به اطلاعات شما نياز مبرم دارم

شروع موضوع توسط samareh ‏13 فوریه 2007 در انجمن عکس و عکاسی

1. samareh

samareh کاربر تازه وارد

سلام دوستان
    من يك دوربين عكاسي ديجيتال 5/5 مگاپيكسل مارك زولتريكس (zcyber ) دارم . مدتي است كه اين دوربين باتري ها رو خيلي زود خالي مي كنه (مثلاً بعد از گرفتن 10-20 تا عكس.البته اگه دوربين رو خاموش و روشن كنيم دوباره ميشه چند تا عكس گرفت). اگه راهنماييم كنين خيلي ممنون ميشم.

2. خدمات پی پالبازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برند
  3. arkdvi

arkdvi کاربر فعال دوربین دیجیتال کاربر فعال

بستگي به باتري داره اگه شارژي باشه خب ممكنه از باتري باشه .

اگه باتري قلمي باشه از باتري هاي با آمپر بالا ومدت زمان شارژ بيشتر استفاده كن.

4. LEnIn+$

LEnIn+$ کاربر فعال دوربین دیجیتال کاربر فعال

خب حتما عمر باطریتون کم شده و باید باطری رو عوض کنید..و مشکل از دوربین نیست..

5. mohandes_milad

mohandes_milad Registered User

همون طور که دوستان اشاره کردن اولین احتمال اینکه باطری مشکل داره یا شارژ درست باطری هارو شارژ نمیکنه
    دوم اینکه دوربینتون براش مشکلی به وجود اومده که زیادی جریان از باطری ها میکشه ( تو دوربین های قدیمی یک خازن اگه دچار نقص میشد و درست عمل نمیکرد جریان زیاد از باطری میکشید و ..... )
    بنظرم بعد از تعویض باطری و تست شارژ و درست نشدن ( ایشالله که درست بشه ) ببرین پیش نمایندگیش :happy:

6. samareh

samareh کاربر تازه وارد

با تشكر از راهنمايي شما دوستان عزيز، فكر مي كنم مشكل از دوربين باشه چون باتري ها رو عوض كردم (باتري هاي قلمي شارژي 2500mAh مارك كداك گرفتم كه فكر كنم باتري هاي خوبيه) ولي باز هم مشكل باقيه. متاسفانه مدت گارانتي هم سر اومده و من در شهرستان (كرمان) به مركز خدمات دسترسي ندارم. اگر تجربه اي در رفع اين عيب داريد ممنون ميشم.
    (خودم حدس مي زنم مشكل از يك خازن باشه، چطور مي تونم امتحانش كنم؟؟)

7. Z@man

[email protected] Registered User

تا الان شما تقریبا مطمئن شدید ایراد از باطری نیست . ولی آیا از شارژر هم اطمینان دارید؟ همیشه احتمال ایراد در باطری و شارژر بیشتر از دوربین است.بنابراین تا صددرصد از سالم بودن آن دو مطمئن نشدید به سراغ تعمیر دوربین نروید. ضمنا به مدل شارژر و مدت زمان کارکرد اشاره نکردید.

8. محمدی

محمدی Registered User

اينم يه حرفيه

9. samareh

samareh کاربر تازه وارد

شارژر مارك varta است براي شارژ كردن باتري هاي قلمي، نيم قلمي و كتابي. حدود دو سه سال است كه خريده ام و تا حالا مشكلي نداشته. فكر نمي كنم به خاطر آن باشد ...
    كسي تجربه مشابه من نداشته (يعني دوربين خيلي سريع باتري ها رو خالي كنه)؟؟راه حل خاصي به ذهنتون نمي رسه؟ :wacko:

10. Z@man

[email protected] Registered User

قبلا که سالم بود با هر بار شارژ چند شات عکس میگرفت؟

11. samareh

samareh کاربر تازه وارد

اگر زياد از فلاش استفاده نمي كردم شايد بيش از 200 تا.
    موردي كه وجود داره اينه كه بعد از گرفتن 10-20 تا عكس با باتريهاي كاملاً شارژ، پيغام empty (باتري خالي) مي ده و دوربين خاموش مي شه ولي اگر دوربين رو يك بار خاموش و روشن كنيم مي شه چند تا عكس ديگه هم گرفت و اين كار تا چند بار تكرار مي شه. حتي گاهي وقتها اگه باتري ها رو دربياريم و دوباره جا بزنيم ميشه دوباره چند تا عكس گرفت! به خاطر همينه كه من خيلي به دوربين مشكوكم.... يك بار هم بازش كردم ولي چيزي از مدارش سر در نياوردم...:(

12. samareh

samareh کاربر تازه وارد

شارژر هم مشكلي نداره. مطمئن شدم اشكال از دوربينه. به نظر شما هيچ راه حلي براي اين مشكل وجود داره؟ :blink:

عسل طبیعی و گرده گل ایرانی