برگزیده های پرشین تولز

تاثیر افزایش رم برای پوشش ضعف CPU

parsixa

Registered User
لایک‌ها
70
رم 2 گیگ روی یک برند لپتاپ موجوده که از یه سی پی یو amd e1-2100 بهره میبره اگر رم رو به 6 گیگ ارتقا بدیم چند درصد موجب بهبود سرعت عملکرد سیستم میشه و تا چه حدی میتونه بار رو از رو دوش cpu برداره ؟؟

laplab

Registered User
لایک‌ها
27
سلام
برای کار عادی رم 2 گیگ با 6 گیگ هیچ فرقی ندارد.فقط در کارهای سنگین میزان رم خودش را نشون میده
یا علی مدد

parsixa

Registered User
لایک‌ها
70
سلام
برای کار عادی رم 2 گیگ با 6 گیگ هیچ فرقی ندارد.فقط در کارهای سنگین میزان رم خودش را نشون میده
یا علی مدد
توی بازی سنگین مثل front line و dead rising چقدر ضعف سی پی یو رو میتونه پوشش بده ؟

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
ببین دوست عزیز کلا سوالت مشکل داره
ببین شما وقتی رم سیستمت پایینه اگه از سیستم عامل ویندوز استفاده کنی در مواقعی که مقدار لودینگ بیشتر از مقدار رم باشه سیستم میاد از پیجینگ فایل استفاده میکنه.
پیج فایل هم روی هارد قرار داره.
گرفتی چی شد؟
تفاوت سرعت عملکرد و پاسخدهی رم و هارد چقدره؟
حالا یه مثال ساده
فرض کن میخوای روی سیستم اتوکد سیویل 2013 رو ران کنی
وقتی ویندوز تازه بوت شده(اکس پی در نظر میگیریم) حدود 250 مگابایت از فضای رم اشغال شده هست(با احتساب آنتی ویروس نود 32 و چند برنامه معمولی مثل نرم افزار های کارت صدا و گرافیک
حالا داری نرم افزاری رو ران میکنی که حدود 2 گیگ در ابتداش رم میخواد.
اگه رم سیستم دو گیگ باشه و مقداری لودینگ ما شده 2 گیگ + 250 مگ
یعنی سیستم عامل از هارد برای پیج فایل استفاده میکنه
اینجاست که کندی هارد نسبت به رم تو باز شده عملکرد های برنامه خودش رو نشون میده و برای مثال وقتی میای از حالت دو بعدی بری به سه بعدی میبینی زمانی که طول میکشه چیزی بیشتر از حالت نرمال هست و دقت کنی میبینی هاردت داره کار میکنه
حالا اگه رم بیشتر از مقدار لودینگ ما فضا داشته باشه این مشکل حل میشه
امیدوارم چیزی از حرفام دستگیرت شده باشه.

laplab

Registered User
لایک‌ها
27
سلام
در بازی کردن کارت گرافیک حرف اول را می زنه بعد رم ری
رم هم تا همون حدی که کارت گرافیک شیر می کنه به کارت گرافیک کمک می کنه ولی کلا در کارهای گرافیکی مثل بازی و ... رم زیاد مناسب است مقداری از رم را خود بازی استفاده می کند و مقداری هم کارت گرافیک استفاده می کند
یا علی مدد

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام
در بازی کردن کارت گرافیک حرف اول را می زنه بعد رم ری
رم هم تا همون حدی که کارت گرافیک شیر می کنه به کارت گرافیک کمک می کنه ولی کلا در کارهای گرافیکی مثل بازی و ... رم زیاد مناسب است مقداری از رم را خود بازی استفاده می کند و مقداری هم کارت گرافیک استفاده می کند
یا علی مدد
این در صورتیه که کارت گرافیک خودش به اندازه کافی رم داشته باشه.
فرض کن کارت گرافیک رم کمی داره و بیشتر از شیرینگ استفاده میکنه
یا اصلا فرض کن کارت گرافیک نداری و به صورت آنبورد از پردازش های گرافیکی AMD یا اینتل استفاده میکنی و از رم سیستم برای فضای مورد نیاز سایه زن ها و ... استفاده بشه.
در این صورت باز رم سیستم مهم هست.
هر چه سرعت ارتباط رم و هسته(گذرگاه) بیشتر باشه و هر چه مقدار حافظه بیشتر باشه تاثیر خودش رو تو بازیها نشون میده.
یه مثالی هم بزنم که برای همه ثابت بشه گذرگاه مهم تر از مقدار حافظه است.
شما یه کارت گرافیک داری که از گذرگاه با سرعت فلان مگا هرتز و هسته با سرعت فلان و با پهنای رابط (BUS width) فلان
از رابطه بین این سه عدد یه عدد بدست میاد به اسم پهنای باند موثر
هر چه پهنای باند موثر بیشتر باشه سرعت پر شدن و خالی شدن بافر بیشتر میشه.
اگه سرعت پر شدن و خالی شدن بافر بیشتر بشه سر ریز شدن بافر کمتر اتفاق می افته و دقیقا یکی از دلایل افت فریم پر شدن بافر هست و یکی از دلایل هنگ کردن سر ریز شدن بافر هست.
کارت های گرافیک معمولا از پهنای باند بیشتر و همچنین از سرعت حافظه بالاتر نسبت به سرعت حافظه رم اصلی سیستم استفاده میکنند.برای همین تهیه یک کارت گرافیکی خوب به شرط داشتن یک پردازنده خوب و رم مناسب خیلی میتونه در اجرای بازی ها موثر باشه.

laplab

Registered User
لایک‌ها
27
سلام
آخه در بازی کردن اگر 4 گیگ رم هم داشته باشی اما اگر کارت گرافیکت ضعیف باشه هیچ سودی برات نداره.ولی اگر کارت گرافیکت قوی باشه با حداقل رمی که بازی لازم دارد بازی اجرا میشه
یا علی

ali4s

Registered User
لایک‌ها
18
این در صورتیه که کارت گرافیک خودش به اندازه کافی رم داشته باشه.
فرض کن کارت گرافیک رم کمی داره و بیشتر از شیرینگ استفاده میکنه
یا اصلا فرض کن کارت گرافیک نداری و به صورت آنبورد از پردازش های گرافیکی AMD یا اینتل استفاده میکنی و از رم سیستم برای فضای مورد نیاز سایه زن ها و ... استفاده بشه.
در این صورت باز رم سیستم مهم هست.
هر چه سرعت ارتباط رم و هسته(گذرگاه) بیشتر باشه و هر چه مقدار حافظه بیشتر باشه تاثیر خودش رو تو بازیها نشون میده.
یه مثالی هم بزنم که برای همه ثابت بشه گذرگاه مهم تر از مقدار حافظه است.
شما یه کارت گرافیک داری که از گذرگاه با سرعت فلان مگا هرتز و هسته با سرعت فلان و با پهنای رابط (BUS width) فلان
از رابطه بین این سه عدد یه عدد بدست میاد به اسم پهنای باند موثر
هر چه پهنای باند موثر بیشتر باشه سرعت پر شدن و خالی شدن بافر بیشتر میشه.
اگه سرعت پر شدن و خالی شدن بافر بیشتر بشه سر ریز شدن بافر کمتر اتفاق می افته و دقیقا یکی از دلایل افت فریم پر شدن بافر هست و یکی از دلایل هنگ کردن سر ریز شدن بافر هست.
کارت های گرافیک معمولا از پهنای باند بیشتر و همچنین از سرعت حافظه بالاتر نسبت به سرعت حافظه رم اصلی سیستم استفاده میکنند.برای همین تهیه یک کارت گرافیکی خوب به شرط داشتن یک پردازنده خوب و رم مناسب خیلی میتونه در اجرای بازی ها موثر باشه.
شلام لطفار اهنمایی کنید چون دیگه منوندم چکار کنم:
واسه اینکه بازی Assassin’s Creed Syndicateبدون لگ اجرا کنم مین بردم رو از p5kpl-se به p5k تغییر دادم تابتونم 8گیگ رم استفاده کنم(4گیگ دیگه هم رم خرید کلا8) ولی هیچ تغییری نکرد بیخودی هزینه شد
2-گرافیکم رو از gt430 به gtx550ti ارتقا دادم بازم فایده نداشتن
3- cpu رو از e6550 به xeon 5450 ارتقا دادم بازم درست نشد البته از 8 فریم به 18 فریم رسید
حالا چکار کنم 2 نظر دارم 1-sli کنم 2-بردم رو تغییر بدم که از pcie2 استفاده کنم مال خودم 1 هست و رمهامو از باس 800 به 1066 ارتقا بدم
نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:general705:

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
شلام لطفار اهنمایی کنید چون دیگه منوندم چکار کنم:
واسه اینکه بازی Assassin’s Creed Syndicateبدون لگ اجرا کنم مین بردم رو از p5kpl-se به p5k تغییر دادم تابتونم 8گیگ رم استفاده کنم(4گیگ دیگه هم رم خرید کلا8) ولی هیچ تغییری نکرد بیخودی هزینه شد
2-گرافیکم رو از gt430 به gtx550ti ارتقا دادم بازم فایده نداشتن
3- cpu رو از e6550 به xeon 5450 ارتقا دادم بازم درست نشد البته از 8 فریم به 18 فریم رسید
حالا چکار کنم 2 نظر دارم 1-sli کنم 2-بردم رو تغییر بدم که از pcie2 استفاده کنم مال خودم 1 هست و رمهامو از باس 800 به 1066 ارتقا بدم
نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:general705:
سلام
همین که تونستی 10 فریم افزایش بدی خیلیه
اما به نظر من کلا سیستمت رو عوض کن
یه مادربرد بگیر که سوکتش 1150 باشه و جداقل یه سی پی یو I5 و حداقل 16 گیگ رم
حالا میتونی یه گرافیک بالا روش بندازی
پیشنهاد میکنم گرافیک حداقل 950 یا 690 بگیری

بالا