برگزیده های پرشین تولز

تاريخ انقضاي دلار / منظور تاريخ چاپ دلار

606060

Registered User
لایک‌ها
260
سلام
يك سوال از متخصصين
اينكه ميگن مثلا دلار چاپ فلان تاريخ هستش فرقي ميكنه در خريد و فروش تو كشوراي ديگه؟
مثلا 10 دلار كه چاپ 1996 باشه با 10 دلاري كه مثلا چاپ 2011 باشه فرقي داره؟
يعني ارزش 10 دلاري كه سال 1996 چاپ شده كمتر از 2011 است يا اينكه اصلا اعتبار نداره يا اينكه فرقي بينشون نيست؟

ضمنا من آخرين پست تاپيك تلگرام ايراني رو كه گذاشتم ديگه سر نزدم و هرگز هم جوابي به كسي در اون تاپيك نميدم چون همونطور كه گفتم محيطش بسيار بچه بازي شده. لطفا در تاپيك ذكر شده از من نقل قول نكنيد

Ftak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
در داخل خاک امریکا، هیچ فرقی با هم ندارن. اسکناس امریکایی بر طبق قوانین امریکا، هیچوقت باطل نمیشه. شما اسکناس سال 1800 هم که داشته باشی، اگر ببری بانک و بخوای فیس ولیوش رو بگیری، بهت میدن:D
اما در خارج از خاک امریکا، هر جایی هر جوری دلشون بخواد و عرف باشه، رفتار میکنن. در ایران اسکناس های 100 دلاری زیر سری 96 رو بانک ها قبول نمیکنن، صرافی ها هم یا نمیخرن یا ارزونتر میخرن. در شرق آسیا، اسکناس های 100 دلاری 2003 رو اکثرا قبول نمیکنن.
ضمنا اون تاریخ روی دلار، سال چاپش نیست. سری چاپشه. آخرین سری 2009 ئه. روی اسکناس هایی که 2015 چاپ شده هم تاریخ 2009 میخوره.

پ.ن: اسکناس سال 1800 نداریم. همینجوری گفتم:D

Last edited:

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
دلیلی که افتاک گفت که چرا بعضیها دلارهای چاپ قدیمی رو نمیخرین به این خاطر هست که هر سری که دلار چاپ میشه یک سری نکات ایمی جدیدی به اون اضافه میشه که در چاپ های قدیمی وجود نداشته و امکان تقلبی بودن اون ها رو کاهش میده
مثلا اگر 30 مورد امنیتی در چاپ 2003 وجود داشته در 2009 میشه 50 مورد و اونایی که می خوان دلار تقلبی چاپ کنن میرن سری ها قدیمی تر رو انتخاب می کنن تا امکان جعلش ساده تر باشه.

606060

Registered User
لایک‌ها
260
در داخل خاک امریکا، هیچ فرقی با هم ندارن. اسکناس امریکایی بر طبق قوانین امریکا، هیچوقت باطل نمیشه. شما اسکناس سال 1800 هم که داشته باشی، اگر ببری بانک و بخوای فیس ولیوش رو بگیری، بهت میدن:D
اما در خارج از خاک امریکا، هر جایی هر جوری دلشون بخواد و عرف باشه، رفتار میکنن. در ایران اسکناس های 100 دلاری زیر سری 96 رو بانک ها قبول نمیکنن، صرافی ها هم یا نمیخرن یا ارزونتر میخرن. در شرق آسیا، اسکناس های 100 دلاری 2003 رو اکثرا قبول نمیکنن.
ضمنا اون تاریخ روی دلار، سال چاپش نیست. سری چاپشه. آخرین سری 2009 ئه. روی اسکناس هایی که 2015 چاپ شده هم تاریخ 2009 میخوره.

پ.ن: اسکناس سال 1800 نداریم. همینجوری گفتم:D
راجع به 20 و 50 دلاري هم همينطوره؟
مثلا مالزي 50 دلاري سال 1996 قبول نميكنن؟

Fone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
راجع به 20 و 50 دلاري هم همينطوره؟
مثلا مالزي 50 دلاري سال 1996 قبول نميكنن؟
نمی دونم .بهتره از کسی که اونجا زندگی میکنه بپرسی .... اما معمولا به 100 دلاری حساسن، چون بیشتر از بقیه جعل میشه. به 2003 هم حساسن، چون بیشتر سوپردلار هایی که در شرق آسیا پخش شد، سری 2003 بودن( احتمالا چاپ کره شمالی:D)
https://en.wikipedia.org/wiki/Superdollar
معمولا جای معتبر مثل بانک یا هتل های خوب، بخاطر این موارد مشتریشون رو اذیت نمیکنن. بیشتر احتمال داره که توی رستوران و فروشگاه های کوچک به مشکل بر بخوری

606060

Registered User
لایک‌ها
260
نمی دونم .بهتره از کسی که اونجا زندگی میکنه بپرسی .... اما معمولا به 100 دلاری حساسن، چون بیشتر از بقیه جعل میشه. به 2003 هم حساسن، چون بیشتر سوپردلار هایی که در شرق آسیا پخش شد، سری 2003 بودن( احتمالا چاپ کره شمالی:D)
https://en.wikipedia.org/wiki/Superdollar
معمولا جای معتبر مثل بانک یا هتل های خوب، بخاطر این موارد مشتریشون رو اذیت نمیکنن. بیشتر احتمال داره که توی رستوران و فروشگاه های کوچک به مشکل بر بخوری
يه سوال
من چون انگليسي بلد نيستم ميشه بگي سوپردلار چيه؟
رو يورو هم اينقدر حساسند؟

Ftwo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
يه سوال
من چون انگليسي بلد نيستم ميشه بگي سوپردلار چيه؟
رو يورو هم اينقدر حساسند؟

سوپردلار، یسری دلار تقلبیه که خیلی خوب جعل شدن. در واقع به این دلیل بهشون سوپردلار میگن که کیفیتشون از دلار اصلی هم بهتره:D. این دلارها توسط دولت ها و از سال 1980 :) تا سال 2010 جعل شدن و به مرور زمان خیلی از نقص هایی که داشتن، برطرف شده. سری های آخر رو حتی بانک ها هم نمیتونن تشخیص بدن

یورو به مراتب بدتره. بخاطر نوساناتش نسبت به دلار و اکثر ارزها، ارز مورد علاقه بیزینس های کوچک نیست. ضمنا اسکناس هاس درشت تری هم داره. 500 یورویی رو خود مغازه های اروپا هم به زور قبول میکنن:D

به نظر من اگر میخوای پس انداز کنی که در آینده بری خارج و خرج کنی، 100 دلاری 2009 و اسکناس 100 یا 200 یورویی بهترین گزینه ها هستن... اگر کشور خاصی مثل مالزی مد نظر شماست، ارز همون کشور رو بگیر....... تبدیل ارز در کشورهای دیگه بر خلاف ایران، خیلی گرونه.... صرافی های ایران، یورو و دلار رو با اختلاف 10 تا 20 تومن خرید و فروش میکنن. یعنی حدود نیم درصد.... در صورتیکه اگر شما در اروپا بخوای اسکناس دلار بدی و اسکناس یورو بگیری( یا درانگلیس یورو بدی و پوند بگیری)، حداقل 5 درصد کارمزد داره. کارمزد تبدیل حواله هم حداقل 1.5 درصده....... اینها تازه ارزهای اصلیه. تبدیل دلار به لیر ترکیه و رینگیت مالزی و اینجور ارزها، بعضا بالای 10 درصد کارمزد داره در این کشورها

make16

Registered User
لایک‌ها
38
سوپردلار، یسری دلار تقلبیه که خیلی خوب جعل شدن. در واقع به این دلیل بهشون سوپردلار میگن که کیفیتشون از دلار اصلی هم بهتره:D. این دلارها توسط دولت ها و از سال 1980 :) تا سال 2010 جعل شدن و به مرور زمان خیلی از نقص هایی که داشتن، برطرف شده. سری های آخر رو حتی بانک ها هم نمیتونن تشخیص بدن

یورو به مراتب بدتره. بخاطر نوساناتش نسبت به دلار و اکثر ارزها، ارز مورد علاقه بیزینس های کوچک نیست. ضمنا اسکناس هاس درشت تری هم داره. 500 یورویی رو خود مغازه های اروپا هم به زور قبول میکنن:D

به نظر من اگر میخوای پس انداز کنی که در آینده بری خارج و خرج کنی، 100 دلاری 2009 و اسکناس 100 یا 200 یورویی بهترین گزینه ها هستن... اگر کشور خاصی مثل مالزی مد نظر شماست، ارز همون کشور رو بگیر....... تبدیل ارز در کشورهای دیگه بر خلاف ایران، خیلی گرونه.... صرافی های ایران، یورو و دلار رو با اختلاف 10 تا 20 تومن خرید و فروش میکنن. یعنی حدود نیم درصد.... در صورتیکه اگر شما در اروپا بخوای اسکناس دلار بدی و اسکناس یورو بگیری( یا درانگلیس یورو بدی و پوند بگیری)، حداقل 5 درصد کارمزد داره. کارمزد تبدیل حواله هم حداقل 1.5 درصده....... اینها تازه ارزهای اصلیه. تبدیل دلار به لیر ترکیه و رینگیت مالزی و اینجور ارزها، بعضا بالای 10 درصد کارمزد داره در این کشورها

با سلام و احترام

بنده قصد مهاجرت به کشور سوئد رو دارم میخواستم از چه راهی میشه سرمایه ام به این کشور انتقال بدم الان تمام سرمایه ام رو به یورو 500 تبدیل کرده ام

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
با سلام و احترام

بنده قصد مهاجرت به کشور سوئد رو دارم میخواستم از چه راهی میشه سرمایه ام به این کشور انتقال بدم الان تمام سرمایه ام رو به یورو 500 تبدیل کرده ام
سلام و احترام متقابل
من همون بالاییم. ورژنم عوض شده :D

کلا چه مقداری قصد انتقال دارید ؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
٥٠ هزار يورو و ١٥ هزار دلار

قبل از این برنامه ها، به راحتی میشد از طریق صرافی انتقال داد. اما الان ...

به نظر من بهترین راه اینه که شما قسمتیش رو به شکل مسافری با خودت ببری ( نفری 10 هزار یورو)، بعدش اونجا با یکی از ایرانی هایی که در سوئد پول داره و در ایران به یورو نیاز داره، مبادله کنید

بالا