آژانس هواپیماییexchanging

به دادم برسيد هارد ديسكم سوخته !!

شروع موضوع توسط H_R ‏1 فوریه 2006 در انجمن سخت افزار

1. H_R

H_R مدیر بازنشسته

سلام دوستان ‏
    من يه هارد ديسك ماكتور پلاس 80 دارم كه متاسفانه امشب سوخته ‏ و چون من روش يه سري چيز هاي مهم دارم از جمله سرس برنامه هام خيلي برام مهمه كه اين هارد ديسك تعمير بشه .
    براي اين كار بهتره كجا مراجعه كنم تا هم مطمئن باشه كه اگه درست بشو باشه درست بشه و هم ارزون باشه ؟؟

در ضمن ايرادش اينجوري شروع شد كه من 2 تا ويندوز يكي رو درايو سي و ديگري روي دي داشتم وندوزي كه روي درايو دي داشتم يك مرتبه خراب اومد بالا دفعه بعد اصلا نيومد بالا وقتي با اونيكي ويندوزم اومدبالا ديدم اصلا درايو ديم كار نميكنه فرمت هم ميخواسنم بكنم گير ميكرد خلاصه اف ديسك و فرمت ش كرديم و وندوز ريختيم و درست شد . هنوز دو سه روز نگزشته كه امروز كه واقعا از صبح تا حالا سر يه برنامه داشتم كلنجار ميرفتم و تازه به نتيجه رسيده بود ! نميدونم اين كامپيوتر رو خاموش كردم وقيت روشن كردم ديدم مينويسه كه پريميري مستر ديتكت نميشه . وقتي همه چيز رو چك كردم ديدم بلعه خود هارد خرابه !

وقتي برق بهش ميرسه روشن ميشه و ميچرخه ولي خرابه !! به نظر شما درست شدني هست ؟؟ خرجش چقده ؟ چقدر طول ميكشه بهم بدنش ؟؟؟

(ويندوز مي با هارد 4.3 هم دنيايي داره ها !!!‌)

2. amd>intel

amd>intel مدیر بازنشسته

بردش سوخته با 20 تومن برات عوض ميكنن.

3. H_R

H_R مدیر بازنشسته

خوب جايي رو ميتونيد بهم معرفي كنيد كه اين كارو بكنن كارشم خوب باشه ؟؟؟

4. fireboy

fireboy Registered User

بايد براي خود گارانتي ببريد.

5. M.K

M.K Registered User

به نظر من، ندش گارانتي چون فرمت سطح پايين ميكنن و همه اطلاعات پاك ميشه
    بورد هارد سالمه چون ميگي هارد كار ميكنه
    فكر كنم سكتور صفر هارد صدمه ديده و يا هد خراب شده
    خودت با مجيك ريكاوري امتحان كن ببين ميشه اطلاعات رو برگردوني يا نه

6. H_R

H_R مدیر بازنشسته

این هارد ما که به چند نفر نشون دادم گفتن ایراد از سیلندرشه ! البته خودمم میدونم که ویروسی شده و سکتور صفرش جا بجا شده . یه نفر که گفت نمیتونم درست کنم یکی دیگه هم گفت 50 درصد درست میشه برو یه ساعت دیگه بیا بعد یک ساعت که رفتم گفت درست نمیشه ! هارد رو نگاه کردم دیدم اه هارد من IC ش 1130 بود این دیگه چیه ؟!؟! ورداشته بود برد رو هم عوض کرده بود !! بهش گفتم تازه بعد که انداخت سر جاش بهش گفتم تست کن ببین هنوز میچرخه ؟! گفت یعنی میگی ما دزدیم !!:eek:

آقا این مجیک ریکاوری که میگی ، هار رو سیستمم نمیاد بالا ها ردیفش میکنه ؟؟ باید دانلود کنم یا بخرم ؟
    دستتونت درد نکنه خدا خیرتون بدهخ من باید اطلاعات این رو حفظ کنم کلی سرس دارم توش !!!(یارو گفت 250 تومن میگیرم اطلاعاتت رو برمیگیردونم !!)

7. appbannerkhuniresbanner
  8. Parham

Parham Registered User

کلا وقتی که هارد توسط مادربورد دیتکت نمیشه، آیا ممکنه که هنوز هم مشکل سخت افزاری نباشه و با نرم‌افزار بشه ریکاور کرد؟

9. M.K

M.K Registered User

متاسفانه افراد خيلي زيادي توي اين بازار هستن كه از اين كارا ميكنن نميدونم چطور ميتونن همچين كاري رو بكنن !!!
    تا هارد براي سيستم قابل قبول نباشه با هيچ نذم افزاري تميتوني ريكاوري كني
    بايد اول مطمئن شي كه مشكل از كجاست برد، هد يا بد سكتور !!
    ميتوني اينطوري امتحان كني كه برد يه خارد سالم كشابه رو بندازي روش ببيني بالا مياد يا نه
    براي امتحان هد بايد هارد رو باز كني (البته من پيشنهاد نميكنم) و بيني كه هد حركت ميكنه يا نه از صدا هم ميشه تشخيص داد
    هد رو ميتوني از حالت پارك خارج كني و به طرف وسط هدايتش كني اين طوري
    من يا هارد داشتم كه سيستم نمي خوندش اين بلا رو به سرش مياوردم درست ميشد اما وقتي به اون قسمت كه بد سكتور داشت ميرسيد دوباره همون آش و همون كاسه

اما اگه نظر منو ميخواي همون 250 تومن رو قبول من بده بهش برات درستش كنه اما من بعيد ميدونم بتونه اطلاعات رو برگردونه

10. Parham

Parham Registered User

گاهی اوقات که برای هد مشکل پیش میاد، میان خود پلیت (صفحه) هارد رو باز میکنند و روی یکی دیگه میبنند!:blink:
    بعد اطلاعات رو برمیدارند.

11. H_R

H_R مدیر بازنشسته

این برنامه رو دانلود کردم کرکش رو هم نصب کردم ولی این مال وقتی اه که یه چیزی به عنوان هارد دیسک دیتکت شده باشه !!!
    من الان یه برنامه لازم دارم که بهش بگی یه هارد سر IDE 2 اه ، کاریت نباشه نمیبینیش برو یه سکتور صفر توش بساز !! ( به همین خشونت !:blush: )

همچین برنامه ای نداریم ؟؟؟؟

12. H_R

H_R مدیر بازنشسته

بابا یارو هیچی نشده دستی دستی داشت بردم رو میدوزدید ( همون رو 10 تومن ازم میخرن !! ) حالا بدم اطلاعات رو ریکاور کنه سرس هام رو هم بدزده ؟!؟!؟
    از بین بره بهتره که دست دیگران بیفته (گرچه کاری هم نمیتونه باهاش بکنه !) به اون دیگه نمیدم !!! رسما دزد بود !

آقا این سیلندر که میگن خراب شده چیه ؟؟ (برره ای شد نه ؟؟ )
    بعدم این با ویروس خراب شده ها ! یعنی یه ویروس میتونه باعث شه سیلندر یه طوری ایرالد فیزیکی پیدا کنه که با بارنامه درست نشه ؟؟؟با توجه به اینکه هیچ حرکت غیر عادی یا چرخوندنی هم توی کارش نبوده ؟؟؟

13. amd>intel

amd>intel مدیر بازنشسته

شما يه برد بخري كارت راه افتاده روزنامه همشهري رو بگردي پر از تعميركار هارد شما فقط بگو جلوي خودت برد رو برات عوض كنه.

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. Parham

Parham Registered User

البته همیشه با تعویض برد کار راه نمیفته. من خودم یک هارد دارم که با تعویض کنترلر درست نشد و کلا از خیرش گذشتم. وقتی هم که دیتکت نمیشه کاریش نمیشه کرد. مگر همونی که گفتم. پلیتش رو بزاری روی یک هارد دیگه.

16. M.K

M.K Registered User

يعني كيشه همچين كاري رو كرد !!!؟‌

17. H_R

H_R مدیر بازنشسته

ایراد از بردش نیست !!! اگه بردش خراب دود که یارو نمیدزدید :D ! در ضمن وقتی میچرخه یعنی برد سالمه (همه جا اینو به ما گفتن ! ) ، در ضمن به خاطر بردش ازم 10 تومان هم میخردین الان مصسئه من درست شدنش هم نیست یه ساتا 2 خریدم امروز که خودش به نوبه خودش وقت نصب شدن ویندوز XP ویندوزه خیلی از دستش شاکی بود میگفت این هارد تیست شد و به این وندوز نیمخوره !اصرارم داشت که ویندوز نصب نکنم (انگار ویندوز نصب نکنم مثلا میتونم با لینوکس زندگی کمک :blush: ) فک کنم ساتا 2 تا حال اندیده ،کسی در این مورد چیزی میدونه ؟؟

در مورد هرد قبلی فقط میخوام اطلاعاتش رو برگردونم ترجیحن هم میخوام خودم بکنم .با نرم افزار نمیشه سکتور صفرش رو برگردوند ؟؟؟؟