برگزیده های پرشین تولز

به نظرتون چه موقع تمام منابع ارزشمند کشورمون تموم میشه؟

به نظرتون چه موقع تمام منابع ارزشمند کشورمون تموم میشه؟

• Total voters
    59

Prima

Registered User
لایک‌ها
345
آلمان به کمک طرح مارشال آمریکا تونست خودشو بازسازی کنه نه تنها آلمان بلکه بقیه ی اروپا هم به کمک همین طرح از خاکستر جنگ جهانی دوم به اینجا رسیدن
اگه می بینی 25 سال بعد از فرو ریختن دیوار برلین هنوز هم بخش بزرگ صنایع در خاک آلمان غربیه به همین خاطره
طرح مارشال هم تاثیر داشت ولی نباید اراده مردم المان رو نادیده گرفت.
ضمن اینکه در طرح مارشال کمک های آمریکا به انگلیس و فرانسه خیلی بیشتر از آلمان بود.
آلمان شرقی هم که کمونیسم مهمترین عامل عقب افتادگیش بود

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
این آزادی تو خیلی از جاهای دنیا هست ربطی نداره همین ترکیه بغل ما آزادی جنسی نیست؟آذربایجان ارمنستان و...نیست همین ایران هم پول داشته باشی میشه بهشت همه کارم میشه کرد
ایران پول هم داشته باشی بدرد کفر ابلیس هم نمیخوره :general602:
شما ملیاردر باش بخوای مازراتیتو از خونه در بیاری بری پمب بنزین از اولی که تصمیم میگیری تا موقعی که باک ماشینتو پر کردی دوباره برگشتی خونه باید گوسفند بازی و بی فرهنگیه ده ها نفر رو مشاهده کنی :D
خواهشا اسم ایران رو نیارین یکی از زباله ترین جاهاست

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
این آزادی تو خیلی از جاهای دنیا هست ربطی نداره همین ترکیه بغل ما آزادی جنسی نیست؟آذربایجان ارمنستان و...نیست همین ایران هم پول داشته باشی میشه بهشت همه کارم میشه کرد
شما آزادی رو فقط در مسائل جنسی می بینی؟ مثل اون آقایی که می گفت اینا از آزادی اینو (اشاره به اونجا) می خوان!
آزادی حداقلش اینکه بهت حق اعتراض تو خیابون رو بدن و بتونی از بلند پایه ترین اشخاص مملکت انتقاد کنی و صدات از تلویزیون پخش بشه

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
طرح مارشال هم تاثیر داشت ولی نباید اراده مردم المان رو نادیده گرفت.
ضمن اینکه در طرح مارشال کمک های آمریکا به انگلیس و فرانسه خیلی بیشتر از آلمان بود.
آلمان شرقی هم که کمونیسم مهمترین عامل عقب افتادگیش بود
اراده ی مردم آلمان رو کسی نمی تونه انکار کنه شاید با اراده ترین مردم جهان ولی برای به نتیجه رسیدن این اراده نیاز به یک سیستم هدفمند هست این اراده رو مردم آلمان شرقی هم داشتن چون به هر حال اونا هم آلمانی هستن ولی بخاطر سیستم ناکار آمد کمونیست ها نتونستن پیشرفت کنن

Prima

Registered User
لایک‌ها
345
! چند چندی عمو؟ قبلی هارو کردی پشم تا که نری تهش:D

عقده هاتو چرا ربط دادی ب تاریخ :D سندیت حرفای شما که تا اینجا رویت نشده و جالبه از یه شخص آلمانی که اینجین درون سوز رو اختراع کرده نه اینجین ! اونم فردی با پدر مارد اتریشی لهستانی هم حرف میزنی و فورد رو محکوم به کپی میکنه :general304::general304:

Mother of fan ها همینجوری خنده دار میشن دیگه:D

حیف که استارتر گفت کشش ندید و علا آماری دارم از تاریخ که خیلی چیزا رو روشن میکنه . . . . .

http://www.eghtesadonline.com/fa/content/65878

از لحاظ استاندارد زندگی امید ب آینده و رضایت از امینت و اقتصاد هست در سال 2014

آلمان که 35م ـه! از عربستان و مالزی و بوتان هم پایین تر!

http://fa.wikipedia.org/wiki/فهرست_کشورها_بر_پایه_شاخص_رضایت_از_زندگی

البته این آمار ویکی بیشتر از ثروت هست
خوب شد فهمیدیم اقتصاد آلمان از مالزی و یونان و عربستان پایین تره!!
گوتلیب دایملر آلمانی اصیل بوده ولی هنری فورد سه رگه انگلیسی بلژیکی ایرلندی بوده نه فقط فورد بلکه اکثر مردم آمریکا چند رگه هستن و ریششون برمیگرده به چند تا کشور

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
شما آزادی رو فقط در مسائل جنسی می بینی؟ مثل اون آقایی که می گفت اینا از آزادی اینو (اشاره به اونجا) می خوان!
آزادی حداقلش اینکه بهت حق اعتراض تو خیابون رو بدن و بتونی از بلند پایه ترین اشخاص مملکت انتقاد کنی و صدات از تلویزیون پخش بشه
انتقاد از مسولین میشه آزادی خوب انتقاد هم کردی بعدش چی؟صدات از تلویزیون پخش شه ک چی؟واس آدم چ فایده ای داره منم نمیگم اینجا گل و بلبل ولی پول داشته باشی خیلی از مشکلات حل میشه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
ایران پول هم داشته باشی بدرد کفر ابلیس هم نمیخوره :general602:
شما ملیاردر باش بخوای مازراتیتو از خونه در بیاری بری پمب بنزین از اولی که تصمیم میگیری تا موقعی که باک ماشینتو پر کردی دوباره برگشتی خونه باید گوسفند بازی و بی فرهنگیه ده ها نفر رو مشاهده کنی :D
خواهشا اسم ایران رو نیارین یکی از زباله ترین جاهاست
ما خودمون سورن گوجه ای داریم تو شهرستان کوچیکم هستیم ماشینمون ی جورایی گاو پیشانی سفید همه هم نگا میکنن حتی اونایی ک ماشینای گرون قیمت سوارن تعریف میکنن ولی گوسفند بازی من ندیدم خوب اصلا دربیارن مهم شمایید ک باید از مازراتی لذت ببرید شیشه هاروهم دودی کن:D

LordShadows

Registered User
لایک‌ها
843
انتقاد از مسولین میشه آزادی خوب انتقاد هم کردی بعدش چی؟صدات از تلویزیون پخش شه ک چی؟واس آدم چ فایده ای داره منم نمیگم اینجا گل و بلبل ولی پول داشته باشی خیلی از مشکلات حل میشه
یعنی با این پستت نشون دادی کلا آزادی رو فقط جنسی میبینی
الان شما تو ایران از پیش نماز مسجد محلتون جلوم عموم مردم انتقاد کنی و ازش بد بگی سرتو میکنن زیر آب دیگه بزرگترش بماند و این همیشه واسط اعصاب خوردی میشه که فلان کس همچین کاری میکنه ولی کسی جزئت نمیکنه چیزی بگه این یعنی آزادی نداشتن و کلی چیزایه دیگه
شما بهتره اول معنی کامل آزادی رو درک کنی بعد از آلمان و آمریکا و آزادی و رفاهش دم بزنی

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
بعدش هیچی بزن و بکوب آزادی جنسی و سانفرانسیسکو!
اون فقط یه نمونش بود , حداقل فایده ش اینه که شما اعتراضت رو تو خودت فرو نمی بری و با بیان کردنش فکر و روانت راحت تر میشه
اگه به بعدش چی که شما میگی باشه پس پول هم داشته باشی بعدش چی؟ غذای خوب می خوری بعدش چی؟ ماشین خوب سوار میشی بعدش چی؟ عشق و حال می کنی بعدش چی؟
تو مملکتی که فکر و روان آدم خراب باشه داشتن ثروت هم ارزشی نداره
وقتی می بینی مثل برده باهات رفتار می کنن نه حق آزادی دین نه حق آزاد اعتراض نه انتقاد ... فکر و سلامت روانت بهم می ریزه
حداقلش همین رسانه ها نباید فقط در انحصار ح/ک/ومت باشه که صبح تا شب چیزی که دلشون می خواد رو بهت تحمیل کنن بلکه به خود مردم هم باید حق ایجاد شبکه های خصوصی داده بشه

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
درگیر کلمه ایی ، من معذرت میخوام

کو کار ، یعنی منتظری یکی بهت کار بده ، از خودت نمی خوای هیچی بزاری وسط می خوای همچنان یه مصرف کننده مادر زاد باشی ، اونجا کارهای دولتی و فلان فلان یه محدودیتی داره با مزایای پائین ، سیستم خصوصیشون خیلی قوی تره چرا چون اونجا یه چاه نفت ندارن که هی نفت بفرشونش مفت مفت بخورن و خالک زنک بازی در بیارن ، خودت باید صاحب ایده باشی کار بدی بیرون

ما نشستیم نشستیم نشستیم و یک مصرف کننده بیشتر نیستیم هر چی دور وبرت رو نگاه کن چی بلدی بلدی چی کار کنی الان جز اینکه با این سن اکثرا مصرف کننده باشن ( منظورم از شما شمای نوعی هست از خودم تا بقیه هم وطنان عزیز )
چرا یادم رفت پستت رو کوت کنم؟!
چون رفته بودم کار یه بنده خدایی رو راه بندازم!
از دیروز تا امروز کلا 3 تا کار گیرم اومده جمعا 5 ساعت وقتمو گرفت!
ولی با همین 5 ساعت (بیشتر بوده خدایی) کار فنی 20 تومنم دستمو نگرفت!
حالا ما به همون 12 تومن راضی!
ببین یه کاری واسه یکی میکنی بعد از یه مدت میاد سراغت، میگه آقا اینجور شد! اونجور شد!
خلاصه الان که فکر میکنم واسه کی کار کنیم!
خدایی این رفتاره بعضیا دارن؟!
زبونم مو درآورده از بس بشون گفتم اینجور نشه! اونجور نشه!
بعدش میاره میگه نه تو گفتی 1 سال ضمانتش میکنم برات! (گفته بودم 1 سال کار میکنه برات!)
ایندفعه هر چی بهشون هم گفتم هم انکار میکنن!
تف به ذات بعضیا! هر جا میبینن زورشون میرسه ظلم میکنن!

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
ببین یه کاری واسه یکی میکنی بعد از یه مدت میاد سراغت، میگه آقا اینجور شد! اونجور شد!
بعدش میاره میگه نه تو گفتی 1 سال ضمانتش میکنم برات! (گفته بودم 1 سال کار میکنه برات!)

روی شعور مخاطبت حساب نکن :D. هرکاری میکنی اول محاسبه کن که در بدترین حالت ارزش وقتی که میذاری رو داره یا نه. بعد شروعش بکن. برای چی عمده فروش ها ، خرده فروشی نمیکنن ؟ ممکنه سودشون دو برابر هم بشه ، اما به سر و کله زدن با مردم نمی ارزه !

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
یعنی با این پستت نشون دادی کلا آزادی رو فقط جنسی میبینی
الان شما تو ایران از پیش نماز مسجد محلتون جلوم عموم مردم انتقاد کنی و ازش بد بگی سرتو میکنن زیر آب دیگه بزرگترش بماند و این همیشه واسط اعصاب خوردی میشه که فلان کس همچین کاری میکنه ولی کسی جزئت نمیکنه چیزی بگه این یعنی آزادی نداشتن و کلی چیزایه دیگه
شما بهتره اول معنی کامل آزادی رو درک کنی بعد از آلمان و آمریکا و آزادی و رفاهش دم بزنی
اون فقط یه نمونش بود , حداقل فایده ش اینه که شما اعتراضت رو تو خودت فرو نمی بری و با بیان کردنش فکر و روانت راحت تر میشه
اگه به بعدش چی که شما میگی باشه پس پول هم داشته باشی بعدش چی؟ غذای خوب می خوری بعدش چی؟ ماشین خوب سوار میشی بعدش چی؟ عشق و حال می کنی بعدش چی؟
وقتی می بینی مثل برده باهات رفتار می کنن نه حق آزادی دین نه حق آزاد اعتراض نه انتقاد ... فکر و سلامت روانت بهم می ریزه
حداقلش همین رسانه ها نباید فقط در انحصار ح/ک/ومت باشه که صبح تا شب چیزی که دلشون می خواد رو بهت تحمیل کنن بلکه به خود مردم هم باید حق ایجاد شبکه های خصوصی داده بشه
شما هم بهتره پستهای منو کامل بخونید بعد بگی آزادی از نظر من فقط جنسی,از پیشنماز محلمون انتقاد کنم ک چی بشه فک میکنی فایده داره مشکل خیلی ها اینه تا میگی آزادی میگن ایران نداره بعد میگن آزادی چیه میگن نمیذارن انتقاد کنیم ولی تا قیمت پراید یکم پایین میاد هموناش صف اول واستادن, رفاه و آزادی دو مقوله جدان رسان ها در انحصار حکومت ماهواره ببین اینترنت فیلتر فیلتر شکن بگیر,اگه پول داشته باشی چی میشه رفاه انواع امکانات کم شدن سگ دو و همچنین کم تر شدن فکر و خیال برای من جای سوال ک آزادی مساوی با انتقاد؟فایده انتقاد چیه وقتی با همدیگه اتحاد نداریم مثل اون پرواز داخلی ک همه مسافرا نشستن تا پول تاخیر پروازو گرفتن حالا همونا ب جای اتحاد همش مصاحبه کنن انتقاد کنن چیزی عوض میشه؟اون کشورهایی ک انتقاد توش آزاد مسولینش میدونن اگه کسی از مشکلی انتقاد کرد بی خیالی بزنن مردم واکنش نشون میدن ایران چی؟

سازمان امنیت و اطلاعات

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
آقایون از بحث ماشین دور شیم هر چی جارو برقی میگه راسته!
به نظرتون کار درستیه همینجوری هر چی پول درمیاریم خرج یه ساختمان کنیم که پی و ستون درست حسابی نداره؟
به نظرتون وقتی این پول تموم شد چه خاکی بر سر کنیم؟
تا کی این پول تموم میشه؟
و البته تا کی میخوایم اصرار کنیم این ساختمان مشکلی نداره، و اتفاقا بهترین ساختمان دنیاست؟!
چقدر زود جوش آوردید!
حالا حالا ها پول هست و استفاده میشود و خرج همین ساختمان میشود!
شمایی که اینقدر ادعای سازندگی دارید ، چرا به این راحتی جوش می آورید؟
تا وقتی مردم پول دارند مملکت هم پول دارد!
آین شما ها اید که آینده این مملکت را میسازید!
پول تو جیبی شما سرمایه ی ما برای مخارج ساختمان!
:general609:

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
یکی از فایده های پولداری اینه میتونی از کشور خارج شی شبکه خصوصی یزنی صبح تا شب بری فاحشه خانه از مسولین انتقاد کنی کلا روح و روانت حال میاد:D

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
یکی از فایده های پولداری اینه میتونی از کشور خارج شی شبکه خصوصی یزنی صبح تا شب بری فاحشه خانه از مسولین انتقاد کنی کلا روح و روانت حال میاد:D
حالا رفتی اونجا همین کارایی که گفتیو کردی!
بلاخره پولت نامحدود که نی، چطو پول درآری؟
سیستم آموزشی شخمی ما هیچ چیز به درد بخوری بهمون یاد نمیده فقط باید کوه بکنیم درسای مسخره بخونیم!
اگه پوداری باید ورداری بری اونجا یه چیزی یاد بگیری تا بتونی با سخت کار کردن پول درآری! وگرنه باید برگردی همینجا با اون چیزایی که یادگرفتی به این مملکت خدمت کنی! :|
در ضمن شما واسه عشق و حال برید اونجا باید قوانینشونو بدونید و گرنه دیپورت میشید همینجا!

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
حالا رفتی اونجا همین کارایی که گفتیو کردی!
بلاخره پولت نامحدود که نی، چطو پول درآری؟
سیستم آموزشی شخمی ما هیچ چیز به درد بخوری بهمون یاد نمیده فقط باید کوه بکنیم درسای مسخره بخونیم!
اگه پوداری باید ورداری بری اونجا یه چیزی یاد بگیری تا بتونی با سخت کار کردن پول درآری! وگرنه باید برگردی همینجا با اون چیزایی که یادگرفتی به این مملکت خدمت کنی! :|
در ضمن شما واسه عشق و حال برید اونجا باید قوانینشونو بدونید و گرنه دیپورت میشید همینجا!
درسته کسی ک اینجا پولدار شده خودش خارج از ایران هم میتونه گلیمشو از آب بکشه مثلا صاحبای کاشی میبد یزد دارن ملیاردی اینجا در میارن ولی کانادا زندگی میکنن اینم از فواید پول داشتن روح و روانشون هم داره حال میاد:p

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,855
ما رفتیم نیم ساعت قدم زدیم چه خون خون ریزی شد اینجا بابا گفتم مشکل اصلی ما اینه که منابع خوب و زیادی هست ولی مردم ما بخار ندارن ، بر میدارن پرفکت استپ رو میسازن اونم خراب دوباره میگن ما اختراعش کردیم

آلمان به کمک طرح مارشال آمریکا تونست خودشو بازسازی کنه نه تنها آلمان بلکه بقیه ی اروپا هم به کمک همین طرح از خاکستر جنگ جهانی دوم به اینجا رسیدن
اگه می بینی 25 سال بعد از فرو ریختن دیوار برلین هنوز هم بخش بزرگ صنایع در خاک آلمان غربیه به همین خاطره

بله به کمک طرح مارشال تونستن ، ولی آمریکا اومد چی داد که تونستن ، نیرو فرستاد که آلمانی ها بیان بشینن یه جا بگن به به ، یا نه اتفاقی دیگه ایی افتاد بگذریم از این که دیدن داره کمونیست مثل قارچ رشد میکنه میافته مجبور شدن به آلمان این ها کمک کنند

بعدم شما آقا وضعیت همینه چه باید کرد واقعا ، شما زمان مصدق خدا بیامرز رو ببین وضعش خوب بود نه دموکراسی بود نه بابا هیچی نبود ولی وایساد مقاومت کرد حقش رو پس گرفت از کی از انگلیس استعمار پیر اونم کی زمانی که ایران واقعا به بادی بند بود هر کی هر کی بود

واقعیت اینه که یا ما باید مسئولیت قبول کنیم ( منظورم ایرانی و ایرانیه ) وایسیم پا همین برنامه ها یا باید قبول کنیم نسل بعدم میان میگن این ملت یه مشت خر الاغ تر از زمان مردمان خودشون بودند

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,855

ما داریم چند تا بحث رو می کنیم الان تو از شعور رفتاری اجتماع ناراحتی حقم داری بر منکرش لعنت ولی بحث ما میگه سرمایه های مملکت داره میره میره میره و یه روز تموم میشه خیالتون جمع زودم اتفاق میافته 50 نه 100 سال دیگه زمانی که همه دارن منابع به سمت خودشون میکشن ما چوب هراج زدیم بش خو اینجوری پیش بره دوباره 4 روز دیگه تو ایرن میشه یه کشور جنگ زده

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
ما داریم چند تا بحث رو می کنیم الان تو از شعور رفتاری اجتماع ناراحتی حقم داری بر منکرش لعنت ولی بحث ما میگه سرمایه های مملکت داره میره میره میره و یه روز تموم میشه خیالتون جمع زودم اتفاق میافته 50 نه 100 سال دیگه زمانی که همه دارن منابع به سمت خودشون میکشن ما چوب هراج زدیم بش خو اینجوری پیش بره دوباره 4 روز دیگه تو ایرن میشه یه کشور جنگ زده
نه برادر تا وقتی یه کار درست حسابی وجود نداشته باشه که بازده داشته باشه فایده نداره!
در ضمن تو ایران این خودتی که باید رو ایده ات سرمایه گذاری کنی!
از نطر من کشاورزی - قالی بافی - دامداری و ... کارای بسیار ساده پربازده تو ایرانن بقیه کاغذ بازی اند! مثل معدن دار میاد میکنه میبره میفروشه!
اونی که اینجا میخره باهاش مصاح ... ساختمانی میسازه!
اصلا حال ندارم دوتا ملاتونین 3mg و یه دیازپام 10 انداختم بالا!

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,855
نه برادر تا وقتی یه کار درست حسابی وجود نداشته باشه که بازده داشته باشه فایده نداره!
در ضمن تو ایران این خودتی که باید رو ایده ات سرمایه گذاری کنی!
از نطر من کشاورزی - قالی بافی - دامداری و ... کارای بسیار ساده پربازده تو ایرانن بقیه کاغذ بازی اند! مثل معدن دار میاد میکنه میبره میفروشه!
اونی که اینجا میخره باهاش مصاح ... ساختمانی میسازه!
اصلا حال ندارم دوتا ملاتونین 3mg و یه دیازپام 10 انداختم بالا!

ول کن حاجی برو استراحت کن اصولا هیچی ارزش نداره به خودت کمترین آسیبی بزنی

بالا