برگزیده های پرشین تولز

به نظر شما کدام بانک بهترین خدمات اینترنت بانک رو ارائه میده؟

بهترین ارائه کننده ی خدمات اینترنت بانک به نظر شما کدوم بانکه؟

• ملت

Votes: 34 33.7%
  • ملی

Votes: 8 7.9%
  • صادرات

Votes: 0 0.0%
  • سپه

Votes: 1 1.0%
  • اقتصاد نوین

Votes: 6 5.9%
  • سرمایه

• پاسارگاد

Votes: 17 16.8%
  • سامان

Votes: 28 27.7%
  • تجارت

• دیگر بانکها

Votes: 7 6.9%

• Total voters
    101

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
دوستان عزیز که در مورد امکانات بانکها سوال میکنند ٬ این مطلب رو مطالعه کنند. البته من هر چی گشتم تاریخ ارسال مطلب رو نجستم

ولی ممکنه تا این تاریخ بعضی بانکها امکانات دیگری به سیستم خودشون اضافه کرده باشند.

بانک ملت و پست‌بانک، تنها بانک‌هایی هستند که در شبکه مالی کشور، تمام سرویس‌های اینترنتی را روی درگاهشان ارایه می‌دهند.

به گزارش عصر ارتباط، در میان ۱۸ بانک کشور، تنها هشت بانک وجود دارند که سرویس ساتنا اینترنتی را ارایه می‌دهند و فقط ۹ بانک سحاب را به صورت اینترنتی سرویس می‌دهند. امکان

خرید اینترنتی هم فقط از درگاه ۱۰ بانک وجود دارد. ۱۳ بانک هم موبایل‌بنکینگ‌شان را فعال کرده‌اند و سرویس‌های SMS بنکینگ و پرداخت اینترنتی هم از طریق درگاه ۱۶ بانک قابل دریافت

است.

رقبای دولتی

پست ‌بانک در بین بانک‌های دولتی، بالاترین رتبه را برای ارایه خدمات اینترنتی از آن خود کرده، به طوری‌که تمام سرویس‌های اینترنتی، روی درگاه این بانک فعال است.

اما بانک تجارت در ردیف دومین بانک دولتی، از جایگاه نسبتا خوبی برخوردار است. این بانک به جز ارایه سرویس ساتنا، تمام خدمات دیگر از جمله سحاب، موبایل‌بنکینگ، SMS بنکینگ،

پرداخت و خرید اینترنتی را به مشتریان خود ارایه می‌دهد.

بانک مسکن هم همانند بانک تجارت، ساتنای اینترنتی را فعال نکرده، اما به گفته مسوول دایره ساتنای این بانک، ارایه این سرویس در فضای مجازی نیز پیش‌بینی شده است. اما براساس

گفته یکی از کارشناسان انفورماتیک بانک، از طریق سرویس موبایل‌بنکینگ این بانک، امکان نقل و انتقال وجوه بین کارت‌های عضو شتاب وجود ندارد و شتاب از این کار ممانعت به عمل آورده

و فقط جابه‌جایی وجه بین حساب‌های بانکی مسکن فراهم شده است.

بانک صادرات هم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های دولتی کشور، جایگاه نسبتا مشابهی با بانک تجارت دارد، با این تفاوت که به جای ساتنا، فاقد سرویس سحاب اینترنتی است.

بانک ملی هم به عنوان بزرگ‌ترین بانک دولتی کشور، هنوز سحاب مجازی و خرید اینترنتی را روی درگاهش فعال نکرده است. مشتریان این بانک از طریق موبایل‌بنکینگ هم فقط می‌توانند

سه گردش آخر حساب‌شان را مشاهده کنند بدون آن‌که امکان انتقال وجه بین حساب‌هایشان را داشته باشند.

اما بانک سپه که به تازگی توانسته خود را به گردپای رقیبان بانکی‌اش در ارایه خدمات الکترونیکی برساند، به جز سرویس‌های سحاب و خرید اینترنتی، درگاهش را برای ارایه دیگر خدمات

الکترونیکی به روی مشتریانش گشوده است.

بانک رفاه کارگران هم در حال حاضر فقط موبایل‌بنکینگ و SMS بنکینگ را فعال کرده و دیگر سرویس‌های آن به روی مشتریان این بانک مسدود است. به گفته یکی از کارشناسان اداره

انفورماتیک این بانک، هنوز حساب‌های اینترنتی بانک رفاه کار نمی‌کند اما تا دو هفته دیگر فعال می‌شود. بانک صنعت و معدن هم با وجود داشتن مشتریان محدود و خاص، ساتنای اینترنتی،

موبایل‌بنکینگ، SMSبنکینگ و پرداخت اینترنتی را روی درگاهش فعال کرده است. اما سرویس سحاب اینترنتی آن برای جابه‌جایی وجه بین کارت‌های عضو شتاب غیرفعال است. البته از

کارت‌های دیگر بانک‌ها می‌توان اقدام به انتقال وجه به دارندگان کارت‌های بانکی صنعت و معدن کرد اما دارندگان این کارت‌ها نمی‌توانند به صورت کارت به کارت نسبت به جابه‌جایی وجوهشان

اقدام کنند.

بانک کشاورزی هم در جمع بانک‌های دولتی کشور، آخرین رتبه را در سرویس‌دهی خدمات اینترنتی از آن خود کرده است. این بانک علیرغم تبلیغات گسترده‌ برای پیشرو بودن در نسل چهارم

بانکداری الکترونیکی، دسترسی به هیچ ‌یک از سرویس‌های ساتنا، سحاب، موبایل‌بنکینگ، SMS بنکینگ و خرید اینترنتی را برای مشتریانش به وجود نیاورده و تنها سرویس فعال آن پرداخت

اینترنتی است. به گفته کارشناس اداره انفورماتیک این بانک، بانک کشاورزی در حال حاضر تمام حساب‌هایش را آنلاین کرده و در حال پایلوت سیستم موبایل‌بنکینگ و SMS بنکینگ است.

رقبای خصوصی

اما در بین بانک‌های خصوصی، ملت کامل‌ترین سرویس‌های اینترنتی را به مشتریانش ارایه می‌کند. این بانک که به تازگی خصوصی شده خدمات ساتنا، سحاب، موبایل‌بنکینگ و SMS

بنکینگ، پرداخت و خرید اینترنتی را روی درگاهش فعال کرده است.

بانک‌های اقتصاد نوین، پارسیان و پاسارگاد، هر سه دارای جایگاه مشترکی هستند و فقط ساتنا در لیست خدمات اینترنتی‌شان قرار ندارد.

بانک توسعه صادرات هم به جز سحاب و خرید اینترنتی، دیگر سرویس‌های اینترنتی و مجازی را پوشش می‌دهد. اما بانک سامان فقط سحاب اینترنتی،SMS بنکینگ و پرداخت اینترنتی را در

لیست سرویس‌های فعالش گنجانده؛ اگرچه در حال فعال کردن سیستم موبایل‌بنکینگ نیز است.

بانک سرمایه هم به عنوان یکی دیگر از بانک‌های خصوصی تمام سرویس‌ها به جز ساتنا اینترنتی و موبایل‌بنکینگ را به مشتریانش ارایه می‌دهد.

بانک سینا هم به جز ارایه سرویس سحاب اینترنتی و موبایل‌بنکینگ، دیگر سرویس‌های اینترنتی را به مشتریانش ارایه می‌دهد.

اما کارآفرین در بین بانک‌های خصوصی کشور دارای بدترین جایگاه در ارایه خدمات الکترونیکی به مشتریانش است. این بانک هیچ ‌یک از سرویس‌های اینترنتی را به مشتریانش ارایه نمی‌کند.

Last edited:

Crazy Town

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز که در مورد امکانات بانکها سوال میکنند ٬ این مطلب رو مطالعه کنند. البته من هر چی گشتم تاریخ ارسال مطلب رو نجستم

ولی ممکنه تا این تاریخ بعضی بانکها امکانات دیگری به سیستم خودشون اضافه کرده باشند.

بانک ملت و پست‌بانک، تنها بانک‌هایی هستند که در شبکه مالی کشور، تمام سرویس‌های اینترنتی را روی درگاهشان ارایه می‌دهند.

به گزارش عصر ارتباط، در میان ۱۸ بانک کشور، تنها هشت بانک وجود دارند که سرویس ساتنا اینترنتی را ارایه می‌دهند و فقط ۹ بانک سحاب را به صورت اینترنتی سرویس می‌دهند. امکان

خرید اینترنتی هم فقط از درگاه ۱۰ بانک وجود دارد. ۱۳ بانک هم موبایل‌بنکینگ‌شان را فعال کرده‌اند و سرویس‌های SMS بنکینگ و پرداخت اینترنتی هم از طریق درگاه ۱۶ بانک قابل دریافت

است.

رقبای دولتی

پست ‌بانک در بین بانک‌های دولتی، بالاترین رتبه را برای ارایه خدمات اینترنتی از آن خود کرده، به طوری‌که تمام سرویس‌های اینترنتی، روی درگاه این بانک فعال است.

اما بانک تجارت در ردیف دومین بانک دولتی، از جایگاه نسبتا خوبی برخوردار است. این بانک به جز ارایه سرویس ساتنا، تمام خدمات دیگر از جمله سحاب، موبایل‌بنکینگ، SMS بنکینگ،

پرداخت و خرید اینترنتی را به مشتریان خود ارایه می‌دهد.

بانک مسکن هم همانند بانک تجارت، ساتنای اینترنتی را فعال نکرده، اما به گفته مسوول دایره ساتنای این بانک، ارایه این سرویس در فضای مجازی نیز پیش‌بینی شده است. اما براساس

گفته یکی از کارشناسان انفورماتیک بانک، از طریق سرویس موبایل‌بنکینگ این بانک، امکان نقل و انتقال وجوه بین کارت‌های عضو شتاب وجود ندارد و شتاب از این کار ممانعت به عمل آورده

و فقط جابه‌جایی وجه بین حساب‌های بانکی مسکن فراهم شده است.

بانک صادرات هم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های دولتی کشور، جایگاه نسبتا مشابهی با بانک تجارت دارد، با این تفاوت که به جای ساتنا، فاقد سرویس سحاب اینترنتی است.

بانک ملی هم به عنوان بزرگ‌ترین بانک دولتی کشور، هنوز سحاب مجازی و خرید اینترنتی را روی درگاهش فعال نکرده است. مشتریان این بانک از طریق موبایل‌بنکینگ هم فقط می‌توانند

سه گردش آخر حساب‌شان را مشاهده کنند بدون آن‌که امکان انتقال وجه بین حساب‌هایشان را داشته باشند.

اما بانک سپه که به تازگی توانسته خود را به گردپای رقیبان بانکی‌اش در ارایه خدمات الکترونیکی برساند، به جز سرویس‌های سحاب و خرید اینترنتی، درگاهش را برای ارایه دیگر خدمات

الکترونیکی به روی مشتریانش گشوده است.

بانک رفاه کارگران هم در حال حاضر فقط موبایل‌بنکینگ و SMS بنکینگ را فعال کرده و دیگر سرویس‌های آن به روی مشتریان این بانک مسدود است. به گفته یکی از کارشناسان اداره

انفورماتیک این بانک، هنوز حساب‌های اینترنتی بانک رفاه کار نمی‌کند اما تا دو هفته دیگر فعال می‌شود. بانک صنعت و معدن هم با وجود داشتن مشتریان محدود و خاص، ساتنای اینترنتی،

موبایل‌بنکینگ، SMSبنکینگ و پرداخت اینترنتی را روی درگاهش فعال کرده است. اما سرویس سحاب اینترنتی آن برای جابه‌جایی وجه بین کارت‌های عضو شتاب غیرفعال است. البته از

کارت‌های دیگر بانک‌ها می‌توان اقدام به انتقال وجه به دارندگان کارت‌های بانکی صنعت و معدن کرد اما دارندگان این کارت‌ها نمی‌توانند به صورت کارت به کارت نسبت به جابه‌جایی وجوهشان

اقدام کنند.

بانک کشاورزی هم در جمع بانک‌های دولتی کشور، آخرین رتبه را در سرویس‌دهی خدمات اینترنتی از آن خود کرده است. این بانک علیرغم تبلیغات گسترده‌ برای پیشرو بودن در نسل چهارم

بانکداری الکترونیکی، دسترسی به هیچ ‌یک از سرویس‌های ساتنا، سحاب، موبایل‌بنکینگ، SMS بنکینگ و خرید اینترنتی را برای مشتریانش به وجود نیاورده و تنها سرویس فعال آن پرداخت

اینترنتی است. به گفته کارشناس اداره انفورماتیک این بانک، بانک کشاورزی در حال حاضر تمام حساب‌هایش را آنلاین کرده و در حال پایلوت سیستم موبایل‌بنکینگ و SMS بنکینگ است.

رقبای خصوصی

اما در بین بانک‌های خصوصی، ملت کامل‌ترین سرویس‌های اینترنتی را به مشتریانش ارایه می‌کند. این بانک که به تازگی خصوصی شده خدمات ساتنا، سحاب، موبایل‌بنکینگ و SMS

بنکینگ، پرداخت و خرید اینترنتی را روی درگاهش فعال کرده است.

بانک‌های اقتصاد نوین، پارسیان و پاسارگاد، هر سه دارای جایگاه مشترکی هستند و فقط ساتنا در لیست خدمات اینترنتی‌شان قرار ندارد.

بانک توسعه صادرات هم به جز سحاب و خرید اینترنتی، دیگر سرویس‌های اینترنتی و مجازی را پوشش می‌دهد. اما بانک سامان فقط سحاب اینترنتی،SMS بنکینگ و پرداخت اینترنتی را در

لیست سرویس‌های فعالش گنجانده؛ اگرچه در حال فعال کردن سیستم موبایل‌بنکینگ نیز است.

بانک سرمایه هم به عنوان یکی دیگر از بانک‌های خصوصی تمام سرویس‌ها به جز ساتنا اینترنتی و موبایل‌بنکینگ را به مشتریانش ارایه می‌دهد.

بانک سینا هم به جز ارایه سرویس سحاب اینترنتی و موبایل‌بنکینگ، دیگر سرویس‌های اینترنتی را به مشتریانش ارایه می‌دهد.

اما کارآفرین در بین بانک‌های خصوصی کشور دارای بدترین جایگاه در ارایه خدمات الکترونیکی به مشتریانش است. این بانک هیچ ‌یک از سرویس‌های اینترنتی را به مشتریانش ارایه نمی‌کند.

پس چرا سامان تو این خبر اینقدر رتبش پایینه؟

این خبر هم دقیقا مربوطه به : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹
http://www.soboutipour.com/archives/tag/bi-business-intelligence

Last edited:

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
پس چرا سامان تو این خبر اینقدر رتبش پایینه؟
در رتبه بندي يك موضوع فاكتور هاي زيادي رو ميشه گنجاد؛بستگي داره كدومهاش مورد نظر باشه ؛همين خودش باعث بالا و پايين رفتن اون موضوع ميشه
در سايتهاي تخصصي زير مي توني نظر سنجي هاي كه در مورد مقايسه با نكها است رو ببيني
اينترنت بانك و خدمات اينترنتي بانك سامان در اولويت است نسبت به بانكهاي ديگه
http://banki.ir/
http://www.bina.ir
http://www.bankdarinews.com/
قضاوت افتتاح حساب با خودته
:lol: :lol: :lol:

Last edited:

Crazy Town

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در رتبه بندي يك موضوع فاكتور هاي زيادي رو ميشه گنجاد؛بستگي داره كدومهاش مورد نظر باشه ؛همين خودش باعث بالا و پايين رفتن اون موضوع ميشه
در سايتهاي تخصصي زير مي توني نظر سنجي هاي كه در مورد مقايسه با نكها است رو ببيني
اينترنت بانك و خدمات اينترنتي بانك سامان در اولويت است نسبت به بانكهاي ديگه
http://banki.ir/
http://www.bina.ir
http://www.bankdarinews.com/
قضاوت افتتاح حساب با خودته
:lol: :lol: :lol:

من که دیگه رفتم سامان :D

راستی بانک پارسیان رو یادم رفته بود تو نظر سنجی بگنجونم :p

(بعدم امضات یکم خطرناکه ها ، من تو انجمن های دیگه هم عضوم ، یه عده از این جور امضا ها یا حرفای سیاسی تو امضاشون بود یا آواتار سیاسی و..
اون انجمنها رو چیلتر کردن دیگه هم باز نشد، منم هجرت کردم پرشین تولز . نزارید اینجا هم چیلتر بشه هیفه :) - اینجا نوشتم که بقیه هم شاید بخونن)

Last edited:

Crazy Town

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امروز من تو بانک سامان حساب باز کردم .

یکم کاغذ بازی داشت ، 4 تا فرم پر کردم با 200 تا امضاء ، ولی جا داره از برخورد خوبشون (شعبه جهانشهر کرج) اینجا تشکر کنم:D

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

آیا از طریق بانک ملی می توان از راه اینترنت به کارت دیگر پول جابجا کرد؟

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

من از بانک ملت شناسه و رمز عبور برای استفاده از خدمات اینترنتیش رو گرفتم. تو کنترل پنلم یه گزینه با عنوان افتتاح حساب الکترونیکی هست. افتتاح این حساب چه مزیتی داره؟ لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

ممنون

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
سلام

من از بانک ملت شناسه و رمز عبور برای استفاده از خدمات اینترنتیش رو گرفتم. تو کنترل پنلم یه گزینه با عنوان افتتاح حساب الکترونیکی هست. افتتاح این حساب چه مزیتی داره؟ لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

ممنون

بدون مراجعه به شعبه ، میتوانید به افتتاح حساب بپردازید !!!

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
بدون مراجعه به شعبه ، میتوانید به افتتاح حساب بپردازید !!!

ممنونم. پس مزیت دیگری نداره؟ منظورم اینه که به امکانات بانکداری اینترنتی اضافه نمی شه؟
آخه همچین نوشته بود فکر کردم منظور از الکترونیکی چیه.

tehran100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کدام بانک از لحاظ قرض الحسنه و جوایز بانکی خوبه که ادم افتتاح حساب کنه ؟

Last edited:

belf65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بسیار جالبه من نظرات اکثر دوستان را خوندم و خیلی برام عجیبه که بانک سامان یا بانک ملت انقدر امتیازشون زیاده!
من خودم چند سالی هست که از خدمات الکترونیکی بانک های مختلف استفاده می کنم ولی با نا امیدی بسیار از خدمات نه چندان کاملشون دنبال یه بانک خوب می گشتم. زمانی که خدمات بانکهای مختلف را تو سایتهاشون می خوندم و با هم مقایسه می کردم به یک نتیجه بسیار جالب رسیدم! ظاهرا بانک سپه همون بانکی بود که تمام انتظارات منو برآورده می کرد و ضعفهای خدمات بانکهای دیگر را نداره
مثلا بانک سامان انتقال وجه شتابی اینترتی، ساتنا و پایا نداره!!! امکانات موبایل بانکش هم خیلی محدوده. بانک ملت هم بعصی کاراش ادمو شگفت زده می کنه!!! مثلا شما رمز اینترنتی میگیری ولی یه ساعت دیگه باید بری سایتشون تا فعال بشه! من نمیدونم مگه سیستم های اینا انلاین نیست پس این تاخیرا بابت چیه :p

ولی در عوض یه نگاهی به امکانات اینترنتی سپه در سایت https://www.ebanksepah.ir/ بندازید تا بفهمید چی میگم. راستی نسخه 3 موبایل بانکینگ شون عالیه با امکانات زیاد که اصلا قابل قیاس با بانک های دیگه نیست. باید استفاده کنید تا متوجه بشید.

به نظرم تنها نکته منفی بانک سپه که در این نظرسنجی هم تاثیر خودشو هم گذاشته، تبلیغات ضعیف این بانک است که خدمات بانک را اصلا معرفی نمی کند برعکس بانکهای دیگه که کوچکترین خدمات را تو بوق و کرنا می کنند. به هر حال من الان 3 ساله از خدمات بانک سپه استفاده می کنم و بسیار راضی ام.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اون مدتی که تمام بانکا انتقال کارت به کارتشون رو بستن اقتصاد نوین کارت به کارتش رو موبایل بانک باز بود و هیچ مشکلی نداشت.

ملت هم بدک نیست ولی الان تمام امکانات رو اقتصاد نوین هم داره ، ساتنا و پایا و کارت به کارت از داخل اینترنت بانکش و ....

بدترین بانک هم تجارت هست که تازه ادعای خصوصی داره!

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
اون مدتی که تمام بانکا انتقال کارت به کارتشون رو بستن اقتصاد نوین کارت به کارتش رو موبایل بانک باز بود و هیچ مشکلی نداشت.

ملت هم بدک نیست ولی الان تمام امکانات رو اقتصاد نوین هم داره ، ساتنا و پایا و کارت به کارت از داخل اینترنت بانکش و ....

بدترین بانک هم تجارت هست که تازه ادعای خصوصی داره!

دقیقا تایید میشه .

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
https://w3.sb24.com/mb/samanMobileBanking.xhtml
سامانک(همراه بانک سامان)
این روزها در دست،در جیب یا در کیف بسیاری از شما یک تلفن همراه وجود دارد. این تلفن افزون بر تمامی کارکردهایش می تواند مانند یک بانکدار در خدمت شما باشد.با نصب نرم افزار سامانک روی تلفن همراه خود، در هر جا و هر لحظه ، یک بانکدار بانک سامان در کنار شما حضور دارد.
برای استفاده از این خدمت،فایل مناسب برای گوشی همراه خود را از پیوندهای زیر دریافت کرده و روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
بانک پاسارگاد
واقعا اینترنت بانکش تکه !

fanoos

Registered User
لایک‌ها
0
متاسفانه چند وقتیه که بانک ملت دسترسی به اینترنت بانک رو برای خارج از کشور بسته!! حتما اثر تحریمهاست! حیف شد من خیلی بش نیاز داشتم الان جایگزین چه بانکی خوبه؟ کسی تجارت یا سپه رو امتحان کرده؟ انتقال وجه شتابی هم دارند

بالا