بي و يا اسمبلي براساس نياز برنامه نويسي ميكنم . اين دليل نميشه كه وي بي از سي يا خانواده سي بهتر باشه من با وي بي راحت تر هستم . خيليها با دلفي .خيلي ها با سي و خانوادشون و ....
    اين بستگس تام داره به شما تصميم گيرنده تو اين جور برنامه ها شما هستيد .
    اميدوارم كمك تون كرده باشه

4. mohammad_110

mohammad_110 کاربر فعال برنامه نویسی کاربر فعال

بعضی کارها هست که آدم بهتره سراغ زبانهایی مثلC و غیره نره چونکه به مصیبت تبدیل میشه .
    اگه فقط منظور حساب و کتاب با یک سری داده هستش که باید موارد خاصی از اونها رو حساب کنید بهتره با نرم افزارهای برنامه نویسی نباشه چون دردسر داره بلکه با نرم افزارهایی باشه که برای اینکار ساخته شدند . من یه سی دی دیدم که فقط نرم افزارهای حسابداری داشت . اگه خواستی اسماشونو میتونم بیارم . ولی در کل مطلب هر کار مهندسی ای رو انجام میده .
    مثلا بهتره ماتریس وارون رو مطلب حساب کنه که از الگوریتمهای بهینه استفاده میکنه ، کافیه ماتریس 1000*1000 بشه اونوقت مثلا توی C یه همچینن ماتریسی نمی تونی تعریف کنی (حداکثر یک ماتریس حدود 5000 تایی میشه تعریف کرد) چه برسه به محاسبه ماتریس وارونش .

5. iman2

iman2 کاربر تازه وارد

1- شنیدم با ویژوال فاکس پرو اینجور برنامه ها را می نویسند کسی اطلاعات بیشتری در این زمینه داره؟
    2- ویژوال فاکس پرو فایل exe تولید می کند یا نه؟
    3- فرق ویژوال فاکس پرو با sql server چیه؟
    4- آیا برای رسم نمودارها باید از کامپوننت استفاده کرد؟
    5- اگر از ترکیب اکسس و ویژوال بیسیک استفاده کنیم آیا می توانیم از نمودارهای آفیس در برنامه استفاده کنیم؟
    6- گلابی ترین روش برای ساخت یک برنامه حسابداری فارسی که بصورت فایل exe باشد چیه؟

6. saeedsmk

saeedsmk مدیر بازنشسته

1-بله ميشه با فاكس پرو هم نوشت
    2- بله ميتواند اما احتياج به كامپونت هاي خودش دارد
    3- ببين sql server يك سرويس دهنده هست كه توانايي ارتباط دادن شما با ديتابس رو به شما ميدهد . و فاكس پرو يه زبان برنامه نويسي پس خيلي با هم فرق دارند
    4- شما هم ميتوانيد از كامپونت ها استفاده كنيد . در ضمن ميتوانيد با برنامه نويسي چارت ها را رسم كنيد اين بستگس به شما دراد
    5- شما توي بيشتر زبانها ميتونيد از ole استفاده كنيد
    6- والا نميدونم چي گلابي ترين روشه

7. AAZ

AAZ کاربر تازه وارد

ویژال سی 6 ++ -البته اگه یه چیز کامل می خوای !

8. Mehdi

Mehdi مدیر بازنشسته

اصولا از اينجور تاپيكا خوشم نمياد
    يه تاپيك زده كه نظر سنجي كنه كدوم زبون بهتره تا شروع كنه اونو ياد بگيره و بعد ها بتونه يه برنامه حسابداري بنويسه[​IMG]

9. iman2

iman2 کاربر تازه وارد

چه اشکالی داره با راهنمایی دیگران ،سریعتر و بهتر بتوانیم برنامه مورد نظرمان را بنویسیم؟

10. sinbad68

sinbad68 Registered User

هم با Fortan و هم باVB.NET می تونی بنویسی.

11. farazNet

farazNet Registered User

سلام

بنده به صورت آنلاین تدریس می کنم و کارم به صورت پروژه ای و 100% کاربردی می باشد

حدود 12 سال سابقه کار اجرایی و تدریس در دانشگاه و موسسات معتبر سطح کشور را دارم.

در صورت تمایل می توانید تست کنید

2381282-0912

www.farazweb.com

در ضمن یکسری جزوه ، فیلم آموزشی و پروژه به صورت رایگان در سایت موجود می باشد.

zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانیfootbal