برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع ویندوز 10

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
من تا حالا هنگی نداشتم اما امروز دوباره ویندوز 11 آپدیت داد و آپدیتش کردم. این شرکت های بزرگ که آپدیت میدن به نظر میرسه فقط مشکلات نامرئی رو حل می کنند و مشکلات اساسی رو به حال خودش رها می کنند. واقعاً تسک بار افتضاح ویندوز 11 که فقط بَـزک‌ش کردند رو نمی بینند؟ نمی بینند درگ اند دراپ توش کار نمی کنه! این گروه بندی پنجره ها چه مسخره ای است که نمیشه غیرفعالش کرد؟ Show more راست کلیک چه بازی است دیگه؟ چرا پنجره تنظیم صداش با شبکه یکی شده! اون افکت های Fade باز و بسته شدن پنجره هاش هم فقط برای سه روز جذابه، بعدش رو اعصابه. حداقل این یکی تنظیمات داشت و افکت ها رو غیرفعال کردم.
بخاطر همین تسکبار مسخره و اعصاب خوردکنش (که مثل اینکه قصد ندارن کلا مشکل رو حل کنن) برگشتم به ویندوز 10 نازنین :)
البته یه مشکل عجیب هم داشتم، تو تمام بازیها وقتی از گیم پد استفاده میکردم بازی فریز میشد و کرش میکرد ولی با موس و کیبورد مشکلی نداشتم o_O ...

Sent from my K00R using Tapatalk

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
بخاطر همین تسکبار مسخره و اعصاب خوردکنش (که مثل اینکه قصد ندارن کلا مشکل رو حل کنن) برگشتم به ویندوز 10 نازنین :)
البته یه مشکل عجیب هم داشتم، تو تمام بازیها وقتی از گیم پد استفاده میکردم بازی فریز میشد و کرش میکرد ولی با موس و کیبورد مشکلی نداشتم o_O ...
البته برای بازگشت به تسک بار ویندوز 10، میشه از برنامه غیررایگان StartAllBack و یا یه سری ترفندها استفاده کرد ولی همشون باگ دارند.
جای شکرش باقیه که بازی نمی کنم! وگرنه اونم به مشکلاتم اضافه میشد!
مگه قرار نبود که این وسایل و تجهیزات و نرم افزارها و... برای بشر راحتی و آرامش به همراه بیارن و باعث افزایش سرعت کار بشن؟! تا حالا که ما فقط دردسرش رو دیدم و بیشتر، وقتمون سر حل مشکلاتشون هدر رفته! و اعصابمون هم به هم ریخته! 😅

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
من تا حالا هنگی نداشتم اما امروز دوباره ویندوز 11 آپدیت داد و آپدیتش کردم. این شرکت های بزرگ که آپدیت میدن به نظر میرسه فقط مشکلات نامرئی رو حل می کنند و مشکلات اساسی رو به حال خودش رها می کنند. واقعاً تسک بار افتضاح ویندوز 11 که فقط بَـزک‌ش کردند رو نمی بینند؟ نمی بینند درگ اند دراپ توش کار نمی کنه! این گروه بندی پنجره ها چه مسخره ای است که نمیشه غیرفعالش کرد؟ Show more راست کلیک چه بازی است دیگه؟ چرا پنجره تنظیم صداش با شبکه یکی شده! اون افکت های Fade باز و بسته شدن پنجره هاش هم فقط برای سه روز جذابه، بعدش رو اعصابه. حداقل این یکی تنظیمات داشت و افکت ها رو غیرفعال کردم.
واقعا حوصله برگشت به ویندوز 10 رو ندارم کلی از وقتم رو میگیره وگرنه ویندوز 11 هیچ جذابیتی نداره! تنها چیزی که من به خاطرش ویندوز 11 نصب کردم قابلیت نصب برنامه های اندرویدی بود که اونم کلی دردسر داره و از خیرش گذشتم

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
آپدیت آفلاین از 19043 به 19044 ممکنه؟

navid ir

Registered User
لایک‌ها
6
تفاوت خاصی هم در میزان سرعت و کارایی ویندوز ۱۰ و ۱۱ هست در عمل یا تفاوت خاصی ندارن در حال حاضر؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
تفاوت خاصی هم در میزان سرعت و کارایی ویندوز ۱۰ و ۱۱ هست در عمل یا تفاوت خاصی ندارن در حال حاضر؟
برای کاربر چیزی که در عمل باهاش کار می کنه، تفاوتی نداره! اون ظاهرش هم که بعضی ها گفتند برای من سه روز جذاب بود. الآن من برای ظاهرش جوری تنظیم کردم که تا حد ممکن شبیه ویندوز 10 بشه!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
یه آپدیت جدید برای ویندوز 10 و 11 حدود تاریخ 12-01-2022 اومده که بعد از نصبش قسمت شبکه دچار اختلال میشه. اگه این اتفاق براتون افتاد، فعلاً تنها راهش اینه که همون آپدیت رو حذف نصب کنید.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
با آپدیت جدیدی که دو روز پیش ارائه شد، مشکلی که در پست قبل نوشتم، حل شد.

navid ir

Registered User
لایک‌ها
6
سلام.
واسه سی پی یو های نسل جدید مثل سری ۱۱ اینتل و ۵ ای ام دی، ویندوز ۱۰ و ۱۱ در استفاده بهینه تر از CPU فرق خاصی دارن؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
سلام.
واسه سی پی یو های نسل جدید مثل سری ۱۱ اینتل و ۵ ای ام دی، ویندوز ۱۰ و ۱۱ در استفاده بهینه تر از CPU فرق خاصی دارن؟
به نظر "من"، تفاوت درحدی نیست که کاربر احساس کنه. حالا بعضی مواقع می بینید، کاربری ویندوز 10 داشته با انبوهی از نرم افزارها و بعدش اومده، هارد فرمت کرده و ویندوز 11 نصب کرده. اونوقت از نظر ایشون ویندوز 11 سریعتره. خب اگه ویندوز 10 هم روی هارد فرمت شده، نصب می کرد، باز یه مقدار سرعتش بهتر میشد (به دلیل حذف نرم افزارهای اضافی)

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
درود.

من،،
سوالم راجع به گیر دادن ویندوز به یک آپدیته که با وجود نصب هی دوباره تکرار میکنه و سوزنش انگار گیر کرده.
توضیحات ؛
من ویندوز ۱۰ ورژن ۱۹۰۴۴.۱۶۱۸ داشتم که با اجرای آپدیت ویندوز چند تا مورد دانلود و نصب کرد که یکیش به اسم KB5013942 که حجیم و ۷۰۰ مکدحدودا بود ، با update blocker متوقف کردم و بصورت standalone از خود مایکروسافت دانلود کردم و نصب کردم و بعدش دوباره از جهت اینکه اپدیت جدیدی نیست دوباره اسکن رو زدم و باز همین اپدیت که نصب شده بود رو شرچع به دانلود کرد و بعد از تکمیل ۱۰۰ درصد دانلود دوباره از اول دانلود میکنه و از نصب خبری نیست.
در خالی که با مراجعه به بخش آپدیت های نصب شده ، لیست کرده و نصبه اما هی این چرخه معیوب رو تکرار میکنه.
تصمیم گرفتم دیسک ورژن ۱۹۰۴۴.۱۷۰۶ رو که تا اون تاریخ بروزترین بود رو دانلود کنم و از setup داخلش از خود ویندوز آپدیت کنم که انجام دادم و شد و الان ورژن ۱۷۰۶ هست ، و مطلعم که روی این ورژن اون آپدیت اعمال شده .
با کمال تعجب با اجرای مجدد آپدیت این ورژن جدید، مجددا همین گیر لعنتی به ۵۰۱۳۹۴۲ مجدد برقراره و انگار آپدیت دیگه ای نیست . گاها هم تکرارا windows malware removal رو دوباره دانلود و نصب میکنه و خلاصه انگار هی بخاد آپدیت های قبل رو به اشتباه دوباره انجامشون بده که گفتم تولیست نصب شده ها هست.
چه صیغه و حکایتیه این؟؟؟؟ آیا باید جدیدترین ورژن رو دوباره دانلود و نصب کنم و دوباره همه چی از صفر نصب کنم؟ که البته تضمین اوکی بودن ،باشه به جان میخرم اینهمه دردسر همه چی از نو.
ولی مشکل کجاست اخه؟؟؟

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
تصاویر یادم رفت بزارم عذر

فایل های ضمیمه

• c3.PNG
    c3.PNG
    2 KB · نمایش ها: 2
  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    7.6 KB · نمایش ها: 2
  • c2.PNG
    c2.PNG
    20.9 KB · نمایش ها: 2

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
@Saeed1980g به نظر من به هر دلیلی (مثل ناسازگاری سخت افزاری) ممکنه اون آپدیت نمیتونه روی سیستم نصب بشه و مجدد میره رو تکرار. از لینک زیر، ویندوز رو آپدیت کنید، ببینید درست نمیشه؟ (گزینه آپدیت رو پیدا و اجراش کنید)

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
@Saeed1980g به نظر من به هر دلیلی (مثل ناسازگاری سخت افزاری) ممکنه اون آپدیت نمیتونه روی سیستم نصب بشه و مجدد میره رو تکرار. از لینک زیر، ویندوز رو آپدیت کنید، ببینید درست نمیشه؟ (گزینه آپدیت رو پیدا و اجراش کنید)
نه خب ، بنده عرض کردم که ورژن ۱۷۰۶ که از ویندوز من، جدیدتر بود و مسلما اون آپدیت رو ادغام شده داره، دانلود کردم و از محیط ویندوز و setup اجرا و بروز کردم به نسخه ۱۷۰۶ و از طرفی تو بخش آپدیت های ویندوز ، این KB رو لیست کرده که نصبه .
بالا هم دقیق خونده باشید بازم گفتم که حتی این اپدیت ۷۰۰ مگی رو مجزا دانلود کردم و نصب شد و تو لیست نصب شده ها هست.
اما موقع چک کردن آپدیت های جدید بازم میارتش و قضیه دورباطل دانلودهای تکراری ،شروع میشه .
پس دانلود ویندوز لینک شما ، چه فرقی داره در حالیکه قبلا انجامش دادم؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از زحمت توضیحات

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
@Saeed1980g
اون لینکی که دادم، بعضی مواقع اختلالاتی که در آپدیت ویندوز رخ میده رو دور میزنه.

این سه روشی که در مقاله زیر گفته شده هم انجام دادید؟

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
این سه روشی که در مقاله زیر گفته شده هم انجام دادید؟
https://www.systreat.com/how-to-fix-update-kb5013942-not-installing-on-windows-10/
با درود مجدد ؛ بعنوان گزارش کار عرض کنم که هیچکدوم از مراحل بالا (که مواردیشو قبل از طرح سوال در فروم انجام داده بودم)- افاقه نکرد و ناگزیر تصمیم دارم برای دور زدن این آپدیت، ویندوز ۱۰ ورژن ۱۹۰۴۴.۱۷۴۱ که آخرین ورژن هست دانلود و نصب کنم و برنامه ها و ...
آپدیت فوق رو داره رو خودش حتماً و از این قائله خلاص شم تا آپدیت های آینده رو از بابت دریافت شون فکرم راحت باشه.
ممنون و تمام.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
با درود مجدد ؛ بعنوان گزارش کار عرض کنم که هیچکدوم از مراحل بالا (که مواردیشو قبل از طرح سوال در فروم انجام داده بودم)- افاقه نکرد و ناگزیر تصمیم دارم برای دور زدن این آپدیت، ویندوز ۱۰ ورژن ۱۹۰۴۴.۱۷۴۱ که آخرین ورژن هست دانلود و نصب کنم و برنامه ها و ...
آپدیت فوق رو داره رو خودش حتماً و از این قائله خلاص شم تا آپدیت های آینده رو از بابت دریافت شون فکرم راحت باشه.
ممنون و تمام.
خیلی نمیخواد روی این مسائل حساس باشید. خودش بعد از یه مدتی درست میشه! چندبار شده که برام مشکل مشابه پیش اومده، بعد از چندماه یه آپدیت جدید اومده و اون مشکل قبلی حل شده. نصب مجدد ویندوز خوبه ولی حوصله میخواد. ضمن اینکه هرچند وقت یکبار ویندوز یه آپدیت اساسی میده که در واقع یه جورایی کل ویندوز با ویندوز جدید عوض میشه که تو اون آپدیت ها، به احتمال قوی، مشکلات شبیه مشکل شما حل میشه.

amir-fekry

Registered User
لایک‌ها
43
Windows 10 19045.2788 (April 2023)
ویندوز 10 با نرم افزارها و رانتایم های به روز همگی از پیش نصب شده برای انواع کامپیوتر و لپتاپ کاربران

تصویر از ویندوز و برنامه های نصب شده :
screenshot_oi0o.jpg

size (ESD file) : 5.35 GB
لینک دانلود ویندوز (نصب با برنامه Winntsetup) :
Google Drive:

Filelu:
——————————-
فایل لایو پیشنهادی با حجم 650MB با پسوند iso (برای بوتیبل شدن با ventoy,rufos,poweriso,...) دارای برنامه WINNTSETUP روی دسکتاپ :
or

بالا