برگزیده های پرشین تولز

بیوگرافی Leonardo DiCaprio (لئوناردو دیکاپریو)

morad4587

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
14 دسامبر 2021
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
سن
38
Capture.JPG

زندگینامه

لئوناردو دیکاپریو در 11 نوامبر 1974 در لس آنجلس ، کالیفرنیا بدنیا آمد. او تک فرزند میباشد. بعد از اینکه پدر و مادرش از یکدیگر جداشدند او بیشتر در کنار مادرش بود.
با اینکه بیشتر در کنار مادرش بود ولی رابطه ی خوبی با پدرش نیز داشت.

تلویزیون

برای مدت ها لئوناردو با پیدا کردن کار مشکل داشت. حتی بخاطر اسمش یکی از عوامل به او توصیه کرد که اسمش را تغییر دهد و لینی ویلیامز بگذارد. در اوایل دهه 90 ، گرچه ، این بازیگر در کارهای تلویزیونی زیادی به بازی پرداخت. از اولین کارهای او میتوان " The New Lassie and Roseanne" را نام برد. بعد نیز در " Parenthood" حضور داشت. بعد از این او بازیگر "Tobey Maguire" را دید و با گذشت زمان هنوز هم دو دوست خوب هستند.
در سال 1991 ، دیکاپریو ، برای بازی در برنامه ی کمدی " Growing Pains" آماده شد. بعدن نیز او در " Critters 3 " فیلمی کم بودجه به بازی پرداخت. ولی دو سال بعد استعداد واقعی او کشف شد ، با بازی در " This Boy's Life". در این فیلم دنیرو نیز به بازی پرداخته بود. دیکاپریو بعدن در " What's Eating Gilbert Grape? (1993)" حضور یافت. بخاطر این عملکرد توانست نامزدی آکادمی اوارد را بدست آورد.
دیکاپریو به کارش در پروژه های مختلف ادامه داد و در سال 1995 در " The Basketball Diaries" به بازی پرداخت. بعداز آن نیز در " Quick and the Dead " حضور یافت. فیلم بعدی که دیکاپریو در آن بازی کرد " Romeo + Juliet (1996)" است که داستان عاشقانه ی ویلیام شکسپیر میباشد.
تایتانیک
سال 1997 ، دیکاپریو در فیلمی عاشقانه و پرفروش به بازی پرداخت " Titanic". این فیلم داستان هنرمند فقیری بود که عاشق دختر پولدار و زیبایی به نام رز میشود. این فیلم بودجه حدودن 200 میلیون دلار داشت و در آن زمان یکی از گرانترین های تاریخ هالیوود شد.
فیلم تایتانیک مورد تحسین ها فوق العاده بالایی قرار گرفت و توانست 14 نامزدی و 11 جایزه را بدست آورد. البته تایتانیک در این زمان یکی از پرفروش ترین های تاریخ سینما نیز شد و فروشش به یک بیلیون دلار رسید.
بازیهای بین المللی
بعد از این ، لئو در کارش سست شد و ضعف هایش نمایان شد ، او در " the Iron Mask (1998)" و بعد در " The Beach (2000)" بازی کرد ، این دو فیلم نشاندهنده ی ضعف های او بودند زیرا که فروششان فوق العاده کم بود. بعد از مدتی با بازی در " Catch Me if You Can " و " Gangs of New York" در سال 2002 توانست رتبه ی خود را در بین بازیگران هالیوودی حفظ کند.
در سال 2004 ، لئو با بازی در " The Aviator " توانست نامزدی آکادمی اوارد را بدست آورد. در سال 2006 ، او در " The Departed" و " Blood Diamondand " حضور یافت.
در سال 2008 نیز او در " Revolutionary Road" حضور یافت . فیلم بعدی که در آن به بازی پرداخت " Inception (2010)" بود. در همان سال در فیلم فوق العاده ی دیگری نیز به نام " Shutter Island" بازی کرد. در سال 2011 ، در " J. Edgar" بازی کرد. طبق گفته ی خودش او عاشق بازی در نقش های تاریخی میباشد.
در سال 2012 ، لئو در "Django Unchained" حضور داشت. بعدن نیز در " The Great Gatsby" بازی کرد.
در سال 2013 ، لنو با بعضی از همکاران قدیمی اش برای بازی در " The Wolf of Wall Street" هم گروه شد.
در سال 2015 ، اعلام شد که قرار است بار دیگر با گروه فیلم قبلی برای بازی در " The Devil in the White City" همکاری کند. او در نقش قاتل سریالی اچ اچ هولمز ( در قرن 19 میلادی زندگی میکرده است) بازی کند. هم چنین او در " Revenant"نیز بازی کرد.
زندگی شخصی
دیکاپریو برای مدتی در ارتباط با " Gisele Bündchen" (بیوگرافی در سایت سینما قسمت بیوگرافی بازیگران)مدل فوق ستاره از سال 2000 تا 2005 بوده است.او هم چنین مدت زیادی نیز با " Bar Refaeli" بوده است و بعد از آن نیز با "Blake Lively" ، او تا بحال با مدل های زیادی بوده است.

منبع : 30نما
 
بالا