برگزیده های پرشین تولز

به نظرتون نابخشودنی ترین گناه چیه؟

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
راستی محسن چاوشی هم گوش نمیدم .... چون به نظر من نه صدا داره نه شعرای با معنیی می خونه و نه شخصیت ، بخصوص اون دکلمه ی اول بعضی از شعراش که دیگه کر کر خنده ی ضایگی هست !

با تشکر

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
اگه این فرمایشات رو بیارید ممنون میشم....

در ضمن لطفا آیاتی رو هم که در منع خودکشی هستند بیارید

با تشکر

من آدم مذهبی نیستم که بخوام برای شما آیه و حدیث بیارم

همینطوری شنیدم که حضرت علی فرمودند : نا اميدي بزرگترين گناه است و از نظرم خیلی حرف خوشگلیه

در مورد خودکشی هم نمی دونم چرا سوال کردی
اون فقط یه آهنگه و منم حوصله گشتن و منبع در اوردن ندارم
کل آهنگ هم در مورد خودکشی هست ولی به اجبار و بخاطر مسائل جانبی به خودکشی ممنوع تغییر کرده !

در مورد چاوشی هم
خب تو کلا سلیقه ات بده . اینو میشه از آواتارتم فهمید :lol::happy: ( شوخی بود قاطی نکنی )

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
من آدم مذهبی نیستم که بخوام برای شما آیه و حدیث بیارم

همینطوری شنیدم که حضرت علی فرمودند : نا اميدي بزرگترين گناه است و از نظرم خیلی حرف خوشگلیه

در مورد خودکشی هم نمی دونم چرا سوال کردی
اون فقط یه آهنگه و منم حوصله گشتن و منبع در اوردن ندارم
کل آهنگ هم در مورد خودکشی هست ولی به اجبار و بخاطر مسائل جانبی به خودکشی ممنوع تغییر کرده !

در مورد چاوشی هم
خب تو کلا سلیقه ات بده . اینو میشه از آواتارتم فهمید :lol::happy: ( شوخی بود قاطی نکنی )

ولی من هستم و بهت می گم به شنیده هات اعتماد نکن ،

اگه سلیقه ی خوب شعرای کم محتوا و صدای بد تراشیده و خراشیده است ؛ اوکی ما سلیقه ی متفاوتی داریم ..... حالا باز محسن هم می خوای گوش بدی محسن نامجو که بهتره .....

با تشکر

Last edited:

M A M A D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ریختن آبروی یه نفر

BestData

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام مننم مثل بعضی از دوستان حرف (همون سخن ) امام علیم رو می گم
نا امیدی بزرگترین و نابخشودنی ترین گناه است
و این رو بهتون بگم اگه فقط زبانتون رو مهار کنید 60 درصد گناهان از شما دور می شود
مثل : دروغ،غیبت،کلاه برداری،مسخره کرددن و...:f34r:

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
ولی من بازم می گم ..... نا امیدی گناه نیست ؛ احساسه

گناه اشتباهیست که به عمد انجام شود ، در حالی که احساسات بیشتر اوقات خودشان می آیند و در ثانی " عمل " نیستند

حتی در مورد گناهان هم فکر گناه گناه نیست

به امید آگاهی اجمع جاهلین

با تشکر

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
استفاده نکردن از عقل

minita

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
10
آخه ناامیدی هم علت داره دیگه...وقتی یه نفر چند سال امیدواره به رحمت خدا اما همش حکمت خدا نصیبش میشه خب ناامید میشه دیگه!!!....وقتی یه نفر امیدواره و بارها دست نیاز برمیاره به درگاه خدا یه بارم جواب نمی گیره خب ناامید میشه دیگه..اگه به این باشه که اکثر مردم خیلی ناامیدن..
حتی در مورد گناهان هم فکر گناه گناه نیست
درسته...ولی فکر کار نیک هم جز حسنات محسوب میشه....
البته اینکه چون نا امیدی حسه پس گناه نیست هم نمیشه گفت درسته،چون نفرت هم حسه،حسد هم حسه،حسرت هم حسه،کینه هم حسه،یعنی اینها هیچ کدوم خیلی وقتها نمونه عملی پیدا نمی کنن و فقط درون انسان رو داغون م ی کنن اما گناهن..ممکنه هیچ وقت جز خود انسان کس دیگه ای متوجه نشه اما اینها جز گناهه....

.

Last edited:

Eli_23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خوردن حق ديگران-تهمت-قتل

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
ریختن آبروی یه نفر

حرف دل منو زدی. کسی که آبروی یه نفر رو ببره گناهش نابخشودنیه به خدا! خیلی خیلی بده! آخه علاوه بر اینکه طرف رو بیچاره میکنه چیزی هم عاید خودش نمیشه! یه جورایی میشه گفت طرف مریضه که این کارو میکنه! حتما دور و بر خودتون همچین آدمایی رو دیدین! روانی و مریضن.

minita:
آخه ناامیدی هم علت داره دیگه...وقتی یه نفر چند سال امیدواره به رحمت خدا اما همش حکمت خدا نصیبش میشه خب ناامید میشه دیگه!!!....وقتی یه نفر امیدواره و بارها دست نیاز برمیاره به درگاه خدا یه بارم جواب نمی گیره خب ناامید میشه دیگه..اگه به این باشه که اکثر مردم خیلی ناامیدن...

این مساله ایه که سالهاس خودم توش گیر کردم! ولی تا اونجایی که فهمیدم میتونم اینو بگم: خدا هر زمان که مناسب بدونه خودش نعمتو در اختیار بنده قرار میده! یعنی اگه مثلا بدونه شما شرایط داشتن فلان چیزو دارید به شما عطا میکنه!بدون اینکه ازش بخواین! من این حس رو دارم و تا حدودی میشه گفت تجربه کردم!

Bestdata:
با سلام مننم مثل بعضی از دوستان حرف (همون سخن ) امام علیم رو می گم
نا امیدی بزرگترین و نابخشودنی ترین گناه است
و این رو بهتون بگم اگه فقط زبانتون رو مهار کنید 60 درصد گناهان از شما دور می شود
مثل : دروغ،غیبت،کلاه برداری،مسخره کرددن و..

مهار کردن زبون غیر از انجام گناه برای خود آدم هم خوبه از قدیم گفتن " زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد" ...
البته اینم بگم نا امیدی یکی از ریشه هاش نداشتن اطلاعات در مورد مساله خاصی از زندگیه! یعنی شک و تردید و دودلی هم نا امیدی میاره!

Last edited:

_Love_Coder_

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
128

minita

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از Tooraj2008 :
این مساله ایه که سالهاس خودم توش گیر کردم! ولی تا اونجایی که فهمیدم میتونم اینو بگم: خدا هر زمان که مناسب بدونه خودش نعمتو در اختیار بنده قرار میده! یعنی اگه مثلا بدونه شما شرایط داشتن فلان چیزو دارید به شما عطا میکنه! من این حس رو دارم و تا حدودی میشه گفت تجربه کردم!
خب منم همینو می گم..یعنی امیدواری آدمها موثر نیست...یعنی دعا به نظرم نقشی نداره....این خود خداست که تصمیم می گیره تو چیزی رو داشته باشی یا نه....درسته سعی و تلاش آدم هم مهمه و این حرف من به معنای رد اختیار نیست اما واقعاً خیلی جاها کلاً اختیار از دست انسان خارجه.....میشه تلقین کرد که من امید دارم پس به اونچه که می خوام می رسم مثل همون قضیه الکی و مسخره روانشناسی که می گه تو به هرچی فکر کنی جذبش می کنی...این یعنی امید در صورتیکه خیلی وقتها جواب نمی ده اصلاً و آدم چون در به دست آوردن یه چیز خیلی امید داره،خیلی دعا می کنه و خیلی براش بال بال می زنه کمتر نتیجه می گیره در نتیجه ناامیدتر میشه....به نظرم بهتره آدم یه خرده امید داشته باشه برای زندگی در بقیه موارد سیب زمینی باشه تا نه توقعش بره بالا و نه در صورت عدم رسیدن به خواستش دپسردگی بگیره....این راه خیلی موثره....!!

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6

خب منم همینو می گم..یعنی امیدواری آدمها موثر نیست...یعنی دعا به نظرم نقشی نداره....این خود خداست که تصمیم می گیره تو چیزی رو داشته باشی یا نه....درسته سعی و تلاش آدم هم مهمه و این حرف من به معنای رد اختیار نیست اما واقعاً خیلی جاها کلاً اختیار از دست انسان خارجه.....میشه تلقین کرد که من امید دارم پس به اونچه که می خوام می رسم مثل همون قضیه الکی و مسخره روانشناسی که می گه تو به هرچی فکر کنی جذبش می کنی...این یعنی امید در صورتیکه خیلی وقتها جواب نمی ده اصلاً و آدم چون در به دست آوردن یه چیز خیلی امید داره،خیلی دعا می کنه و خیلی براش بال بال می زنه کمتر نتیجه می گیره در نتیجه ناامیدتر میشه....به نظرم بهتره آدم یه خرده امید داشته باشه برای زندگی در بقیه موارد سیب زمینی باشه تا نه توقعش بره بالا و نه در صورت عدم رسیدن به خواستش دپسردگی بگیره....این راه خیلی موثره....!!

دعا کردن و به قانون جذب اعتقاد داشتن به این تکیه میکنه که یه موضوعی بنا به اتفاق و غیر منتظره روی بده و ما رو از وضعی که داریم نجات بده! خوب این موضوعات اتفاقی و تصادفی چرا باید تصادفی باشن؟ چون اتفاقها و امور زندگیمون در سایه ابهام قرار داره! مثلا وقتی وارد اتاق تاریکی میخایم بشیم که هیچی رو نمیبینیم انتظار هر پیشامد غیر منتظره ای و اتفاقی رو داریم پس به شانس و دعا و قانون جذبو از این قبیل میچسبیم ولی اگه یه چراغ قوه داشته باشیم مسیرمونو میتونیم روشن کنیم! تصمیمات زندگی و سرگذشتمون هم فکر کنم همینطوره! چیزی که مسیرو برای تصمیم قطعی و محکم روشن میکنه داشتن اطلاعات حتی از جزیی ترین موارده! یکی از کارای خوب در مورد اطلاعات مکتوب کردن اوناس مثله داشتن دفترچه خاطرات ..وبلاگ..فروم و امثال اینا! که تجربیات رو در هر زمینه ای مثل تحصیل ..زندگی..ازدواج..و خیلی چیزای دیگه با هم تقسیم کنیم...

Michael Angelo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
حدر دادن و تباه کردن زندگی و گزروندن زندگی به سبک باری به هر جهت

skyupper2

Registered User
لایک‌ها
3
دروغ " مقدمه هر گناهی "
تجاوز
تهمت

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
تبانی هم گناه بزرگیه
بخصوص در فوتبال
:happy:

sabzsib

Registered User
لایک‌ها
14
درست است که نوشته زیر طولانی است ولی اگر به موضوع علاقه مندید لطفا کامل بخوانید
به عقیده شیعیان:
گناهها به سه دسته تقسیم میشوند.
حق الله - حق النفس - حق الناس

1- خداوند یک سری حق بر گردن دارند و و ارتباطی بین انسان و خداوند است که اگر انجام ندهی شاید در آینده خداوند با توبه و عذر و پشیمانی و جبران کردن آنها را ببخشد مثل نماز خواندن که در صورت توبه و خواندن قضا انشاءالله میتوان به رحمت خداوند امیدوار بود که خداوند آنها را ببخشد.

2- خداوند بدن و زندگی ما را بصورت امانت در اختیار ما قرار داده است که اگر ما به آن آسیب بزینم حق النفس است و ما از نعمتی که خداوند در اختیار ما قرار داده صحیح استفاده نکرده ایم . (مثلا سیگار کشیدن) که به نظر من باز هم با توبه احتمال بخشش است.

3- حق الناس : مثلا ما بیاییم به مردم آزار برسانیم یا مالشان را بخوریم و یا خیانت کنیم و غیره اینها حق مردم است و خداوند حق بخشش اینها را به خود مردم داده . مثلا ما نمی توانیم مال مردم را بخوریم یا آبروی آنها را (به ناحق و بجز در موارد 4 گانه) بریزیم و بعدا از خدا انتظار داشته باشیم که ما را ببخشد. باید از خود مردم رضایت بگیریم. حال گمان کنید کسی گناهی کند که به ده ها تن از مردم ضرر بزند .( مثلا الکی نصفه شب تو کوچه بوق بزند ) یا به میلیونها نفر زیان برساند ( مثلا بانک بزند و یا از بیت امال اختلاس کند) و یا به میلیارد ها انسان ضرر بزند ( مثلا دستش به خون به امام حسین آلوده باشد که میتوانست بشریت را هدایت کند و یا ولایت به حق ائمه را قصب کند و روند هدایت مردم در جهان را تغییر دهد ) به تر تیب بخشش سخت تری خواهد داشت و در موارد آخری هر گز بخشیده نخواهد شد.

نکته : نا امیدی از رحمت خداوند : نا امیدی از رحمت خدا در بسیاری موارد به عنوان بزرگترین گناه خوانده شده چرا ؟؟ چون هرکس از رحمت خداوند و از بخشش نا امید شود انسان خطرناکی میشود که هر کاری از او ساخته است.

نکته 2 : ما گناهان حق الناسی داریم که نمیتوانیم از صاحبش رضایت بگیریم (مثلا تو کوچه بوق زدیم و ملت را بیدار کردیم) حالا چطوری دونه دونه زنگ بزنیم و عذر بخواهیم ؟؟ یا غیبت یکی را کرده ایم و اگر بهش بگوییم دعوا خواهد شد و شر میشود در چنین مواردی باید چکار کنیم ؟؟ یا کسی حقی به گردن ما دارد که الام مرده است و نمیتوان رضایت گرفت.
آیا باز هم روشی هست ؟
البته در این موارد بهترین راه پیشگیری و مراقبت است تا کسی را آزار نرسانیم. ولی اگر از دستمان در رفت
از طرف آن اشخاص صدقه بدهید و به فقرا کمک کنید و از طرف آنها از خدا استغفار کنید. به امید اینکه در روز قیامت خداوند با این هدایا دل آنها را نرم کند و آنها شما را ببخشایند. ( به این کار رد مظالم میگویند)

از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
نکته : نا امیدی از رحمت خداوند : نا امیدی از رحمت خدا در بسیاری موارد به عنوان بزرگترین گناه خوانده شده چرا ؟؟ چون هرکس از رحمت خداوند و از بخشش نا امید شود انسان خطرناکی میشود که هر کاری از او ساخته است.

انسان اصولا موجود خطرناکیست که هر کاری از او ساخته است ،

اتفاقا در نا امیدی بسی امید است ، پایان شب سیه سپید است

یکی از آنهایی هم که از رحمت خدا نا امید شد و شب سیه را سپید کرد ادیسون بود !

نکته 2 : ما گناهان حق الناسی داریم که نمیتوانیم از صاحبش رضایت بگیریم (مثلا تو کوچه بوق زدیم و ملت را بیدار کردیم) حالا چطوری دونه دونه زنگ بزنیم و عذر بخواهیم ؟؟ یا غیبت یکی را کرده ایم و اگر بهش بگوییم دعوا خواهد شد و شر میشود در چنین مواردی باید چکار کنیم ؟؟ یا کسی حقی به گردن ما دارد که الام مرده است و نمیتوان رضایت گرفت.
آیا باز هم روشی هست ؟
البته در این موارد بهترین راه پیشگیری و مراقبت است تا کسی را آزار نرسانیم. ولی اگر از دستمان در رفت
از طرف آن اشخاص صدقه بدهید و به فقرا کمک کنید و از طرف آنها از خدا استغفار کنید. به امید اینکه در روز قیامت خداوند با این هدایا دل آنها را نرم کند و آنها شما را ببخشایند. ( به این کار رد مظالم میگویند)

از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.

اگر کار شما از روی عمد نبوده و قصد آزار رساندن به دیگران را نداشته اید که گناه نکرده اید و اگر هم داشته اید که باید تابان پلیدیتان را بدهید و بخشوده شدنتان در این مورد خلاف حق و عدالت است ،

و اگر گفته شود که من بد کردم و تو بد دهی سزا پس فرق میان من و تو چیست ؟ می توان پاسخ داد فرق در این است که :

تو به کسی بد کردی که به تو بد نکرده بود ، اما ما به تویی بد کردیم که بد کرده بودی ! یعنی خوب کردیم

از این روی حق و ناس بخشوده نمی شود و مرتکبان آن تا حد همیشه در جهنم ماندن مجازات خواهند شد

البته همیشه ممکن است طوری دیگر باشد !

با تشکر

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
در ضمن اگر بزرگترین گناه را گناهی که بخشیده نمی شود ( حتی با رضایت و ... ) بگذاریم .... از دیدگاه قرآنی که امروزدر دست ماست اون گناهی است که اگر قوانین سایت اجازه می داد می گفتم

با تشکر

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
حدر دادن و تباه کردن زندگی و گزروندن زندگی به سبک باری به هر جهت

خیلییییییییییییییییییییی حرف قشنگی زدی ! دمت گرم ! بیشتر توضیح بدی ممنون میشم؟:happy:
همه بچه ها واقعا حرفای خوب و قشنگی میزنن! از همه ممنونم...

بالا