برگزیده های پرشین تولز

بیمه عمر نه!!!

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
شما که میگی عالیه چند تا دلیل خوب بیار شاید ماهم رفتیم خودمانو بیمه کردیم:)
اما اادامه بحثمون تا حالا دقت کردین ارزش بازخریدیه پنج سال اول بیمه های عمر حتی از مبلغ پرداختی شما کمتره یعنی حتی پول خودم نیس
اصولا بیمه های عمر اصلا برای پرداخت در زمانهای کم مثل ده سال هیچ ارزشی ندارن وباز لازم به ذکر نیس که حماقته اگه سی سال پولتو بدی دس یه بیمه
درمورد وامش باز برید تحقیق کنید اگه وام بگیرید انگار سپردتونو خالی کردین و سودی که قراره بهتون پرداخت بشه کمتر میشه که هیچ برای وام هم سودی در حد تیم ملی گذاشتن چه جالب پول خودتو به خودت وام میدن ازش سودم کسب میکنن
اونای هم که گفته بودن تا زور بالا سرمون نباشه نمتونیم پس انداز کنیم باید بگم واقعا براشون متاسفم که نمی تونن پول خودشون نگه دارن لااقل برین جایی سرمایه گذاری کنید که اینقدر کلاهبرداری نباشه طرح های زوری دیگه ای مثل گنجینه سپهر و طرح های بانک ملت و رفاه هم هست یا به قولrezidentevil لااقل یه حساب روزشمار بازکنن
آخه چرا در برابر واقعیت مقاومت میکنین بیمه عمر=کلاهبرداری
بازم میگم روشهای خیلی بهتری برای سرمایه گذاری هس
وباز ادامه دارد
بچه های دیگه هم از نظردادنو تشکر دریغ نکنن

Last edited:

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
البته من جسارت نکردم.محض مزاح بود :D
اتفاقا خوبه
خودم 3 ساله دارم و اگر این پول 2 بانک داشتم
تا حالا چند بار خرجش کرده بودم
اب باریکه خوبیه
ولی نه 30 ساله-
ب نظرم 10 یا 15 سال خوبه ک ب درد خودمون بخوره نه بچه

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
من هم دقیقا" عقایدم در خصوص بیمه عمر و پس انداز با استارتر محترم یکیه و توی چند تا تاپیک همین حرفا رو زدم. جالبه که توی تاپیکهای بازاریابهای بیمه عمر که رفتم و این سئوالات رو پرسیدم جوابی نداشتند بدند.من هم چند سالی دودل بودم که افتتاح حساب بکنم یا نه اما با تحقیقات بیشتر و پرس و جو از دوست و آشنا متوجه شدم هیچ کس به درستی از آینده این بیمه ها خبر نداره و هیچ تضمینی هم بابت تغییر قواعد و مقررات ثبت شده در قرارداد بیمه به شما داده نمیشه.
گرچه سئوالم تکراریه اما باز هم میگم تا دوستانی که هنوز شک دارند متوجه صحبتهای مخالفین این نوع بیمه ها بشن و یک یادآوری تاریخی براشون انجام بشه.
سئوال : جریمه ای که چند ساله برای استفاده شما از کوپنهای بیمه شخص ثالث برقرار کردند طبق چه قانون و قاعده ای هست ؟ آیا شما به عنوان یک بیمه گذار این امر را منطقی می دانید که به ازای استفاده از حق بیمه خود جریمه شوید ؟ آیا زمانی که این قانون من درآوردی اعمال شد همه مردم کاملا" در جریان بودند ؟ آیا از طریق رسانه ها به همه اطلاع داده شد یا نه مردم یکی یکی پس از مراجعه به بیمه ها و هنگام تمدید بیمه متوجه قضیه شدند ؟ آیا همه شرکتهای بیمه در قراردادهای فعلی این نکته را قید می کنند ؟ علت عدم قید جریمه برای استفاده از بیمه در قراردادهای بیمه چیست ؟
دوستی که گفته بازار یابی این بیمه ها خیلی هم خوبه دقت نکردن که استارتر بازاریابی همین بیمه عمر و پس انداز رو گفته اشتباهه وگرنه همه میدونن بازاریابی بیمه های شخص ثالث و مسئولیت مدنی و بدنه و ..... سود خوبی هم داره که تعدد شرکتها و دفاتر نمایندگی خودش نشون دهنده این مسئله است.
به نظر من آینده نگری بالای سه تا پنج سال در ایران یعنی باد هوا. شاید اگر بازار رقابتی بود و بخش خصوصی واقعا" فعال بود می شد یه فکرایی کرد اما الان که تمام شرکتهای بیمه چه دولتی و چه خصوصی در بیمه مرکزی متمرکز شدند و تابع قوانین و دستورالعملهای اونجا هستند پس شرکت با شرکت هیچ فرقی نداره. درست مثل بانکها.

fzahrab

Registered User
لایک‌ها
277
دوست عزیز میشه راه های سرمایه گذاری دیگه رو معرفی کنید ؟

fzahrab

Registered User
لایک‌ها
277
شما که میگی عالیه چند تا دلیل خوب بیار شاید ماهم رفتیم خودمانو بیمه کردیم:)
اما اادامه بحثمون تا حالا دقت کردین ارزش بازخریدیه پنج سال اول بیمه های عمر حتی از مبلغ پرداختی شما کمتره یعنی حتی پول خودم نیس
اصولا بیمه های عمر اصلا برای پرداخت در زمانهای کم مثل ده سال هیچ ارزشی ندارن وباز لازم به ذکر نیس که حماقته اگه سی سال پولتو بدی دس یه بیمه
درمورد وامش باز برید تحقیق کنید اگه وام بگیرید انگار سپردتونو خالی کردین و سودی که قراره بهتون پرداخت بشه کمتر میشه که هیچ برای وام هم سودی در حد تیم ملی گذاشتن چه جالب پول خودتو به خودت وام میدن ازش سودم کسب میکنن
اونای هم که گفته بودن تا زور بالا سرمون نباشه نمتونیم پس انداز کنیم باید بگم واقعا براشون متاسفم که نمی تونن پول خودشون نگه دارن لااقل برین جایی سرمایه گذاری کنید که اینقدر کلاهبرداری نباشه طرح های زوری دیگه ای مثل گنجینه سپهر و طرح های بانک ملت و رفاه هم هست یا به قولrezidentevil لااقل یه حساب روزشمار بازکنن
آخه چرا در برابر واقعیت مقاومت میکنین بیمه عمر=کلاهبرداری
بازم میگم روشهای خیلی بهتری برای سرمایه گذاری هس
وباز ادامه دارد
بچه های دیگه هم از نظردادنو تشکر دریغ نکنن

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
حاجی خوب یکم آینده نگر باشی یه حساب روز شمار باز می کنی و ماه به ماه پولت رو اونجا می ریزی !
قول می دم بعد از 30 سال سرمایه شما 2 - 3 برابر اونی می شه که بیمه ها می خوان بهت می دن !
تنها تفاوتش قسمت عمرش هست ( همون که اگه خدایی نکرده فوت شدی به بازماندگان 20 - 25 تومن می ده ) که اونم دیگه فایده نداره وقتی به رحمت خدا رفتی بعدش به کی پول می دن یا نمی دن ! :D
در نتیجه برای شخص شما ( صاحب بیمه ) به جز ضرر هیچ سودی نداره ! :D
یکی از جالبی های این نوع بیمه ها هم این هست که تا 10 - 15 سال اول ( که قالبا بیشتر افراد سر عقل میان و بی خیال می شن و پول رو بر می دارن ! ) سود نا چیزی در حد 10 - 20 درصد کل پرداختی شما طی این 10 - 15 سال می ده !

این طرح ها خیلی خوب و عالیه برای کشوری با تورم 3 - 4 درصد :)

نیما جون ببین تومیدونی کارم چیه پس هیچ بیمه ای ندارم.
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

یه موقع تو افتادی و دست من شکست ؛ حالا من هرچقدر هم سپرده تو بانک داشته باشم آیا بانک برای درمان اون به من پول میده؟
شاید من نیاز به عمل قلب داشتم بانک پول میده ؟ پس یکی بحث درمانه

دوم اینکه شاید یه بچه گاز رو واز گذاشت یه جرقه خورد و دار و ندار من کربن شد ؛ بانک پول میده برای خسارت؟
292.gif

من برام خیلی مهمه اگه فرداروزی زبونم لال ، زبونم لال افتادم مردم حداقل یه مبلغی به خانوادم بعنوان خرج کفن و دفن و خرید قبر بزارم که از جیب خودشون ندن و ضمناً پولی هم بگیرن.

مورد دیگه ای هم که افتک خان گفت کاملاً بهش معتقدم . تا دفترچه قسط نباشه و زور بالا سر ایرانی جماعت نباشه عمراً طرف 30 سال بره قسط بیمه بده ؛ اگه طرف خیلی خیلی انظبات داشته باشه سر یکی دو سال یا کنسل میکنه یا کم و زیاد میکنه یا میگه ندارم بعداً میدم . ولی من الان در هر شرایط مالی اقساط رو پرداخت میکنم .
hitler.gif

پس @شیب منفی جون همه چی اون میزان پولی نیست که آخر سر بهت میدن که اگه این بود یه بچه سندروم دان هم میدونست این کار عاقلانه نیست
9lfwh6l2n8vay7ghp2cic.gif

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

یه موقع تو افتادی و دست من شکست ؛ حالا من هرچقدر هم سپرده تو بانک داشته باشم آیا بانک برای درمان اون به من پول میده؟

دوم اینکه شاید یه بچه گاز رو واز گذاشت یه جرقه خورد و دار و ندار من کربن شد ؛ بانک پول میده برای خسارت؟
292.gif

من برام خیلی مهمه اگه فرداروزی زبونم لال ، زبونم لال افتادم مردم حداقل یه مبلغی به خانوادم بعنوان خرج کفن و دفن و خرید قبر بزارم که از جیب خودشون ندن و ضمناً پولی هم بگیرن.

مورد دیگه ای هم که افتک خان گفت کاملاً بهش معتقدم . تا دفترچه قسط نباشه و زور بالا سر ایرانی جماعت نباشه عمراً طرف 30 سال بره قسط بیمه بده ؛ اگه طرف خیلی خیلی انظبات داشته باشه سر یکی دو سال یا کنسل میکنه یا کم و زیاد میکنه یا میگه ندارم بعداً میدم . ولی من الان در هر شرایط مالی اقساط رو پرداخت میکنم .
hitler.gif

پس @شیب منفی جون همه چی اون میزان پولی نیست که آخر سر بهت میدن که اگه این بود یه بچه سندروم دان هم میدونست این کار عاقلانه نیست

همسایه ما افتاد لگن اش شکست.. عملش 7 میلیون تومن بود که 30% اش رو بیمه داد.... بیمه درمان که کلا کشک و جوکه!!!

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
همسایه ما افتاد لگن اش شکست.. عملش 7 میلیون تومن بود که 30% اش رو بیمه داد.... بیمه درمان که کلا کشک و جوکه!!!

دوست من از جوب افتاد دندونش شکست 2 میلیون خرجش شد ؛ عین دومیلیون رو از بیمه پاسارگاد چک روز گرفت

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
خب بله منم نگفتم نمیدن... اما سقف پرداخت داره و شامل همه بیماری ها نمیشه. مثلا چشم کلا بیمه نداره. ما که نمیتونیم به بیماری بگیم سراغمون نیا چون شاملت نمیشه

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
من هم دقیقا" عقایدم در خصوص بیمه عمر و پس انداز با استارتر محترم یکیه و توی چند تا تاپیک همین حرفا رو زدم. جالبه که توی تاپیکهای بازاریابهای بیمه عمر که رفتم و این سئوالات رو پرسیدم جوابی نداشتند بدند.من هم چند سالی دودل بودم که افتتاح حساب بکنم یا نه اما با تحقیقات بیشتر و پرس و جو از دوست و آشنا متوجه شدم هیچ کس به درستی از آینده این بیمه ها خبر نداره و هیچ تضمینی هم بابت تغییر قواعد و مقررات ثبت شده در قرارداد بیمه به شما داده نمیشه.
گرچه سئوالم تکراریه اما باز هم میگم تا دوستانی که هنوز شک دارند متوجه صحبتهای مخالفین این نوع بیمه ها بشن و یک یادآوری تاریخی براشون انجام بشه.
سئوال : جریمه ای که چند ساله برای استفاده شما از کوپنهای بیمه شخص ثالث برقرار کردند طبق چه قانون و قاعده ای هست ؟ آیا شما به عنوان یک بیمه گذار این امر را منطقی می دانید که به ازای استفاده از حق بیمه خود جریمه شوید ؟ آیا زمانی که این قانون من درآوردی اعمال شد همه مردم کاملا" در جریان بودند ؟ آیا از طریق رسانه ها به همه اطلاع داده شد یا نه مردم یکی یکی پس از مراجعه به بیمه ها و هنگام تمدید بیمه متوجه قضیه شدند ؟ آیا همه شرکتهای بیمه در قراردادهای فعلی این نکته را قید می کنند ؟ علت عدم قید جریمه برای استفاده از بیمه در قراردادهای بیمه چیست ؟
دوستی که گفته بازار یابی این بیمه ها خیلی هم خوبه دقت نکردن که استارتر بازاریابی همین بیمه عمر و پس انداز رو گفته اشتباهه وگرنه همه میدونن بازاریابی بیمه های شخص ثالث و مسئولیت مدنی و بدنه و ..... سود خوبی هم داره که تعدد شرکتها و دفاتر نمایندگی خودش نشون دهنده این مسئله است.
به نظر من آینده نگری بالای سه تا پنج سال در ایران یعنی باد هوا. شاید اگر بازار رقابتی بود و بخش خصوصی واقعا" فعال بود می شد یه فکرایی کرد اما الان که تمام شرکتهای بیمه چه دولتی و چه خصوصی در بیمه مرکزی متمرکز شدند و تابع قوانین و دستورالعملهای اونجا هستند پس شرکت با شرکت هیچ فرقی نداره. درست مثل بانکها.
ممنون دوست عزیز
هزاران بار هم گفتیم که تو این بیمه ها هیچ چیزی تضمینی نیس و معلوم نیس فردا چه خوابی ببینن الان که کاروبار بیمه ها سکه است و فقط جذب سرمایه دارن حال وروزمان اینه فقط یه لحظه فک کنین بیس سال دیگه که سیل عمل به تعهدات سرازیر شد بیمه ها چیکار میکنن
اصولا چیزی که من حس کردم اینکه بیمه ها اصلا تو برنامشون پرداخت وجود نداره
بله منظور منم بازاریابی این بیمه ها بود با بیه های دیگه کاری ندارم
تشکر از دوستانی که با نظر وتشکراتشون انگیزه میدن

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

292.gif

hitler.gif

حاج احسان عزیز که گفتی این بیمه رو برای پوششهاش میخوام باز خوبه لازم نیس توضیح بدم که سرمایه این بیمه ها هیچه اما در مورد پوشش شما یه پرس وجو کن ببین بیمه کی به تعهداتش عمل کرده الانم که میبینی داره یه چیزایی رو میده برای جذب مشتری و الا شما میگی چند سال دیگه که این بیمه ها فراگیر شدن دیگه هیچ کس دغدغه پول عمل یا خدای نکرده شیمی درمانی و ۰۰۰ رو نداره معلومه که این طور نیس پوشش بیماریهای خاص شامل یکسری بیماری محدوده و فقط میتونی یه بار استفاده کنی اونم مطمئن باش فردا یه قانون میگذارند مثلا میگن در صورتی خسارت میدیم که تو مراکز طرف قرارداد ما بستری شده باشی و هزاران بهانه دیگه آخه چرا انقدر سرسختی نشون میدن بابا بیمه=دزد
در ضمن به جهت تصحیح نوشته شما اعلام میکنم اسم سندرم رو اشتباه نوشتین سندرم داون که به افتخار محقق نامگذاری شده همون تری زومی ۲۱ یا به قول خودمون منگلیسم هستش
بازم ادامه داره ان شاالله یهه تاپیک دیگه هم میخوام بزنم ودر اون به وامای بانک مسکن و طرحاش مثل حساب مسکن جوانان حساب ممتاز و اوراق تسهیلات مسکن میپردازم
دوستان از نظر دادن وتشکراتشون دریغ نکنن

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

292.gif

hitler.gif

خوب اگه دنبال مباحث درمانی هستی که آقای روحانی بیمه درمانی رو راه انداخته ثبت نامش رو دیگه چی می خوای ؟! :general609: می تونی این بیمه رو در کنار سهام عدالت استفادش کنی ! :D

ولی از شوخی گذشته اگه خودت رو بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی کنی مزایای بیشتری داره و مطمئن تر هم هست از این بیمه های عمر و سرمایه گذاری

راستی یادم رقت بگم که این بیمه ها انقدر سود آوری داره که به کارگزار بیمه به اضای هر نقر عضویت حقوق تعلق می گیره ! یعنی کافی شما یه دفتر بیمه بزنی و جند نقر رو عضو کنی و مادامی که اونا حق بیمه می دن شما هم یه درصدی می گیری !:general304:

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
292.gif
ببخشید فقط جهت اطلاع شما و سایر دوستان عرض میکنم : بیمه آتش سوزی امسال به مبلغ سالانه 115000 ریال و بازپرداخت تا سقف 50 میلیون تومان هست ( البته اگه موقع بازپرداخت مثل همیشه بیمه ها بازی درنیارن)

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
دوست عزیز میشه راه های سرمایه گذاری دیگه رو معرفی کنید ؟
درمورد راههای دیگه سرمایه گذاری باندازه کافی تو انجمن مبحث هست به طور خلاصه اینکه اگه میتونی خودت مدیریت کنی این بهترینه اما نه اگه دوس دارین حالت اجباری و قراردادی ماهانه باشه برای سرمایه های کوچیک تکرار میکنم سرمایه های کوچیک ماهانه یه حساب روز شمار یا نشد گنجینه سپهر یا طره بانک ملت ورفاه هم هستش جدیدا هم موسسه آرمان(مهمونی که بالاترین نرخ سود رو داشت گذاشته به نام آتیه رسیدم حتما میرم بپرسم اگرم دوستانی دیگه اطلاعی دارن بیان بگن) اگرم احساس میکنید توانایی ورود به بورس رو دارید که هیچ خلاصه کلام راههای خیلی بهتری برای سرمایه گذاری هستند اما بیمه عمر نه!!!!!!
و همچنان ادامه دارد

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
من چون چندتا از آشناها بازاریاب بیمه هستند زیاد در موردش شنیدم و تحقیق کردم مجموعه برداشت من از «بیمه عمر و سرمایه گذاری» (با بقیه موارد بیمه عمر مثل عمر و پس انداز و ... اختلاف دارند) این است که این بیمه به عنوان سرمایه گذاری اصلا مناسب نیست! چون همانطور که برخی عزیزان گفتند اگر همین پول را شما توی بانک سپرده کنید و سودش را مجدد سپرده کنید چندین برابر پولی که بیمه وعده میده گیرتون میاد. در مورد وام هم شما اگر توی یک بانک حساب داشته باشید و مرتب حسابتون را هر ماهه (یا برنامه زمانی خاص دیگه مثل سه ماهه و شش ماهه) شارژ کنید و ازش هیچ برداشتی نداشته باشید اگر بعد از پنج شش سال برید بانک و تقاضای یک وام بکنید مطمئنا باشید رییس بانک تا روی زمین جلوی شما خم میشه و این وام را دو دستی تقدیم میکنه (مبادا که چنین مشتری ای را از دست بده) پس برای گرفتن وام هم این روش منناسبی نیست. یک مورد مهم پوشش های بیمه ای هست که بعضا با مبالغ خیلی کمتر به صورت جداگانه میشه گرفت.
اما مزایای این بیمه چی هست مزایاش همانطور که باز هم دوستان اشاره کردند مجمتع بودن و اجباری بودنش هست. در مورد پس انداز و سرمایه گذاری کمتر پیش میاد که کسی بتونه به طور مرتب پولی را سرمایه گذاری کنه و برداشتی تا چندین سال نداشته باشه یا با کوچکترین چیزی میگیم «این ماه را دستم تنگه سرمایه گذاری نمیکنم عوض ماه بعد بیشتر سرمایه میگذارم» و با کوچکترنی مشکلی میریم سراغ برداشت پول از این حساب ولی درمورد «بیمه عمر و سرمایه گذاری» شما لازم نیست که دنبال پس انداز باشید چون بازاریاب بیمه پول سال اول را نقدی ازتون گرفته (یا چندتا چک گرفته) و برای سالهای بعد هم از چند ماه قبلش شروع پیگیری کردن که شما حتما تمدید کنید و حتی حاضره بیاد اون سر شهر در خونه شما چکهاتون را بگیره برداشت هم که ابدا خبری نیست
در مورد پوشش های بیمه ای هم مشکلی که هست اینه که شما چندین بیمه نامه متفاوت با شرایط متفاوت و گاه متضاد دارید که باید دائما حواستون به تمدید بیمه و همراه داشتن بیمه نامه و ... باشه ولی در «بیمه عمر و سرمایه گذاری» همه این پوششها در قالب یک بیمه به شما ارائه میشه و اتوماتیک همزمان تمدید میشه
نکته دیگه اینه که بعضی از این بیمه ها شرایط ویژه ای هم دارند مثلا با افتتاح حساب بیمه عمر برای فرزند پدر و مادر هم تحت پوشش بیمه قرار میگیرند یا با بیمه زن برخی پوششهای حوادث و ... به همسرش تعلق میگیره
به نظر بنده در صورتی که برای تامین مبلغش کسی دچار دردسر نمیشه خوبه که این بیمه را با مبالغ کم و اولیه (همون حداقل پیشنهادی پلن اولیه) بگیره به عنوان کمکی کنار بیمه تامین اجتماعی و سرمایه گذاریهای فردی
در مورد اعتبار شرکتهای بیمه و پرداخت یا عدم پرداخت هم عرض کنم خدمت دوستان که توی این دنیا نمیشه به برادر خودت اعتماد کنی چه برسه به شرکت بیمه ولی میشه امیدوار بود که در صورت ثبات اقتصادی (که انشالله در طول سی سال بهش دست پیدا کنیم) و کنترل تورم شرکتهای بیمه لازم نیست بامبول دربیارند چون طی سی سال به اندازه کافی از قبل سرمایه گذاری شما خورده اند که دادن در صد اندکی از اون به خود شما براشون مشکل آفرین نباشه همچینی تحقیق در مورد اعتبار شکرتهای بیمه زیاد هم سخت نیست چون درسته که سررسید بیمه های عمر که چند سال گذشته فروخته اند نرسیده ولی قطعا موراد فوت و نقص عوض و ... بیمه گذاران این نوع بیمه ها (به کلمه این نوع بیمه ها دقت کنید و مثلا موردی که تامین اجتماعی درصد کمی از هزینه درمان را داده را پای حساب بیمه عمر نگذارید) پیش اومده و میشه پرس و جو کرد که شرکتهای بیمه در این موارد به تعهدات خودشون عمل کرده اند یا نه!
در آخر امیدوارم اگر عزیزانی از این سایت بیمه عمر یا هر نوع بیمه دیگه ای دارند هرگز موردی براشون پیش نیاد که بخواهند از اون بیمه خسارت بگیرند و همیشه سلامت باشند.

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
من حتی به تامین اجتماعی هم اعتقاد ندارم.بعد چند سال ریختن حق بیمه سه تا دندون پر کردم یه میل پرداختم رفتم بیمه گفتن ما کارمندا خودمون نمیتونیم بگیریم چه برسه به شما :general107:

ReZaTaK7

Registered User
لایک‌ها
148
سلام دوستان و استارتر عزیز
ممنون از تاپیک ـی که زدین بسیار مفیده
منم میخواستم اینو بگم که بیمه کلا کلاه برداریه .یکی از فامیلامون بازاریاب بیمه عمره(به نظرم مسخره ترین شغل ممکنه)آقا اومد خونمونو زیرورو کرد که بیمه فلانه بعد 30 سال فلان میلیارد میدن اگه 100هزار بدی فلانه و اله بله ... آقا همه خونه ما داداشای متاهل مجرد ثبت نام کردن
هرچی گفتم بابا این پول 30 سال دیگه چندرغاز بیشتر نمیرزه اصلا چه تضمینی میدین که 30 سال دیگه این شرکت فلنگو نبنده .... خونواده ما گفتن مگه کشکه همچین چیزی اتفاق نمیفته ... خلاصه سرتونو درد نیارم من حوصله متقاعد کردن افراد رو ندارم سر درد میگیرم با این کار
همین که خودم ثبت نام نکردم نه بیمه عمر و نه بیمه تامین اجتماعی . با دیدن این تاپیک فهمیدم عقل و شعورم بیشتر از کل فامیله :D ممنون

Last edited:
بالا