برگزیده های پرشین تولز

بیمه عمر نه!!!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
از طرفی چرا شما اینقدر نگران پرداخت های بیمه در 20 یا 30 سال آینده هستید؟ مگه بیمه قراره چه کار عجیب و غریبی انجام بده؟ پرداخت 18% سود در 5 سال اول و از سال ششم سالی 15% اونقدر تعهد بزرگی نیستش که شرکت های بیمه که از پر سود ده ترین صنعت ها هستن نتونن از پسش بر بیان. کافیه مثلا همین بیمه پارسیان یا پاسارگاد حق بیمه های دریافتی رو بده به بانکش تا به مردم وام بده با سود 27% . اونوقت 18 تاشو میده به ما و 9% هم میره تو جیب خودش. این یک مثال ساده بود که عرض کردم . کلا بازپرداخت سود بیمه ها در 10 یا 20 یا 30 سال آینده فکر نمی کنم چیز عجیب و ناممکنی بنظر برسه.
بنده هم موافقم که بیمه عمر قطعا بهترین راه سرمایه گذاری نیست (شایدم برای بعضی ها باشه) ولی نباید فراموش کرد که اصلا هدفش هم این نیست.
شما همه جای دنیا وقتی میرید بیمه عمر بخرید کارشناس بیمه به شما میگه بیمه چند هزار دلاری میخواید؟ 50 هزار دلار؟ 200 هزار دلار؟ 500 هزار دلار؟

حرفهای شما کاملا" درست و منطقیه اما در جایی که همه چی ثبات نسبی داشته باشه و اقتصاد سالم هم داشته باشه
من به عنوان یه مخالف با بیمه عمر و سرمایه گذاری فقط و فقط تردید در ثبات قوانین بیمه و مملکت و نبود نظارت کافی بر عملکرد شرکتها , باعث مخالفتم شده. مثالش رو هم تو این تاپیک و هم توی جاهای دیگه زدم (اخذ جریمه برای استفاده از بیمه شخص ثالث)
بیمه توسعه رو همین نبود نظارت دقیق و کافی بیمه مرکزی بدبخت کرد که اگه بود نمیذاشت بیشتر از اعتبارش تعهد بده.
هیچ فرد یا سازمانی نمیتونه تضمین بده که در صورتی که قبل از پایان مهلت سرمایه گذاری مجبور به استفاده از بیمه عمر شدی در پایان قرارداد شما رو جریمه نکرده و به بهانه های مختلف از سر و ته پرداختیشون نزنن.
باز هم تکرار میکنم در قرارداد بیمه شخص ثالث هیچ بندی در مورد جریمه در صورت استفاده ننوشته اما بر اساس یک قانون من درآوردی به راحتی شما رو جریمه میکنن و حق شکایت هم نداری چون صدات به جایی نمیرسه.
اگر بک نفر پیدا بشه که به من ضمانت بده شرکتهای بیمه خارج از تعهداتشون و قراردادشون عمل نخواهند کرد همین امروز میرم و بیمه عمر و سرمایه گذاری میگیرم

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
نمی دونم چرا یه عده فانتزی فکر میکنن آخه عزیزم عمر قانون تو ایران چقدره ? بیمه شخص ثالث یکسالس این همه دبه درمیارن حالا فکر کردی سی سال دیگه چه اوضاعیه!
یه عده فکر میکنن حالا که بیمه عمر خریدن دیگه نسبت به آینده مطمئنن وتو فکر سرمایه آخر بیمه عمر هستن بهت قول میدم پول انقدر بی ارزش میشه که یه میلیارد سی سال دیگه ( اصلا متوجهی چند سال سی سال) میشه یه میلیون الان آخه کدوم سرمایه گذاری با ماهی صد هزار تومن تورو میلیاردر میکنه اونم بیمه عمر که پولتو میدی دست یه عده کلاهبردار باهاش حال میکنن سی سال دیگه چندرقاز میزارن کف دستت همین بیمه توسعه داره از صنعت ساختمان با پول تو سود دویست سیصد درصدی میکنه به تو میده بیست و خورده ای از سی که بیشتر نیست مطمئنم هستم نماینده بیمه عمری و الا سنگ شرکت کلاهبردار بیمه رو به سینه نمیزدی
این همه میگن بیمه مرکزی نظارت داره یکی نیست بگه آخه مومن شرکت بیمه تو پرداخت امروزش مونده نظارت بود حال و روزش این نبود که!
خدایا سرمو به کجا بکوبم تا بگم سی سال دیگه چی میشه و کی دیده یکی به تعهد سی سالش عمل کنه

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
دوست من 2 ماهه شروع کرده تو نمایندگی بیمه پارسیان دقیقا به همین کار! شده بازاریاب بیمه عمر و دیگر بیمه ها برای مردم!!!! خیلی اصرار کرد که برم خودمو بیمه عمر کنم!!! ماهانه فلان قدر بدم که بعد 30 سال 1 تا 3 میلیارد بیمه یکجا به من میده یا همین قضیه برای بیمه فوت!!! قبول نکردم چون طبق نظر دوستمون آقا مسعود چنین چیزی رو توی بانک بزاریم سودش بیشتره تا دست بیمه بدیم!
یه سوال به نظرتون خود بانک سرمایه بخوابونی ؟ قابل اعتماد هست؟؟ بعد سی سال میشه امید داشت بانک جمع نکنه بره ؟!

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
یه سوال به نظرتون خود بانک سرمایه بخوابونی ؟ قابل اعتماد هست؟؟ بعد سی سال میشه امید داشت بانک جمع نکنه بره ؟!

خیر عزیز! 30 سال که خوبه 5 سال هم به بانک ها اعتماد نیست! اصلا نیازی نیست آدم 30 سال یه سرمایه رو بخوابونه تو بانک!
شما نهایت 1 ساله میزاری با 22% سود بهترین سودرسانی رو بهتون داره! هیچ شغلی تقریبا اینقدر سود نمیده + اینکه مالیات نمیدید + سر و کله با خریدار و فروشنده نمیزنید + امنیت مالی دارید برای 1 سال 100% + میدونید سر 30 روز سود تو حسابتون هست میتونید با خیال راحت برداشت کنید + میتونید کاملا عین اصل پولتون وام بگیرید + اینکه بانک داره ماهانه به اصل پولتون هم سود میده! یعنی 1 میلیارد بگذارید میتونید 1 میلیارد وام بگیرید بعلاوه اینکه هر ماه 22 میلیون ماهانه بانک داره به 1 میلیارد خودتون سود هم میده!!!

همیشه اولین سرمایه زندگی خودتون رو بدید به بانک تا سود ثابت بگیرید!
دلیل اصلی تورم جامعه ایرانی همینیه که گفتم براتون متسفانه :) ولی خوب روش پول درآوردن همینه نمیشه کاریش کرد به ما هم ارتباطی نداره! بلاخره رکود اقتصادی ایجاب میکنه ازین طریق پول دربیاریم :)

Micahel Certu

Registered User
لایک‌ها
5,375
نمی دونم چرا یه عده فانتزی فکر میکنن آخه عزیزم عمر قانون تو ایران چقدره ? بیمه شخص ثالث یکسالس این همه دبه درمیارن حالا فکر کردی سی سال دیگه چه اوضاعیه!
یه عده فکر میکنن حالا که بیمه عمر خریدن دیگه نسبت به آینده مطمئنن وتو فکر سرمایه آخر بیمه عمر هستن بهت قول میدم پول انقدر بی ارزش میشه که یه میلیارد سی سال دیگه ( اصلا متوجهی چند سال سی سال) میشه یه میلیون الان آخه کدوم سرمایه گذاری با ماهی صد هزار تومن تورو میلیاردر میکنه اونم بیمه عمر که پولتو میدی دست یه عده کلاهبردار باهاش حال میکنن سی سال دیگه چندرقاز میزارن کف دستت همین بیمه توسعه داره از صنعت ساختمان با پول تو سود دویست سیصد درصدی میکنه به تو میده بیست و خورده ای از سی که بیشتر نیست مطمئنم هستم نماینده بیمه عمری و الا سنگ شرکت کلاهبردار بیمه رو به سینه نمیزدی
این همه میگن بیمه مرکزی نظارت داره یکی نیست بگه آخه مومن شرکت بیمه تو پرداخت امروزش مونده نظارت بود حال و روزش این نبود که!
خدایا سرمو به کجا بکوبم تا بگم سی سال دیگه چی میشه و کی دیده یکی به تعهد سی سالش عمل کنه
شما اصلا متنی که من نوشتم رو خوندی؟!
من دقیقا براتون همین رو توضیح داده بودم ولی شما مطالعه نکردی!
دقیقا حرف منم همین بود که بعضی ها مثل شما میخوان با ماهی 30 هزار تومن یا همون روزی هزار تومن از این بیمه انتظار داشته باشن آیندشون رو بسازه و من در پست قبلیم کاملا توضیح دادم که نه دید من و نه دید اشخاصی مثل من که ماهیت بیمه رو به درستی درک کرده باشن اصلا اینطور نیست. این شما هستی که بیش از حد به بعد سرمایه گذاری این بیمه نامه توجه کردی و کلی مزایای دیگه رو بهش توجهی نمیکنی. وگرنه هیچ آدم عاقلی وقتی بیمه عمر خرید دست از سرمایه گذاری و پیشرفت بر نمیداره و سنگ بنای زندگیش رو ماهی 30 هزار تومنی که داره به بیمه میده نمیسازه!
احتمالا شما در وهله اول فکر کردید اگر با ماهی 30 40 یا 50 هزار تومن خودتون رو بیمه عمر کنید و دیگه هیچ برنامه ای برای پس انداز و سرمایه گذاری و پیشرفت نداشته باشید 20 یا 30 سال دیگه بیمه ثروت بی اندازه ای به شما میده که تمام اهمال های شما در زندگیتون رو جبران می کنه! خیر دوست عزیز هدف این بیمه نامه اصلا چنین چیزی نیست و شما باید برای دست یابی به همچین چیزی به راه دیگری جز بیمه متوصل شوید!

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
من خوندم ولی ظاهرا این شمایین که نخوندین
اولا اینکه من بیمه عمر ندارم پس زندگیمم روش نمیسازم
از اول این تاپیک هم مخاطبم اونهایی بودن که روی بعد سرمایه گذاری بیمه ها حساب باز کردن والا گفتم (میتونید صفحات قبل رو بخونید) و الانم میگم بحث پوششهاش خوبن و اطمینان نسبی رو فراهم میکنه اینم میگید هیچ آدم عاقلی نمیره زندگیشو روی این بیمه بنا کنه یه سر به تاپیک بهترین بیمه عمرکدام است? تو همین انجمن بزنید تا ببینید چقدر روی سرمایه آخر کار حساب میکنن
مخاطب من فقط شما نبودین قصد توهین ندارم اما نماینده های بیمه دارن از سادگی افراد سواستفاده میکنن علت بستن بیمه نامه با رقم های بالا هم اینکه نماینده بیمه داره درصد میگیره!

Micahel Certu

Registered User
لایک‌ها
5,375
من خوندم ولی ظاهرا این شمایین که نخوندین
اولا اینکه من بیمه عمر ندارم پس زندگیمم روش نمیسازم
از اول این تاپیک هم مخاطبم اونهایی بودن که روی بعد سرمایه گذاری بیمه ها حساب باز کردن والا گفتم (میتونید صفحات قبل رو بخونید) و الانم میگم بحث پوششهاش خوبن و اطمینان نسبی رو فراهم میکنه اینم میگید هیچ آدم عاقلی نمیره زندگیشو روی این بیمه بنا کنه یه سر به تاپیک بهترین بیمه عمرکدام است? تو همین انجمن بزنید تا ببینید چقدر روی سرمایه آخر کار حساب میکنن
مخاطب من فقط شما نبودین قصد توهین ندارم اما نماینده های بیمه دارن از سادگی افراد سواستفاده میکنن علت بستن بیمه نامه با رقم های بالا هم اینکه نماینده بیمه داره درصد میگیره!
قطعا همینطوره که شما میگید
بیشترین تقصیر رو متاسفانه بازاریاب ها و بعد نماینده های بیمه دارن.
بنده انکار نمی کنم که برخی از بازاریاب ها و نماینده های بیمه صرفا با مانور رو بعد سرمایه گذاری بیمه عمر قصد دارن مردم رو بیمه کنند.
مطمئنا اگر این انرژی که برای بخش مالی و سرمایه گذاری صرف می کنن تا شخص رو متقاعد کنن رو بخش پوشش ها و آرامش خاطر و امنیتی که خرید این بیمه نامه میتونه برای خود شخص و همسر و فرزندانش فراهم کنه صرف کنن موفق تر خواهند بود و مردم هم استقبال بهتری خواهند کرد.

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
ما اینهمه گفتیم تا به اینجا برسیم که آقا بیمه عمر ارزش سرمایه گذاری نداره!
اگه جایی بیمه نیستی یا احساس میکنی نیاز به پوشش بیشتری دارین برین سراغ بیمه اونم با حداقل پرداختی و بالاترین پوششها
اینکه یه شرکت نماینده بیشتری داره یا اینکه با کلاسه دلیل نیست
اتفاقا کلاهبردارترینشون همینان چون سرمایه جذبی بالایی دارن
ولی هنوز معتقدم شرکت های بیمه چند سال دیگه که سونامی عمل به تعهدات فرا میرسه زیرش میزنن و نا توان از پرداختن
البته ما که بخیل نیستیم کاش بتونن عمل کنن و ملت به پولشون برسن

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
جالبه میان واسه دفاع از بیمه عمر میگن شما به جنبه سرمایه گذاریش نگاه نکنید وبه { تامین مخارج فوت و سرمایه مورد نیاز برای تامین مخارج همسر و فرزندان بیمه شونده نگاه کنید } ، انگار که تا بحال هیچ قراد داد بیمه عمری ندیدن . من قرار داد بیمه عمر همکارم که الان مثل چی پشیمونه رو نگاه کردم برای پرداخت پول هزارو یک جور تبصره گذاشتن که هیچ پولی ندن .

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
دوستان من شغلم آزاده/ میخوام خودمو بیمه کنم بیمه ای که بعد 30سال حقوق بازنشستگی بگیرم
تامین اجتماعی در حال حاظر ماهی 182هزار تومنه/ و اصلا من نمیتونم همچین مبلغی رو پرداخت کنم
جای معتبر دیگه ای مثل بانک وجود نداره که با هزینه کمتر خودمو بیمه بازنشستگی کنم؟؟!! :general208::general208:

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
دوستان من شغلم آزاده/ میخوام خودمو بیمه کنم بیمه ای که بعد 30سال حقوق بازنشستگی بگیرم
تامین اجتماعی در حال حاظر ماهی 182هزار تومنه/ و اصلا من نمیتونم همچین مبلغی رو پرداخت کنم
جای معتبر دیگه ای مثل بانک وجود نداره که با هزینه کمتر خودمو بیمه بازنشستگی کنم؟؟!! :general208::general208:
درستش همون تامین اجتماعی هست که فردا زن هم گرفتی از دفترچه استفاده کنی.به جز اون همه اما و اگر توی کارشون هست.

تامین اجتماعی هم سعی کن یکی واست بریزه و خویش فرما نشی تا ارزون تر در بیاد.

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
درستش همون تامین اجتماعی هست که فردا زن هم گرفتی از دفترچه استفاده کنی.به جز اون همه اما و اگر توی کارشون هست.
چجوری یکی واسم بریزه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
مثلا یکی مغازه مکانیکی داره.شما رو به عنوان شاگردش بیمه میکنه.البته یه سخت گیری هایی هست ولی خیلیا این کار رو میکنن.

کار خودت چیه؟

به هر حال حتما سعی کن این کار رو بکنی که چند سال بعد بدون بیمه باشی شدید پشیمون میشی.

bravia2009

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
بحث بیمه عمر فقط سرمایه گذاری 30 ساله نیست خیلی دلیل برای این امر وجود داره و یکی از مهمترین این دلایل این است مردمانی که خودشون بیمه عمر میکنند نگران حال و روز زن و فرزندان هستند که در صورتیکه عمر ادمیزاد فردا روزی به پایان رسید حداقل همسر و فرزندان با این مقدار کم سرمایه بتوانند نیازمند دست کسی نباشند .
البته دلایل دیگر هم هست بنده با توجه به روال بحث عرض کردم .

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
بیمه عمر فقط به درد صاحبان مشاغل خطرناک مثل جوشکاران اسکلت و...می خوره و یا کسایی که کلا ورزش های خطرناک مثل پاراگلایدر،سخره نوردی و...میکنن یا رانندگی خطرناک...کسایی که ریسک فوتشون بالاست که اگه فوت شدند چیزی دست زن وبچه اشونو بگیره....

فرستاده شده از IdeaTab S6000-Hِ من با Tapatalk

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585

با اجازه استارتر گرچه ربطی به تاپیک نداره ولی فکر کنم چون مطلب اشتباه بیان شده یه وقت دوستان تصمیم غلط نگیرن. اگر هم من اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند.
شما تحت عناوین مختلف از جمله بیمه اجباری (همونی که کارگاهها و شرکتها رد میکنن) , بیمه خویش فرما (افراد آزاد و بدون در نظر گرفتن شغل) , بیمه مشاغل و حرف (برای کاسب ها و مغازه داران و اصناف خاص و ...) , بیمه نویسندگان و ناشران , بیمه راننده ها و ............ می توانید خودتان را نزد سازمان بیمه تامین اجتماعی بیمه کنید
بیمه خویش فرما به دلیل پوشش ندادن بیمه بیکاری کمتر از بیمه اجباریه. یعنی اگه اسم شما توی لیست جایی رد بشه شما باید 30 درصد مبلغ حقوق اعلام شده رو پرداخت کنید در حالیکه در بیمه خویش فرما شما 26 درصد (اگه تا الان قانونش عوض نشده باشه )‌ پرداخت میکنی
بیمه حرفه و مشاغل آزاد 14 درصد و 16 درصد و 20 درصد ( با شرایط متفاوت) هستش.اگه مشمولش بشین خیلی خوبه.
همه این بیمه ها در نوع خدمات درمانی و دفترچه و بازنشستگی مشابه هم هستند و فقط بیمه بیکاری ندارند.

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
همین طوره که میفرماییداگه بتونی از طریق جایی شده همون مکانیکی یه بیمه ای رد کنی خیلی به صرفه تره بحث بیمه بیکار هم برای اونیکه فقط دنبال بازنشستگی و پوشش هست چندان فرق نمیکنه چون اصولا کارش یه چیز دیگست یا منبع درآمد دیگه ای داره
ممنون از جناب sgwp@

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
ما اینهمه گفتیم تا به اینجا برسیم که آقا بیمه عمر ارزش سرمایه گذاری نداره!
اگه جایی بیمه نیستی یا احساس میکنی نیاز به پوشش بیشتری دارین برین سراغ بیمه اونم با حداقل پرداختی و بالاترین پوششها
اینکه یه شرکت نماینده بیشتری داره یا اینکه با کلاسه دلیل نیست
اتفاقا کلاهبردارترینشون همینان چون سرمایه جذبی بالایی دارن
ولی هنوز معتقدم شرکت های بیمه چند سال دیگه که سونامی عمل به تعهدات فرا میرسه زیرش میزنن و نا توان از پرداختن
البته ما که بخیل نیستیم کاش بتونن عمل کنن و ملت به پولشون برسن

بیمه عمر فقط به درد صاحبان مشاغل خطرناک مثل جوشکاران اسکلت و...می خوره و یا کسایی که کلا ورزش های خطرناک مثل پاراگلایدر،سخره نوردی و...میکنن یا رانندگی خطرناک...کسایی که ریسک فوتشون بالاست که اگه فوت شدند چیزی دست زن وبچه اشونو بگیره....

فرستاده شده از IdeaTab S6000-Hِ من با Tapatalk
هرکس یه چیز میگه ما آخرش نفهمیدیم اگه ما شغلمون آزاد باشه طرف بیمه بریم یا نریم برای بازنشستگی ؟؟ اگه این بیمه ها کلاهبرداریه پس تکلیف چیه؟ یعنی هرکس باید فکر یه کسب و کار استمرار پیاده کرده باشه که حتی در زمان بازنشستگی هم بازده داشته باشه؟؟ منظورتون اینه؟!!

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
هرکس یه چیز میگه ما آخرش نفهمیدیم اگه ما شغلمون آزاد باشه طرف بیمه بریم یا نریم برای بازنشستگی ؟؟ اگه این بیمه ها کلاهبرداریه پس تکلیف چیه؟ یعنی هرکس باید فکر یه کسب و کار استمرار پیاده کرده باشه که حتی در زمان بازنشستگی هم بازده داشته باشه؟؟ منظورتون اینه؟!!
بیمه تامین اجتماعی فقط به درد میخوره.سعی کن شده از شکمت بزنی و بیمه بریزی واسه خودت.

شیب منفی

Registered User
لایک‌ها
239
دیدم داره خاک میخوره گفتم ثوابه بیاد بالا
یاد مورد بیمه توسعه افتادم و جریان ورشکستگیش و احتمالا خبر دارین با پول بیمه گذارای بدبخت زده تو خط ساختمون سازی میخوام بپرسم هممون میدونیم سود ساختمون سازی چقده اون وقت از اون همه سود چندرقازشو نمیرسن بدن به ملت بدبخت که چند نفر آدم بدبخت که بیمه نامه دارن اما بیمه دیوثشون پول خسارت رو نمیده که اینا از زندان دربیان
حساب کن سی سال بعد رو......

بالا