برگزیده های پرشین تولز

تاریخچه لایف کوچینگ چیست؟

melika.parvaneh

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 آپریل 2021
نوشته‌ها
3
لایک‌ها
0
سن
24
لایف کوچینگ یا مربیگری زندگی، به عنوان یک روش جدید در حوزه روانشناسی و توسعه شخصی در دهه ۱۹۷۰ میلادی شکل گرفت. این روش، شامل ارائه راهکارهایی برای بهبود کیفیت زندگی افراد، ارتقای اعتماد به نفس و بهبود روابط شخصی و حرفه‌ای است.

در سال ۱۹۷۴، یکی از پیشگامان لایف کوچینگ به نام "تیم گالوای" (Tim Gallwey) کتابی با نام "The Inner Game of Tennis" منتشر کرد که به بررسی روش‌های بهبود عملکرد در ورزش و زندگی می‌پرداخت. این کتاب، به عنوان یکی از مهمترین کتاب‌ها در حوزه توسعه شخصی شناخته شد و به انتشار کتاب‌های دیگری در حوزه لایف کوچینگ کمک کرد.

در دهه ۱۹۸۰، مفهوم مربیگری زندگی به عنوان یک روش جدید برای بهبود کیفیت زندگی افراد پرطرفدار شد. در سال ۱۹۸۹، "کوین بندی" (Coach University)، اولین مدرسه مربیگری زندگی را تأسیس کرد و به ترویج این روش در جامعه کمک کرد.

در سال ۱۹۹۵، شرکت "International Coach Federation" (ICF) شامل هر دو حوزه بیزینس کوچینگ و لایف کوچینگ به تأسیس رسید و به عنوان سازمانی بین‌المللی برای توسعه و پشتیبانی از حرفه مربیگری فعالیت می‌کند. این سازمان، به ترویج استانداردهای حرفه‌ای مربیگری، توسعه مهارت‌های مربیان و ترویج اهمیت استفاده از مربیگری در زندگی شخصی و حرفه‌ای افراد می‌پردازد.

از آن زمان به بعد، لایف کوچینگ به عنوان یک روش موثر برای بهبود کیفیت زندگی افراد شناخته شده است و در سراسر جهان، افراد از این روش برای بهبود زندگی شخصی و حرفه‌ای خود استفاده می‌کنند.
منبع مقاله
 
بالا