برگزیده های پرشین تولز

تاریخچه شکل گیری PT!

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
حالا که بحث تاریخی ه ، اولین نفری که بن شد کی بود ؟

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
خوب نسل های جدید زیادی اومدن و فرهنگ و جو نسبت به اون موقع که فروم رو میترکوندیم تغییر کرده و ماها هرکدوم یه طرف مهاجرت کردیم(مثلا یه عده مثل من رفتن bmc)

قسمت اولش رو که راست گفتی , من اول آشناییم با اینجا یا اول فعالیتم با کاربرایی آشنا شده بودم که به جرات می تونم بگم هرکدومشون بخش تاثیرگذاری از وب فارسی بودن ولی خب الان همشون یا جایی مشغولن و یا به هر دلیلی دیگه نمی تونن بیان اینجا یا خیلی کم می یان و دیگه فعالیتی از خودشون ندارن.

منم مدتی رو بعد اگر اشتباه نکنم ف.ی.ل.ت.ر شدن اینجا بود که رفتم و تو BMC فعالیت کردم , ابتکار چند نفر از دوستان بود , یه ابتکار دیگه هم ثبت دامنه persiantoolz.com و ایجاد یه تالارگفتمان دیگه شبیه اینجا بود , البته نام کاربریه من تو اولی که فکر کنم نابود شد , دومی هم که کلا نابود شد.

مجید آنلاین هم اون موقع بود
نمیدونم چرا اون موقع اصلا نمیومدم پی تی همیشه تو مجید آنلاین بودم.
اصلا اون موقع پی تی، پی تی نبود.سایتش از تالار گفتگوش فعال تر بود.:D

منم قبل اینجا با همون MajidOnline آشنا شده بودم , اول اونجا عضو شدم و بعد اینجا , البته فعالیتم تو همون زمان اونجا خیلی خیلی بیشتر از حالای اینجا بود , ولی خب به دلایلی دیگه از آذر 83 به اونجا حتی وارد هم نشدم , بعدشم که هرجا بودم نام کاربریم شد همین , یا اینکه هرجا می خواستم باشم درخواست دادم نام کاربریم رو به این جدیدی ویرایش کنن , البته این ربطی به اون قضیه فعالیت اونجا نداشت , نام کاربریه اولم خیلی طولانی بود , اون زمان از اینجا چون نصف برنامش فارسی شده بود نصف دیگش نه زیاد خوشم نمی یومد.:happy:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
حالا که بحث تاریخی ه ، اولین نفری که بن شد کی بود ؟
دقیقا نمی تونم بگم کی بود ولی جزو اولینا و معرو ترینهاش هومن بود که اول جزو تیم احسان بود و بعد باهاشون چپ افتاده بود و هی یوزر میساخت

Para2x

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
27
پی تی رو نمی دونم اما تاریخ عضویت خود احسان دسامبر 2002 زده.یعنی دو ماه کوچیکتره.اگه اشتباه می کنم حالیم کنید.:rolleyes:
بعد از یه بار هک شدن فروم , اینجا از phpbb به vb تغییر سیستم داده شد و فکر کنم به همین دلیله که این تاریخ از Majidonline عقب تره

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
اولیش مهم نیست اما آخریش مطمئنا تنگنا س!:blink:

دی:

دقیقا نمی تونم بگم کی بود ولی جزو اولینا و معرو ترینهاش هومن بود که اول جزو تیم احسان بود و بعد باهاشون چپ افتاده بود و هی یوزر میساخت

الان داره میگه عجب غلطی کردما... اگه مونده بودم پول پارو می کردم .

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
هنوز هم خیلی از یوزرهای قدیمی PT به اینجا سر میزنن، اما یه جریاناتی پیش اومد که من زیاد ازش مطلع نیستم و مهاجرت کردن و موشدونی رو بوجود آوردن... دوستای خوبی داشتیم اون موقع، مثل Niaz، مدیر سابق انجمن عکاسی و esfandiar، مدیر سابق لپ تاپ و... همینطور دوستان خیلی خوبی که انجمن سخت افزار رو میگردوندن. یادمه که PT رو از 2003 شناختم اما 2005 توش عضو شدم:p
یادش به خیر... تا جایی که به خاطر دارم و از زبان مدیران خود اینجا شنیدم پی تی و مجید آنلاین تقریبا همزمان شروع به کار کردن اما خب PT محبوبیت بیشتری داشت... کلا بعد از چند بار فیلتر شدن PT و مهاجرت اعضای اصلی از محبوبیتش کاسته شد یکم... اما هنوز هم به نظر من بهترینه:happy:

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
تاپیک جالبیه.یاد اون روزا بخیر.
در مورد تاریخچه ، تا اونجا که یادمه احسان اوایل توی بلاگ اسپات وبلاگ داشت و خودش و حسین درخشان جز اولین و معروفترین وبلاگ نویسا بودن.بیشتر شهرت احسان اون موقع به خاطر آموزش طریقه ساخت وبلاگ بود.
بعدها شد جز اولین هایی که از phpnuke استفاده کرد ، بعد از مدتی رفت سراغ فاروم (فکر کنم اولین فارومش با phpbb بود) ، کم کم به این نتیجه رسید که وجود phpnuke ضروری نیست لذا کلا phpnuke رو بی خیال شد و یه فاروم خالص راه اندازی کرد،بعد از مدتی هم رفت سراغ فروش هاست و دومین.
من شخصا phpnuke رو اولین بار پیش احسان دیدم ، و تا اونجا که یادمه یوزرم رو از همون موقع که phpnuke بود ساختم.
در مجموع احسان به نظر من ، با شناختی که از وب داشت و هوش و استعداد خودش تونست در زمینه وب سایتهای فارسی پیشرو باشه.
---
مجید آنلاین هم اون موقع ها یه سایت شخصی داشت که تخصصش بیشتر گرافیک بود ، بعدها ایشون هم رفت سراغ فاروم.یادم نیست کدومشون اولین فاروم بودن ولی هرچه که بود این دو فاروم با فاصله زمانی کم ، از همدیگه ساخته شدند.
اگه اشتباه نکنم اون وقتا مجید هم توی پرشین تولز ، یوزر داشت.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
کسی خبر داره چی شد که دیگه خود احسان آنلاین نشد ؟
یعنی توو جمع نیومد !
اصطلاحا چی شد که قهر کرد و جمع رو قابل ندونست ؟

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16

خیلی دوست داشتم داستان هومن رو بدونم :blush:

تاپیک جالبیه.یاد اون روزا بخیر.
در مورد تاریخچه ، تا اونجا که یادمه احسان اوایل توی بلاگ اسپات وبلاگ داشت و خودش و حسین درخشان جز اولین و معروفترین وبلاگ نویسا بودن.بیشتر شهرت احسان اون موقع به خاطر آموزش طریقه ساخت وبلاگ بود.
بعدها شد جز اولین هایی که از phpnuke استفاده کرد ، بعد از مدتی رفت سراغ فاروم (فکر کنم اولین فارومش با phpbb بود) ، کم کم به این نتیجه رسید که وجود phpnuke ضروری نیست لذا کلا phpnuke رو بی خیال شد و یه فاروم خالص راه اندازی کرد،بعد از مدتی هم رفت سراغ فروش هاست و دومین.
من شخصا phpnuke رو اولین بار پیش احسان دیدم ، و تا اونجا که یادمه یوزرم رو از همون موقع که phpnuke بود ساختم.
در مجموع احسان به نظر من ، با شناختی که از وب داشت و هوش و استعداد خودش تونست در زمینه وب سایتهای فارسی پیشرو باشه.
---
مجید آنلاین هم اون موقع ها یه سایت شخصی داشت که تخصصش بیشتر گرافیک بود ، بعدها ایشون هم رفت سراغ فاروم.یادم نیست کدومشون اولین فاروم بودن ولی هرچه که بود این دو فاروم با فاصله زمانی کم ، از همدیگه ساخته شدند.
اگه اشتباه نکنم اون وقتا مجید هم توی پرشین تولز ، یوزر داشت.

ممنون به خاطر توضیحاتتون

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
مجید آنلاین هم اون موقع ها یه سایت شخصی داشت که تخصصش بیشتر گرافیک بود ، بعدها ایشون هم رفت سراغ فاروم.

اونجا که اول تقریبا می شه گفت به عنوان یه محیط شخصی برای منتشر کردن کارهای فوتوشاپیه خود آقا مجید بوجود اومده بود , بعدا کم کم با قدرت گرفتن یه انجمن گرافیکی و ... کارش بیشتر گرفت , انصافا همون زمان هم بچه های خیلی توانایی چه اینجا و چه اونجا فعالیت داشتن.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
دی:

الان داره میگه عجب غلطی کردما... اگه مونده بودم پول پارو می کردم .
از کجا معلوم که دعوا سر پول نبوده!!!!!!!!!!
یوزر های که میساخت و سعی می کرد و در قالب موضوعات سیاسی به مسائل فروم می پرداخت و اخر خند و مایه دردسر احسان
تاپیکهای اونو اکثر پاک کردن و همینطور یوزرهاش رو

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
من یادمه روز اولی که سر زدم اینجا هنوز سر جمع 200 نفر اینا عضو داشت و همه میگفتن چقدر زیاده! دی! از وبلاگ پینک فلودیش یا خورشید خانوم لینک اومدم! یادش بخیر!

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
احسان اول تو وبلاگش می نوشت بعد اینجا رو درست کرد.فکر کنم بعد از مجید آنلاین دومین فوروم بزرگ ایرانی بود که راه افتاد.
می دونستی اولین فروم فارسی در ایران هست پرشین تولز...
اون موقع که اومد روی VB رنک 6 بود...اینقدر حجم کاربر بالا بود که عضویت به صورت دعوت نامه ای بود...
مبتکر و خالق "" گفتگوی آزاد "" در فروم ها پرشین تولز بود و همین جور بازارچه...بعد الان دقت کن...99% از فروم ها این تا بخش رو دارن...
و...

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
کاملا
این جریان فیل/تر شدن فروم در چندین مقطع ضربه عجیبی زد به کاربرا...خیلی دیگه نیمودند خیلی هم خودش سایت استاد کردند..
یادم نمی ره روزهایی که اینجا فیل بود یکبار فقط دو نفر در فروم بودند... یادش بخیر...اما باز اومد رو...

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
کاملا
این جریان فیل/تر شدن فروم در چندین مقطع ضربه عجیبی زد به کاربرا...خیلی دیگه نیمودند خیلی هم خودش سایت استاد کردند..
یادم نمی ره روزهایی که اینجا فیل بود یکبار فقط دو نفر در فروم بودند... یادش بخیر...اما باز اومد رو...

الان 1 شب می خوابم 10.5 که پا میشم 5 صفحه پست جدید داره !
یادش بخیر توو تحریم یادمه 3 صفحه رو به زور توو 1 روز داشت ! موضوع فقط تحریم نبود، ول کردن مدیریت بود، الان بهمن هم شد مدیر ارشد،موزمار جریانات به دست گرفت 2-3 تا هم مدیر جدید بخش اضافه شده. لااقل الان میشه گفت فروم صاحاب داره، نه اینکه مدیر گفتگوی آزاد پستهای بخش پیشنهادات رو پاک کنه و منتظر باشه 10 روز 1 بار خود ادمین بیاد 1 جوابی در حد بستن تاپیک یا بن کردن به زور بده !
چیزی که بیشتر از همه لطمه زده بود عدم وجود مدیریت بود (چیزی که خیلی سرش نق زدم ) که الان داره حل میشه و اثرش هم داره دیده می شه

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
الان 1 شب می خوابم 10.5 که پا میشم 5 صفحه پست جدید داره !
یادش بخیر توو تحریم یادمه 3 صفحه رو به زور توو 1 روز داشت ! موضوع فقط تحریم نبود، ول کردن مدیریت بود، الان بهمن هم شد مدیر ارشد،موزمار جریانات به دست گرفت 2-3 تا هم مدیر جدید بخش اضافه شده. لااقل الان میشه گفت فروم صاحاب داره، نه اینکه مدیر گفتگوی آزاد پستهای بخش پیشنهادات رو پاک کنه و منتظر باشه 10 روز 1 بار خود ادمین بیاد 1 جوابی در حد بستن تاپیک یا بن کردن به زور بده !
چیزی که بیشتر از همه لطمه زده بود عدم وجود مدیریت بود (چیزی که خیلی سرش نق زدم ) که الان داره حل میشه و اثرش هم داره دیده می شه
این قسمت بولد شده رو من متوجه نشدم!!
(چون قرار بود که دیگه از خودت حرف نزنی..پس قاعدتا این رو یه جا دیدی یا شنیدی...ممنون میشم بیشتر توضیح بدی!)

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
این قسمت بولد شده رو من متوجه نشدم!!
(چون قرار بود که دیگه از خودت حرف نزنی..پس قاعدتا این رو یه جا دیدی یا شنیدی...ممنون میشم بیشتر توضیح بدی!)

مدیر بخش بازی ( خودت ) منظورم بود ! نوشتم گفتگوی آزاد. چیز خبری ای نیست که از خودم بگم ! نقل قول از چیزی بود که می دیدم ! اینکه هر وقت اونجا تاپیکی زده می شد، پستهای دعواش رو پاک می کردی و همه منتظر می موندیم احسان بیاد یک جمله بنوسه مثلا :
خیر امکانش نیست ! بعد در تاپیک رو قفل کنه !
من حتی توو موارد قبلی هم از خودم حرف نزدم، چیزی که می بینم رو می گم همیشه ! اینکه به کسی که عنوانش مدیر بازیه ، امکانات کمی بیشتر داده شده و همون عنوان قبلی براش حفظ شده ( شاید برای اینکه بقیه مدیر ها نگن چرا به ما این امکان داده نشده یا ... ! این رو اصلا نمی دونم ، برام هم جالب بود بدونم هر چند به من چه ) تقصیر من نیست !
من وقتی میبینم ادمینی نمیاد، پست های یکی از بخش های مهم انجمن توسط مدیر بخش بازی پاک میشه ! و خیلی از کارها جوابی نمی گیره، میام میگم ادمین به کسی امکانش رو نداده ! قرار نیست ماها علم غیب داشته باشیم !
ولی وقتی مثلا میای اشاره ای می کنی لااقل (مثلا همون تاپیکه، وقتی اون جواب رو دادی ، دلیل اینکه بحث رو ادامه ندادم و نوشتم ببند تاپیک رو، مال این بود که لااقل اشاره ای بود که بفهمم چیز جدیدی پیش اومده، فهمیدم باید امکان اضافه ای داشته باشی، بحث رو هم ادامه ندادم ) شاید باز به زور بشه چیزی فهمید
اینکه میگی جایی دیدی، آره ! همینجا دیدم ! حالا اگر چیز دیگه ای پشت پرده بوده ! تقصیر ندونستن از هیچ کدوم از کاربر ها نیست، من که تاپیک برای اعلام شدن اونجور چیز ها زیاد می زدم و می زنم، یکیش همین، میتونی روشن سازی کنی لااقل بهتر بدونیم چه خبره

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
مدیر بخش بازی ( خودت ) منظورم بود ! نوشتم گفتگوی آزاد. چیز خبری ای نیست که از خودم بگم ! نقل قول از چیزی بود که می دیدم ! اینکه هر وقت اونجا تاپیکی زده می شد، پستهای دعواش رو پاک می کردی و همه منتظر می موندیم احسان بیاد یک جمله بنوسه مثلا :
خیر امکانش نیست ! بعد در تاپیک رو قفل کنه !
من حتی توو موارد قبلی هم از خودم حرف نزدم، چیزی که می بینم رو می گم همیشه ! اینکه به کسی که عنوانش مدیر بازیه ، امکانات کمی بیشتر داده شده و همون عنوان قبلی براش حفظ شده ( شاید برای اینکه بقیه مدیر ها نگن چرا به ما این امکان داده نشده یا ... ! این رو اصلا نمی دونم ، برام هم جالب بود بدونم هر چند به من چه ) تقصیر من نیست !
من وقتی میبینم ادمینی نمیاد، پست های یکی از بخش های مهم انجمن توسط مدیر بخش بازی پاک میشه ! و خیلی از کارها جوابی نمی گیره، میام میگم ادمین به کسی امکانش رو نداده ! قرار نیست ماها علم غیب داشته باشیم !
ولی وقتی مثلا میای اشاره ای می کنی لااقل (مثلا همون تاپیکه، وقتی اون جواب رو دادی ، دلیل اینکه بحث رو ادامه ندادم و نوشتم ببند تاپیک رو، مال این بود که لااقل اشاره ای بود که بفهمم چیز جدیدی پیش اومده، فهمیدم باید امکان اضافه ای داشته باشی، بحث رو هم ادامه ندادم ) شاید باز به زور بشه چیزی فهمید
اینکه میگی جایی دیدی، آره ! همینجا دیدم ! حالا اگر چیز دیگه ای پشت پرده بوده ! تقصیر ندونستن از هیچ کدوم از کاربر ها نیست، من که تاپیک برای اعلام شدن اونجور چیز ها زیاد می زدم و می زنم، یکیش همین، میتونی روشن سازی کنی لااقل بهتر بدونیم چه خبره
یه نکته ای هست!

اینجا مدیرا همه در یه سطح هستند...و تصمیمات مربوط به فروم رو با هم میگیرن و اینکه مثلا من دسترسی به 65 تا بخش داشتم و یکی دیگه دسترسی به 1 بخش...دلیل بر هیچی نبود جز اینکه فقط و فقط نقش سخنگوی اون بخش رو داشتیم!! وگرنه چه من، چه اون کسیکه یه بخش داره جفتمون ارزش نظرمون یکسان بود و همگی مدیر فروم بودیم

اینیم که اسم من عوض نشده...به خاطر این بود که دیگه باید یه قطار اسم اضافه میشد...
در این مورد میتونم سیمور رو هم مثال بزنم!!

اگرم میگی چرا مدیر جدید نمیومد...اونش دیگه به سیاست خود ادمین ربط داشت!! که به من و شما ربط نداره!!

و اینیم که میگی من میومدم پستهای دعوا رو پاک میکردم و بعدش هم احسان میومد و میگفت امکانش نیست...فقط ناشی از سوتفاهم شماست که خوب به خودتون هم مربوطه..

مثلا همون تاپیکه، وقتی اون جواب رو دادی ، دلیل اینکه بحث رو ادامه ندادم و نوشتم ببند تاپیک رو، مال این بود که لااقل اشاره ای بود که بفهمم چیز جدیدی پیش اومده، فهمیدم باید امکان اضافه ای داشته باشی، بحث رو هم ادامه ندادم

کدوم تاپیکه؟

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
یه نکته ای هست!

اینجا مدیرا همه در یه سطح هستند...و تصمیمات مربوط به فروم رو با هم میگیرن و اینکه مثلا من دسترسی به 65 تا بخش داشتم و یکی دیگه دسترسی به 1 بخش...دلیل بر هیچی نبود جز اینکه فقط و فقط نقش سخنگوی اون بخش رو داشتیم!! وگرنه چه من، چه اون کسیکه یه بخش داره جفتمون ارزش نظرمون یکسان بود و همگی مدیر فروم بودیم

اینیم که اسم من عوض نشده...به خاطر این بود که دیگه باید یه قطار اسم اضافه میشد...
در این مورد میتونم سیمور رو هم مثال بزنم!!

اگرم میگی چرا مدیر جدید نمیومد...اونش دیگه به سیاست خود ادمین ربط داشت!! که به من و شما ربط نداره!!

و اینیم که میگی من میومدم پستهای دعوا رو پاک میکردم و بعدش هم احسان میومد و میگفت امکانش نیست...فقط ناشی از سوتفاهم شماست که خوب به خودتون هم مربوطه..
ممنون به خاطر این توضیحات

...
کدوم تاپیکه؟
این
http://www.forum.persiantools.com/t124281.html

بالا