برگزیده های پرشین تولز

به مشکل خوردن دیتابیس innodb

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
سلام دوستان
بنده دیروز اقدام ب اپدیت wamp کردم، اما چن تا از دیتابیس های من ب مشکل خورد (البته یک دیتابیس مهمه برام، بقیه زیاد مهم نیستن)
فقط دیتابیس های innodb این مشکل پیش اومده براشون، دیتابیس های myisam سالم هستن
دیتابیس وجود داره، ولی وقتی واردش میشم میزنه"No tables found in database."
اما تو لیست سمت چپ phpmyadmin اسم table ها میاد و وقتی روش کلیک میکنم ارور میده: #1146 - Table 'hosts_db.items' doesn't exist
در حال حاضر من این هارو دارم فقط:
/mysql/data/hosts_db/EN.frm
/mysql/data/hosts_db/en.ibd
/mysql/data/hosts_db/items.frm
/mysql/data/hosts_db/items.ibd

از دوستان کسی هست مشکل بنده رو رفع کنه؟
هزینه هم تقدیم میشه

microbit

Registered User
لایک‌ها
544
فایل دیتابیست رو اگه حجم بالاست با Notpad 2 باز کن. قشنگ مرور کن اون قسمتی که مربوط به این جدولها مییشه ظاهراً اطلاعات اسیب دیده ، اونا رو پیدا کن.
حالا این جدولهای آسیب دیده رو در جای دیگه ای ایجاد کن و اون رو هم با نوت پد باز کن با فایل قبلیت مقایسه کن ببین جدول جدیده چیا داره که قدیمیه تو اون قسمت نداره.... بصورت دستی جایگزین کن. میتونه مشکلت رو حل کنه
-------------
در حین انتقال سرور همچین مشکلی برای فروشگاهم پیش اومده بود. در جای دیگه ای وردپرس نصب کردم و چنتا محصول ایجاد کردم و نشستم همین کاری که بالا گفتم رو انجام دادم... کلی وقت گرفت ولی همه چی سالم برگشت سر جاش.

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
نسخه قبلی wamp رو داشتی نصب کن و همین فایل هایی که داری رو تو مسیر wamp\bin\mysql\ ،(ساختار مشابه دیتابس قبلی) منتقل کن . احتمالا مشکل به خاطر نسخه mysql هست.

پ.ن : فایل های ibd مربوط به اطلاعات جدول هاست و فایل های frm خود داده ها هستن.

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
نسخه قبلی wamp رو داشتی نصب کن و همین فایل هایی که داری رو تو مسیر wamp\bin\mysql\ ،(ساختار مشابه دیتابس قبلی) منتقل کن . احتمالا مشکل به خاطر نسخه mysql هست.

پ.ن : فایل های ibd مربوط به اطلاعات جدول هاست و فایل های frm خود داده ها هستن.
اتفاقا همین کارو کردم، اما بنظر میاد مشکل از دست رفتن ibdata1 هست
اگه اشتباه نکنم frm ساختار هست، ibd داده. چون حجم ibd برابر با حجم دیتابیسم هست (شایدم من اشتباه میکنم)
فایل دیتابیست رو اگه حجم بالاست با Notpad 2 باز کن. قشنگ مرور کن اون قسمتی که مربوط به این جدولها مییشه ظاهراً اطلاعات اسیب دیده ، اونا رو پیدا کن.
حالا این جدولهای آسیب دیده رو در جای دیگه ای ایجاد کن و اون رو هم با نوت پد باز کن با فایل قبلیت مقایسه کن ببین جدول جدیده چیا داره که قدیمیه تو اون قسمت نداره.... بصورت دستی جایگزین کن. میتونه مشکلت رو حل کنه
-------------
در حین انتقال سرور همچین مشکلی برای فروشگاهم پیش اومده بود. در جای دیگه ای وردپرس نصب کردم و چنتا محصول ایجاد کردم و نشستم همین کاری که بالا گفتم رو انجام دادم... کلی وقت گرفت ولی همه چی سالم برگشت سر جاش.
متاسفانه فایل ها قابل خوندن توسط notepad plus نیستن

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
از کل فایل های فولدر Mysql بک آپ بگیر موقتا. برو از طریق phpmyadmin کل دیتابیس رو export بگیر، بعد دیتابیس رو DROP کن، یک دیتابیس جدید با همون اسم قبلی بساز، فایلی که export گرفتی رو import کن. امیدوارم با این راه حل مشکلت حل بشه. اگر هم نشد توی همون فایل export یک کم ور برو با ادیتورت، مثلا innoDB رو MyISAM کن و ...

پ.ن 1: از این به بعد wamp رو طبق راهکار خودشون آپدیت کن: http://forum.wampserver.com/read.php?2,123606

پ.ن2 : اصلا دیگه از wamp و امثال اون مثل xampp استفاده نکن، به نظر من قدیمی شدن اینها، از این روش استفاده کن: http://forum.persiantools.com/threads/آموزش-vagrant-برای-برنامه-نویسان.667016/
پیشنهاد خودم puphpet.com هستش. سرچ بزنی آموزش هاش زیاده.

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
از کل فایل های فولدر Mysql بک آپ بگیر موقتا. برو از طریق phpmyadmin کل دیتابیس رو export بگیر، بعد دیتابیس رو DROP کن، یک دیتابیس جدید با همون اسم قبلی بساز، فایلی که export گرفتی رو import کن. امیدوارم با این راه حل مشکلت حل بشه. اگر هم نشد توی همون فایل export یک کم ور برو با ادیتورت، مثلا innoDB رو MyISAM کن و ...

پ.ن 1: از این به بعد wamp رو طبق راهکار خودشون آپدیت کن: http://forum.wampserver.com/read.php?2,123606

پ.ن2 : اصلا دیگه از wamp و امثال اون مثل xampp استفاده نکن، به نظر من قدیمی شدن اینها، از این روش استفاده کن: http://forum.persiantools.com/threads/آموزش-vagrant-برای-برنامه-نویسان.667016/
پیشنهاد خودم puphpet.com هستش. سرچ بزنی آموزش هاش زیاده.
export کلا نمیگیره، در واقع اصلا table هارو نمیشناسه
mysqldump هم نتونست بکاپ بگیره
همیشه قبل اپدیت بکاپ میگرفتم، ایندفعه نمیدونم چرا سهله انگاری کردم :(

skate

Registered User
لایک‌ها
143
خوب برید ببینید نسخه جدید نسبت به نسخه قدیم چه فرقی داشته، احتمالا موتور innodb نصب نیست ، یا حتی ممکنه روال ذخیره سازی کلا عوض شده باشه. بعد با توجه به اونها کارتون رو جلو ببرید.

بالا