برگزیده های پرشین تولز

بین سامسونگ و شیائومی کدوم یک؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
بله درسته. من خودم هم شیاومی رو دوست دارم. چون هم گوشی هاش سخت افزار خوبی دارن هم چون اکثرا cpu هاش اسنپ دراگون هست تایید گفته شما بیشترین پورت جی کم برای شیاومی هست. چون طرفدار زیاد داره و api دوربین هاش هم همیشه ازاد هست. بر عکس سامسونگ که api تمام مدل های اگزینوسش لیمیت هست و فقط اسنپ دراگون هاش باز هستن
برای همین طبیعی هست بیشترین پورت جی کم براش موجود باشه

در کل من از پیشرفت شیاومی راضی هستم و یه روزی اگر نخوام سامسونگ بخرم حتما انتخاب بعدی من فقط شیاومی هست.

avast4890

Registered User
لایک‌ها
66
پوکو X3 (به تازگی برند پوکو از شیائومی جدا شده) بهترین گوشی هست که در حال حاضر می‌تونید مدل 64 گیگش رو با قیمت حوالی 5.6 میلیون از بازار داخلی بگیرید و به نسبت قیمت هیچ گوشی سامسونگ و یا هر برند دیگه ای نیست که حتی به گردش هم برسه...

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/09/weekly-poll-poco-x3/-680/gsmarena_001.jpg

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
پوکو X3 (به تازگی برند پوکو از شیائومی جدا شده) بهترین گوشی هست که در حال حاضر می‌تونید مدل 64 گیگش رو با قیمت حوالی 5.6 میلیون از بازار داخلی بگیرید و به نسبت قیمت هیچ گوشی سامسونگ و یا هر برند دیگه ای نیست که حتی به گردش هم برسه...

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/09/weekly-poll-poco-x3/-680/gsmarena_001.jpg

مدل M3 پوکو با ظرفیت 128 گیگ و باتری 6000 میلی آمپر هم قیمت خیلی خوبی داره (حدود 4500)

قیمت گوشی های سامسونگ هم به شدت بالا رفته
نوکیا هم اوایل قیمت هاش منطقی بود، الان داره با سخت افزار قدیمی تر جیب مردم رو می زنه

گارانتی و خدمات پس از فروش + فراوانی قطعات داشته باشه، برای خودم این مدل M3 رو می خرم
با توجه به قیمت های وحشتناک بازار، از 100 قدمی سامسونگ نمیشه رد شد

39128_0_0.jpg

x460

Registered User
لایک‌ها
702
هیچ ارزونی بی علت نیست، هیچ گرونی بی حکمت نیست.
شیائومی یه برند چینیه. یه عده دیدگاهشون اینه که خب اکثر برندها تو چین ساخته می شن. این درسته. اما برندشون چینی نیست. اعتبارشون مال شرکت سازندشونه نه چین.
برندهای چینی هم به آپشن هاشون معروفن اون هم با قیمت پایین. خب دلیل این قیمت پایین چیه؟ بالاخره از یه جای کار زدن که قیمت کم شده دیگه.
یکی از مشکلات اصلی اینه که افرادی که یه گوشی رو می خرن می خوان به همه بگن که این گوشی بهترینه. (در مورد ماشین هم همینه. عاشقان پرشیا و زانتیا و امثالهم)یکی از دلایلی که شیائومی تو ایران اسم در کرده همینه. به خاطر وضعیت مالی مردم مجبورن یا از یه برند معتبر بخرن با اپشن های کمتر یا از شیائومی و امثالهم بگیرن با اپشن ها بیشتر. می رن اینو می خرن بعد به دیگران هم پیشنهاد می کنن.
مشکلاتی که برای این مدل گوشی ها پیش میاد تو سایر گوشی ها یا پیش نمیاد یا خیلی نادره.
من البته تعصب رو برند خاصی ندارم. قبلا که بازار سیمبین داغ بود نوکیا داشتم. الان که اندروید رو بورسه سامسونگ.سامسونگ هم اگه کم بیاره می رم سراغ اون برندی که بهتر ظاهر شده. حالا نخوام زیاد خرج کنم ترجیح می دم امکاناتش کمتر باشه ولی درگیر مشکلات مختلف برندهای چینی نشم.
یادمه 10 سال پیش که سی پی یو و سیستم عامل و این چیزا مطرح نبود گوشی های چینی اومده بود 10 تا اسپیکر داشت. ملت هم می خریدن. ولی بعد یه مدت هنگ و خر خر صدا و سایر مشکلات شروع می شد. الانم همونه. سی پی یو و سایر قطعات بهترین هم باشه، اینا یه توانایی دارن که تو همون اسمبل هم یه گندی بزنن که بعدا به مشکل بخوره.

avast4890

Registered User
لایک‌ها
66
اتفاقاً الان همون نیست و تکنولوژی تولید گوشی های چین نسبت به 10 الی 15 سال قبل متحول شده تا جایی که سامسونگ داره دست و پا میزنه که از قافله تعداد فروش دستگاه در بازار آسیا و اروپا عقب نمونه، مهم کاراییه بالای گوشی های میان رده شیائومی هست که برای تأیید میتونید منابع معتبر غربی رو چک کنید... کاملاً قبول دارم که 10 الی 15 سال پیش حرف شما درست بود ولی الان همون چیپست هایی که سامسونگ تو گوشی 10 میلیونی میگذاره رو شیائومی تو گوشی 5 میلیونیش میگذاره (CPU، GPU) از همینجاست که داستان متفاوت میشه... در کنارش بعضی گوشی های رده پایین سامسونگ اوضاعشون از رده پایین های شیائومی خیلی وخیم تره، طوری که رده پایین های سامسونگ بعد از چند ماه استفاده به ریست شدن و خاموش شدن خودکار میفتن یا پر از باگ هست نرم افزارشون مثلاً اتوماتیک حین کار با هات اسپاتشون، هات اسپات خاموش میشه و از همه مهمتر اینکه بعد از چند ماه توان باتریشون بسیار میاد پایین، البته تو 2 سال اخیر سامسونگ تلاش کرده به خاطر رقابت با شیائومی و هوآوی این ضعف هارو پوشش بده... باید واقع بین بود، چینیا فقط حرف نمیزنن، اونقدر با آزمون و خطا تولید میکنن تا به چیزایی که میخوان برسن، برای همین هم دنیا رو دست گرفتن! البته با حذف احتمالی سرویس های گوگل از موبایل های شیائومی که در آینده در چین تولید میشه داستان عوض خواهد شد (این قضیه شامل گوشی هایی که فعلاً داره تولید میشه نیست) و احتمال کاهش شدید فروششون به همین دلیل در بازرهای بین المللی وجود داره.

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,309
من الان دو تا شیائومی توی دستم هست.ردمی نوت 7 و ردمی نوت8
ردمی نوت هفت که خدای هنگه.هر چی رام عوض میکنم و یا ریست میکنم فایده ای نداره.یهو داری اهنگ گوش میدی و یا مرورگر رو باز میکنی و یا میای بری توی تنظیمات که گوشی هنگ میکنه و باید ریستارت کنی تا سری بعد که هنگ کنه.جالبه از روز اول گوشی که دست خواهرم بود هنگ میکرد و میگفتن با تعویض رام مشکل حل میشه که اینطوری نشد.بالغ بر 5 تا رام رسمی و غیر رسمی و اپدیت استفاده کردم ولی فایده ای نداشت.دوربین رو هم زده 48 که با دوربین ردمی نوت مقایسه میکنم فرق چندانی ندارند.

ردمی نوت هشت هم جدیدا هنگ میکنه و یا از برنامه میپره بیرون.

یکصدم مشکلات اینها رو با سامسونگ نداشتم.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
من الان دو تا شیائومی توی دستم هست.ردمی نوت 7 و ردمی نوت8
ردمی نوت هفت که خدای هنگه.هر چی رام عوض میکنم و یا ریست میکنم فایده ای نداره.یهو داری اهنگ گوش میدی و یا مرورگر رو باز میکنی و یا میای بری توی تنظیمات که گوشی هنگ میکنه و باید ریستارت کنی تا سری بعد که هنگ کنه.جالبه از روز اول گوشی که دست خواهرم بود هنگ میکرد و میگفتن با تعویض رام مشکل حل میشه که اینطوری نشد.بالغ بر 5 تا رام رسمی و غیر رسمی و اپدیت استفاده کردم ولی فایده ای نداشت.دوربین رو هم زده 48 که با دوربین ردمی نوت مقایسه میکنم فرق چندانی ندارند.

ردمی نوت هشت هم جدیدا هنگ میکنه و یا از برنامه میپره بیرون.

یکصدم مشکلات اینها رو با سامسونگ نداشتم.

شما رام چینی خریدید

متاسفانه وارد کنندگان بی خرد میان گوشی برای منطقه چین رو میارن تو ایران و رام رو با رام گلوبال عوض می کنند و باعث بروز مشکلات متعدد میشه

یک سری مشکلات هم گوشی های دیگه هم دارند و این جور نیست که انتظار داشته باشید گوشی موبایل مشکل نرم افزاری نداشته باشه

گوشی خودم اگر از قبل بلوتوث رو فعال نکنم، وقتی می خوام بلوتوث کنم زمانی که پیغام فعال کردن روی صفحه میاد اگر فعال کنم، گوشی معمولا می ره دو 2 دقیقه هنگ کردن و همیشه باید قبل از ارسال بلوتوث، خودم از قبل انتخاب فایل فعالش کنم

گوشی هم مونده روی اندوید 6 و مرورگرش که چند وقت پیش آپدیت شد، صفحه ویدئو توی مرورگر پلی می کنی صفحه نمایش بعضی وقت ها حالت پرشی می گیره

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,309
شما رام چینی خریدید

متاسفانه وارد کنندگان بی خرد میان گوشی برای منطقه چین رو میارن تو ایران و رام رو با رام گلوبال عوض می کنند و باعث بروز مشکلات متعدد میشه

یک سری مشکلات هم گوشی های دیگه هم دارند و این جور نیست که انتظار داشته باشید گوشی موبایل مشکل نرم افزاری نداشته باشه

گوشی خودم اگر از قبل بلوتوث رو فعال نکنم، وقتی می خوام بلوتوث کنم زمانی که پیغام فعال کردن روی صفحه میاد اگر فعال کنم، گوشی معمولا می ره دو 2 دقیقه هنگ کردن و همیشه باید قبل از ارسال بلوتوث، خودم از قبل انتخاب فایل فعالش کنم

گوشی هم مونده روی اندوید 6 و مرورگرش که چند وقت پیش آپدیت شد، صفحه ویدئو توی مرورگر پلی می کنی صفحه نمایش بعضی وقت ها حالت پرشی می گیره
پک گلوبال خریدم.اتفاقا رام چینی هم روش زدم ولی فایده ای نداشت.

این هنگ کردنش خیلی جالبه.حتی موقع تماس هم هنگ میکنه.موقع آهنگ گوش دادن اونم صوتی که یک 6600 هم پلی میکرد نباید هنگ کنه.

تست کردم در حالت عادی 2.5 گیگ از 4 گیگ رم استفاده میشه.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
تنها دلیل خرید شیاومی ارائه بهترین سخت افزار در برابر کمترین قیمته ولی این موضوع در ایران صادق نیست و گوشی های شیاومی در ایران توسط دلالان و کلاه بردارانی نظیر دی جی کا لا، تسک میران و… با قیمت نزدیک به گوشی های سامسونگ بفروش می رسند بطوری که میبینی گوشی 150 دلاری شیاومی با گوشی 300 دلاری سامسونگ توی ایران یه قیمت خورده! گوشی های شیائومی صرفا در بازار جهانی مخصوصا بازارهای رقابتی هند و چین که خود شیاومی شعبه رسمی داره و با قیمت رسمی و واقعی بدون واسطه دست مشتری میده ارزش خرید دارن نه توی بازار ایران که به لطف ریجستری و دلالان نزدیک به قیمت سامسونگ قیمت گذاری میشن.
یکی دیگه از دلایلی که قبلا شیاومی مخصوصا بین حرفه ای ها پر طرفدار شد این بود که میشد گوشی رو براحتی بوتلدور انلاک کرد و هر رامی فلش زد. این روزها دیگه این موضوع مزیتی برا شیاومی حساب نمیشه و ارزش نداره دیگه بخوای بوتلودر انلاک کنی با توجه به اینکه شرکت هایی مثل سامسونگ سه سال اپدیت اندورید و چهار سال اپدیت امنیتی ارائه میکنن.
من خودم یدونه ردمی نوت 3 پرو از سال 2016 دارم و تا الان هم کار کرده فقط باتریش یبار به فنا رفت و عوض کردم. الان قصد خرید گوشی جدید دارم احتمالا چند ماه دیگه یه A52 میخرم مگر poco x3 pro در صورت داشتن قیمت منطقی و مشابه توی ایران نظرمو عوض کنه!

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
بطوری که میبینی گوشی 150 دلاری شیاومی با گوشی 300 دلاری سامسونگ توی ایران یه قیمت خورده!
واقعا همچین چیزی هست؟ حالا یک مقدار اختلاف هست اما انقدره واقعا؟ یک لینک نمونه میدین؟
قصد جسارت ندارم فقط چون خودم انقدر اختلاف ندیدم میخوام مطمئن بشم واقعا اینطوره.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
واقعا همچین چیزی هست؟ حالا یک مقدار اختلاف هست اما انقدره واقعا؟ یک لینک نمونه میدین؟
قصد جسارت ندارم فقط چون خودم انقدر اختلاف ندیدم میخوام مطمئن بشم واقعا اینطوره.
چند سال پیش که سامسونگ رسمی وارد و فعالیت میکرد و شیاومی به گفته خودش از فروش هر گوشی 5 درصد سود می‌بره، گوشی های شیاومی به لطف دلالا با حباب بالای 50 درصد توی ایران فروخته میشدن، حقیقتا جدیدا قیمتارو بررسی نکردم ولی یه نگاه میکنم ببینم حباب گوشیهای شیاومی توی ایران نسبت به بازارهای دیگه مثل هند چقدره نتیجشو میذارم.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
من خودم یه گوشی a50s دارم.(یکسالی هست)
توی این یکسال خیلی درمورد شیائومی شنیدم (کیفیت بالا در قبال قیمت مناسب و اینکه بهم گفتن سامسونگ نخره نمیدونم الکی داری پول مارک میدی و ...) تا این که چند وقت پیش (فکرکنم دوماه پیش) قصد داشتم یه گوشی برای کسی تهیه کنم. رسیدم به a51 ( دوماه پیش قیمت a51 شد 6 تومن صاف و شیائومی نوت 8 قیمتش 4300 بود) و باز دوباره حماقت کردم و فریب این دنیای مجازی لعنتی و چرت و پرتای توشو خوردم و شیائومی خریدم.(یعنی واقعا بعضی وقتا آدم میاد زرنگ بازی دربیاره ولی بدجوری سرش کلاه میره :دی )
این گوشی شیائومی اول اینکه یه رابط کاربری بسیار مضخرف داره( حالا این هیچی. میگم به سلیقه ی ما نیومده) ولی گوشی مشکلات وایفای و .... خیلی خیلی داره و خیلی رو مخه.روی زبان فارسی سرعت نتش نصف میشه. طوری که اینستا رو دیگه باز نمیکرد. با دانلود منیجر یه فایل دانلود کردم سرعت نهایت 400 بود.همون فایلو با سامسونگ همون وقت و همون لینک دانلود کردم سرعت 1.5مگ(ماکزیمم)
مشکل دیگه اینکه مثلا شما داری موسیقی گوش میکنی. حالا توی شیائومی وقتی اون دکمه ضربدر (CLOSE ALL APPs) میزنی همه برنامه ها بسته میشن و حتی برنامه پخش موسیقی هم بسته میشه. آخه اسکل دارم آهنگ گوش میدم گوساله چرا آهنگو قطع میکنی. ولی سامسونگ وقتی close all apps میزنم از شعور کافی برخورداره و همه رو میبنده ولی موسیقی رو نمیبنده.
مورد دیگه بیکسبی هست که به کل هیکل شیائومی میارزه:های بیکسبی. ست ان الارم فور 2 اکلاک:p و شعور داره میفهمه منظورم از 2 اکلاک همین 2 اکلاک (14) هست.(با این که من اشتباه میگم ولی اون انگار مخ منو میخونه لامصب همونیو که من میخوام تنظیم میکنه)
از قدیمم گفتن هرچی پول بدی آش میخوری. آخه چینو چه به این *** خوریا.
چند روز پیش هم برای A50S اندروید 11 اومد(خیلی زودتر از موعدی که قولشو داده بودن ) خوشگل آپدیت کردم.;)

---------------
شک نکنید سامسونگ از شیائومی برتر هست. قبول نداری؟ برو شیائومی بخر وقتی پشمون شدی بنداز سطل آشغال و یه سامسونگ بخر.:cool:

avast4890

Registered User
لایک‌ها
66
دوستانی که مثل من همزمان شیائومی و سامسونگ داشتن ممکنه نظراتشون متفاوت باشه ولی من شخصاً تجربیات خوبی از شیائومی داشتم و از نظر من سامسونگ در حال حاضر فقط پول برندش رو میخوره و شیائومی به نسبت قیمتی که پرداخت میکنید امکاناتی رو در اختیارتون قرار میده که سامسونگ با 2 برابر قیمت هم در اختیارتون نمیگذاره، این قابلیت شیائومی محدود به رقابت با سامسونگ نمیشه و باقی تولید کننده ها هم برای رقابت با شیائومی به مشکل برخوردند، حتی رقیب داخلیشون که هوآوی هست.

یه گوشی جدید هم از زیر شاخۀ شیائومی چند روز پیش معرفی شده که غول پردازشیه (پوکو X3 پرو) و مهم‌ترین فرق بین پوکو X3 پرو با مدل قبلی (nfc) پردازندش هست که X3 پرو به اسنپدراگون 860 مجهزه ولی مدل nfc پردازندۀ 732G داره که 10 نانومتریه و با پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو 618 همراهه. اما X3 پرو اسنپدراگون 860 رو داره که چیپست تقویت شده اسنپدراگون 855 پلاس هست و 7 نانومتریه و همراه با پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو 640 عرضه میشه و بنچمارک AnTuTu اون در حدود آیفون 11 هست به همراه حافظۀ تقویت شدۀ UFS 3.1 و مدل پایه 128 گیگ.

1616829118088.png

Last edited:

dream ocean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
شیائومی رو ترجیح میدم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
حرف 90 درصد دارندگان گوشی‌های چینی: سامسونگ پول برندشو میگیره
47splvo.gif

مثل اپل که پول برند و باکلاس بودنشو میگیره :D

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906

me22

Registered User
لایک‌ها
574
خیلی گوشی‌باز نیستم و بعد از چندسال قصد دارم گوشیم رو عوض کنم
بعد از تحقیق و بودجه‌ای که برای گوشی در نظر گرفته بودم به poco x3 nfc رسیدم (چون نسخه بدون nfc پیدا نکردم). محض تحقیق بیشتر وارد قسمت نظرات سایت موبایل شدم؛ نظرات وحشتناک بود!
تقریبا یکی‌در‌میون مشکلات عجیب و غریب گوشی رو گفته بودن، مشکلاتی که حتی با گوشی نوت4 سامسونگ که برای 6 سال پیشه نداشتم!
چند گوشی که من بررسی کردم از برند شائومی، روی کاغذ و تست‌ها شاید نمرات بالایی داشته باشن ولی با این باگ‌ها هرچقدر هم اقتصادی باشن (که اونم نیستن) باز هم ترغیب به خرید نمیشم و ترجیح میدم گوشی جدیدم هم سامسونگ باشه.

بالا