برگزیده های پرشین تولز

تاریخچه بیزینس کوچینگ چیست؟

melika.parvaneh

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 آپریل 2021
نوشته‌ها
3
لایک‌ها
0
سن
24
بیزینس کوچینگ یا مربیگری کسب و کار، یک روش حرفه‌ای است که برای رشد و بهبود کسب و کارها و سازمان‌ها به کار می‌رود. این روش، شامل ارائه راهکارهایی برای بهبود عملکرد کسب و کار، توسعه مهارت‌های کارکنان و مدیران، بهینه‌سازی ساختار سازمانی و بهبود فرآیندهای کسب و کار است.

تاریخچه بیزینس کوچینگ به دهه ۱۹۷۰ میلادی بازمی‌گردد. در آن زمان، مشاوران مدیریت برای بهبود عملکرد شرکت‌ها و سازمان‌ها از مدل‌های مشاوره‌ای استفاده می‌کردند. اما در دهه ۱۹۸۰، مفهوم مربیگری کسب و کار به عنوان یک روش جدید برای بهبود کسب و کارها مطرح شد.

در سال ۱۹۹۵، شرکت "International Coach Federation" (ICF) تاسیس شد و به عنوان سازمانی بین‌المللی برای توسعه و پشتیبانی از حرفه مربیگری کسب و کار فعالیت می‌کند. این سازمان، به ترویج استانداردهای حرفه‌ای مربیگری کسب و کار، توسعه مهارت‌های مربیان و ترویج اهمیت استفاده از مربیگری کسب و کار در سازمان‌ها و کسب و کارها می‌پردازد.

از آن زمان به بعد، مربیگری کسب و کار به عنوان یک روش موثر برای بهبود کسب و کارها و سازمان‌ها شناخته شده است و در سراسر جهان، شرکت‌ها و سازمان‌ها از این روش برای بهبود عملکرد خود استفاده می‌کنند.
بیشتر بخوانید
 
بالا