برگزیده های پرشین تولز

بین این چند تا ماشین کدوم شیک تر و جوون پسندتره ؟

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
سلام
ببخشید راهنمایی کنید لطفن
بین ۴تا ماشین زیر
میدونم ایرانیه . آشغاله . قیمت این نیست
اما چاره ای نیست

رانا سفید
۲۰۶ تیپ دو
۴۰۵ چراغ جدید
سمند

میخوام شیک . کم خرج . باکلاس و جوون پسند باشه
خانواده ی ۲ و ان شالله ۳ نفره هستیم
زیاد هم مصرف خارج شهر ندارم .
ممنون

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
بین اینا سمند .
انشالله بچه تون هم سالم و سلامت دنیا بیاد .

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
رانا که اصلا
سمند ال ایکس یا 206 SD کارکرده

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,632
405 نقره ای چراغ قدیم
naughty.gif

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
405-سمند
موتور معمولی(همون که واشر سرسیلندر میسوزونه)

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
رانا که اصلن . چرا ؟

سمند خوبه اما یکم برای سنین بالاتر نیست ؟
با رینگ قشنگ و لاستیک بگذاری میتونه جوون پسند بشه ؟.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,632
جَوون پسند میخوای پجو پاس سفید بخر... :D

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,651
همه این ماشین ها آشغال هستن و ذره ای زیبایی درشون وجود ندارد. برای اینکه راحت باشید به نظرم 405 یا سمند بگیرید که جای بیشتری داشته باشن.
405 همون ها نبود که یهو آتیش میگرفت؟ :confused: من به شخصه میرم طرف سمند.
ولی اگر هر کدام از این زباله ها که نام بردید دارای دنده اتوماتیک باشن, همون رو بگیرید که تفاوتش با دنده دستی به قیافه و جاداری و همه چیش می ارزد.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,632
همه این ماشین ها آشغال هستن و ذره ای زیبایی درشون وجود ندارد. برای اینکه راحت باشید به نظرم 405 یا سمند بگیرید که جای بیشتری داشته باشن.
405 همون ها نبود که یهو آتیش میگرفت؟ :confused: من به شخصه میرم طرف سمند.
ولی اگر هر کدام از این زباله ها که نام بردید دارای دنده اتوماتیک باشن, همون رو بگیرید که تفاوتش با دنده دستی به قیافه و جاداری و همه چیش می ارزد.

برعکس، خرید دنده اتومات اشتباه هست.. آشغال سوار میشی پول و هزینه ی اضافی میکنی...

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
بین اینها من سمند رو انتخاب میکنم

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
سمند EF7 پايه گاز
مخصوصا مدل هاي ٩١ تا ٢ كه كلا بوش المان

Sent from my iPad using Tapatalk

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,220
خوبی ۲۰۶ اینه که نمیدونی طرف پولدار ه یا نه

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,651
برعکس، خرید دنده اتومات اشتباه هست.. آشغال سوار میشی پول و هزینه ی اضافی میکنی...
نخیرم اشتباه نیست.
همه که پولشون نمیرسه ماشین خارجی بخرند, از همین آشغالهای ایرانی باید اونی که راحت تر هست رو انتخاب کرد. بحث اینکه اتوماتیک بهتر هست یا دستی که یک چیز مسخره هست مثل اینه که بگیم dvd بلوری بهتره یا فلاپی دیسک 3.5 اینچی :D. در خصوص قیمت هم اگر پیکان دنده اتوماتیک با سمند GTR :D قیمتش برابری کنه از نظر من بهتره که پیکان رو بگیره

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
سمند ماشین خوبیه از بین گزینه هایی که داری بنظرم بهترینه اما اسم شهر رو آوردی یکم پهن پیکرتر هست تیبا بدون صندوق هم خوبه بهش فکر کن هم با کلاسه هم جمع و جوره واسه شهر هم تند و تیزه

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,632
نخیرم اشتباه نیست.
همه که پولشون نمیرسه ماشین خارجی بخرند, از همین آشغالهای ایرانی باید اونی که راحت تر هست رو انتخاب کرد. بحث اینکه اتوماتیک بهتر هست یا دستی که یک چیز مسخره هست مثل اینه که بگیم dvd بلوری بهتره یا فلاپی دیسک 3.5 اینچی :D. در خصوص قیمت هم اگر پیکان دنده اتوماتیک با سمند GTR :D قیمتش برابری کنه از نظر من بهتره که پیکان رو بگیره

یعنی ملت میرن ماشین خارجی بخرن که نخوان دنده رو دستی عوض کنن؟ o_O برعکس شما اگر از ماشین بازها بپرسی بهتون میگن که عشق و حال رانندگی تو دنده عوض کردنش ِ :دی

نقل قول میکنم:

خودروهای دنده دستی دارای قیمت کمتری بوده و نسبت به خودروهای دنده اتوماتیک مقرون به صرفه‌تر هستند و همیشه قیمت خودروهای اتوماتیک بیشتر است. شاید این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که هنوز استفاده از خودروهای دستی بسیار زیادتر است و کسانی که برای نخستین بار اقدام به خرید خودرو می‌کنند معمولا اتومبیل دستی را ترجیح می‌دهند.

علاوه بر این هزینه تعمیر و نگه‌داری گیربکس‌های دستی نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک بسیار کم‌تر بوده و مکانیک آن نیز ساده‌تر است. تعمیر یا تعویض یک گیربکس دستی هزینه‌ چندان بالایی را بر مالک خودرو تحمیل نمی‌کند. برای تعمیر گیربکس دستی معمولا نیاز به تعویض صفحه کلاچ است و معمولا با همان صفحه کلاچ معیوب هم مدت‌ها می‌توان رانندگی کرد که شما این امکان را در گیربکس‌های اتوماتیک نخواهید داشت. هزینه نگهداری و تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک نسبت به گیربکس‌های دستی بسیار بالاتر است.

آمارها نشان می‌دهد که مصرف سوخت خودروهای اتوماتیک در مقایسه با خودروهای دستی حدود 16 درصد بیش‌تر است. البته ناگفته نماند که این رقم در خودروهای روز و مدرن بسیار کاهش یافته است و این دو نوع، سیستم مصرف سوخت تقریبا نزدیکی را ارایه می‌دهند.

یکی از ویژگی‌های برجسته گیربکس‌های دستی تعامل بیشتر راننده با خودرو است، این ویژگی باعث شده که رانندگان حرفه‌ای گیربکس دستی را انتخاب کنند. همچنین در اتومبیل‌های مسابقه نیز به همین منظور از سیستم انتقال قدرت دستی استفاده می‌شود.

نکته دیگر این است که اگر قصد داشته باشید خودروی خود را بعد از مدتی به فروش برسانید، قطعا خودروی دنده دستی شما مشتری بیشتری دارد و خودروی دنده اتوماتیک در موقع فروش احتمالا برای شما دردسر ایجاد خواهد کرد.

اگر خواهان تعامل بیشتر با خودرو هستید و یا می‌خواهید هزینه کمتری را موقع خرید و تعمیرات بپردازید و یا از حس لامسه عوض کردن دنده لذت می‌برید ما به شما خرید یک خودروی دستی را پیشنهاد می‌کنیم.

پ.ن: اگر راننده بیشتر اوقات در حال مسافرت هست و پای چپش هم درد میکنه و پولش رو هم داره اشکال نداره اتومات بخره :دی

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,220
یعنی ملت میرن ماشین خارجی بخرن که نخوان دنده رو دستی عوض کنن؟ o_O برعکس شما اگر از ماشین بازها بپرسی بهتون میگن که عشق و حال رانندگی تو دنده عوض کردنش ِ :دی

نقل قول میکنم:

پ.ن: اگر راننده بیشتر اوقات در حال مسافرت هست و پای چپش هم درد میکنه و پولش رو هم داره اشکال نداره اتومات بخره :دی
دنده اتومات راحتتره رانندگی در شهرای شلوغ
اما دنده دستی تو ترافیک کلافه کننده س
اما اگه اهل دریفت و رالی داکار هستی فقط دستی

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,632
دنده اتومات راحتتره رانندگی در شهرای شلوغ
اما دنده دستی تو ترافیک کلافه کننده س
اما اگه اهل دریفت و رالی داکار هستی فقط دستی

بیشتر منظور من این بود که وقتی ما پول نداریم و یه ماشین مدل پایین میخریم، نباید هزینه الکی بدیم برای اتومات بودنش.. ( شاید ) این نظر هم اشتباه باشه...

به طور مثال طرف پراید میخرید 20 میلیون، 10 میلیون هزینه سیستمش بود :دی

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,651

نقل قول میکنم:

به پیر به پیغمبر به جان افتک :eek:. بچه ها خوب میداند که من جان افتک رو الکی قسم نمی خورم :general709:, ماشین اتوماتیک اصلا و ابدا قابل قیاس با دنده دستی نیست.

این بنده خدا قصد خرید یک فرغون وطنی رو داره که از عبدول آباد بره کرج و برگرده قرار نیست لامبورگینی سوارشه که از رانندگیش تو جاده های سوئیس لذت ببره...

دنده دستی داستان داره در توقف یا ترافیک تو سربالایی و سرپایینی, همش باید نیم کلاج بره یک دستش روی ترمز دستی باشه. دنده اتوماتیک اینارو تبدیل به افسانه کرده. تو ترافیک تهران دنده دستی دهن آسفالت می نماید, در دنده اتوماتیک لنگ مبارک را می گذاری رو ترمز. هر وقت خواستی راه بیافته ورش میداری:D... اي چه حرفا میزنی

بالا