منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

بهینه سازی آدرس وبسایت (URL)

hivaweb

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
10 ژوئن 2017
نوشته‌ها
15
لایک‌ها
0
بهینه سازی آدرس وبسایت (URL)
قسمت اول
خوانایی آدرس URL سایت برای کاربران :
همانطور که می دانید آدرس سایت و صفحات شما توسط کاربران خوانده می شود پس اگر بتوانید این آدرس ها را به گونه ای ساختاردهی کنید که خواندن آن برای کاربران راحت تر باشد، خواندن آن برای موتورهای جستجوگر نیز ساده تر خواهد بود. موتورهای جستجوگر، امروزه می توانند داده های کاربران را بررسی کنند و تشخیص دهند افراد به دنبال چه چیزهایی هستند. البته خوانایی آدرس صفحات برای هر فرد تفاوت دارد. اما نیاز نیست که هر بخشی از آدرس سایت کامل و تمیز باشد ولی در کل باید به گونه ای سازمان دهی شود که درک آن توسط افراد آسان باشد تا فرد بتواند به راحتی آن را پیدا کند.
پس نتیجه می گیریم که آدرس خوانا برای کاربر مساوی با تجربه کاربری بهتر است که در نهایت به رتبه بالاتر در نتایج جستجو منجر می‌گردد.

استفاده از کلمات کلیدی در آدرس سایت :
از مزایایی که استفاده از کلمه ی کلیدی در آدرس سایت دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
  • کلمات کلیدی ای که در URL قرار دارند به افرادی که URL شما را در رسانه های اجتماعی، ایمیل یا لینک های موجود در سایت ها مشاهده می کنند، کمک می کند تا بفهمند این آدرس به مطلبی که به دنبالش هستند مرتبط است.
  • آدرس هایی که به کار می برید به طور منظم کپی می شوند. زمانی که انکر تکستی یا متنی برای لینک موجود نباشد، خود URL می تواند به عنوان انکر تکست عمل کند و محتوایی که در آن به کار رفته است را معرفی نماید
  • کلیدواژه هایی که در آدرس URL یا صفحات سایت شما قرار می گیرند در نتایج جستجو نشان داده می شوند. محققان دریافته اند که URL یکی از عناصر برجسته و غالبی است که کاربران برای کلیک کردنیک لینک در نتایج جستجو مد نظر قرار می دهند.
و در نتیجه قرار دادن کلمات کلیدی در آدرس ها، باعث می‌شود رتبه شما در گوگل بهتر شود، اما در این کار زیاده روی نکنید. همیشه یک و یا نهایتا دو کلمه کلیدی اصلی خود را در آدرس قرار دهید.
%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-300x164.png


منبع: سایت هیوا وب
 
بالا