آژانس هواپیمایی
pop up

بچه های این بخش بیان بگن اولین گوشیشون چی بوده و چرا رفتین سراغ پاکت پیسی

شروع موضوع توسط mohsen_h ‏5 فوریه 2008 در انجمن Windows Mobile

1. mohsen_h

mohsen_h Registered User

من خودم اولین گوشیم زیمنس اس ال 45 بود اولین پاکت پیسی هم ایمت جم من خودم برا روکم کنی رفتم سراغ پاکت پیسی توش موندگار شدم
    شما ها چی
    پاکت پیسی هاییم که داشتم اینا بوده ایمت جم ایمت جمین ایمت جسجار اورکس ای 900 ایتن ایکس 800
    تو نوکیاها هم 3250 6600 6630 ان70 ان73 ان 93
    تو سونی اریکسون پی 900 پی 910 پی 990 دبلیو 550 دبلیو 800 دبلیو 810 کا 700 کا 750

2. Hossein505

Hossein505 Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

سلام
    تاپیک جالبی زدی آقا
    من به ترتیب این گوشی ها رو داشتم
    Samsung M500
    Nokia 6681
    Motorola V3
    Nokia 3250
    Qtek S200
    HTC TyTN II

اول بگم که من همیشه قبل از این که ppc بگیرم فکر میکردم چه قدر این دستگاه ها با اون سایزشون غیر قابل تحمل هستن
    قصه ما هم از این جا شروع شد
    >>>>
    من در حدود 2 سال پیش توی یه مغازه که کارش کامپیوتر بود خدمت مقدس کار آموزی بودم برای گرفتن دیپلم فنی کامپیوتر
    اونجا من 3250 داشتم بعد ساب مغازه که ریفقم بود که بد جوری هم گوشی باز بود رفت یک O2 Atom خرید از رمضانی بعد منم بعد از دو روز کار با ppc خیلی خوشم اومد ازش ، بد جوری ویندوز موبایل دلم برده بود مخصوصا به خاطر ساپورت فرمت های گوناگون :p
    بعد فهمیدم این همه مدت سر کلاه رفته بود که تو کاره نوکیا بودم
    که بعد همون 2 روز رفتم پیش رمضانی با پولی که داشتم فقط میشد s200 بگیرم یا eten g500
    اون موقع حالیم نبود که :( از ظاهر s200 رو گرفتم با اینکه میدونستم cpu 200 داره ولی فکر میکردم که سازندش لابود حالیش بوده که 200 گذاشته حتما کم نمیاره ;)
    (چه قدر خنگ بودم اون موقع خدایش :eek: از همه به خاطر نفهمیم عذر می خوام )

این بود که ما ppc دار شدیم و اومدیم pt

3. bodybuilder2

bodybuilder2 Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

با سلام .

من ساله 80 که سیم کارتم رو گرفتم همزمان با اون به یکی از آشنایان سپردم که برام از دبی نوکیا 3650 [​IMG] بیاره - اونم نامردی نکردو سریعاً با خودش آورد 370 تومن :happy: - اون موقه کسی موبایل دوربین دار نداشت ( اسمایلی آدم مغرور ) اصلا اون موقع هر کسی موبایل نداشت ( باز هم همون اسمایلی ) :lol:

بعد از اون ساله 1381/06 هم آیمت پاکت پیسی فون [​IMG] رو با کلی ذوقو شوق گرفتم ( خداییش حرف نداشت سی پی یو 400 و ال سی دی بزرگ و... )

سال 84 آی میت جم [​IMG] رو گرفتم گه همون امکانات رو در حجم کمتر و کیفیت ال سی دی بهتر داشت .

سال 85 بین تعویض آی میت جم و جمین چند روزی آیمیت اس پس تری [​IMG] داشتم که با اون دوربین 1.3 مگاپیکسلش عکس های خوبی میگرفت .

یک هفته بعد جمین گرفتم [​IMG] که هنوزم دارمش . و برخلاف اون پست بالایی دوستمون که جمینو خرد کرده من مشکلی باهاش ندارم . ( البته انتظار پرواز هم ازش ندارم )

در سال 86/8 هم برای تولد خانوم یک اچ تی سی تاچ گرفتم [​IMG] که دیگه الان احساس میکنم جمینم ذلیل شده - حداقل توی قسمت رم و رامش .

در سال 1390 هم یک یو ام پی سی گرفتم :f34r: ( البته یک شاید هم باید اولش باشه )

در این بین گوشی های - Nokia 7710 - Qtek s100 - Sony Ericsson P900 , K750 و برای یک هفته P990i رو هم داشتم ولی چون هیچ کدوم به دلم نمینشت باعث تعویض سریع اونا و کلی ضرر برای من میشد .

این بود جریان گوشی بازیه ما .

4. GracIouS

GracIouS Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

به داغ دل ما رو تازه کردی
    من گوشی ها ترکوندم و ازم زدن و تو چاه خلا انداختم و دلم و زد و ... تا رسیدم به پاکت پی سی

اولیش که برای ما هم همین اس ال 45 بود
    یادش بخیر سیصد و اندی تومن نا قابل رو به خاطر یه ام پی تری پلیر دادیم رفت
    از اون موقع
    نوکیا : 3650-6600-6630-ان80
    سونی اریکسون: تی290-کی700-دبل 800-پی910
    سونی: زی5 (هنوزم هستش البته اگه بشه اسمش و گذاشت گوشی مبایل!)
    سامسونگ: ان 100- دی600
    و یه سری گوشیهای در پیت مثل آلکاتل و صا ایران و...

حقیر بعد از اینکه دل و روده ای سیمبین رو بیرون ریختم و کلی برنامه توش نصب کردم نتونست ارضام کنه
    با خودم عهد کردم وقتی پی 990 اومد هر طور که شده بخرمش
    یادمه که اونموقع قیمتش رو روی یک و سیصد تخمین زده بودن
    که یکی از بچه ها توی یه فروم دیگه که مثله بنده منتظر ظهور پی 990 بود حرف از خرید اتم زد (که البته ایشون اینجا هم عضو هستن)
    وقتی در مورد اتم تحقیق کردم دلمو بد جوری برد، تازه فهمیدم وین مبایل یعنی چی
    منم با "حسین قیصر " هم عقیده بودم، تا قبل از اتم فکر میکردم سایز این دستگاها واقعا غیر قابل تحملا و یه سری آدم بی درد مرفه جامعه اینا رو میخرن! (اسمایل عاقل اندر سفیه)
    توی تحقیاتم با قسمت پی دی ای پی تی آشنا شدم(البته از قدیم به پی تی ارادت داشتم) همون موقعها که ریجستر کردن گوشی ها سیستم واردات گوشی رو مختل کرده بود و قیمت پاکت پی سی ها نجومی شده بود و از همه مهمتر رمضانی کبکش خروس میخوند!
    اون موقع یکی از دوستای قدیمیم اتم خریده بود و بخاطر کج سلیقه گیش میخاست بفروشتش
    یادمه اومدم تو پی تی از بچه ها مشورت خواستم
    دکتر و عطایئان عزیز و فرهاد و مجتبی (مجتبی جان راهنمایات عالی و سنجیده بود، بازم ممنون:)) برای خریدش راهنمایی کردن و منم مردد به خریدش شدم
    یه هفته ای از این قضیه گذشت تا اینکه به سفارش اخوی برای خرید باطری گوشیش عازم علاالدین شدم
    توی علاالدین داشتم گوشی ها رو نگاه میکردم که همسایه رمضانی ام600+ رو اورده بود
    دیزاینش خیلی به دلم نشست همونروز وقتی برگشتم کلی اطلاعات درموردش بدست اوردم (سی پی یو قوی، رام بالا ، و از همه مهمتر بنچ مارکهایی بالاتر از اتم رو که تو مبایل ریویو دیدم) دیگه برای خریدش معطل نکردم
    از اون موقع تا حالا که ام 600+ رفیق تمام و کمالم بوده و هست
    یه چند باری قصد کردم بفروشمش و یه دیوایس جدیدتر بگیرم
    که از قضا اولیش ایکس 800 بود (ولی چون بچه ها کلی از دیزاین دوست داشتنیش بد میگفتن رو نکردم که خاطر خاشم )
    بعد ایکس500+ (حرفایی که جناب اتلون64 و دکتر عزیز در موردش زدن کمی رو خریدش تامل کردم)
    بعد قیصر ( ریویو پارسا و حرفای اکثریت غریب به اتفاق بچه ها بازم دلمو زد)
    و آخریش ایکس 650 (روی این خیلی نقشه ها کشیدم ولی وقتی دیدم ایتن V900 رو معرفی کرد بازم منتظر موندم)
    فعلا منتظر این تغییر و تحولاتم تا ببینم چی میشه! :)

5. mohsen_h

mohsen_h Registered User

lمرسی از دوستانی که امدن و سیر تکاملی یا نزولیه گوشیاشونو گفتن ما منتظر بقیه دوستان هستیم از جمله حسین جان آقا علی رضا آقای دکتر و آقا نیما و دوستان دیگه که هنوز افتخار آشنایی باهاشون را ندارم

6. Khepele Sibilo

Khepele Sibilo کاربر تازه وارد

من كه چون مثل همين جا هزاران دوست و آشنا دارم و گوشيم 1 دقيقه بدون زنگ نمي مونه :p زياد اهل عوض كردن گوشي نبودم!
    يعني راستش گوشي فقط برام چيزيه كه ار تكنولوژي عقب نباشم! وگر نه يه وزن اضافه بي خاصيت هست كه فقط زحمت حماليش رو مي كشم :(
    ولنتاين شده و همه دنبال كادو مي گردن ! من تازه 2 ساله فهميدم ولنتاين وجود داره!!!!!!! ( يكي يادم بده يكي رو پيدا كنم ! كادو بخرم :خرداد )

اولين گوشيم 2100 بود،تا وسطهاي خدمت!‌هيچ وقت يادم نمي ره وسط پادگان اومدم به يكي از فرمانده ها سلام نظامي بدم،بتلم اومد بالا! گوشي كه به كمرم بسته بود افتاد بيرون :تير !
    بعد N-GAGE گرفتم! گفتم حالا كه يارو حواسش نبود و گير نداد!!!! لااقل اگه مچم رو گرفتن!!!‌گوشي SYMBIAN بگيرم كه دوربين نداشته باشه ! بشه 2 تا درد سر!!!!!!!
    طبق معمول محاسن سيم كارتها،يك روز سيم كارتم سوخت! منم كه مدتها بود مي خواستم براي اينكه تكنولوژي GPRS رو تست كنم،يك ايرانسل بخرم،رفتم و همون روز قبل از اقدام براي تعويض سيم كارت،يك ايرانسل خريدم ( دوست دختر هاي خياليم !!!!! :wacko: پشت خط مونده بودن :p ) تابستون بود و جايزه اش اومد!‌شد 3 خط بي خاصيت! از يك طرف 4 نفري كه باهاشون كار مي كنم شماره 0912 رو داشتن، از طرف ديگه من GPRS مي خواستم،يه مدت 0912 رو روو اين دايورت كردم!!! بعد ديدم نمي صرفه! گفتم بايد يك گوشي ديگه بخرم!‌
    يه روز رفتم يه E65 بخرم،فروشنده گفت توو انبازه 10 دقيقه بعد مياد،منم گفتم بيا تا گوشي ميرسه پول رو بدم و حساب كتاب رو تموم كنيم!‌ وسطاش زنگ زد انبار بگه گوشي رو بيارن كه ديد اونجا همه رفتن!!!‌گفت ميشه عصري بدم!!!!‌ اينجا بود كه منه 2 دل آخرش گقتم بابا نمي خواد!‌همون PPC رو بده! بين اونهايي كه روو ميز گزاشت مشخصات همه رو نگاه كردم،ديدم اكثرا مدل هاي HTC هستن كه پردازنده همه 200 مگ هست،بعضي ها كيبورد دارن اما اين آرتميس(P3300) جاي اون GPS داره، منم كه تووپادگان GPS هارو راه انداخته بودم ( يه GPS نمي تونستن!!!‌) كلي باهاشون حال كرده بودم،درجا اين رو انتخاب كردم،توو دلم هم گفتم فوقش اينه كه بعدا فقط برنامه GPS خوب نصب مي كنم و به عنوان دستگاه صفحه رنگي 3بعدي نقشه خور GPS ازش استفاده مي كنم و يه مدل جديد ترش رو مي خرم!
    خلاصه فرداش كه بيدار شدم بدنم ديگه داغ خريد گوشي جديد نبود و فكر كردم سرم چه كلاهي رفته!سرعت پردازنده كم بود،كلي مشكل كيبورد و ... داشت! نگران قيمت هم بودم،مي ترسيدم گرون خريده باشم! چند جا رو قيمت گرفتم ديدم نه! خوب خريدم،بعد رفتم سراغ برنامه ها،من كه نه اينجا كسي رو داشتم بپرسم نه سايتي رو ميشناختم،فقط توو اون روز كه وسط 2 دلي اين رو سفارش مي دادم،به يكي كه يادم بود PPC داره زنگ زدم پرسيدم WM6 براي همه گوشي ها هست ؟ گقت آره! اين كل كمكي بود كه از اين و اون گرفتم! اول دنبال ويندوز گشتم،منتها چون توو XDA جاي P3300 به اسم آرتميس اين رو گزاشته كلي وقتم رو گرفت! بعد با خودم گفتم حتي اگه سوخت هم اشكالي نداره! خودم بدون مطالعه و معلومات ويندوز رو UPDATE كردم! بعد يكي 2 تا سايت W A R E Z‌داشتم كه مدتها معرفي برنامه هاي PPC مي كردن! رفتم اونجا و تازه فهميدم چه خبره! خلاصه از اينكه ويندوزش فارسي ساز مي خواد تا كلي تنظيمات غيز پيشفرضش پوستي از من كند كه خدا مي دونه!‌هميشه اولاش مي گفتم كاشكه همون E65 رو گرفته بودم!!!!‌اما يواش يواش يكي يكي حسن هاي PPC نمايان شد!!!! هر روز كه پيش مي رفت و يك جاش رو ياد مي گرفتم،بيشتر خوشم ميومد! اونقدر برنامه پيدا كردم و ... كه الان فقط مي گم خوب شد E65 نداشت!!!

مهمترين چيزي كه PPC رو به خاطرش با هيچي عوض نمي كنم اينه كه من توو گوشي هاي معمولي كم ديدم وقتي كسي پشت سر هم به شما زنگ مي زنه،همه تماس ها،زمان همه و تاريخ و ساعت همه رو نگه داره! اكثر گوشي ها توو ليستي كه نگه مي دارن،اگر يكي چند بار پشت سر هم زنگ بزنه،مشخصات آخرين تماس رو نگه مي دارن!

محاسن ديگه هم كه هوار هوار داره!

7. boxilink
  8. FrankenStein

FrankenStein مدیر بازنشسته کاربر فعال

من بخوام بکم فکر کنم طومار بشه:)

اینجوری که تا بحال بچه ها گفتن فکر کنم من از همه زود تر خط دار شد م چون اولین گوشی من s4 زیمنس بود نمیدونم میدونید کدوم ها هست یا نه:)

بقیه بکن من هم شروع میکنم به گفتن فقط تا الان همه اون چیزهایی که شما گفتید رو من داشتم شاید 1 و 2 تاش رو نداشته باشم:)

9. bahrain

bahrain Pocket PC کاربر فعال موبایل و کاربر فعال

من خيلي گوشی داشتم ، اولیش الکاتل ون تاج ایزی بوده ، اخریش هم اج تی سی تایتن 2 !

یه پاکت پی سی دیگه هم دارم الان که دنبال مشتری هستم براش سامسونگ ای 750 .

10. shahram_k-jam

shahram_k-jam Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

سلام به همه...
    اولين گوشي : K500
    بعديش هم : K-Jam

مي خواستم واسش برنامه بنويسم :blush::p;)

11. king_dani

king_dani مدیر بازنشسته

خوب با تشکر از توضیحات جالب و خاطره انگیز دوستان ، و آگهی تبلیغاتی بحرین عزیز ( اسمایلی شوخی شهرستانی)،

عرض شود که بنده فکر کنم سال 79 کنکور دادم ، یک عدد سیم کارت امد در خانه . یک گوشی نوکیا از این گوش کوب ها ، دست دوم گرفتم دستم ، البته واقعا مدل ش یادم نمی یاد. ولی یادم هست که وقتی اس ام اس ش رو فعال کردن ، دنیا رو اعطا کردند به من ( یه چیزی تو مایه های هاله نور رییس جمهور محبوب حسین) . کمی بعد سامسونگ آ200 خریدم ( درست گفتم؟ ) سفیدشو. خیلی جمع و جور بود انصافاً ، تنها باری که به دلایل نسبتا ً واهی سر و کارم به مراجع قضایی افتاد ( ساعت 3 نیمه شب) سرباز صفر که بازرسی بدنی م کرد ، متوجه lucky dollar که توی کیف پولم پشت پول هام بود شد ، و مانند ارشمیدس که کشف عجیبی کرده باشه به سرهنگ نشون ش داد ( فکر کنم مهم ترین مدرکی که مراجع قضایی می تونن باهاش ادم رو محکوم کنن، همین پیدا کردن ارز رایج شیطان بزرگ باشه) ، اما بی عقل متوجه این سامسونگ فسقلی زیر کمر بند م نشد.
    مدت طولانی داشتم ش ، اصلا مشکلی هم پیدا نکرد ولی وقتی که سونی اریکسون پی800 امد ، واقعا احساس کردم که دوران موبایل های ساده به سر امده. وقتی دیدم ش ، در جمهوری ، گفت اگر همین الان بخری 800 هزار تومان. فکر کنم حدود 5 سال پیش بود. منم شانس اوردم این قدر پول رو اصلا تا اون موقع یک جا ندیده بودم:blush::lol: دو هفته بعد که مراجعه کردم فکر می کنم به قیمت 610 تومن خریدم. و واقعا عجب دنیای پرلذتی بود ، سیمبین یو آی کیو 3 . صفحه تاچ و ساپورت نرم افزاری. یادم هست که یکی از دوستانم در سفرزیارتی به تایلند:lol: برنامه ها ش رو روی 2 سی دی اورد. خلاصه که حسابی استفاده بردیم. رقیب واضح ش اون وقت ها ، نوکیا 3250 بود فکر می کنم. خلاصه یواش یواش با رسیدن سونی اریکسو ن ها با دوربین های بهتر ، دیگه روم نمی شد برای گرفتن عکس سرپایی دوربین این رو بیرون بیارم.( دوربین اس ایکس وان واقعا پوز این رو می زد) . گذشت ، تا اینکه ما در مراجعه به پایتخت متوجه سری سونی کلایی شدیم. البته تلفن نبودند ولی ارگنایزر عالی بودند ، اما به دلایل فنی نخریدیم. نهایتا ، توسط یکی از دوستان با آی پک های پاکت پی سی آشنا شدم و متوجه شدم امکاناتی دارند که دورانی جدید را رقم می زنند. خلاصه ما هم رفتیم و بعد از تحقیقات کامل:lol: در شرف خرج کردن حدود 800 هزار تومان برای آی میت جم بودیم که یکی از آشنایان که اصلا به ظاهرش هم نمی امد اینکاره باشد ، گفت من یک چیز مشابهش را دیده ام ، برایم با جم مقایسه کرده از همه بهتره . من هم با ناباوری و برای راضی کردن پدر که اصرار داشت انتخاب منطقی کرده باشم به دفتر جمهوری شرکت آی آر تی سی آی رفتیم ( شرکت وارد کننده اورکس ) و یک دل نه صد دل عاشق ش شدیم. بزرگترین مشوق برایم قولی بودکه برای ویندوز موبایل 5 دادند . و بزرگترین ضعف ش ، ضخامت ش بود نسبت به جم. آخر سری ، راضی شدیم و به قیمت 570 خریدیم امدیم. از آن زمان ، ماجراجویی ما ، با بیش از 20 دستگاه مختلف از نظر مدل و از نظر تعداد متجاوز از 100 دستگاه ، که از 1 روز تا 1 ماه کنار دستگاه اولیه ام کنارم بوده اند ادامه داشته ست. دلیل ش هم ساده ست ، همه می خواستند که برایشان دستگاه رو "ست" کنم.

دلیلی که باور کردم که وین مو چیزی بیش از همه دارد ، وسعت برنامه های پزشکی رویش بود

دو ماه قبل هم که ایکس 800 امده ، و از آن موقع هم عشق بازی جدیدی شروع شده

شادو پیروز باشید

12. FrankenStein

FrankenStein مدیر بازنشسته کاربر فعال

دیگه دکتر گفت من تا اونجایی که یادم بیاد میکم ولی حتما یادم میره یه سری ها رو:)

از s4 زیمنس شروع شد -5110 نوکیا -ericsson e768 -ericsson t18-di-یه مدل سامسونک که یادم نمیاد مدلش-3310-8210-از این پاناسونیک کوچیک-اس ال 55 زیمنس -v70 موتورلا-v220 موتورلا-s نمیدونم چی زیمنس-sx1-6600 -k750-w810-6300-p900-p990-6020-imate pocket pc-jam-jamin-jasjar-bound-atom-atom pure-atom exec-everx- یادم امد یه مدل موتورلا که تا شو بود -و......

دیگه خدایی یادم نمیاد باید فکر کنم باز اضافه میکنم:)

13. alireza_simkesh

alireza_simkesh Registered User

http://forum.persiantools.com/t69236.html

اون نوکیا اولیه فرهادو من بهش داده بودم!! در کنار زیمنس, اولین گوشی بود که تو ایران اومده بود

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. siavash78

siavash78 Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

عجب کارهای فرهنگی فرهنگی جالبی در انجمن پاکت پی سی انجام میشه! من سال 79 سیم کارت گرفتم و بعد که دیدم باهاش گوشی بهم ندادن! یک وان تاچ ایزی آلکاتل خریدم. بعد از یک ماه به حدی حالم رو بهم زد که نوکیا 5110 خریدم. (اون موقع مدل بالاتر 5110 مدل 6110 بود که خیلی مدیریتی بود!) چند سال بعد 3310 نوکیا دست دوم داداشم رو استفاده کردم و این قدر مسخرم کردن که رفتم نوکیا 6100 که رنگی بود و نازک گرفتم. بعد که خراب شد 2600 نوکیا (خداییش تا اینجا همه گوشی هایی که خریدم عتیقه بودن!)
    بعد از دبی یک سونی اریکسون k750 گرفتم که شیراز یک تعمیرکار نامرد به اسم ظرافت موقع تعویض قاب خرابش کرد! هیچ وقت نمی بخشمش... گوشیم 3 روز هم کار نکرد! همون موقع ها یکی از همکارام تو شیراز دنبال پاکت پی سی بود و خیلی از اورکس خوشش میومد که با هر زوری بود منصرفش کردم! (چون عقیده داشتم گوشی که با این قیمت ویدئو کال نداره به درد نمی خوره:blink: ) خداییش خیلی سوژه بودم! بعد رفتم نوکیا n70 خریدم و از بس خز شد رفتم n90 گرفتم... با ورود p990 دیدم تاخیر جایز نیست و خریدم... کم کم اومدم این فوروم ها رو خوندم دیدم که چه خبره...
    یک id درست کردیم اومدیم پی تی که نمی دونم چرا با صفر پست دسترسی محدود بود و نمی شد باهاش پست زد! اما این قدر بچه ها شیرین توضیح میدادن که نیازی به سوال پیدا نمی کردم و از سوالات و جواب های بقیه استفاده می کردم. بعد هم به شدت تحت تاثیر پست های فرهاد که طرفدار هرمس بود رفتم تایتن خریدم(از سوئد) .
    وقتی رسید دستم دیدم ای دل غافل رامش سوئدیه!
    یه رام فرهاد معرفی کرده بود گرفتم و نصب کردم همین جوری الکی... تازه رام های هرمس همه چند فایله بودن و مثلا همین طوری یک فایل اجرایی نبود که اجرا کنی و نصب بشه... الان هم چند روزه دارم با زینک ور میرم.
    راستش با وجود اینکه متوجه نبودم الان دارم می بینم که خیلی استفاده پاکت پی سی واسم داشته و هیچ وقت با موبایل مقایسه اش نمی کنم...
    فقط اشکالش اینه که اون همکارم که منصرفش کردم از اورکس خریدن الان هر روز جلو چشممه و توی یک اتاق کار می کنیم!

16. manuelcalavera

manuelcalavera Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

7 سال پیش وقتی سوم راهنمایی بودم رفتیم از همین یوسف آباد یه خط خریدیم و من هی هول بودم بریم گوشی بخریم که بندازم توش ... خلاصه بابای ما هم پیرو خشتک کندن های من زود از سر کار اومد رفتیم جمهوری یه SL45i خریدم ... اولین گوشی بود که مموری میخورد . البته اون موقع زد5 ها هم بودن ولی مموری نمیخوردن
    روی زیمنس اس ال45 یه مموری MMC بود اونم با حجم 32 که یه ماه بعدش 64 اومد :D

خلاصه اونو خریدیم و توش 5 تا آهنگ ریختم عین این عقده ای ها همه ش همونا رو گوش میکردم :D

بعد یه بار با دوستم باشگاه انقلاب بودم گوشیش از دستم افتاد ، گوشش قر شد . من هم جو به طور مخوفی اطافم رو احاطه کرد و مرام سگی و اینا گوشیمو زدم زمین شد عین شیشه ماشین که سنگ میخوره و بدین ترتیب گوشی باز شدن من شروع شد که لیستش توی صندلی داغ هست

حالا چی شد پی پی سی اومد وسط؟ هاااااااااااااا ! سوم دبیرستان بودم که باز هم جو منو به طرز مخوف تری احاطه کرد و کامپیوتر رو فروختم و یه آیمیت جم خریدم با یه مودم بلوتوث دی-لینک ! خلاصه هر شب آهنگ دان میکردم و همونجا هم گوش میدادیم و خوابمون میبرد ...
    خلاصه واسه درس خواستیم یه قدمی به جلو ورداریم که دیدم این قدم رو به عقب بود :D :p

17. _ni

_ni Registered User

من یه 3650 داشتم یه چند سال...:rolleyes:
    دو سالی هم هست که جمین گرفتم....:happy:
    این هم عمرش داره تموم میشه....(محسن جان خودتون که شاهدش بودین!):blink:
    گوشی بعدیم فعلا تایتن 2 هست... شاید هم از htc به اتن کوچ کنم...:f34r:

18. Kiarash77

Kiarash77 کاربر تازه وارد

واقعا كه جالب بود.
    اول از همه از آقا محسن بابت باز كردن اين ترد جالب تشكر ميكنم و ميخوام ماجراي من و گوشيهامو براتون بنويسم!
    من تا حالا اين همه وقت برا خوندن پستها نذاشته بودم ولي پستهاي همه بچه ها رو خوندم.
    راستش يادم نمياد چه مدل از نوكيا بود ولي العان ميشه ازش جاي گوشت كوب استفاده كرد.
    آره سال 2000 بود هديه گرفتمش و چه قدم باهاش حال ميكردم بعدش نوكيا 3310 كه انگار اون موقع انقلاب كردش و آنتنش تو خودش بود خريدم و زياد تول نكشيد كه سامسونگ كرفتم كه آهنگهاي جلفي داشت و ميشد باهاش رقصيد تو محل كارم كه زنگ ميخورد همه ميگفتن كمي ديرتر وردار كه حال كنيم!
    Siemens SL 45i كه اومد نتونستم از MP3 و هد ستش با اون كيفيت عاليش بگزرم و خريدمش ولي بعد يه SIEMENS S55 با كيت دوربينش گرفتم و اتفاقا همون روز كه خريدمش تو شركتمون يكي از خانوماي همكار تولدش بود و بچه ها براش كيك تولد درست كرده بودند و خلاصه كلي خوشحال بودند ولي يادشون رفته بود دوربين بيارند و من تونستم با اون دوربين كه خيليها اصلا حتي همچين چيزي نشنيده بودند يه چند تا عكس ازشون بگيرم و همونجا براشون ميل كنم.خلاصه كه كلي باهاش پز داديم و فكر ميكردم كلي زرنگي كردم ولي حافظه خور نبود و دوربينشم كه اكسترنال بود كه حاگيري بود.به همين خاطر يه چند روزي بيشتر نگهش نداشتم و رفتم سراق NOKIA 3650 وااااااي عالي بود همه كار باهاش ميكرم و همش يه پام جمهوري بود آخه اونجا يه نفرو ميشناختم برنامه هاي جديدشو برام ميريخت رو حافظش (يادمه يه برنامه ريموت كنترل هم روش ريخته بودم كه دستگاهاي مختلف رو باهاش كنترل ميكردم و كمي هم شيطوني!) اون موقع CARD READER هم تازه اومده بود انگار و بعدش يكي گرفتم كه پامو از جمهوري كوتاه كنم.يه بارم رمز حافظشو فراموش كرده بودم فكر ميكردم حافظش سوخته و كلي حالم گرفته بود آخه اون موقعها يه حافظه 32 مگي كلي پولش بود.
    خلاصه تا اينجاشو تو ايران بودم كه سال 2003 اومدم آلمان و سريع يه MDA II گرفتم كه خيلي باحال بود و خداييش من كه تا اون موقع نوكيا رو به خاطر برنامه هايي كه ميشه روش نصب كرد و هر روز يه حال جديد باهش كرد رو خيلي دوست داشتم گذاشتم كنار و PPC گرفتم و از 2003 به اينور پي پي سي دارم و باهاش خيلي حال ميكنم.
    گوشي اولم همون MDA 2 بود كه با يه كيف كمري حملش ميكردم كه يادمه تو پارك خانومم باهام شوخي كرد و اون پلاستيكش كه باهاش به كمر آويزون ميشه شكست و يه دو روزي تو جيب بغل كاپشنم ميزاشتم تا اينكه همون روز دوم تو مترو نشسته بودم كه انگار اونجا افتاده بود و من تا 3 روز عزاي عمومي اعلام كردم.
    بعدش رفتم مدل ديگشو گرفتم كه جمع و جورتر بود و تو هر جيبي جا ميشد MDA Compact رو ميگم باهاش خيلي حال ميكردم ولي دوربينش مزخرف بود و تو نور كم با وجود مگا پيكسلي بودنش عكساي آشغالي ميگرفت.
    ايران كه اومدم يادمه دادم به يكي 300 تومن سال 2005 بود بعدش اومدم اينجا MDA Vario گرفتم .يه كم كلفت تر و سنگينتر و سي پي يو كندتر ولي دوربين بهتر و صفحه كليد كه خوراك SMS بازاست.
    اونم سال 2006 كه اومدم ايران فروختمش 300 تومن البته قيمت نداشتم و اينارو به آشناها ميدادم و امروز از آقا محسن شنيدم كه اونا العان 400 چوب قيمت داره و با خودم گفتم منو باش كه چه آشناهاي دارم!!
    اومدم اينجا دوباره دادم MDA Pro خريدم كه سرعت سي پي يوش خيلي بالاست و كي بوردشم كه عالي در ضمن باهاش ميشه ويديو چت يا ويديو تلفني كرد خريدم و لي زياد نگهش نداشتمش و يه اشتباه كردم البته از لحاظ CPU , WiFi كه رفتم MDA Compact III گرفتم هنوزم دارمش و با GPS اون خيلي حال ميكنم ولي WiFi نداره و سي پي يو هم كه نميدونم چرا بازم 200 زده!! فلش هم كه نداره نميشه تو تاريكي عكس گرفت!ولي با وجود سي پي يو پايين بايد بگم كه سرعتش خيلي بهتر از گوشيهاي مشابه كه اوناهم سي پي يوشون 200 هست داره و در ضمن از وزنش نگو كه اصلا تو دست حسش نميكني!!موس هم كه داره.
    خلاصه برا مقاصد خاصي ميخواستم MDA Ameo يا همون HTC Advantage بگيرم كه اينجاهم يه ترد باز كردم و دوستان تا حدودي پشيمونم كردند و شايد MDA VARIO III بگيرم.
    در آخر بايد بگم كه PPC رو هر آدم عاقلي كه يكبار داشته باشه ديگه سراغ موبايل معمولي نميره و دليلشم اينه كه باهاش ميتوني تو هر زمينه حال كني و ديگه داره يواش يواش مثل كامپيوتر ميشه. البته از لحاظ نرم افزاري و تو هر زمينه كه بخواهي از ديكشنري گرفته تا برنامه هاي مهندسي و پزشكي ميشه باهاش حال كرد.
    من كه مثلا ازش توقع دارم كه جاي دستگاه Navigation و Pocket Dictionary و Organization و MP3 player و Camera بشه استفادش كرد و ديگه مجبور به حمل همه اينا نباشم و البته بازي برا بعضي وقتها مثل شطرنج و گشتن تو اينترنت و جواب دادن ايميلها كه البته اگه به يه روتر بيسيم وصلش كني بهتره و هزار كاره ديگه هم كه ديگه خودتون بهتر ميدونيد.
    اين بود ماجراي من و پاكت پيسيم

19. SEP/\H/\N

SEP/\H/\N Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

سال 82 یه سامسونگ C100 داشتم.

سال 84 زدم تو خط PPC و اولیش imate PDA2K

سال 85 یه گوشی ناز به نام O2 Atom سفید و ملوسی

سال 86 اتم را فروختم و نوکیا 1112 به دست گرفتم :blush:

بعد از چند ماهی دوری از PPC ، بالاخره یک هیوندای A200 دست گرفتم. البته زیاد باهاش کار نمیکنم فعلاً :eek: چون سیمکارت توی همون 1112 هست

20. emperatour

emperatour Registered User

اولش فکنم با سامسونگ N100 شروع شد [​IMG] . تاشو بود و اولین گوشی. خیلی حال میکردم باش . کلی تو کف زنگها و قابلیت ریختن ملودی روش بودم :دی [​IMG] . بعد پیشرفت کردم و N620 رو خریدم. اخر زنگ و ... چراغ 6 رنگ و طراحی شیک که واقعا هنوزم دارمش و دوسش دارم [​IMG] . بعد رفتیم توکار رنگی. Nokia 7610 . واقعا زیبا بود. [​IMG]
    اون موقع اولش که خریدمش نمیدونستم سیمبیان چیه اصلا. بعد که خریدم کلی کیفور شدم از برنامه هاییی که روش نصب میشد( کاریکاتور کردن چهره اقوام [​IMG] و... تا تهش برید) . بعد یک عدد Sony Ericson W800 خریدم که اولین گوشی واکمن سونی بود و واقعا تک بود. [​IMG] همون ماه اول رفتم خریدم از بس از طراحیش خوشم اومده بود. یک مدتی کار کردیم و کیف کردیم تا [​IMG] به پاکت پیسی رسیدیم. اولین بار دست سینا(30naa) دیدم . رفته بودیم پایتخت . از بس کیف کردم از نرم افزارهای روش سریعا پول جور کردم و با مشورت دکتر و دوستان Dell Axim X51v رو خریدم [​IMG] . واقعا دنیای جدیدی بود. خیلی حال میداد. چون دبلیو 800 رو فروختم و گوشی درس حسابی نداشتم رفتم W300 گرفتم موقت. (هنوز دارمش) . دیدم اینجوری نمیشه دوتا دستگاه ذو همش حمل کنم. رفتم Atom گرفتم و دبلیو 300 هم به W700 (قاب سفید مثل دبلیو800) ارتقائ دادم و فعلا دارمشون. [​IMG]

21. arman_123456

arman_123456 کاربر تازه وارد

سلام . من زمانی که دانشگاه قبول شدم یه 6600 گرفتم اونم بخاطر دوربین داشتنش.یه سی دی برناه هم براش گرفتم ترکوندمش از بس برنامه روش نصب کردم،بعدش هیچی نگرفتم یه مدته طولانی تا سریه ان اومد.N93 گرفتم بخاطر دوربینش اون موقع هنوز N95 نیومده بود.بعدش Jamin گرفتم.بعدش بخاطر اینکه موقعی که توی ماشین بودم نمی شد با قلمش راحت تایپ کنی رفتم Jasjar گرفتم ، اوایل خوب بود ، ولی سریع خسته شدم بخاطر بزرگیش ، فروختمش N95 گرفتم بعدش N95 رو فروختم TYTN II گرفتم که الان استفاده می کنم ، خیلی هم راضی هستم.
    دلایلمم برای خرید پاکت پی سی ، استفاده زیاد از اینترنت ، ایمیل ، یاهو مسنجر ، کلا بخاطر برنامه خور بودن زیادشه که خیلی خوشم میاد و تا بحال هیچ گوشی مثله پاکت پی سی نتونسته ارضام کنه.

22. Farshid Masomi

Farshid Masomi کاربر تازه وارد

سلام
    من سال 83 يه 7710 گرفتم
    از اواخر همون سال يواش يواش ايراداتش معلوم شد
    به لطف گارانتيه آشغال شركت ....... (لطفا بخوانيد انفجارات) هيچ وقت تعمير نشد تا منفجر شد
    چون كارم كامپيوتر بود و به امكانات كمتر از 7710 كارم انجام نميشد و از طرفي به تاچ معتاد شده بودم :D ليكن با يك مقايسه طولاني در اون زمان و با كلي سختي كشيدن سر اينكه بالاخره يه گوشي پيدا بشه كه رجيستر باشه (مشكل اون موقع ها) بالاخره به برند Gigabyte كه در بازار كامپيوتر ذهنيت مثبتي بهش داشتم اعتماد كردم و در اواخر سال 84 g-smart رو خريدم
    اما اكنون :rolleyes:
    هنوز هم با و جود دردسر هاي فراوان به اين گوشي وفادار بوده و عهد كردم تا اين هم منهدم نگردد با او سركنم ;)

پايان اعترافات