برگزیده های پرشین تولز

بهترین گزینه ثبت نام ایرانخودرو تعویض فرسوده چیست؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
دوستان من یک خودرو پیکان قدیمی دارم که می خواستم تعویضش کنم. اما از اونجایی که وضعیت مالی بدی دارم نمی تونم خودرو نو رو نگه دارم. در نتیجه باید بفروشم. ممکنه بگین بهترین گزینه ها و پر سودترین ماشین ها برای ثبت نام که سود بیشتر داره باشه کدوم هست؟ و اینکه آیا اصلا می تونم خودرو رو بفروشم؟

خودروهایی ه می شه ثبت نام کرد پژو پارس سال، دنا، سورن پلاس و.. هست

ممنون اگر راهنمایی کنید

us12

Registered User
لایک‌ها
410
خودرو فرسوده را رایگان اسقاط میکنن یا پولش را میدن ؟

us12

Registered User
لایک‌ها
410
خودرو رو باید خودمون ببریم تحویل بدیم به مراکز خودرو فرسوده فکر کنم
منظورم را بد گفتم ، در مراکز اسقاط پولی بابت خودرو فروسوده به صاحب خودرو داده میشه ؟ اگر بله چقدر است و چطور محاسبه میشه ؟

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
سلام ما هم یه پیکان داریم که واسه قرعه کشی ایران خودرو ثبت نام کردم
بیشترین سود واسه پرشیا هست ولی متقاضیش زیاده و شانس برنده شدنش کمتره ولی از فروش عادی شانسش بیشتره
مثلا سری قبل از هر ۷۰۰ نفر ۱ نفر برنده میشد توی فروش عادی
و برای فرسوده از هر ۷۰ نفر ۱ نفر برنده میشد
سمند سورن هم خوبه ولی سودش کمتره و شانس برنده شدن بیشتر واسه طرح فرسوده اگه اشتباه نکنم از هر ۹ نفر ۱ نفر برنده میشه
ماشین رو هم برنده بشی میتونه بفروشی یا اگه کسیو داری آشنا میتونی باهاش شریک بشی بعد تحویل گرفتی بفروشی
پرشیا ۱۶۵ تومن بود و سفارشی هم ۲۰۰ تومن
پیکان رو هم حداقل ۳۰ ۴۰ تومن برمیدارن
پیکان ما ۴۰ تومن‌ می ارزه
پیکان واقعا عشقه من رانندگی باهاش یاد گرفتم و خیلی دوست دارم بهش برسم و بندازم زیر پام
پشت یه پیکانه نوشته بود
پیر بشیم بلرزیم به صد تا پراید می ارزیم

7star

Registered User
لایک‌ها
280
بیشترین سود واسه پرشیا هست ولی متقاضیش زیاده و شانس برنده شدنش کمتره ولی از فروش عادی شانسش بیشتره
سمند سورن هم خوبه ولی سودش کمتره و شانس برنده شدن بیشتر واسه طرح فرسوده اگه اشتباه نکنم از هر ۹ نفر ۱ نفر برنده میشه
ماشین رو هم برنده بشی میتونه بفروشی یا اگه کسیو داری آشنا میتونی باهاش شریک بشی بعد تحویل گرفتی بفروشی
پیکان واقعا عشقه من رانندگی باهاش یاد گرفتم و خیلی دوست دارم بهش برسم و بندازم زیر پام
پشت یه پیکانه نوشته بود
بی زحمت، میشه یه توضیح در مورد شرایط این طرح و روند انجامش بدید؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
پشت یه پیکانه نوشته بود
ممنون از توضیحاتتون. طبق طرح که من دیدم خودرو فرسوده رو باید طی 2 ماه بعد از برنده شدن در قرعه کشی به مراکز اقساط تحویل بدیم و هیچ پولی هم در قبالش نگیریم!

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
ممنون از توضیحاتتون. طبق طرح که من دیدم خودرو فرسوده رو باید طی 2 ماه بعد از برنده شدن در قرعه کشی به مراکز اقساط تحویل بدیم و هیچ پولی هم در قبالش نگیریم!
خب اگه اینجوری باشه که‌ ماشین رو مفت بدیم به این با شرفا چه سودی واسمون داره

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
خب اگه اینجوری باشه که‌ ماشین رو مفت بدیم به این با شرفا چه سودی واسمون داره
دقیقا الان دارن تا دلشون می خواد می تازن! نه سود مشارکت می دن ( اون پیش فروش های 12 ماهه بهشون هیچ سودی نمی دن! ) و الان هم توی تعویض خودرو فرسوده نوشتن که باید مجانی خودرو رو بدین به مراکز اسقاط

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
بی زحمت، میشه یه توضیح در مورد شرایط این طرح و روند انجامش بدید؟

من دومین بار هست ثبت‌ نام کردم و شرایطش دقیق نمیدونم توی سایت ایران خودرو همه شرایطش رو زده
مثلا خودروهایی که بالای ۱۵ سال کارکردش باشه رو بهش میگن فرسوده و شامل این طرح میشه بعد که برنده میشی باید خودرو تحویل مراکز اسقاط بدی و رسیدش رو ببری واسه ایران خودرو و خودرویی که برنده شدی تحویل بگیری
ولی اونایی که دفعه قبل برنده شدن توی طرح‌فرسوده شنیدم به مشکل خوردن و مراکز اسقاط خودروشون رو اسقاط نکردن و نمیتونن تکمیل وجه کنن

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
اگه قرار باشه خودروی فرسوده رو مفت بدی به این با شرفا همون طرح عادی ثبت‌ نام کنی بهتره فوقش خودرو فرسوده رو پلاکش میزنی به اسم یکی از اعضای خانواده یا فامیل و دیگه پلاک به اسمت نیست و میتونی واسه طرح عادی ثبت نام کنی
الان خودروی فرسوده مثل پیکان حداقل ۴۰ میلیون پولش هست
حالا نمیدونم قیمت پرشیا همون ۱۶۵ هست توی طرح فرسوده و مثل طرح عادی یا قیمتش کمتر زدن
حالا اومدی و برنده شدی ماشین زیر پات هم بدی اسقاط چند ماه هم بدون وسیله بمونی و اگه سر وقت ماشین رو بدن یا ندن

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
در واقع با اسقاط خودروی فرسوده شانس بیشتر ر قرعه کشی بدست میارید بعد هم شنیدم میشه کلی چیز از روی ماشین باز کرد و بعد تحویل داد حالا دقیقا چه قطعاتی روی ماشین نباشه مشکلی ندارند رو نمیدونم

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
در واقع با اسقاط خودروی فرسوده شانس بیشتر ر قرعه کشی بدست میارید بعد هم شنیدم میشه کلی چیز از روی ماشین باز کرد و بعد تحویل داد حالا دقیقا چه قطعاتی روی ماشین نباشه مشکلی ندارند رو نمیدونم
این مورد خیلی مهم هست. واقعا چیا رو می شه باز کرد؟ حداقل این موارد رو بهشون تحویل ندیم. ظلم هست خداییش. الان پیکان رو حدود 35 تا 40 میلیون می خرن باید رایگان بدیم بهشون؟!

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
این مورد خیلی مهم هست. واقعا چیا رو می شه باز کرد؟ حداقل این موارد رو بهشون تحویل ندیم. ظلم هست خداییش. الان پیکان رو حدود 35 تا 40 میلیون می خرن باید رایگان بدیم بهشون؟!
مسلما میشه موارد مصرفی رو همه با کهنه عوض کرد مصل لاستیک ها باطری و ..
و اگه بتونی قطعات سالم روبا قطعات معیوب عوض هم میتونی بکنی مصلا دینام استارت و خیلی قطعات دیگه

چیزای دیگه رو باید پرسید شاید اصلا به جز موتور ماشین که باید روش باشه خیل گیر به چیزای دیگه ندن نمیدونم واقعا

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
ماشین باید روشن باشه تحویل بدی
خب بازم ابهام وجود داره مثلا شما میتونی جعبه فرمون نداشته ماشینت یا پمپ هیدورلیک نداشته باشه ولی ماشینت روشن بشه یا خیلی چیزای دیگه در کل اگه خواستنی اوراق کنید تا تونستین لخت کنید ماشینو

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
سعی کنید واسه ده تومن نهایت پونزده تومن به چیزی دست نزنید که ممکنه تحویل نگیرن و یه خرجی پاتون بیوفته ...

من خودم یه وانت دیدم میخواستم بخرم مدل ۷۷ میگفت ۵۰ دوگانه و تمیز بود ، منصرفم کردن با این افزایش آمار فرسوده ها ممکنه قوانین جدیدی تزریق کنن به بخشنامه ها ، شما که خودروی فرسوده دارید معاینه فنی رو سر وقت تمدید کنید

واسه صدور گواهی اسقاط بهتون پول نمیدن اگر پول بدن ثبت نامتون هیچ میشه در ضمن قیمت کارشناسی خرید خودرو اسقاطی خیلی کمه اگر بخواید زمانی ازشون پول بگیرید چیز دندونگیری نمیدن

چک برگشتی هم نباید داشته باشید

بالا