برگزیده های پرشین تولز

بین سامسونگ و شیائومی کدوم یک؟

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
سلام
امروز رفتم یه m21s بگیرم فروشنده گفت سری m سامسونگ خوب از آب در نیومده
کلاً میگفت یک سالی هست گوشی های سامسونگ پشتیبانی خوبی ندارند و مشکلاتشون زیاد شده و گفت بهتره بری شیائومی note 8 یا note 9 بخری!!!پشتیبانی خوبی هم دارن!!
نمی دونم چرا این حرف روز زد؟به خاطر موجودی خودش بوده یا واقعاً راست گفته
کلاً منو به شک انداخت که m21s بخرم یا note 8 یا note 9
نظر شما عزیزان چیه؟

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
تو کشوری که وضعیت مردم و بازار برای هیچکدوم از مسئولینش مهم نیست و همه دایورت کردن، هیچ شرکت خارجی خدمات نداره و نمایندگی به صورت قانونی ثبت نکرده، قطعات و اجناس به قیمت من درآوردی تعیین میشه، انتظار این مدل حرف ها هست.
به عنوان مستعمره کالایی چین هر چی دستتون میاد ناچارید بخرید.
مثل لنگه کفش تو بیابون میمونه.
گوشی های زیر 300 دلار تقریبا مثل هم هستن برای راهنمایی بهتر در رابطه با عملکردشون نظرات سایت mobile.ir و دیجی بخونید حساب کار دستتون میاد.

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
به نظرم دوران چینی و ژاپنی و کره ای بودن گذشته دیگه، الان شیائومی نسبت به قیمتش واقعا کیفیت مناسبی داره، من دو سالی هست شیائومی دارم و بعد از iPhone 4S بهترین گوشی بوده که داشتم.
گوشی بعدیم هم شیائومی میگیرم حتما.

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
سلام
شخصا شیائومی Mi 4 داشتم و Redmi 6 و Note 7 . همگی هم گوشی های خوبی از آب در اومدند
شیائومی نوت 7 پرفروش ترین گوشی سال 2019 در جهان هست ، شهرت و محبوبیت شیائومی و لقب اپل آسیا با همین مدل شروع شد
شیائومی نوت 8 هم از پر فروش ترین مدل های یکسال اخیر در ایران هست و کلا هر جا میری ملت شیائومی دارن
به قول دوستمون دوران ژاپنی کره ای چینی گذشته و این برندهای چینی از قطعات کره ای ژاپنی زیاد استفاده کردند و میکنند
به طور مثال سنسور دوربین گوشی های شیائومی ساخت سونی هستند یا سامسونگ ، مثلا در نوت 7 ساخت سامسونگ و در نوت 7 پرو ساخت سونی
Mi 4 که داشتم و در همین فروم فروختم ، باتریش ژاپنی بود و سنسور دوربینش ساخت سونی

مثال دیگر : الان گوشی Leagoo T8S دارم که یه چینی کم نام و نشان در ایران هست ولی در روسیه خیلی خریدار داشته
صفحه نمایش ساخت شارپ ، باتری ساخت ال جی ، حافظه داخلی ساخت سن دیسک ، رم ساخت سامسونگ ، سنسور دوربین ساخت سونی و ...
در ساختش از قطعات کره ای و ژاپنی استفاده کرده

به نظرم ببینید با بودجه ای که قرار هست گوشی بخرید چه مدلی با سخت افزار بهتر به شما میدن ولی به نظرم بدون در نظر داشتن قیمت سامسونگ m21s انتخاب بهتری هست نسبت به شیائومی نوت 8 یا نوت 9 ، به خاطر سنسور دوربین بزرگتر ( عکاسی بهتر ) و ظرفیت باتری بالاتر

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
تلویزیون های شیائومی اصلا جالب نیستن. تلویزیون 65 اینچ با نرخ رفرش 60 هرتز زده نیم ساعت نمیتونم نگاه کنم. هیچ ارزونی بی علت نیست.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
الان من نظرم رو میگم باز طرفداران شیاومی میان میریزن سر من ولی در هر صورت چون راهنمایی خواستید میگم:

اول همه بدون هیچ جانبداری بگم: ببینید در نگاه اول به نظر میاد که در مقایسه میان 2 گوشی با یه رنج قیمت گوشی های شیاومی سخت افزار بهتری دارن که معمولا فقط شامل cpu بهتر میشه و شاید امکاناتی مثل داشتن فست شارژ سریع تر و از این موارد.

ولی!! اولا گوشی های سامسونگ معمولا superamoled هست صفحه نمایش هاشون که به تنهایی یه برگ برنده بزرگ هست چون 90 درصد تعامل ما با گوشی با صفحه نمایش هست و مشخصا صفحه های امولد هم عمق رنگ ها هم کنتراست هم مصرف باتری هاشون کاملا برتر از ips lcd و اینا هست.

دوما در مورد پشتیبانی و اپدیت ها این رو باید بگم که سامسونگ از نظر اپدیت و پشتیبانی به نظر من بهتر هست. چون هم مدت بیشتری اپدیت میده به گوشی ها هم مدت زمان بین اپدیت ها نزدیک تر به هم هست.

ببینید فقط به عنوان مثال یه گوشی مثل A50 تولید سال 2019 هست.الان داره هر ماه اپدیت امنیتی میگیره. روز اول اندروید 9 روش بوده. اندروید 10 براش اومده. اندروید 11 هم توی خرداد براش میاد. بعد کاملا و بدون تعارف گوشی بدون باگ و مثل ساعت داره کار میکنه.بعد A50 یه گوشی میان رده معمولی هست! تازه سامسونگ اعلام کرده این گوشی تا 4 سال اپدیت امنیتی میگیره!

ولی چیزی که توی شیاومی قطعی هست این هست که اپدیت ها هیچ موقع ماه به ماه نمیان حتی برای پرچمدارهاش...شاید 3 ماه یه بار یا 6 ماه یه بار بیان ولی مشخصا ماه به ماه نمیان. ضمن اینکه شیاومی در روی کاغذ همیشه ایده ال به نظر میاد بعد که میخری و شروع به کار میکنی مشخص میشه چی در چنته داره. نمیگم بد هست ها نه ...انصافا خیلی پیشرفت کرده و رابط کاربری اش هم خوبه ولی باگ های عجیب و غریبی داره که بدی اش هم اینه که انقدر اپدیت ها زمان بر هست و طولانی میشه که شما واقعا خسته میشید تازه اگر در اپدیت رفع بشه.

به عنوان مثال POCO x3 NFC مشخصات سخت افزاری رو نگاه کنید. به نظر عالی میاد. بعد با چیپست 732G ای که داره که عالی هم هست.از موقعی که گوشی وارد بازار شده تا همین امروز هزاران نفر گفتن که اقا گوشی با بازی call of duty مشکل داره و صفحه سیاه میشه بعضی مواقع. 6 ماه از ورود گوشی به بازار گذشته 2 تا اپدیت برای گوشی شیاومی داده و هنوز این مشکل حل نشده. بعد طرفداران میگن مشکل از بازی هست در صورتی که همین بازی بدون مشکل رو بقیه گوشی های شیاومی داره کار میکنه و صفحه هم سیاه نمیشه! تازه حداقل بازی 4 تا اپدیت خورده از 6 ماه قبل تا حالا اگر مشکل از بازی بود تا حالا حل شده بود./

میخوام اینو بهتون بگم که با خرید شیاومی شما باید خودتون رو اماده کنید که با مشکلاتی روبرو بشید که ممکنه حل نشه یا مدت زیادی طول بکشه حل شدنش.

ضمن اینکه معمولا دوربین های سامسونگ ها از مدل های همرده شیاومی بهتره کیفیت هاشون.و باتری ها هم همین طور هم بهترن از نظر ظرفیت هم کلا به دلیل بهینه بودن سخت افزار و نرم افزار در ارتباط با هم مصرف باتری در سامسونگ ها کمتر هست/

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
تلویزیون های شیائومی اصلا جالب نیستن. تلویزیون 65 اینچ با نرخ رفرش 60 هرتز زده نیم ساعت نمیتونم نگاه کنم. هیچ ارزونی بی علت نیست.
بستگی داره به اینکه تلویزیون دوازده تومنی MI TV را با چه برندی و چه قیمتی مقایسه کنید
رقیب تلویزیون های شیائومی در بازار ایران : جی پلاس ، ایکس ویژن ، دوو ، اسنوا ، شهاب ، تی سی ال ... ( برندهای مونتاژ ایران )
تلویزیون های هوشمند فول اچ دی تولید 2014 سامسونگ و سونی از تمام این برندهای بالا و به اصطلاح 4K بهتر هستن

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
سری M سامسونگ برای فروش آنلاین در هند در نظر گرفته شده (تنها راه خرید به صورت آنلاین در هند هست) و اگر قیمت ها رو هم مقایسه کنید سری M ارزون تر از سری A هست ولی چون چند دست میچرخه تا از هند برسه کشور دیگه قیمتش از سری A هم بالاتر میشه
سری M به خاطر باتری های قوی 6 هزار میلی آمپری محبوب شدند

reza1020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
ضمن تایید پست جناب @Mazi
به نظر من، از نظر نرم افزاری، سامسونگ پشتیبانی بهتری داره. تو گوشی های چینی، اگه از نظر نرم افزاری یه جا به مشکل برخورد کنید، اون موقع میگید کاش برای چند میلیون بالا و پایین، برند بهتری انتخاب می کردم.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
سری M سامسونگ برای فروش آنلاین در هند در نظر گرفته شده (تنها راه خرید به صورت آنلاین در هند هست) و اگر قیمت ها رو هم مقایسه کنید سری M ارزون تر از سری A هست ولی چون چند دست میچرخه تا از هند برسه کشور دیگه قیمتش از سری A هم بالاتر میشه
سری M به خاطر باتری های قوی 6 هزار میلی آمپری محبوب شدند
البته سری های اول سری m مثل m10 یا m20 اینطوری بود که تو ایران هنوز مردم فکر میکنن m مال هند هست ولی بعدا سامسونگ برنامه اش عوض شد و تصمیم به عرضه سری m تو خیلی کشورها گرفت الان شما مثلا m31s یا m51 رو در نظر بگیر اینها رام های اروپایی هم دارن یعنی توی اروپا هم دارن فروخته میشن ضمن اینکه تو خاورمیانه و افریقا و شرق اسیا هم فروخته میشن .کلا سری m رو سامسونگ تغییر رویه داد همون اوایلش ولی تو ایران هنوز فکر میکنن فقط مال هند.

بعد از سری m سامسونگ تصمیم به عرضه یک سری مخصوص فقط هند گرفته و اونم سری f هست. از این سری تا حالا f41 و f62 به هند عرضه شدن و میبینید که هیچ جا دیگه هم سری f وجود نداره اینا فقط مال هند هست و فقط هم انلاین میفروشه .

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
الان من نظرم رو میگم باز طرفداران شیاومی میان میریزن سر من ولی در هر صورت چون راهنمایی خواستید میگم:

اول همه بدون هیچ جانبداری بگم: ببینید در نگاه اول به نظر میاد که در مقایسه میان 2 گوشی با یه رنج قیمت گوشی های شیاومی سخت افزار بهتری دارن که معمولا فقط شامل cpu بهتر میشه و شاید امکاناتی مثل داشتن فست شارژ سریع تر و از این موارد.

ولی!! اولا گوشی های سامسونگ معمولا superamoled هست صفحه نمایش هاشون که به تنهایی یه برگ برنده بزرگ هست چون 90 درصد تعامل ما با گوشی با صفحه نمایش هست و مشخصا صفحه های امولد هم عمق رنگ ها هم کنتراست هم مصرف باتری هاشون کاملا برتر از ips lcd و اینا هست.

دوما در مورد پشتیبانی و اپدیت ها این رو باید بگم که سامسونگ از نظر اپدیت و پشتیبانی به نظر من بهتر هست. چون هم مدت بیشتری اپدیت میده به گوشی ها هم مدت زمان بین اپدیت ها نزدیک تر به هم هست.

ببینید فقط به عنوان مثال یه گوشی مثل A50 تولید سال 2019 هست.الان داره هر ماه اپدیت امنیتی میگیره. روز اول اندروید 9 روش بوده. اندروید 10 براش اومده. اندروید 11 هم توی خرداد براش میاد. بعد کاملا و بدون تعارف گوشی بدون باگ و مثل ساعت داره کار میکنه.بعد A50 یه گوشی میان رده معمولی هست! تازه سامسونگ اعلام کرده این گوشی تا 4 سال اپدیت امنیتی میگیره!

ولی چیزی که توی شیاومی قطعی هست این هست که اپدیت ها هیچ موقع ماه به ماه نمیان حتی برای پرچمدارهاش...شاید 3 ماه یه بار یا 6 ماه یه بار بیان ولی مشخصا ماه به ماه نمیان. ضمن اینکه شیاومی در روی کاغذ همیشه ایده ال به نظر میاد بعد که میخری و شروع به کار میکنی مشخص میشه چی در چنته داره. نمیگم بد هست ها نه ...انصافا خیلی پیشرفت کرده و رابط کاربری اش هم خوبه ولی باگ های عجیب و غریبی داره که بدی اش هم اینه که انقدر اپدیت ها زمان بر هست و طولانی میشه که شما واقعا خسته میشید تازه اگر در اپدیت رفع بشه.

به عنوان مثال POCO x3 NFC مشخصات سخت افزاری رو نگاه کنید. به نظر عالی میاد. بعد با چیپست 732G ای که داره که عالی هم هست.از موقعی که گوشی وارد بازار شده تا همین امروز هزاران نفر گفتن که اقا گوشی با بازی call of duty مشکل داره و صفحه سیاه میشه بعضی مواقع. 6 ماه از ورود گوشی به بازار گذشته 2 تا اپدیت برای گوشی شیاومی داده و هنوز این مشکل حل نشده. بعد طرفداران میگن مشکل از بازی هست در صورتی که همین بازی بدون مشکل رو بقیه گوشی های شیاومی داره کار میکنه و صفحه هم سیاه نمیشه! تازه حداقل بازی 4 تا اپدیت خورده از 6 ماه قبل تا حالا اگر مشکل از بازی بود تا حالا حل شده بود./

میخوام اینو بهتون بگم که با خرید شیاومی شما باید خودتون رو اماده کنید که با مشکلاتی روبرو بشید که ممکنه حل نشه یا مدت زیادی طول بکشه حل شدنش.

ضمن اینکه معمولا دوربین های سامسونگ ها از مدل های همرده شیاومی بهتره کیفیت هاشون.و باتری ها هم همین طور هم بهترن از نظر ظرفیت هم کلا به دلیل بهینه بودن سخت افزار و نرم افزار در ارتباط با هم مصرف باتری در سامسونگ ها کمتر هست/

جسارت نباشه ها، حرف هاتون دقیقا مثل فن بوی های سامسونگ هست!

نمایشگر های AMOLED شیاومی و رو سامسونگ میسازه (حداقل قبلا اینطوری بود)، ولی برخلاف گوشی های شیاومی، بیشتر گوشی های سامسونگ مشکل بکلایت دارند (سایه داشتن نمایشگر)
*خودم روی s8 و a7 تجربه این مشکل رو داشتم.
ولی روی گوشی های شیاومی که داشتم همچین مشکلی ندیدم (mi4 - mi note - redmi 6 pro - mi 8 - mi 9t )
اخرین گوشی سامسونگ هم که داشتم M20 بود که تنها برتری که داشت عمر باطری بود! بجر اون کلا خنگ بود!از تاچ داغونش گرفته تا هنگ های وقت و بی وقت!

اون بروزرسانی های امنیتی هم که میگید، سامسونگ نمیده و مستقیم گوگل میده!

اگه بخوایم از مشکلات گشوی ها حرف بزنیم، 90% زمان رو باید به سامسونگ اختصاص بدیم! از نارنجک هایی که منفجر میشدن تا گوشی هایی که با یک گلس اثر انگشت از کار میوفتاد!

کلا بنظر برای خرید گوشی اندرویدی، سامسونگ و هواوی نباید بین گزینه ها باشه (سامسونگ بنا ب دلایلی که گفتم، هواوی هم بخاطر سرویس های گوگل)

*ی چیز هم در مورد گوشی redmi note 9 بگم که بهتره مدل معمولی رو نگیرید! مدل 9s یا 9 pro رو بگیرید.

و بعنوان کلام آخر:
گوشی اصلی که هر روز استفاده میکنم 11pro max هست (یعنی نه سامسونگ استفاده میکنم و نه شیاومی)!

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
جسارت نباشه ها، حرف هاتون دقیقا مثل فن بوی های سامسونگ هست!

wassat.gif
اشتباه میکنید خب من که گفتم اولش نظرم رو دارم میگم و هواداران میان سرم میریزن!

نمایشگر های AMOLED شیاومی و رو سامسونگ میسازه (حداقل قبلا اینطوری بود)، ولی برخلاف گوشی های شیاومی، بیشتر گوشی های سامسونگ مشکل بکلایت دارند (سایه داشتن نمایشگر)
*خودم روی s8 و a7 تجربه این مشکل رو داشتم.
ولی روی گوشی های شیاومی که داشتم همچین مشکلی ندیدم (mi4 - mi note - redmi 6 pro - mi 8 - mi 9t )

بله دقیقا سامسونگ دیسپلی نه تنها amoled برای شیاومی میسازه بلکه برای خیلی گوشی های دیگه از جمله ایفون هم Oled میسازه. البته سامسونگ دیسپلی رو با سامسونگ موبایل اشتباه نشه. دو تا شرکت جدا هستن در پوشش شرکت اصلی سامسونگ. در کل یکی از بزرگترین تولید کننده های امولد و اولد و انواع دیگر نمایشگرها در دنیاس

من که روی S5 و S7 خودم و الان هم روی A50 خودم همچین مشکلی ندیدم. تو گوشی های اطرافیان همS7 edge, S9 و A50 و A3 2017 هم باز ندیدم. و بله تمام صفحات amoled ممکنه بکلایت مشکل داشته باشن ربطی به این که روی سامسونگ باشه یا شیاومی یا هر مدلی نداره. به ذات خود amoled مربوط هست.و یه چیز خیلی مهم نحوه استفاده کاربر هست. یکی میبینی استفاده معمولی میکنه در حد نرمال از هر برنامه یا اپ استفاده میکنه. یکی میبینی روزی 2 دفعه شارژ میکنه گوشی رو و نور صفحه نمایش هم تا اخر همیشه زیاده روزی 4 ساعت تو اینستاگرام هست یا 5 ساعت داره یه بازی تکراری بازی میکنه. اینا توقع دارید هردو یه جور براشون اتفاق بیفته؟ خب amoled ها امکان برن این شدن پیکسل دارن در صورت نور خیلی زیاد و نمایش محتوا تکراری به صورت خیلی مداوم

در کل میخوام بگم ربطی نداره به سامسونگ بودن یا شیاومی بودن!
282.gif

اون بروزرسانی های امنیتی هم که میگید، سامسونگ نمیده و مستقیم گوگل میده!

گوگل منتشر میکنه به عنوان سورس برای دولوپرها. بعد یه شرکت مثل سامسونگ میاد بروزرسانی ها رو هر ماه برمیداره میکنه یه پکیج میفرسته برای گوشی هاش که تو برنامه دریافت اپدیت هستن.یه شرکت هم مثل شیاومی هر موقع حال کنه ! همون ها رو برمیداره میفرسته برای گوشی های خودش. یه شرکت بی نام نشون چینی هم کلا اونا رو اصلا برای گوشی هاش نمیفرسته. ربطی نداره این به منتشر کردن گوگل .

اگر اینطوری بود که شما میگید تمام گوشی های اندروید در دنیا هر ماه بروز رسانی امنیتی میگرفتن مستقیم از گوگل!
sharmandegi.gif

میدونیم که اینطور نیست!

اگه بخوایم از مشکلات گشوی ها حرف بزنیم، 90% زمان رو باید به سامسونگ اختصاص بدیم! از نارنجک هایی که منفجر میشدن تا گوشی هایی که با یک گلس اثر انگشت از کار میوفتاد!

خب هرکسی نظری داره دیگه چی بگم...انگار ایفون منفجر نشده تا حالا یا شیاومی اپدیت نداده گوشی رو بریک کنه پاره اجر بشه یا سامسونگ باتری مشکل دار نداشته منفجر بشه نوت 7..اینا همه بودن ولی مختص سامسونگ که نبودن فقط...هر شرکتی مشکلات پیش میاد خب
watermelonsmileyf.gif

دلیل نمیشه ایفون بد باشه یا سامسونگ داغون باشه ...

کلا بنظر برای خرید گوشی اندرویدی، سامسونگ و هواوی نباید بین گزینه ها باشه (سامسونگ بنا ب دلایلی که گفتم، هواوی هم بخاطر سرویس های گوگل)

خب پس چی بخریم؟! فقط شیاومی؟! یعنی الان بزرگترین تولید کننده های گوشی در دنیا رو کلا با خاک یکسان کردی! :D

----------------
حالا هرکسی خب اختیار دار پول خودش هست دیگه.اینجا هم برای بحث و تبادل نظر هست. مگر هر مدل بخرید از من چیزی کم میشه یا جیب من پر میشه؟!
bav3_154fs759111.gif

من فقط تجربه هام رو گفتم.دیگه خواننده خودش میدونه!

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
wassat.gif
اشتباه میکنید خب من که گفتم اولش نظرم رو دارم میگم و هواداران میان سرم میریزن!

بله دقیقا سامسونگ دیسپلی نه تنها amoled برای شیاومی میسازه بلکه برای خیلی گوشی های دیگه از جمله ایفون هم Oled میسازه. البته سامسونگ دیسپلی رو با سامسونگ موبایل اشتباه نشه. دو تا شرکت جدا هستن در پوشش شرکت اصلی سامسونگ. در کل یکی از بزرگترین تولید کننده های امولد و اولد و انواع دیگر نمایشگرها در دنیاس

من که روی S5 و S7 خودم و الان هم روی A50 خودم همچین مشکلی ندیدم. تو گوشی های اطرافیان همS7 edge, S9 و A50 و A3 2017 هم باز ندیدم. و بله تمام صفحات amoled ممکنه بکلایت مشکل داشته باشن ربطی به این که روی سامسونگ باشه یا شیاومی یا هر مدلی نداره. به ذات خود amoled مربوط هست.و یه چیز خیلی مهم نحوه استفاده کاربر هست. یکی میبینی استفاده معمولی میکنه در حد نرمال از هر برنامه یا اپ استفاده میکنه. یکی میبینی روزی 2 دفعه شارژ میکنه گوشی رو و نور صفحه نمایش هم تا اخر همیشه زیاده روزی 4 ساعت تو اینستاگرام هست یا 5 ساعت داره یه بازی تکراری بازی میکنه. اینا توقع دارید هردو یه جور براشون اتفاق بیفته؟ خب amoled ها امکان برن این شدن پیکسل دارن در صورت نور خیلی زیاد و نمایش محتوا تکراری به صورت خیلی مداوم

در کل میخوام بگم ربطی نداره به سامسونگ بودن یا شیاومی بودن!
282.gif

گوگل منتشر میکنه به عنوان سورس برای دولوپرها. بعد یه شرکت مثل سامسونگ میاد بروزرسانی ها رو هر ماه برمیداره میکنه یه پکیج میفرسته برای گوشی هاش که تو برنامه دریافت اپدیت هستن.یه شرکت هم مثل شیاومی هر موقع حال کنه ! همون ها رو برمیداره میفرسته برای گوشی های خودش. یه شرکت بی نام نشون چینی هم کلا اونا رو اصلا برای گوشی هاش نمیفرسته. ربطی نداره این به منتشر کردن گوگل .

اگر اینطوری بود که شما میگید تمام گوشی های اندروید در دنیا هر ماه بروز رسانی امنیتی میگرفتن مستقیم از گوگل!
sharmandegi.gif

میدونیم که اینطور نیست!

خب هرکسی نظری داره دیگه چی بگم...انگار ایفون منفجر نشده تا حالا یا شیاومی اپدیت نداده گوشی رو بریک کنه پاره اجر بشه یا سامسونگ باتری مشکل دار نداشته منفجر بشه نوت 7..اینا همه بودن ولی مختص سامسونگ که نبودن فقط...هر شرکتی مشکلات پیش میاد خب
watermelonsmileyf.gif

دلیل نمیشه ایفون بد باشه یا سامسونگ داغون باشه ...

خب پس چی بخریم؟! فقط شیاومی؟! یعنی الان بزرگترین تولید کننده های گوشی در دنیا رو کلا با خاک یکسان کردی! :D

----------------
حالا هرکسی خب اختیار دار پول خودش هست دیگه.اینجا هم برای بحث و تبادل نظر هست. مگر هر مدل بخرید از من چیزی کم میشه یا جیب من پر میشه؟!
bav3_154fs759111.gif

من فقط تجربه هام رو گفتم.دیگه خواننده خودش میدونه!

فقط یک مورد رو در نظر بگیرید که بزرگترین تولید کننده بودن، به معنی بهترین بودن هم نیست!
سایپا بزرگتر از بهمن هست! ولی فکر نکنم پراید بهتر از مزدا 3 باشه.

در کل من از هیچ محصول سامسونگ راضی نبودم! از لباسشویی و جارو برقی گرفته تا تلویزیون و گوشی و ...
*فقط 2 تا لپتاپ سال 91 گرفتم که خدایی عالی بودن! ولی بقیه مفت نمیارزه...

*یک تست بکن:
یه اگهی فروش سامسونگ مدل پایین مثل همون S8 بزار برای فروش روی دیوار و ... ! از هر 20 نفر که زنگ میزنه، 15 نفر میپرسه بکلایت داره؟

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,749
شیائومی این مشکل فلش شدن در مواقع اضطراری که باید حتما پشت گوشی باز بشه و اصطلاحاً تست پوینت بشه رو حل کنه و این قولی که داده تو MIUI 12.5 امکان پاک کردن بیشتر برنامه هاشو بده تقریباً مشکلی من ازش ندیدم
هر چند گفته میشه این تست پوینت بخاطر بیشتر این هندیهاست که میرفتن گوشی با رام چینی میخریدن که قیمتش از رام های مناطق دیگه ارزونتره و با فلش کردن رام گلوبال تو هند میفروختن.
یک نکته هم هست ژیامی ظاهرا تلفظ درستشه تا پارسال قیمتش خیلی رقابتی بود ولی عده ای لاشخور از جماعت موبایل فروش این مزیت رو هم ازبین بردن و قیمتی زیاد فرقی نداره
من خودم پرچمدارش رو پارسال نصف قیمت مشابه از برندهای دیگه خریدم ولی الان تفاوتی نداره زیاد

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
سلام من خودم مدت زیادی هست که میخام گوشی بخرم و امروز و فردا میکنم چون دقیقا همین مشکلاتی که کاربر گرامی که اتفاقا مدیر هم هستن
گفتن رو برای سامسونگ بقیه اعلام کردن هنگ های سری A که الان خودمم سامسونگ J7 دارم که دائم حافظه داخلی پر میشه و با هر برنامه ای پاکسازی میکنم و کش ها رو پاک میکنم بعد از چند ساعت دوباره همون آش و همون کاسه
سامسونگ این اواخر مخصوصا در ایران فقط داره پول اضافه برای برند و صفحه نمایشش AMOLED میگیره و حیف که گوگل هواوی رو تحریم کرد وگرنه الان نباید سامسونگ به این قیمتا باشه

wolf 00

Registered User
لایک‌ها
49
کسایی که اهل کاستوم رام و جی کم هستن میدونن که هر گوشی ای رو فارغ از برند، صرفا با چیپ کوالکام بخری میتونی راحت تبدیل به یه پیکسلش کنی. پس ازونجایی که کیفیت ساخت ها هم بنظرم همه به حد مطلوبی رسیدن، پس ارزون ترین گزینه با کانفیگ سخت افزاری بهترینه.
البته همونطور که گفتم به شرط کاستوم رام و جی کم

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
در ادامه صحبتم بابت پشتیبانی نرم افزاری پر قدرت و ادامه دار سامسونگ حتی برای گوشی های میان رده:

امروز اندروید 11 برای A50 منتشر شد.3 ماه زودتر از موعد وعده داده شده در قبل!

این گوشی یه میان رده کاملا معمولی تولید سال 2019 هست...اندروید 9 روش بوده از اول...پارسال براش اندروید 10 اومد....امروز اندروید 11

تو تمام این مدت هم هر ماه اپدیت سکوریتی پچ دریافت کرده و طبق قول سامسونگ تا 4 سال کلا پشتیبانی خواهد شد.

--------
برای اینکه دقیقا متوجه ابعاد پشتیبانی
17.gif
یه غول گوشی سازی با قدرتی که داره بشید : به عنوان مثال یه پرچمدار مثل oneplus 7 pro هنوز اندروید 10 هست!

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
کسایی که اهل کاستوم رام و جی کم هستن میدونن که هر گوشی ای رو فارغ از برند، صرفا با چیپ کوالکام بخری میتونی راحت تبدیل به یه پیکسلش کنی. پس ازونجایی که کیفیت ساخت ها هم بنظرم همه به حد مطلوبی رسیدن، پس ارزون ترین گزینه با کانفیگ سخت افزاری بهترینه.
البته همونطور که گفتم به شرط کاستوم رام و جی کم
در تائید صحبت شما ، برای اینکه جیکم نصب بشه و درست کار کنه باید توسط دولوپرها برای اون مدل خاص پورت شده باشه
خوشبختانه مدل های مختلف شیائومی از این نظر از هر برندی بهتر هستن و انواع و اقسام جیکم ها در دسترس کاربر
با شما موافقم که ارزانترین گزینه با سخت افزار بهتر ، بهترین انتخاب هست
در ادامه صحبتم بابت پشتیبانی نرم افزاری پر قدرت و ادامه دار سامسونگ حتی برای گوشی های میان رده:

امروز اندروید 11 برای A50 منتشر شد.3 ماه زودتر از موعد وعده داده شده در قبل!

این گوشی یه میان رده کاملا معمولی تولید سال 2019 هست...اندروید 9 روش بوده از اول...پارسال براش اندروید 10 اومد....امروز اندروید 11

تو تمام این مدت هم هر ماه اپدیت سکوریتی پچ دریافت کرده و طبق قول سامسونگ تا 4 سال کلا پشتیبانی خواهد شد.

--------
برای اینکه دقیقا متوجه ابعاد پشتیبانی
17.gif
یه غول گوشی سازی با قدرتی که داره بشید : به عنوان مثال یه پرچمدار مثل oneplus 7 pro هنوز اندروید 10 هست!
سلام و درود به مدیر عزیز
شیائومی ردمی 6 که چند پله از سامسونگ A50 سطح پائینتر هست و تولید 2018 ، ابتدا اندروید 8.1 بوده و بعد 9 و الان اندروید 10 . ابتدا رابط کاربری Miui 9 بوده و بعد 10 و 11 و الان 12 ! اگر برای سامسونگ A50 مدام آپدیت نیاد پس برای چه مدلی باید آپدیت بیاد ؟
حتی Mi4 که زمان تولیدش بسیار ناشناخته بود 5 سال ساپورت شد و از Miui 5 تا Miui 10 آپدیت گرفته ( تولید 2014 و تا 2018 آپدیت گرفته )
شیائومی کلا یکسال و نیم هست که رقیب سامسونگ شده و کلا 10 سال هست گوشی موبایل میسازه ، اینکه با بودن برندهای قدیمی مثل نوکیا و هوآوی یه شرکت با سابقه ی شهرت یکسال و نیم در سطح جهانی مطرح بشه و امروز رقیب سامسونگ بشه کم نیست
ابن بحث سامسونگ یا شیائومی همه جا هست و دقیقا از زمانی شروع شد که اولین مدل سری نوت ( نوت 7 ) به بازار اومد ، چرا بحث مقایسه ی نوکیا با سامسونگ جایی نیست ؟
همه جا شیائومی را با سامسونگ مقایسه میکنن ، دلیلش اینه که خوب بوده

شیائومی یک سال قبل ، دو سال قبل ، و قدیمتر قیمت های بسیار مناسبتری نسبت به الان داشت ولی الان به خاطر تقاضای بالا و سودجویی فروشندگانی که در بازار بی در و پیکر ایران فعال هستند قیمت مدل های پرطرفدارش تفاوت چندانی با سامسونگ ها ندارن ( دوستان قبلا به این نکته اشاره کردن )

خودم شخصا نوت 7 را دادم به خانواده و رفتم لیگو T8S گرفتم به خاطر اینکه بعد از miui 10 تنظیمات گوشی اینقدر تو در تو و زیاد شد که از حوصله و اعصابم خارج شد و باید در تنظیمات میگشتم ! اگر میدونستم اینقدر شلوغ میشه هیچوقت آپدیت نمیکردم ، این نظر من هست ولی 99 درصد دوستانی که نوت 7 دارن با من مخالف هستن
میخوام بگم خارج از تمام این مسائل ، یه چیزایی برمیگرده به سلیقه و ممکنه سلیقه ی یک نفر متفاوت از دیگران باشه
چیزایی که نوشتم واقعا بدون تعصب هست و تجربه ی خودم ؛ امروز اگر بخوام گوشی بگیرم به برند نگاه نمیکنم . همونطور که یکسال قبل لیگو T8S گرفتم و از نوت 7 بیشتر دوستش دارم ، با خیلی از مواردی که شما اشاره کردین هم موافقم

بالا