برگزیده های پرشین تولز

بیمه عمر نه!!!

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
تشکر از دوست عزیزمون آقا رضا

راستش یکی از مشکلات ما همینه که نمی تونی مفهوم تورم رو درک کنیم چندین و چندین بار گفتیم که یه میلیارد که هیچ ده میلیارد هم سی سال دیگه پولی نیس
امروز داشتم فک میکردم چی بنویسم بنظرم رسید یکمی از رفتارای بازاریابای بیمه بگم وقتی باهات روبرو میشن و یه سری فرم و آمار جلوت میگذارند فک میکنی یکی از آدمهای خوش شانس دنیا هستی که همچین موقعیتی نسیبت شده و تا مدتها تو کیف این ماجرا هستی اما باید بدونی عین سرابه و هیچ نفعی برات نداره یه اصل رو همیشه یاد گرفتم یه چیز اگه خوب باشه هیچ وخ سراغ من نمیاد بلکه من باید سراغش برم لابد میتونید دلیل این همه تبلیغات تو اینترنت و حتی تو همین فروم رو درک کنین دقیقا یادمه بازاریابی که با من حرف میزد اصلا اشاره ای به بیمه نامه خوش نمی‌کرد و همش از مشتریانش مثال میزد بعد ها مطمئن شدم اصلا خودش بیمه نیس یا اگه هستن رایگان از طرف شرکت اهدا شده مورد بعدی اعتمادبنفس کاذب اینا بود که رییس بانک مرکزی هم فک نکنم همچین اعتمادبنفسی داشته باشه
در کل به نظرم یکی از دلایل انداختن بیمه نامه همین رفتار وزبلی ودر عین حال کلاهبردارانه بازاریاباس
اگرم دیدین جایی دارن نطق میکنن اگه این تاپیک رو کامل خونده باشد میتونید با چندتا سوال و مثال ساکتشون کنید
چیزی که بیشتر از همه زورم داره اینکه یه بچه قرطی بیاد کلاهبرداری برداری قانونی کنه و از حق بیمه پرداختی من بهش سهم برسه بازم میتوانید درک کنید چرا یه ماه مونده به وقت قسطت زنگ میزنن میگن بیا پولتو بده چون داره از اون پول سهم میبره همین و بس نه عاشق قیافته نه مشتری مداریه
راستی جای این بازاریابا تو این تاپیک خیلی خالیه چه عجب نیستن تا بعضی از جوابای مارو بدن شاید ماهم از خرید شیطون پیاده شدیم و خودمونو بیمه کردیم۰۰۰۰
و باز ادامه دارد۰۰۰۰۰

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
حالا راه علاج
اگه حتی ثبت نام هم کردی فرصت برای کنسل بدون جریمه هس به این صورت که اگه دوهفته از تحویل اسناد نهایی به شما و امضای اونها توسط شما نگذشته باشه میتونید بدون ریالی جریمه کنسلش کنید اونهایی هم که بیمه نامه دارن و الان پشیمون شدن نگران نباشن یه روش خوب برای خروج سراغ دارم
اگه چند سال گذشته و ارزش باز خریدیه بیمه نامه خوبه سریعا باز خریدش کنید درسته هر وخ ماهی رو از آب بگیری مردس (به حد کافی سرت کلاهبرداری رفته) اما شاعر یه جای دیگه هم میگه الا یا ایهاالساقی ۰۰۰ ا ا ا ببخشد ۰۰۰یه مثال دیگه هم داریم که میگه هر وخ ماهی رو از آب بگیری تازس(فقط برای مزاح بود تا کمی هم فضا از حالت خشک در بیاد)
اما اوناییکه تازه بیمه نامه گرفتن برن پرداختی رو به حداقل ممکن برسونن ( فک کنم بیس تومن درماه) و همه پوششها رو صفر کنن (اینجوری باعث میشه کسورات کمتر بشه و بیشتر پولت پس انداز بشه) اینجوری بعد یکی دوسال لا اقل به پول خودشون میرسن
هرچند کلی ضرر کردن
وباز دوستان از نظر و تشکر دریغ نکنن ۰۰۰۰
و همچنان ادامه دارد۰۰۰

M+J

مدیر بازارچه
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,011
شرایط بیمه های عمر در پایه یک صورت هست ولی تفاوت هایی در هر شرکتی وجود داره. یکی از مزیت های بیمه عمر، طرح حامی هست که بیمه آسیا داره (نمی دونم شرکت های دیگر هم با این عملکرد در همین نام و یا نام های دیگر دارند یا خیر). برای کودکان هست که در صورتی که بیمه گذار فوت کنه خود شرکت بیمه، تا مدت زمان بیمه که در قرارداد نوشته شده (مثلا 30 سال) هزینه ی اقساط بیمه رو برای اون فرزند پرداخت میکنه از حساب خود شرکت بیمه. پس از سپری شدن مدت زمان بیمه هم تمامی پولی که خود شرکت بیمه و در اوایل بیمه گذارش پرداخت کرده رو با سودش به فرزند میده.
در مورد ارزش پول، مطمئنا ارزش پول بعد از 30 سال کم میشه. هم ارزش پولی که دریافت میکنید هم ارزش پولی که واریز میکنید به حساب شرکت. شمایی که الان به عنوان مثال سالی 1 میلیون تومان واریز میکنی، 30 سال دیگه این 1 میلیون تومان هیچ ارزشی نداره! دوستانی که آینده نگر هستن فقط از بی ارزش شدن پول دریافتی در آینده صحبت میکنن و صحبتی از بی ارزش شدن پولی که واریز میکنن به میان نمیارن
به کسانی که قصد دارند بیمه عمر کنند خودشون رو توصیه میکنم که بدون افزایش درصد سالیانه قرار داد ببندند که در این صورت هم مبلغ کمتری پرداخت میکنن و هم پول بیشتری دریافت میکنن. (مثال برای یک شخص 25 ساله که بعدا از 30 سال، با احتساب سالیانه 1 میلیون، 30 میلیون واریز میکنید و حدود 470 میلیون دریافت میکنید) قرارداد با افزایش درصد سالیانه به سود شرکت بیمه گر هست و به ضرر بیمه گذار.
در مورد درمان هم تنها بیماری های خاص همچون سرطان، سکته و ... هست و شامل همه بیماری ها نمیشه
مطمئن باش بیمه پارسیان هم هیچ فرقی با اونای دیگه نداره همش تبلیغاته الگوی همه بیمه های عمر براساس همون الگوی اولیه است تو سال ۸۳ توسط بیمه کارآفرین وارد ایران شد
اولین بیمه عمر در سال 73 توسط بیمه آسیا وارد ایران شد. در اون زمان بیمه کارآفرین هنوز وجود نداشته!

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
اگر دقت کرده بودین ما تا امروز از هیچ شرکت خاصی نام نبرده بودیم و هدف ما کل شرکت ها بود اما ظاهرا شما بازاریاب شرکت آسیا یا لااقل از مشتریانش هستین که اینجوری سنگش به سینه میزنید مگه تو نمیگی سی سال هر سال هم یه میلیون بدیم تا بعد سی سال ۴۷۰ میلیون بده تو همین امروز برو با یه میلیون یه دونه سکه تمام بهار بخر اگه بعد سی سال نشد ۴۷۰ میلیون و مطمئنا بیشتر از اون میبینی چقدر ذهنت بستس وقتشه یه تکونی به ذهنمامون بدیم (فقط برای روشن شدن ذهنت قیمت سکه تو سال ۶۳ طبق آمار ۴۰۰۰ تومان بوده الان که این همه اومده پایین شده حدود یه میلیون یعنی تقریبا ۲۵۰ برابر پارسال رو هم که نگو حدود ۴۰۰ برابر سی سال قبلش بود )
مورد دیگه آخه مرد حسابی ما میگیم سی سال دیگه ده میلیاردی ده میلیون الان نیس تو میگی ۴۷۰ میلیون بگیرید
اما حرف خوبی زدی بیمه که فقط برای سرمایه نیس خیلی علاقه‌ داری ماهی بیس تومن بده و قید سرمایه گذاری رو بزن و پوشش ها رو همه رو به حداکثر برسون ودر واقع با پرداخت ماهانه بیس هزار تومن خودتو فول پوشش بیمه بکن
در ضمن گفتی اولین بیمه نامه مال بیمه آسیا که نشان دهنده طرفداری. و کم آگاهی شماست چراکه اولین بیمه نامه عمر تو دوران قبل از انقلاب صادر شده و منظورم از اولین بودن شرکت بیمه کارآفرین بیمه های عمر و سرمایه گذاری به شکلی که الان شاهدش هستیم هست و مال سال ۸۳ میشه

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
اگر دقت کرده بودین ما تا امروز از هیچ شرکت خاصی نام نبرده بودیم و هدف ما کل شرکت ها بود اما ظاهرا شما بازاریاب شرکت آسیا یا لااقل از مشتریانش هستین که اینجوری سنگش به سینه میزنید مگه تو نمیگی سی سال هر سال هم یه میلیون بدیم تا بعد سی سال ۴۷۰ میلیون بده تو همین امروز برو با یه میلیون یه دونه سکه تمام بهار بخر اگه بعد سی سال نشد ۴۷۰ میلیون و مطمئنا بیشتر از اون میبینی چقدر ذهنت بستس وقتشه یه تکونی به ذهنمامون بدیم (فقط برای روشن شدن ذهنت قیمت سکه تو سال ۶۳ طبق آمار ۴۰۰۰ تومان بوده الان که این همه اومده پایین شده حدود یه میلیون یعنی تقریبا ۲۵۰ برابر پارسال رو هم که نگو حدود ۴۰۰ برابر سی سال قبلش بود )
مورد دیگه آخه مرد حسابی ما میگیم سی سال دیگه ده میلیاردی ده میلیون الان نیس تو میگی ۴۷۰ میلیون بگیرید
اما حرف خوبی زدی بیمه که فقط برای سرمایه نیس خیلی علاقه‌ داری ماهی بیس تومن بده و قید سرمایه گذاری رو بزن و پوشش ها رو همه رو به حداکثر برسون ودر واقع با پرداخت ماهانه بیس هزار تومن خودتو فول پوشش بیمه بکن
در ضمن گفتی اولین بیمه نامه مال بیمه آسیا که نشان دهنده طرفداری. و کم آگاهی شماست چراکه اولین بیمه نامه عمر تو دوران قبل از انقلاب صادر شده و منظورم از اولین بودن شرکت بیمه کارآفرین بیمه های عمر و سرمایه گذاری به شکلی که الان شاهدش هستیم هست و مال سال ۸۳ میشه

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
کم کم دارم نگران میشم ظاهرا آمار کلاه برداری بیمه ها بالا رفته
تاپیک داشت به سمت فراموشی میرفت گفتم یه تکونی بهش بدم.....

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
کم کم دارم نگران میشم ظاهرا آمار کلاه برداری بیمه ها بالا رفته
تاپیک داشت به سمت فراموشی میرفت گفتم یه تکونی بهش بدم.....
من سال ۹۰ یه حماقتی کردم تو یه تصادف از شخص ثالثم استفاده کردم، ۱۵۰ تومن به زیان دیده پرداخت کردن، سر سال که رفتم بیمه کنم طرف گفت ۱۸۰ جریمه استفاده از بیمه!!
از اون موقع دیگه قید بیمه رو زدم، بیمه عمر هم واسه خسارت و فوت و اینا دوست داشتم یه ۱۰ هزار تومنی چیزی قرارداد ببندم ولی دیدم از کجا معلوم اصلا پولی پرداخت بشه!؟
واسه بازنشستگی علاوه بر بیمه تامین اجتماعی خودم رو مجبور کردم ماهی یه نیم سکه و یه صد دلاری می خرم میدم دست خانومم نگه میداره، گفتم هیچ وقت بهم پس نده، اگه روزی بشه با این سکه ها یه خونه می خرم اجاره میدم میشه کمک خرج بازنشستگیم یا هر کار دیگه که بشه ۲۶ سال دیگه انجام داد

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
@meysam_2012
چیزی که توی ذهن منه تقریبا شبیه اینه اگه تاپیکو مطالعه کرده باشین یه جایی قشنگ سابقه افزایش قیمت سکه رو با آمار گذاشتم چرا یه عده انقد لجوجن آقا بیمه عمر = کلاهبرداری
شرط میبندم باهاتون هیچ کدوم از بازاریابای بیمه خودشونو بیمه عمر نکردن
میخوام حال و روز بیمه هارو 10 15 سال دیگه که سیل عمل به تعهدات راه میفته ببینم که اون موقع چیکارن
به هر حال ممنون که تجربتون رو بیان کردین

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
دوست عزیز من خودم نماینده یکی از همین بیمه ها هستم که برای اینکه تبلیغ نشه اسم نمی برم!
7 سال پیش منم تفکر شما رو داشتم ولی الان که تقریبا 2 سال از بیمه عمر خودم میگذره فقط از این افسوس می خورم که کاش همون 7-8 سال پیش خودمو بیمه عمر می کردم ولی در هر صورت ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است!
در مورد صحبت های شما که مسائل سرمایه گذاری بیمه ها رو مطرح کردید تا حدودی موافقم ولی سری مسائل مهم هست که میخوام مطرح کنم شاید به درد یکی دو نفر که این تاپیک رو خوندن بخوره
تعدادی از مزایای بیمه عمر رو haj_ehsan و چندتا دیگه از دوستانمون بهش اشاره کردن مثل مسائل درمانی،فوت و نقص عضو،الزام انسان به پرداخت اقساط بصورت مستمر و ...
منم چندتا جمله بهش اضافه میکنم
1- طبق آخرین آمار توی کشور های پیشرفته اروپایی و ژاپن 60درصد افراد یکی ازانواع بیمه های عمر رو دارن که که تو ایران آمار حدود 1/2 درصده این میزان، که توی همه ی اون کشور ها هم بانک سود بهتری از بیمه میده ولی استقبال از بیمه بیشتره!
2- بیمه عمر جزو اموال ماترک فرد(معاف از هرگونه مالیات حتی مالیات بر ارث) محسوب میشه یعنی حتی اگه کسی به خاطر بدهی ورشکست بشه طلبکاران با رای دادگاه میتوانند همه حسابها و اموال طرف رو ازش بگیرن ولی بیمه عمر طرف رو نمی توانند از وی بگیرند!
3- برای کسانی که میگن نه مملکت ثباث نداره و نه این شرکت های بیمه 30 سال دیگه پول پرداخت می کنند هم باید بگم که همه بیمه ها مجبور هستند پرتفو خودشون رو اتکایی کنند حتی بیمه مرکزی (طبق قانون) پس اگه شرکتها ورشکست هم بشن بیمه مرکزی تعهداتشون رو عملی میکنه و حتی اگه بمب اتم هم بخوره تو ایران و ایران با خاک یکسان بشه شرکت زوریخ اینشورنس که اتکایی بیمه مرکزی ایران هستش باید تعهدات بیمه مرکزی رو برای بازمانده های حادثه انجام بده، قبل از انقلاب تعدادی بیمه خارجی تو ایران داشتیم مثل ایران ناسیونال و ... که بعد انقلاب همه اخراج شدند ولی بیمه مرکزی به عنوان اتکایی اونها همه تعهداتشون رو عملی کرد، اینم فراموش نکنید که برگه بیمه نامه طبق قانون اوراق بهادار محسوب میشه یعنی دقیقا مثل سهام، اسکناس، چک و... !
4- هیچ سرمایه گذار کار درستی هیچ وقت همه تخم مرغ هاش رو توی یک سبد نمیزاره! معنی این جمله برای تمام کسانی که توی سرمایه گذاری دستی دارن کاملا مشخصه و من بیشتر توضیح نمی دم

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
یه بار یکی از این بازار یابها یه بیمه نامه به بابای از همه جا بیخبرم انداخته بود. زنگ زدم به یارو و اول با زبون خوش و بعد هم با دعوا و فحش به زور پولشو پس گرفتم.

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
دوست عزیز من خودم نماینده یکی از همین بیمه ها هستم که برای اینکه تبلیغ نشه اسم نمی برم!
7 سال پیش منم تفکر شما رو داشتم ولی الان که تقریبا 2 سال از بیمه عمر خودم میگذره فقط از این افسوس می خورم که کاش همون 7-8 سال پیش خودمو بیمه عمر می کردم ولی در هر صورت ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است!
در مورد صحبت های شما که مسائل سرمایه گذاری بیمه ها رو مطرح کردید تا حدودی موافقم ولی سری مسائل مهم هست که میخوام مطرح کنم شاید به درد یکی دو نفر که این تاپیک رو خوندن بخوره
تعدادی از مزایای بیمه عمر رو haj_ehsan و چندتا دیگه از دوستانمون بهش اشاره کردن مثل مسائل درمانی،فوت و نقص عضو،الزام انسان به پرداخت اقساط بصورت مستمر و ...
1- طبق آخرین آمار توی کشور های پیشرفته اروپایی و ژاپن 60درصد افراد یکی ازانواع بیمه های عمر رو دارن که که تو ایران آمار حدود 1/2 درصده این میزان، که توی همه ی اون کشور ها هم بانک سود بهتری از بیمه میده ولی استقبال از بیمه بیشتره!
2- بیمه عمر جزو اموال ماترک فرد(معاف از هرگونه مالیات حتی مالیات بر ارث) محسوب میشه یعنی حتی اگه کسی به خاطر بدهی ورشکست بشه طلبکاران با رای دادگاه میتوانند همه حسابها و اموال طرف رو ازش بگیرن ولی بیمه عمر طرف رو نمی توانند از وی بگیرند!
3- برای کسانی که میگن نه مملکت ثباث نداره و نه این شرکت های بیمه 30 سال دیگه پول پرداخت می کنند هم باید بگم که همه بیمه ها مجبور هستند پرتفو خودشون رو اتکایی کنند حتی بیمه مرکزی (طبق قانون) پس اگه شرکتها ورشکست هم بشن بیمه مرکزی تعهداتشون رو عملی میکنه و حتی اگه بمب اتم هم بخوره تو ایران و ایران با خاک یکسان بشه شرکت زوریخ اینشورنس که اتکایی بیمه مرکزی ایران هستش باید تعهدات بیمه مرکزی رو برای بازمانده های حادثه انجام بده، قبل از انقلاب تعدادی بیمه خارجی تو ایران داشتیم مثل ایران ناسیونال و ... که بعد انقلاب همه اخراج شدند ولی بیمه مرکزی به عنوان اتکایی اونها همه تعهداتشون رو عملی کرد، اینم فراموش نکنید که برگه بیمه نامه طبق قانون اوراق بهادار محسوب میشه یعنی دقیقا مثل سهام، اسکناس، چک و... !
4- هیچ سرمایه گذار کار درستی هیچ وقت همه تخم مرغ هاش رو توی یک سبد نمیزاره! معنی این جمله برای تمام کسانی که توی سرمایه گذاری دستی دارن کاملا مشخصه و من بیشتر توضیح نمی دم
ممنون دوست عزیز بابت توضیحاتتون بخصوص قسمت تعهدات قانونی ولی همه مشکل ما از مورد شماره یک هست که شما آمارش را داده اید! شما تورم کشورهای پیشرفته اروپایی و ژاپن را با تورم ایران مقایسه بفرمایید بعد متوجه میشین چرا اینقدر اقبال نسبت به بیمه عمر توی ایران کم هست. کسی نمیگه بیمه های عمر پول مردم را میخورن بلکه با این تورمی که ما داریم و متاسفانه امیدی هم به اصلاحش نیست دادن پول به شرکت بیمه مثل ریختن پول توی فاضلاب هست!
البته بنده بر این اعتقادم که اگر کسی از نظر پرداخت افساط در مضیقه قرار نمیگیره گرفتن یک بیمه عمر برای پوشش های بیمه ای اش در کنار سرمایه گذاریهای دیگه (همون مورد همه تخم مرغها توی یک سبد) کار مناسب و عاقلانه ای هست.

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
مورد شماره یکتون رو توضیح دادن دوستان، در مورد اعتبار این بیمه ها و اتکایی و ... هم حرفی نیست ولی شما خودت تا حالا از بیمه خسارت گرفتی؟ ندیدی چقدر دزد و کلاهبردارن؟ من بیمه تکمیلی پاسارگاد داشتم، یه عملی داشتم که بیمه توی قرارداد تا ۱۵ میلیون تومن تعهد کرده بود پرداخت کنه ولی بعدا بهونه های خنده دار آورد و گفت شما جوونی و این عمل مال سن شما نیست!! نهایتن ۳۵۹۰ پرداخت کردن!!
سال بعدش واسه دندونپزشکی مراجعه کردم و فاکتور ۳۰۰ تومنی ارائه کردم، در کمال وقاحت فرمودن الان اردیبهشته و خسارت از خرداد پرداخت میشه چون شما هنوز پرونده پارسالت بسته نشده!!!
شما بفرمایین من چه جوری به این شرکت بیمه اعتماد کنم؟!

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
در مورد این جمله بازاریاب بیمه ای که اینجا پست گذاشتن { بگم که همه بیمه ها مجبور هستند پرتفو خودشون رو اتکایی کنند حتی بیمه مرکزی (طبق قانون) پس اگه شرکتها ورشکست هم بشن بیمه مرکزی تعهداتشون رو عملی میکنه } باید بگم چند وقت پیش که یکی از همین شرکتایی که بیمه عمر می کنند شایعه ورشکستگیش پیچیده بود و خیل جمعیت بود که دم در نمایندگی ها واسه کنسل کردن و گرفتن پولشون صف کشیده بودن . شرکت بیمه هم خیلی راحت زده بود زیرش و به هیچ وجه پول رو پس نمیداد .
در ضمن خواهشن مدام امار بالای بیمه کنندگان عمر تو کشورای دیگه رو عنوان نکنید . چون نه تورم اونجا قابل مقایسه با اینجاست و نه نظارت و قانونمندی شرکتهای بیمه .
اونچیزیکه من شاهدم اینه که چند نفر از همکارا تو این دام افتادند همه ناراضی هستند و می خوان بیمه عمرشون رو کنسل کنند .

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
واقعا موندم چی بگم
خطال به نماینده بیمه عمر: بالاخره یکی ازشماها پیدا شد قبول کنه سرمایه گذاری روی بیمه ارزش نداره
دیگه فک کنم مسخرس تورم و ثبات اقتصادی تو ایران رو مثلا با ژاپن و اروپا مقایسه کنی پس نرو رو اعصاب .........
هیچ آدم پولداری اونم تو ایران اصلا مالیات نمیده اگرم میده یک دهم مالیات واقعیه آدم دلال دزدی که تو قضیه دلار میلیاردر شده میاد یک ریال مالیات بده ( فک کنم مالیاتی که از کارت شارژمنوتو میگیرین از مالیات اونا بیشتره)
ما به بیمه مرکزی که هیچ بانک مرکزی اعتماد نداریم تو از یه شرکت فسقلی بیمه حرف میزنی آخه اصلا تو ذهن منو تو میگنجید دلار یه دفه 4 برابر قیمتش بره بالا و ارزش داراییمون ( اگه داشته باشیم ) بشه یک چهارم پس خواهشا رو اعصابمون نرو و دم از اعتبار نزن
در کل اینکه سرمایه گذار عاقل تر از این حرفاس به جای اینکه بره خودشو بیمه کنه میره یه شرکت بیمه باز میکنه..به همین راحتی
اما در مورد اون پوششها قبول دارم که بالاخره یه چیز بهتر از هیچ چیزه خیلی راحت میتونی ماهی فقط بیست هزار تومن بدی(تا دیروز که کف پرداختی ماهانه همین بود الانو خبر ندارم درکل کف حق بیمه ماهانه منظورمه) و همه پوشش ها رو انتخاب کنی اینطوری مسلمه که ارزش سرمایه گذاری از اینی هم که هست میاد پایین تر اما ای بدک نیس اگه زد مردی خرج دفنت درمیاد و اون دنیا پیش ملائکه رو سفید میشی که به خاطر مردنت چن تا خونوادرو تو مضیقه مال نگذاشتی.........

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
دوستان تا اینجا که همراهمون بودین ممنون اومدین و نظر دادین راستش من حرفامو با سند و منطق میزنم و یه مدتم دنبال تحقیق بودم که اومدم این تاپیکو زدم حالا قصد دارم کل مطالبو به اضافه یه سری چیزای دیگه بعد ویرایش تو یه وبلاگ بذارم اما هم از وبلاگ نویس زیاد سر رشته ندارم همم سرم شلوغه حالا کسی هس کمکم کنه تا یه وبلاگ بزنیم ودهن شرکتای کلاه بردار بیمه رو آسفالت کنیم
اگه کسی یا کسایی بودن پیام خصوصی بدن واقعا خوشحال میشم کسی کمکم کنه...

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
مورد شماره یکتون رو توضیح دادن دوستان، در مورد اعتبار این بیمه ها و اتکایی و ... هم حرفی نیست ولی شما خودت تا حالا از بیمه خسارت گرفتی؟ ندیدی چقدر دزد و کلاهبردارن؟ من بیمه تکمیلی پاسارگاد داشتم، یه عملی داشتم که بیمه توی قرارداد تا ۱۵ میلیون تومن تعهد کرده بود پرداخت کنه ولی بعدا بهونه های خنده دار آورد و گفت شما جوونی و این عمل مال سن شما نیست!! نهایتن ۳۵۹۰ پرداخت کردن!!
سال بعدش واسه دندونپزشکی مراجعه کردم و فاکتور ۳۰۰ تومنی ارائه کردم، در کمال وقاحت فرمودن الان اردیبهشته و خسارت از خرداد پرداخت میشه چون شما هنوز پرونده پارسالت بسته نشده!!!
شما بفرمایین من چه جوری به این شرکت بیمه اعتماد کنم؟!

در مورد این جمله بازاریاب بیمه ای که اینجا پست گذاشتن { بگم که همه بیمه ها مجبور هستند پرتفو خودشون رو اتکایی کنند حتی بیمه مرکزی (طبق قانون) پس اگه شرکتها ورشکست هم بشن بیمه مرکزی تعهداتشون رو عملی میکنه } باید بگم چند وقت پیش که یکی از همین شرکتایی که بیمه عمر می کنند شایعه ورشکستگیش پیچیده بود و خیل جمعیت بود که دم در نمایندگی ها واسه کنسل کردن و گرفتن پولشون صف کشیده بودن . شرکت بیمه هم خیلی راحت زده بود زیرش و به هیچ وجه پول رو پس نمیداد .
در ضمن خواهشن مدام امار بالای بیمه کنندگان عمر تو کشورای دیگه رو عنوان نکنید . چون نه تورم اونجا قابل مقایسه با اینجاست و نه نظارت و قانونمندی شرکتهای بیمه .
اونچیزیکه من شاهدم اینه که چند نفر از همکارا تو این دام افتادند همه ناراضی هستند و می خوان بیمه عمرشون رو کنسل کنند .

واقعا موندم چی بگم
خطال به نماینده بیمه عمر: بالاخره یکی ازشماها پیدا شد قبول کنه سرمایه گذاری روی بیمه ارزش نداره
دیگه فک کنم مسخرس تورم و ثبات اقتصادی تو ایران رو مثلا با ژاپن و اروپا مقایسه کنی پس نرو رو اعصاب .........
هیچ آدم پولداری اونم تو ایران اصلا مالیات نمیده اگرم میده یک دهم مالیات واقعیه آدم دلال دزدی که تو قضیه دلار میلیاردر شده میاد یک ریال مالیات بده ( فک کنم مالیاتی که از کارت شارژمنوتو میگیرین از مالیات اونا بیشتره)
ما به بیمه مرکزی که هیچ بانک مرکزی اعتماد نداریم تو از یه شرکت فسقلی بیمه حرف میزنی آخه اصلا تو ذهن منو تو میگنجید دلار یه دفه 4 برابر قیمتش بره بالا و ارزش داراییمون ( اگه داشته باشیم ) بشه یک چهارم پس خواهشا رو اعصابمون نرو و دم از اعتبار نزن
در کل اینکه سرمایه گذار عاقل تر از این حرفاس به جای اینکه بره خودشو بیمه کنه میره یه شرکت بیمه باز میکنه..به همین راحتی
اما در مورد اون پوششها قبول دارم که بالاخره یه چیز بهتر از هیچ چیزه خیلی راحت میتونی ماهی فقط بیست هزار تومن بدی(تا دیروز که کف پرداختی ماهانه همین بود الانو خبر ندارم درکل کف حق بیمه ماهانه منظورمه) و همه پوشش ها رو انتخاب کنی اینطوری مسلمه که ارزش سرمایه گذاری از اینی هم که هست میاد پایین تر اما ای بدک نیس اگه زد مردی خرج دفنت درمیاد و اون دنیا پیش ملائکه رو سفید میشی که به خاطر مردنت چن تا خونوادرو تو مضیقه مال نگذاشتی.........

دوستان تا اینجا که همراهمون بودین ممنون اومدین و نظر دادین راستش من حرفامو با سند و منطق میزنم و یه مدتم دنبال تحقیق بودم که اومدم این تاپیکو زدم حالا قصد دارم کل مطالبو به اضافه یه سری چیزای دیگه بعد ویرایش تو یه وبلاگ بذارم اما هم از وبلاگ نویس زیاد سر رشته ندارم همم سرم شلوغه حالا کسی هس کمکم کنه تا یه وبلاگ بزنیم ودهن شرکتای کلاه بردار بیمه رو آسفالت کنیم
اگه کسی یا کسایی بودن پیام خصوصی بدن واقعا خوشحال میشم کسی کمکم کنه...
صحبت های دوستان رو خوندم...
قبل از اینکه چیزی بگم اینو اضافه کنم که از هیچ کدوم از این شرکت های بیمه حمایت نمی کنم و فقط ما اینجا دور هم جمع شدیم که با صحبت کردن معلوماتمون رو بالا ببریم

اول اینکه درسته مقایسه با کشورهای دیگه خیلی مقایسه درستی نیست ولی به هر حال باید از یک جا شروع کرد ، ضمن اینکه مطرح کردن بحث تورم ربط مستقیمی نداره چون توی اون کشور ها بیمه های عمرشون خیلی کمتر از بیمه های عمر داخل ایران سود میدن به این دلیل که اصلا تورمی ندارن ولی برای دوستانی که هنوز قانع نشدن یک مثال دیگه میزنم کشور زیمباوه تورمش حدود 2 برابر ما هستش ولی ظریب فروش بیمه های عمر تو اون کشور حدود 10 درصد یعنی 10 برابر ماست! باز هم تاکید میکنم به بیمه عمر صرفا از دید سرمایه گذاری کمی و مالی نگاه نکنید چون بعد سرمایه گذاری بیمه عمر فقط مثل قلک میمونه که شما توش پول می ریزید ولی به پولای توی قلک سودی هرچند ناچیز تعلق میگیره.
دوم در مورد دوستی که میگفتن کلاه برداری هستش و تا حالا خسارت گرفتی خدمتتون عرض کنم همین هفته پیش یکی از مشتریام با ماشینش تصادف کرد و خرج ماشین 250 تومان شد ولی از بیمه 400 تومان گرفت و یا 2 ماه پیش یکی از بیمه گذارای عمرم که کلا 2تا قست 30تومانی داده بود دماغش شکست و 2 میلیون از بیمه خسارت گرفت...خدمت شما عرض کنم که قبول دارم که بیمه ها تو ایران برای پرداخت خسارت سخت گیری می کنن و این دلیلش اینه که پرونده های کلاه برداری از بیمه خیلی زیاده و تازه اینکه خیلی از بیمه گذارا از شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه اطلاعی ندارند مثلا خود من قبل از اینکه نماینده بشم حتی واسه ماشینمم هیچ وقت نشده بود پشت بیمه نامم که شرایط بیمه نامه ثالث نوشته رو نگاه کنم مسئله بعدی سلیقه ای عمل کردن کارشناسان هستش که این موضوع با شکایت قابل پیگیریه و مسئله آخر سو استفاده بعضی آدما از عدم اطلاع کافی بیمه گذاران هستش مثلا طرف میاد پیش من میگه آقا بیمه بدنه پرایدم چند میشه منم میگم 300 تومان هفته بعد میاد میگه با 200 تومان پیش فلانی انجامش دادم بعد من میگم بیمه رو بده ببینم می بینم طرف ارزش خودرو رو 5میلیون کم زده و بیمه گذار بخت برگشته هم نگفته اگر ارزش خودرو رو تو بدنه کم بزنیم موقع خسارت هم به همون نسبت خسارت رو کم میده بیمه طرفم با دمش گردو میشکنه که ارزون تر گرفته بیمه رو ! این چهار مورد که گفتم باعث میشه بیمه گذار موقع دریافت خسارت راضی نباشه از بیمه ها! در مورد نحوه اعتماد شما به بیمه ها هم باید بگم که بهترین راه داشتن یک مشاور امین در زمینه بیمه هستش! اگر راهنمایی بیشتر خواستید پیغام خصوصی بدید تا من شماره و آدرس دفترم رو بدم خدمتتون
سوم در مورد تاسیس بیمه توسط سرمایه گذار خدمت دوستمون عرض کنم که تاسیس بیمه اصلا الکی نیست که هر کسی بتونه بیمه باز کنه( حدود حداقل 150 میلیارد تومان پول میخواد بعلاوه اخذ مجوز های لازم که ممکنه 5 سال طول بکشه) ضمنا توی یک محیط اجتماعی مثل فروم بهتره که آدم یکم خوددار باشه و بعضی لفظ ها مثل "آسفالت کردن دهن شرکتهای کلاه بردار بیمه" رو بکار نبره
در مورد گنجیدن خیلی از مسائل تو ذهن ما ها هم که دوست عزیزمون بهش اشاره کرد عرض کنم که توی عصر ارتباطات همیشه توی طیف میلیونی مردم هزاران نفر هستند که این مسائل توی ذهنشون بگنجه و اینطوریه که یه نفر میشه احمد ابریشم چی یک نفر میشه حسین ثابت یه نفر میشه ساعت چی یه نفر میشه جواهریان ... ! خیلی ها هم مثل من آدم عادی می شن!

دوستان آخر حرفام میخوام بگم همیشه سعی کنید وقتی راجع به چیزی میشنوید و یا چیزی رو می بینید فوری با توجه به برداشت خودتون سریع عکس العمل از خودتون نشون ندید !
یک ذره فکر کردن چیزی رو از ما نمی گیره حتی اگر فایده ای نداشته باشه!

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
sun666
با سلام خدمت نماینده (احتمالا بیمه سامان یا حداکثر پاسارگاد)
چن تا نکته مینویسم هرکدوم رو که قبول داری تو جواب بگو اگرم که نه بیا جواب بده
"بعد سرمایه گذاری بیمه عمر فقط مثل قلک میمونه که شما توش پول می ریزید ولی به پولای توی قلک سودی هرچند ناچیز تعلق میگیره"
عزیزم جند وقته که تو این تاپیم ماهم همین حرفو میزنیم اما خیلیا که بیمه عمرمیگیرن واقعا به فکر سرمایه ی آخر کار هستند!!!
همین خود شما به سرمایه آخری که میدن هم چشم داری و براش هزارتا نقشه کشیدی مگه نه؟
من دارم میگم اینکه دارن روی بعد سرمایه گذاری انقد مانور میدن کلاه برداریه سود تضمینی 18% مورد تایید بیمه مرکزیه بقیشو برای اینکه پیاز داغشو زیاد کنن مینویسین تا اینجارو قبول داری؟
بیمه ها انقد دبه درآوردن که ما هیچ اعتمادی به یکیشون هم نداریم قبول دارم شاید کسایی هم بودن که تونستن خسارت بگیرن اما بحث اصلی من چن سال دیگس که سونامی عمل به تعهدات شروع میشه اینم که حتما قبول داری؟
"مسئله آخر سو استفاده بعضی آدما از عدم اطلاع کافی بیمه گذاران هستش" دیدی این اسمش همون کلاهبرداری با کلاسه؟
"در مورد نحوه اعتماد شما به بیمه ها هم باید بگم که بهترین راه داشتن یک مشاور امین در زمینه بیمه هستش! اگر راهنمایی بیشتر خواستید پیغام خصوصی بدید تا من شماره و آدرس دفترم رو بدم خدمتتون" تبلیغات شروع شد من میگم نمیشه به کل سیستم بیمه های عمر اعتماد کرد تو میگی به من اعتماد کنین؟
"سوم در مورد تاسیس بیمه توسط سرمایه گذار خدمت دوستمون عرض کنم که تاسیس بیمه اصلا الکی نیست که هر کسی بتونه بیمه باز کنه( حدود حداقل 150 میلیارد تومان پول میخواد بعلاوه اخذ مجوز های لازم که ممکنه 5 سال طول بکشه)" واقعا.....
پس چرا اقلا بیست تا شرکت بیمه داریم و هر بانک خصوصی یک شرکت بیمه هم باز کرده...
ضمنا توی یک محیط اجتماعی مثل فروم بهتره که آدم یکم خوددار باشه و بعضی لفظ ها مثل "آسفالت کردن دهن شرکتهای کلاه بردار بیمه" رو بکار نبره
ما که این اصطلاح رو خیلی جاها شنیدیم ولی قصدم بی ادبی نبود شاید باید جمله ی بهتری انتخاب میکردم
"بعد سرمایه گذاری بیمه عمر فقط مثل قلک میمونه که شما توش پول می ریزید ولی به پولای توی قلک سودی هرچند ناچیز تعلق میگیره"
این جملتو شدیدا ازش خوشم اومد خودم جمله زیاد اختراع میکنم اما این یکی واقعا ناب و بکر بود دمت گرم به کارم میاد

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
صحبت های دوستان رو خوندم...
قبل از اینکه چیزی بگم اینو اضافه کنم که از هیچ کدوم از این شرکت های بیمه حمایت نمی کنم و فقط ما اینجا دور هم جمع شدیم که با صحبت کردن معلوماتمون رو بالا ببریم

اول اینکه درسته مقایسه با کشورهای دیگه خیلی مقایسه درستی نیست ولی به هر حال باید از یک جا شروع کرد ، ضمن اینکه مطرح کردن بحث تورم ربط مستقیمی نداره چون توی اون کشور ها بیمه های عمرشون خیلی کمتر از بیمه های عمر داخل ایران سود میدن به این دلیل که اصلا تورمی ندارن ولی برای دوستانی که هنوز قانع نشدن یک مثال دیگه میزنم کشور زیمباوه تورمش حدود 2 برابر ما هستش ولی ظریب فروش بیمه های عمر تو اون کشور حدود 10 درصد یعنی 10 برابر ماست! باز هم تاکید میکنم به بیمه عمر صرفا از دید سرمایه گذاری کمی و مالی نگاه نکنید چون بعد سرمایه گذاری بیمه عمر فقط مثل قلک میمونه که شما توش پول می ریزید ولی به پولای توی قلک سودی هرچند ناچیز تعلق میگیره.
دوم در مورد دوستی که میگفتن کلاه برداری هستش و تا حالا خسارت گرفتی خدمتتون عرض کنم همین هفته پیش یکی از مشتریام با ماشینش تصادف کرد و خرج ماشین 250 تومان شد ولی از بیمه 400 تومان گرفت و یا 2 ماه پیش یکی از بیمه گذارای عمرم که کلا 2تا قست 30تومانی داده بود دماغش شکست و 2 میلیون از بیمه خسارت گرفت...خدمت شما عرض کنم که قبول دارم که بیمه ها تو ایران برای پرداخت خسارت سخت گیری می کنن و این دلیلش اینه که پرونده های کلاه برداری از بیمه خیلی زیاده و تازه اینکه خیلی از بیمه گذارا از شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه اطلاعی ندارند مثلا خود من قبل از اینکه نماینده بشم حتی واسه ماشینمم هیچ وقت نشده بود پشت بیمه نامم که شرایط بیمه نامه ثالث نوشته رو نگاه کنم مسئله بعدی سلیقه ای عمل کردن کارشناسان هستش که این موضوع با شکایت قابل پیگیریه و مسئله آخر سو استفاده بعضی آدما از عدم اطلاع کافی بیمه گذاران هستش مثلا طرف میاد پیش من میگه آقا بیمه بدنه پرایدم چند میشه منم میگم 300 تومان هفته بعد میاد میگه با 200 تومان پیش فلانی انجامش دادم بعد من میگم بیمه رو بده ببینم می بینم طرف ارزش خودرو رو 5میلیون کم زده و بیمه گذار بخت برگشته هم نگفته اگر ارزش خودرو رو تو بدنه کم بزنیم موقع خسارت هم به همون نسبت خسارت رو کم میده بیمه طرفم با دمش گردو میشکنه که ارزون تر گرفته بیمه رو ! این چهار مورد که گفتم باعث میشه بیمه گذار موقع دریافت خسارت راضی نباشه از بیمه ها! در مورد نحوه اعتماد شما به بیمه ها هم باید بگم که بهترین راه داشتن یک مشاور امین در زمینه بیمه هستش! اگر راهنمایی بیشتر خواستید پیغام خصوصی بدید تا من شماره و آدرس دفترم رو بدم خدمتتون
سوم در مورد تاسیس بیمه توسط سرمایه گذار خدمت دوستمون عرض کنم که تاسیس بیمه اصلا الکی نیست که هر کسی بتونه بیمه باز کنه( حدود حداقل 150 میلیارد تومان پول میخواد بعلاوه اخذ مجوز های لازم که ممکنه 5 سال طول بکشه) ضمنا توی یک محیط اجتماعی مثل فروم بهتره که آدم یکم خوددار باشه و بعضی لفظ ها مثل "آسفالت کردن دهن شرکتهای کلاه بردار بیمه" رو بکار نبره
در مورد گنجیدن خیلی از مسائل تو ذهن ما ها هم که دوست عزیزمون بهش اشاره کرد عرض کنم که توی عصر ارتباطات همیشه توی طیف میلیونی مردم هزاران نفر هستند که این مسائل توی ذهنشون بگنجه و اینطوریه که یه نفر میشه احمد ابریشم چی یک نفر میشه حسین ثابت یه نفر میشه ساعت چی یه نفر میشه جواهریان ... ! خیلی ها هم مثل من آدم عادی می شن!

دوستان آخر حرفام میخوام بگم همیشه سعی کنید وقتی راجع به چیزی میشنوید و یا چیزی رو می بینید فوری با توجه به برداشت خودتون سریع عکس العمل از خودتون نشون ندید !
یک ذره فکر کردن چیزی رو از ما نمی گیره حتی اگر فایده ای نداشته باشه!
دوست گرامی
کسی که بیمه 300 تومنی را 200 تومن داده و ارزش ماشین را پایین تر زده (در مورد ماشین که کل اختلاف شاید 5 میلیون هم نباشه (به فرض سرقت اتوموبیل) در مورد بیمه مسوولیت و آتش سوزی و غیره کارهای مشابه انجام می دهند مثل کم زدن متراژ و کم زدن تعداد کارکنان و ... که باعث میشه اختلاف بین خسارت دریافتی و خسارت وارد شده به چند صد میلیون برسه) بقال محل و میوه فروش سر کوچه نیست؟ اونم نماینده بیمه هست و مثل شما ادعا میکنه مشاور امین هست!
عزیزجان مشکل بیمه های عمر اینه که مشاورین امینش زیاد هست که مردم را با اعداد و ارقامی که سی سال دیگه با تورم موجود به جوک شبیه هست ترغیب می کنند بیمه نامه ای بخرند که به گفته خود شما کمتر کسی به کلیه مفادش توجه کرده و احتمالا از همین حالا توی مفاد قرارداد راه در رو بیمه برای عدم اجرای تعهداتش در نظر گرفته شده است.
بازهم تاکید میکنم جنبه های پوششی بیمه بخصوص با مشوق هایی که بیمه های عمر دارند (مثل پوشش پدر و مادر به ازاری بیمه کودک و ... که در قالب طرحهای مختلف توسط بیمه های مختلف اجرا می شوند) این بیمه را مورد مناسبی برای اطمینان خاطر و پس انداز کرده اند ولی باید به شاه جمله شما توجه کرد :
و روی بعد سرمایه گذاری زیاد تبلیغات نکرد.
شما مطمئن باشید در صورت تاکید روی خدمات بیمه ای شاید بیمه های با مبلغ حق بیمه کمتری بگیرید ولی تعداد بیشتری را بیمه می کنید.

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
دوست خوبم
من نماینده بیمه ملت هستم، بحث پیغام خصوصی رو برای پاسخ به سوالات دوستان مطرح کردم نه بعد بازاریابی!
در مورد بعد سرمایه گذاری به اندازه کافی صحبت شد فقط اینکه من به فکر سرمایه آخر کارم هم هستم بیمه عمر شخص خودم 17 سال دیگه یعنی بعد از 20 سال به من حدود 350 میلیون میده شاید 17 سال دیگه 350 میلیون پولی نباشه ولی باهاش یه ماشین که میشه خرید اون موقع(مثلا پراید سال 73 چهار میلیون قیمت داشته الان بعد 20 سال 20 میلیون یعنی ارزش پول یک پنچم شده پس 300 میلیون 20 سال دیگه رو شاید بشه حدود 50 تومان الان درنظر گرفت) اینم باید درنظر گرفت که من با مبلغ خرد خرد به این مبلغ سرمایه گذاری که 20 سال بعد باهاش میتونم مثلا یک خودرو بخرم رسیدم
در مورد دلیل اینکه میشه به پرداخت تعهدات بیمه های عمر از شرکت ها اعتماد کرد تو مورد 3 پست 49 همین تاپیک توضیح دادم
در مورد اینکه چرا انقدر تعداد بانک و بیمه زیاد شده بیشتر به خاطر انبساط بیش از حد اقتصاد ماست! برای تاسیس بانک به حداقل 1500 میلیارد تومان سرمایه نیاز هستش ولی از سال 76 به این طرف تعداد بانک ها بیش از دو برابر شده حالا این دلیلش چیه؟ اینه که تو این مملکت که تورم 2رقمی وجود داره هیچ سرمایه گذاری بیشتر از جذب سرمایه مردم(کار بانک) بیشتر سود نداره! ضمن اینکه تو این مملکت ما سرمایه دارانی هستن که بانک تاسیس می کنند و روز به روز از اینی که هستن سرمایه دار تر میشن!
اگر کمی دقت کنید می بینید که موسسات مالی(همون بانک ها) فقط بیمه تاسیس نمی کنند! بلکه حدود 15 تا شرکت زیر مجموعه دارند! مثلا شرکت بیمه پارسیان،شرکت ارزیابی ریسک پارسیان،شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و ... همه اینا تو پاسارگاد هم هست دلیلش هم اینه که این یک مدل تجارت مالی هستش ولی لزوما همه بانک ها بیمه ندارن مثلا بانک تجارت یا حتی بانک ملی یا سپه بیمه ندارند! دلیل دیگه تاسیس بیمه توسط بانکها اینه که بیمه تاسیس کردن پول زیاد میخواد که این پول زیاد را معمولا فقط بانک ها دارند!

بالا