برگزیده های پرشین تولز

بهترین کیف پول‌های بیت کوین و دیگر کوین ها

کیف پول محبوب شما؟

• لدجر

• بلاکچین

• الکتروم

• کوینومی

• تراست والت

• دیگر...

Results are only viewable after voting.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
شاید شما هم با این سوال مواجه شده باشید که از چه کیف پولی استفاده کنم؟ کدام یک معتبر هست؟ آیا ایران تحریم هست یا خیر؟

به طور کلی مهمترین فاکتور برای انتخاب یک والت این است که قابلیت Export پرایوت کی یا همان 12 کلمه - 24 کلمه ی بازیابی را داشته باشد، در نتیجه حتی اگر مورد تحریم قرار بگیرید و یا سایت و یا نرم افزار مورد نظر بنا به دلایلی متوقف شد، هیچ اتفاقی برای موجودی شما نخواهد افتاد به این دلیل که شما میتوانید با Import کردن پرایوت کی ( که قبلا ذخیره کرده اید ) در یک والت جدید، موجودی خود را بالا بیاورید یا به عبارت دیگر زنده کنید.

در این تاپیک قصد داریم والت هایی رو معرفی کنیم که خودمان قبل تر تجربه ی کار با آن ها را داشته ایم.

نکته: معرفی والت و یا به اشتراک گذاشتن تجربیات کاربران به معنای تایید و یا عدم تایید اون والت نیست، در نتیجه شما عزیزان باید بعد از تحقیق و مطالعه کامل جهت ساختن والت اقدام فرمایید.

والت گواردا

الکتروم

کلید خصوصی (private Key) چیست؟

Last edited:

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
من خودم به شخصِ تجربه ی کار با والت سخت افزاری لدجر را داشتم و تا به امروز مشکلی نداشتم. یکی از قابلیت های این والت پشتیبانی از بیش از 26 کوین و 1500 توکن هست.

برای لایت کوین و بیت کوین باز میتونید از والت الکتروم استفاده کنید، البته باید مواظب باشید دچار حمله ی فیشینگ نشید.

برای ترون هم میتونید از ترون لینک که تحت موبایل هست استفاده کنید.

تجربه ی بدی هم با والت بلاک چین داشتم که اصلا توصیه نمیشه.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634

کیف پول گواردا والت ؛ بررسی و آموزش استفاده از Guarda Wallet​

یک کیف پول Non-custodial برای ارزهای دیجیتال است.

Non-custodial به این معنی است که کیف پول به صورت غیر متمرکز کار می‌کند و کمپانی‌ای مسئولیت نگهداری کلیدهای شخصی شما را بر عهده ندارد.

با استفاده از Guarda می‌توانید ارزهای دیجیتال را بخرید (اگر ویزا یا مسترکارت دارید)، بفروشید و ذخیره کنید.

گواردا
در سال 2017 آغاز به کار کرد و هدف اصلی این کیف پول ایجاد یک پلتفرم امن برای کاربران بود که بتوانند با استفاده از آن تمام دارایی‌های دیجیتال خود را در یک مکان مدیریت کنند.

این کیف پول در پلتفرم‌های مختلف کار می‌کند و کاربران می‌توانند با کامپیوتر‌های خانگی، لپتاپ، تبلت و یا اسمارت‌فون خود از این کیف پول بهره ببرند.

همانطور که در پاراگراف اول متن به آن اشاره کردیم تیم Guarda Wallet به مشخصات شما دسترسی ندارد؛ یعنی کلید شخصی و عمومی کاربران را ذخیره نکرده و هیچ کدام از اطلاعات شخصی کاربران را نیز نگهداری نمی‌کند.

اگر با Guarda یک کیف پول برای خود بسازید تمام کلیدهای شخصی و عمومی شما در حافظه کش مرورگر ذخیره شده و تمام تراکنش‌ها نیز مستقیما از طریق شبکه بلاکچین انجام می‌گیرد.( پیشنهاد نمی شود )

از 49 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند که می‌توانید نام‌ آن‌ها را در ادامه بخوانید:

بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین گلد، بیت کوین SV، کاردانو، اتریوم، اتریوم کلاسیک، دش، دیکرد، Digibyte، دوج کوین، EOS، لایت کوین، مونرو، NEM، NEO، Qtum، ریپل، استلار، ترون، تتر، زد کش، توکن‌های ERC-20، توکن‌های BEP-2، Cosmos، waves و بسیاری دیگر!

در آینده احتمالا شاهد اضافه شدن ارزهای دیجیتال دیگر به این کیف پول باشیم.

در ابتدای مقاله گفته شد که Guarda Wallet دسکتاپ، لپتاپ، اسمارت‌فون با سیستم‌عامل‌های مختلف کار می‌کند؛ اما در این بخش می‌خواهیم این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

کیف پول نسخه دسکتاپ بر روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و MacOS کار می‌کند.
کیف پول چندگانه Guarda بر روی اسمارت‌فون‌های اندرویدی با اندروید 4.4 به بالا نصب می‌شود؛ اما نسخه ios آن نیازمند ios 10 به بالا است.
نکته جالب در مورد راه‌های دسترسی به این کیف پول وجود یک افزونه کروم است که با نصب آن روی مرورگر خود به راحتی‌ می‌توانید از آن استفاده کنید.
کیف پول اندرویدی spv: Guarda همچنین یک نرم‌افزار متن باز برای کیف پول‌ تک ارزی نیز دارد.

کاربران فعال در زمینه ارزهای دیجیتال می‌توانند همه این اپلیکیشن‌ها را نصب کرده و یا آن نسخه‌ای که کار با آن برایشان راحت‌تر است را استفاده کنند.

به نقل از سایت bourseiness

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,443
من خودم به شخصِ تجربه ی کار با والت سخت افزاری لدجر را داشتم و تا به امروز مشکلی نداشتم. یکی از قابلیت های این والت پشتیبانی از بیش از 26 کوین و 1500 توکن هست.

درود حمید خان

لدجر خیلی کاربردی هست ، رابط کاربر پسندی هم داره

از همه مهم تر سیستم استکینگ هم داره ..

اما متاسفانه تقریبا اکثر ارز ها قابلیت ساپورت لایو ندارند !

شما توسط والت های وب / نرم افزاری باید متصل کنید به لدجر .. که خیلی شلوغ پلوغ میشه اگر تنوع سبد داشته باشید

به نظرم تیم لدجر باید اپدیت های زیاد بده ، دست کم 20تا ارز برتر مارکت کپ لایو ساپورت کنه

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
درود حمید خان

لدجر خیلی کاربردی هست ، رابط کاربر پسندی هم داره

از همه مهم تر سیستم استکینگ هم داره ..

اما متاسفانه تقریبا اکثر ارز ها قابلیت ساپورت لایو ندارند !

شما توسط والت های وب / نرم افزاری باید متصل کنید به لدجر .. که خیلی شلوغ پلوغ میشه اگر تنوع سبد داشته باشید

به نظرم تیم لدجر باید اپدیت های زیاد بده ، دست کم 20تا ارز برتر مارکت کپ لایو ساپورت کنه

سلام ارادت

والت های معتبر و معروف رو اکثرا ساپورت میکنه و بقیه رو هم به صورت Third party انجام میده ( همانطور که اشاره کردید ) ، ولی یک نکته رو هم خدمتت عرض کنم حتی اگر تمام کوین ها رو هم ساپورت کنه، نباید تمام دارایی رو در لدجر ریخت و بهتره که از والت های تحت ویندوز و یا وب که مطمئن هستند هم استفاده بشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
حمید جان اول اینکه تبریک میگم همکار انجمن شدنت رو. ندیده بودم. دیروز دیدم
roz.gif

دویوم اینکه تو این تاپیک یا تاپیک دیگه، آدرس صحیح دانلود همه والت ها رو برای بچه ها بذار که قربانی بدافزارا نشن
311.gif

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
حمید جان اول اینکه تبریک میگم همکار انجمن شدنت رو. ندیده بودم. دیروز دیدم
roz.gif

دویوم اینکه تو این تاپیک یا تاپیک دیگه، آدرس صحیح دانلود همه والت ها رو برای بچه ها بذار که قربانی بدافزارا نشن
311.gif

ارادت آقا مهدی گل، مخلصیم قابلدار نیست
2cvfrqu5e50qiwob.gif

والا همون آدرس رو هم جرات میخواهد گذاشتنش، فردا یه دفعه پستم ادیت بشه به لینک بدافزار :D

پیشنهاد من اینه که در قدم اول یه مرورگر جدید باز کنند و والت مورد نظر رو سرچ کنند، معمولا همون سایت اول و دوم درسته دیگه، بعد باز همون لینک رو گوگل کنند ببینن چند جا لینک شده، اگر تعدادش زیاد بود، اکیه.

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
تجربه ی بدی هم با والت بلاک چین داشتم که اصلا توصیه نمیشه.

سلام. اگر ممکنه تجربه تون منفی تون در مورد بلاک چین رو بفرمایید.

یه توضیح هم در مورد تفاوت ولت های hot storage و cold storage بدین و بفرمایید کدوم ولت ها قابلیت cold storage دارن .

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
سلام. اگر ممکنه تجربه تون منفی تون در مورد بلاک چین رو بفرمایید.

یه توضیح هم در مورد تفاوت ولت های hot storage و cold storage بدین و بفرمایید کدوم ولت ها قابلیت cold storage دارن .

سلام وقت بخیر

تجربه و مشاهدات:

1. پشتیبانی بسیار ضعیف
2. تحریم و عدم پشتیبانی از کاربران ایرانی ( عدم تایید شماره موبایل و.. )
3. متمرکز بودن والت ( میتونن حسابتون رو بلاک کنند ) و اگر شما بک آپ نداشته باشید موجودیتون از دست میره. ( مورد داشتیم قبلا )
و...

در مورد انواع والت ها هم خب تعاریف کلی برای این 2 نوعی که فرمودید هست که به شرح زیر هست:

کیف پول های گرم: کیف پول هایی که به اینترنت وصل هستند و به 2 قسمت باز تقسیم می شوند:

1. کیف پول هایی که به شما پرایوت کی میدهند.
2. کیف پول هایی که به شما پرایوت کی یا SEED را نمیدهند.

مثل همین سایت بلاکچین، باینانس ( که میشه ازش به عنوان کیف استفاده کرد ) اما به شما پرایوت کی نمیده و امکان از دست رفتن پول وجود دارد.

کیف پول سرد هم مثل لدجر که به نظر من جزء بهترین هاست.

البته معناش این نیست که شما بدون اتصال به اینترنت میتونید تراکنشی انجام بدید اما چون والت شما همیشه به اینترنت وصل نیست پس درصد هک شدنش هم بسیار بسیار پایینه.

سوالی بود در خدمتم

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
کیف پول های گرم: کیف پول هایی که به اینترنت وصل هستند و به 2 قسمت باز تقسیم می شوند:

1. کیف پول هایی که به شما پرایوت کی میدهند.
2. کیف پول هایی که به شما پرایوت کی یا SEED را نمیدهند.

ممنون از شما. فقط من تفاوت recovery phrase یا همون 12 کلمه بازیابی با پرایوت کی رو متوجه نشدم . من ولت بلاکچین دارم,12 کلمه بازیابی رو هم جایی یادداشت کردم. با این وجود هنوز امکان از دست رفتن پول هست؟

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,443
حمید خان یک ولت خوب برای ایاس معرفی میکنی؟!
رسمی ها انگار پولی هستش

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
ممنون از شما. فقط من تفاوت recovery phrase یا همون 12 کلمه بازیابی با پرایوت کی رو متوجه نشدم . من ولت بلاکچین دارم,12 کلمه بازیابی رو هم جایی یادداشت کردم. با این وجود هنوز امکان از دست رفتن پول هست؟

ببینید پرایوت کی مخصوص هر کوین هست، و 12 یا 24 کلمه مخصوص مالتی کوین هست.

بر فرض مثال شما یک والت داری که فقط از کوین نئو پشتیبانی میکنه، پرایوت کی رو اکسپورت میکنی هر موقع و هر جا که دوست داشتی میاریش بالا.

12 یا 24 کلمه برای والت هایی مثل لدجر، تراست ولت و... هست که شما با اون میتونید بیش از یک والت رو بازیابی کنید.

در مورد بلاکچین والا من خیلی وقته باهاش کار نمیکنم ولی در کل و قاعدتا وقتی بازیابی رو داشته باشی میشه جای دیگه آوردش بالا.

حمید خان یک ولت خوب برای ایاس معرفی میکنی؟!
رسمی ها انگار پولی هستش

سلام ارادت

والا این کوین یکی از کوین های پردردسری هست که من تاحالا دیدم و هیچوقت هم تراکنشی نداشتم و خوشمم نمیاد ازش :دی

متاسفانه اطلاعی در مورد والتش ندارم.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
سلام

فرض کنید میخواهید کیف پول الکترام ( الکتروم ) را آپدیت کنید و یا برای اولین بار نصب کنید، پیشنهاد من برای اینکه دچار فیشینگ نشوید و از طریق سایت رسمی اقدام به دانلود کنید اینه:

قدم اول: یک مرورگر جدید باز میکنید و کلمه ی Electrum wallet را در گوگل سرچ میکنید.

2. اولین سایتی که برای من بالا آورد این آدرس بود ===> https://electrum.org/#home

3. آدرس را در مرورگر اصلی ( که همیشه استفاده میکنید ) وارد کنید و وارد سایت شوید.

4. در مرورگر موزیلا به قسمت Page info بروید و وارد قسمت سکیوریتی شوید، با عکس زیر روبرو می شوید.

1617433455726.png

اگر به قسمت Privacy & history دقت بفرمایید، مشاهده خواهید کرد که کاربر قبلا 123 بار از این صفحه بازدید کرده و خب طبیعتا اگر قبلا از همین سایت دانلود و آپدیت کرده و مشکلی هم نداشته، الان هم میتونه اطمینان کنه و آخرین نسخه کیف پول بیتکوین را دانلود کنه.

5. مورد بعد: آدرسی که ما تا الان داریم اینه: https://electrum.org

خب، یه صفحه ی جدید باز کنید و دقیقا همین آدرس را در "" قرار دهید، به این صورت " https://electrum.org " و سرچ کنید. مشاهده خواهید کرد که این لینک در سایت ها و انجمن های بسیاری درج شده و در موردش بحث کردن.

6. کار ما تقریبا تمام هست و مطمئن شدیم که آدرس والتی که دنبالش بودیم، صحیح است.

سوالی بود در خدمتم.

Last edited:

Masood1996

Registered User
لایک‌ها
180

کیف پول گواردا والت ؛ بررسی و آموزش استفاده از Guarda Wallet​

من این والته رو نصب کردم و کمی با تراکنشاش بازی کردم ببینم چجوریه، مثلا برا بیت کوین فک کنم زیر 0.5 رو دونه ای 50هزار میخرید
همه والته همینن؟ چون من میخوام ریز ریز سرمایه اضافه کنم و اینجوری همش میشه ضرر
تراست والتو هم نصب کردم ولی چیزی داخلش ندارم هنوز که تستش کنم، برا تبدیل از ریال و برعکس باید چیکار کنم بعد؟ الان فقط به ذهنم میرسه بصورت بیت کوین کش نقدش کنم، که صرافی ایرانیا دارنش و کارمزدش کمتره

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
من این والته رو نصب کردم و کمی با تراکنشاش بازی کردم ببینم چجوریه، مثلا برا بیت کوین فک کنم زیر 0.5 رو دونه ای 50هزار میخرید
همه والته همینن؟ چون من میخوام ریز ریز سرمایه اضافه کنم و اینجوری همش میشه ضرر
تراست والتو هم نصب کردم ولی چیزی داخلش ندارم هنوز که تستش کنم، برا تبدیل از ریال و برعکس باید چیکار کنم بعد؟ الان فقط به ذهنم میرسه بصورت بیت کوین کش نقدش کنم، که صرافی ایرانیا دارنش و کارمزدش کمتره

دوست عزیز این فقط والت هست برای نگهداری کوین، نباید اکسچنج کنید، چون به صورت واسط عمل میکنه و کارمزد خیلی بالایی ازتون میگیره که اصلا به صرفه نیست.

شما برای فروش کوین 2 راه اصلی دارید.

1. همون مقدار کوین را مستقیم به صرافی های ایرانی بفروشید که قیمت آنی میدن و همون مقدار تعیین شده رو باید بریزن به حسابتون.

2. یا در یک صرافی ( مارکت ) که با ایران مشکل نداره عضو بشید کوین را تبدیل به تتر کنید رو هر قیمتی که مایل بودید و بعد تتر را به صرافی ها بفروشید.

Masood1996

Registered User
لایک‌ها
180
دوست عزیز این فقط والت هست برای نگهداری کوین، نباید اکسچنج کنید، چون به صورت واسط عمل میکنه و کارمزد خیلی بالایی ازتون میگیره که اصلا به صرفه نیست.

شما برای فروش کوین 2 راه اصلی دارید.

1. همون مقدار کوین را مستقیم به صرافی های ایرانی بفروشید که قیمت آنی میدن و همون مقدار تعیین شده رو باید بریزن به حسابتون.

2. یا در یک صرافی ( مارکت ) که با ایران مشکل نداره عضو بشید کوین را تبدیل به تتر کنید رو هر قیمتی که مایل بودید و بعد تتر را به صرافی ها بفروشید.
آها، آخه شنیده بودم مثلا اکسچنج تراست متصله به فلان صرافی، فک کردم که برای معامله هم میشه استفاده کرد

صرافی بااعتباری که با ایران مشکل نداره داریم؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
کلید خصوصی (private Key) چیست؟

یک کلید خصوصی فقط یک رشته بسیار بلند از اعداد و حروفی است که به مانند گذرواژه کیف پول بیت‌کوین عمل می‌کند. کیف پول قدرت ارسال و دریافت بیت‌کوین را از کلید خصوصی دریافت می‌کند.

کلید خصوصی برای ایجاد آدرس‌های ارزهای دیجیتالی شما هم به کار می رود، و این آدرس مثل آدرس ایمیل‌تان است. این آدرس همان چیزی است که شما در اختیار شخصی قرار می‌دهید که می‌خواهد برایتان بیت‌کوین ارسال کند. به هر حال، اگر چه آدرس بیت‌کوین از طریق کلید خصوصی ایجاد می‌شود، هیچ راهی وجود ندارد که با آزمایش کردن آدرس بیت‌کوین بتوان کلید خصوصی را به دست آورد. در نتیجه، کاربرد اصلی کیف پول، ایجاد، ذخیره و استفاده از کلید خصوصی است. به عبارت دیگر کیف پول، رمزنگاری پیچیده ارز دیجیتالی را برایتان انجام می‌دهد.

در طی تکامل کیف پول‌های بیت‌کوین، کیف پول‌های HD یا کیف پول‌های سلسله مراتبی قطعی که معادل تحت اللفظی Hierarchical Deterministic است، به وجود آمدند. کیف پول‌های HD یک عبارت ابتدایی ایجاد می‌کنند که دانه یا عبارت نمونیک (Mnemonic) نام دارد. این دانه، رشته‌ای از کلمات روزمره است که شما می‌توانید آن را به جای کلید خصوصی به خاطر بسپارید، چرا که کلید خصوصی بسیار بلند و گیج کننده است. بعداً اگر کیف پولتان از بین برود یا دزدیده شود، می‌توانید این کلمات را برای تولید دوباره کلید خصوصی وارد کنید. به علاوه، یک کیف پول HD می‌تواند از یک Mnemonic یکسان چندین آدرس بیت‌کوین تولید کند. تمامی تراکنش‌هایی که به آدرس‌های تولید شده توسط یک Mnemonic فرستاده می‌شوند، بخشی از همان کیف پول یکسان خواهند بود.

به دلیل آن که کلیدهای خصوصی و Mnemonicها قدرت تصرف کامل در کیف پول را دارند، باید در جایی امن و مخفی نگهداری شوند. اگر در نگهداری و محافظت از کلید خصوصی یا Mnemonic کیف پولتان دقت نکنید، تمامی ارزهای دیجیتالی که مربوط به کلید خصوصی یا Mnemonic مشخص است، ممکن است به شکل غیرقابل بازگشتی از بین بروند.

یک کیف پول استاندارد ارزهای دیجیتالی یک فایل wallet.dat تولید می‌کند که حاوی کلید خصوصی است. از این فایل باید یک پشتیبان گرفت و در جایی امن و رمزنگاری شده در رایانه‌تان یا یک حافظه خارجی نگهداری کنید یا این که از آن یک کپی کاغذی بگیرید و آن کاغذ را در جایی مخفی نمایید.

همچنین یک کیف پول HD، یک عبارت Mnemonic به شما می‌دهد که ممکن است تا ۲۴ حرف باشد و باید آن را یادداشت کنید و در جایی امن نگهداری کنید.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
نیاز به یک کیف پول فیزیکی دارم
لطفا نمونه هایی که خودتون استفاده کردید و راضی بودید معرفی کنید

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
سلام
نیاز به یک کیف پول فیزیکی دارم
لطفا نمونه هایی که خودتون استفاده کردید و راضی بودید معرفی کنید

سلام

لدجر من داشتم اکی بوده.

حالا یا لدجر نانو اس بگیرید یا نانو ایکس ( بستگی به نیازتون )

تفاوت ها

بالا