برگزیده های پرشین تولز

بهترین عسل طبیعی مال کجای ایران هست؟

موم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
می‌خواستم بدونم برای تهیه عسل طبیعی باید کجا برم؟ کدوم شرکت‌ها عسل طبیعی می‌فروشن و در ادعای خودشون مبنی بر طبیعی بودن عسل صادق هستن؟ مسلما این عسل‌های 2 یا 3 هزار تومانی شکرآبی بیشتر نیستن. تا حالا هیچ نهادی برای نظارت بر عسل و تدوین استاندارد ملی عسل تشکیل شده؟

با تشکر

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
اگه عسل با خاصیت دارویی بخواین عسل منطقه آذربایجان به دلیل دارا بودن شهد گلهای آویشن گون بابونه خارشتر مریم گلی شقایق و صدها گیاه دیگر دارای خواص شفا بخش هست.

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
چه کسی دنبال عسل خوب میگرده ؟
تو امضام هست!
در این لینک هم میتونید راه های تشخیص عسل را مطالعه کنید http://www.hezargiah.com/?p=322

Last edited:

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
سلام دوستان گل، اقا همش بحث منتطقه هست. حالا چه مارک یا برندی تو بازار بهتره عسلاش؟

hamidra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
ب نظر من این ک مال کجا باشه مهم نیست.باید آزمون و خطا کرد.چون برا تشخیص عسل خوب هیچ راهی جز آزمایش نیست.باید از کسی ک میگیری وازش مطمئن باشی بعد حتی از اونم ک خریدی یک بار عسلش را آزمایش کنی بعد ک مطمئن شدی طبیعیه مشتری دائم بشی.دو سه تا تاپیک هم توی همین پی تی هست برا فروش عسل تضمینی من خودم خریدم ازشون اما آزمایش نکردم

masood112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
می‌خواستم بدونم برای تهیه عسل طبیعی باید کجا برم؟ کدوم شرکت‌ها عسل طبیعی می‌فروشن و در ادعای خودشون مبنی بر طبیعی بودن عسل صادق هستن؟ مسلما این عسل‌های 2 یا 3 هزار تومانی شکرآبی بیشتر نیستن. تا حالا هیچ نهادی برای نظارت بر عسل و تدوین استاندارد ملی عسل تشکیل شده؟

با تشکر
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز اسم من مسعود اهل اصفهانم میخواستم راجعبه عسل خوب توضیحاتی بدم من از ده سالگی با پدر عزیزم به شغل زنبور داری مشغولم الان بیست سال هست که همین کارو میکنم راه برای تشخیص عسل زیاد هست بستگی به نوع عسلش داره عسل بستگی به نوع گلش رنگ -خواص دارویی-مقدار ساکاروز- واملاحی که در ان است متفاوت است عسل کلا به علت قند هایی مثل دکتستروز - فروکتز- میلاز- و قند های طبیعی دیگر و انزیم های فعال در عسل و خاصیت جازب الروطوبه بودنش به شکل بلورهای خیلی ریز و نرم مثل دانه های دور خرما سیاه رس میکند این خود یکی از راهای شناخت عسل خوب هست برای همین زنبورها بعد ذخیره عسل در خانه های شش ظلعی در ان را با موم اک میکند راه تشخیص دیگر عسل خوب به راحتی در دهان حل نمیشود و به حالت لعاب مانند در میاد و بلافاصله بعد از خوردن ان یه حالت نشاط به انسان دست میدهد این هم به علت قند های طبیعی موجود در عسل میباشد امروزه به علت شرایط بد ججو اب و هوایی مقدار تولید عسل خالص به شدت پایین امده که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست ولی ما به خاط بیماری پدرم خود مجبور به تولید عسل شدیم و به حمد الله پدرم سلامت خود را به دست اورد و از ان روز نذر کرد عسل خالص را تولید و به دست نیاز مندان برساند و با این عسل هم خد پدرم هم دوستان و اشنایان زیاد شفا پیدا کرده اند که این عسل در قرآن ایه 68-69 از ان به عنوان شفلی درد مردمان یاد شده است اگه دوست اهل اصفهان هست خوشحال میشم کمکش کنم 0138774680

hady_babaei

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بهترین عسل مال شهرستان خوی هستش در اذربایجانغربی

سجاد شاهی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

با تشکر
سلام عزیزان وقت بخیر اگه عسل طبیعی خواستین با این شماره تماس بگیرین 09142988581 شاهی

sahandgordi

Registered User
لایک‌ها
50
سلام.عسل آذربایجان.مخصوصا عسل مراغه.البته باید خرج بفرمائید.عسلی که رنگ شام (موم)به رنگ سیاه مایل تر باشه.عسل با شانه بخرید.شیره معلوم نیست چی هست!

mshervini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بعدا دقیقش رو عرص می کنم

Last edited:

sferesh

Registered User
لایک‌ها
36
تشخیص اصلش خیلی سخته من حتی کسانیکه توی دامنه کوه زنبور دارند رو دیدم که به زنبورهاشون شربت میدن

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
دوستان من خودم اهل اردبیل و ساکن اینجا هستم و انواع و اقسام عسلها رو دیدم چون علاقه هم دارم به این ماده ی خوشمزه. واقعیت بیشتر عسلهایی که حتی تو خود اردبیل و کنار جاده های سرعین هم می بینین عسل واقعی نیستن بیشترشون شیره هستن و یا شکر زیادی برای زنبورها می ریزن و زنبورها از شیره شکر به عنوان غذا استفاده می کنن. من بعد از بیست و هفت سالگی تازه یه نفر پیدا کردم که خودش موقع تابستون زنبور نگه می داره و وقتی عسل اون رو خوردم فهمیدم که بقیه ی عسلهایی که تا حالا خوردم شیره بودن. اینم بگم که بعد از اون نتونستم عسلهای معمولی بخورم چون انگار داری پلاستیک می خوری! خخخخ
به هر کسی هم که دادم چون اولش قیمتش کمی بالا بود احتیاط کرد و یک کیلو خرید فرداش اومد هر چی در توانش بود خرید. امسال انشالا قصد دارم با همکاری دوست عزیزمون اقدام به فروش اینترنتی هم بکنم که هر کسی خواست در خدمت خواهیم بود حتی احتمالا اوایل کمی به شرط تست هم بفرستیم به این شکل که اول بفرستیم و بعد اگر تایید شد هزینه اش رو بگیریم.
شماره من هم برای تماس 09148591365 هست. اما متاسفانه الان نمیشه این عسل رو گیر آورد چون فقط تابستونها این عسل رو تولید می کنن و حجم محدودی هم داره. البته اینم بگم هر کسی میگه که هر چقدر بخوای عسل طبیعی دارم دروغ میگه چون تولید این عسلها واقعا کار زمان بر و سختی هست و یک نفر شاید نهایتا بتونه در سال دو سه تن از این عسلها رو برداشت بکنه با توجه به این که زنبورهای عسل وقتی از یه گل شهر رو جمع کردن دیگه زنبور بعدی روی اون گل نمیشینه و میدونه که شهد اون گل توسط زنبور دیگه ای برده شده! برای همین شخصی که واقعا تو یه منطقه ی پرگل باشه و سه چهار ماهیی اونجا عسل واقعا طبیعی تولید کنه نهایتش دو سه تن می تونه عسل از اون منطقه برداشت کنه و بعد از اون باید به یه منطقه ی دور دیگه ای بره.

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام عسل خوب و طبیعی هر کس میخواد در خدمتم . یکی از نشانه های عسل طبیعی رس بستن اون هست که معمولا بعد از 1 سال (کمتر و بیشترش بستگی به گل و گیاه منطقه داره) عسل رس می بنده و سفت میشه . در حال حاضر کمی عسل رس بسته موجود هست که هر کس بخواد با قیمت مناسب (کیلویی 100 تومن) میتونم تقدیم کنم.
کانال تلگرام رو هم میتونید دنبال کنید برای اطلاعات بیشتر درباره عسل @hezargiah_com

Daedman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
عجب تاپیکی شد!

اقا من نمیدونم فقط میدونم واقعا سخت ئیدا میشه و دقیقا 100 در صد در کار نیست

بهترین عسل دنیا ماله استرالیاست دوستان البته المان هم داره یه چیزایی واسه خودش ولی استرالیا حرف اول رو میزنه اصلا همش دوست داری بری سمت عسله :))

اها هفت هشت سال قبل شایدم بیشتر شرکت مهرام میومد از استرالیا عسل میخرید موقعی که تحریم نبودیم

اما من از این سایت عسل خریدم http://www.asal24.com/en/:(

یعنی امتیاز من از 100 به این سایت 30

این عسل اقای برزویان تو همین تاپیک رو هم دوستم خرید خوردم فعلا تو این عسلهای که خریدم از همه بهتر هست امتیاز از 100 70

یه بار هم از سمت خرم اباد عسل اوردن واقعا عالی عالی عالی یعنی خیلی خوب بود

icepack38

Registered User
لایک‌ها
51
عجب تاپیکی شد!

اقا من نمیدونم فقط میدونم واقعا سخت ئیدا میشه و دقیقا 100 در صد در کار نیست

بهترین عسل دنیا ماله استرالیاست دوستان البته المان هم داره یه چیزایی واسه خودش ولی استرالیا حرف اول رو میزنه اصلا همش دوست داری بری سمت عسله :))

اها هفت هشت سال قبل شایدم بیشتر شرکت مهرام میومد از استرالیا عسل میخرید موقعی که تحریم نبودیم

اما من از این سایت عسل خریدم http://www.asal24.com/en/:(

یعنی امتیاز من از 100 به این سایت 30

این عسل اقای برزویان تو همین تاپیک رو هم دوستم خرید خوردم فعلا تو این عسلهای که خریدم از همه بهتر هست امتیاز از 100 70

یه بار هم از سمت خرم اباد عسل اوردن واقعا عالی عالی عالی یعنی خیلی خوب بود
سلام
اتفاقا عسل 100 در 100 طبیعی توی جنوب کشور پیدا میشه

عسل خارج از کشور رو نخوردم ولی عسل جنوب کشور مخصوصا روستا هاش واقعا طبیعیه و خوشمزه

بالا