برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع کنکور 89

svhost

Registered User
لایک‌ها
2
من 88 کنکور داشتم بد هم درس نخوندم یه ماه آخر مشکلی برام پیش اومد که خراب کردم الان آی تی تهران جنوب می خونم
چندتا چیز مهم بگم اول اینکه الان تست شدیدا مهم نیست بیشتر درس بخونید برای تثبیت تست بزنید از 3ماه دیگه تعداد تست رو زیاد کنید
شیمی حتما مبتکران
عربی کتاب آبی گاج هست کوچیکا اونو بخونید من اونو 3روز خوندم عربی 70 زدم
نکته ی مهم از گسسته فصل نطریه اعداد رو بزارید کنار چون نمی شه تو کنکور تست هاشو زد
نکته ی مهم تر از هر کلمه ای که می خوتید نکته برداری کنید شدیدا خلاصه نکه جمله بنویسید تو روز های آخر بدرد می خوره
ادبیان فهرست لغت و اعلام هر کتاب رو حتما خوب بخونید شدیدا نمره بیاره
اونایی که سومی و دومی هستتد خوب درس بخونید پایه تو کنکور خیلی مهمه تو اون دوران باید مفهومی دری خونده باشی تا موفق باشی!
از هر درسی و چیزی سوالی بود در خدمتم پ.خ بزنید

Azitaaaa

Registered User
لایک‌ها
1
هیچکی نیست راجع به کنکور هنر اطلاعات داشته باشه؟ :(

mortez@

Registered User
لایک‌ها
0

star_nick

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
0
من پارسال کنکور دادم رتبه ام هم بد نشد،معمولی بود؛البته با توجه به اينکه درسی هم نخوندم رتبه ام خيلی هم خوب شد!رشته ام هم انسانی بود و فعلاً حسابداری ميخونم
به نظر من دوستان کنکوری اصلاً نبايد اضطراب داشته باشن چون اگه خوب درس بخونن کنکور هيچ چيز مشکلی نيست خود من سر جلسه هم اضطراب آنچنانی نداشتم چون انقدر لفتش دادن و دعا به جون **** و غيره کردن که کاملاً اضطراب ما برطرف شد!خداييش يه نيم ساعتی الکی معطل بوديم!
ديگه اينکه درسا رو مفهومی بخونين طوری که توی ذهنتون بمونه{پيشنهاد ميکنم برای درسای حفظی مثل دينی زير نکات مهم رو خط بکشين و تو اون يه ماه آخر اونا رو مرور کنين اينطوری موقع مرور چشمتون به نکات ديگه هم ميفته....البته اين پيشنهاد منه و بقيه ممکنه مخالف باشن}
درسای پيش دانشگاهی رو خيلی خوب ياد بگيرين و هدفتون اين نباشه که فقط درسو پاس کنين چون بيشتر از 50% کنکور{زمان ما بين 60 تا 70 درصد بود}از دروس پيش دانشگاهيه
درمورد دينی آيات رو خيلی خوب بخونين و ارتباطش با موضوعات درس رو بلد باشين چون سوالات زيادی در کنکور راجع به آيات هستن
درس رياضی رو هم خيلی جدی بگيرين.من کتاب سفيد گاج رو برای انسانيها توصيه ميکنم چون درس دادن و تستاش خيلی خوبه و اينکه لابه لای درس يه سری سوال با لحن طنز پرسيده که ابتکار جالبيه
درمورد عربی هم پيشنهاد ميکنم خيلی تست بزنين تا سرعتتون بالا بره مشکل من سر عربی اين بود که برای هر تستی خيلی وقت ميذاشتم چون زياد با تست زدن عربی آشنا نبودم
برای ادبيات هم روی تقارن معنی و آرايه کار کنين

درمورد زبان تخصصی هم چون خودم شرکت کردم پيشنهاد ميکنم روی ريدينگ و کلوزتست خوب تمرين کنين سر کنکور به ما 4-5 تا ريدينگ نصف صفحه اي خفن داده بودن...پيشنهاد ميکنم کلّاً هرچی ريدينگ طولانی و سخت پيدا کردين بخونين و ياد بگيرين!

اينجا هيشکی انسانی نيست؟!!؟!؟!؟!!

s@ye_71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه

چه جالب منم امسال کنکور میدم. رشتمم ریاضیه. از اون جالب تر اینکه زیادی ریلکسم :D

اومدم به همه انرژی مثبت بدم. نگان نباشین وقت هنوز زیاده. منم هنوز کار خاصی نکردم برا کنکور [ دارین اعتماد به نفسو ؟ :D ]

سلام,میشه اگه کسی فهرست کامل منابع و حزفیات کنکور 89 (رشته ریاضی) رو داره بذاره اینجا؟؟؟
مرسی

الف- دروس عمومی

حذفیات قرآن و تعلیمات دینی 2 (دین و زندگی 2) :

1. فعالیت‌ها: شامل نمونه‌یابی در صفحات 15، 23 و 156- ذکر نمونه در صفحه‌ 141- کشف عوامل در صفحه‌ 189.
تفکر در صفحات 63 و 174- خودکاوی در صفحات 97، 100، 148، 172، 185- پیام آیات در صفحه‌ی 161.
2. پیشنهاد‌ها: در صفحات 18، 29 تا 33، 43، 55، 66، 75 تا 77، 85، 92، 118، 133، 167 و 178.
3. ترجمه‌هایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است.
4. یادآوری‌ها و متون ادبی و انگیزشی، مانند یادآوری‌ در صفحات 9، 109 و 121.
5. ترکیب‌های شیمیایی آب و دی‌اکسید کربن در صفحات 13 و 14.
6. متن صفحات 34، 36، 54، 194 و شعر صفحه‌ی 65.
7. پاورقی‌های کتاب.

قرآن و تعلیمات دینی 3 (دین و زندگی 3) :

1. کلیه‌ی پیشنهاد‌ها، یادآوری‌ها، گام‌ها، پاورقی‌ها و بخش‌های برای مطالعه.
2. فعالیت‌ها: شامل تکمیل در صفحه‌ 11- نمونه‌یابی در صفحات 193 و 196- بررسی در صفحات 21، 151، 220 و 235- جستجو در صفحه‌ 53- تطبیق در صفحات 61 و 175- مقایسه در صفحه‌ 148- بر نامه ریزی در صفحه‌ی 156- اندیشه در صفحه‌ 169- طبقه‌بندی در صفحات 215 تا 219- راه‌حل در صفحه‌ 223- شناسایی عوامل در صفحه‌ 236- ذکر نمونه‌ 180.
3. اشعار: در صفحات 41 ، 44 و 48.
4. ترجمه‌هایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است.

معارف اسلامی پیش دانشگاهی :

1. یادآوری: در صفحه‌ 3 و متن صفحه‌ی 91.
2. فعالیت‌ها: استدلال در صفحه‌ی 17- حل مسأله در صفحه‌ی 18 و 138- تفکر در آیات در صفحه‌ی 28- بررسی در صفحات 33، 52، 53، 72 و 177- برنامه‌ریزی در صفحات 33 و 45- ذکر نمونه‌ها در صفحات 41 و 66- خود‌ ارزیابی در صفحات 41، 49 و 54 – خودکاوی در صفحه‌ی 42- پیشنهاد در صفحه‌ی 56- تطبیق در صفحات 71، 139، 155 و 159- مقایسه در صفحات 37 و 117- نمونه‌یابی در صفحه‌ی 175- هم‌اندیشی در صفحه‌ی 172 و 180.
3. برداشت: در صفحات 121 تا 128، 130 تا 133 و 161 تا 164.
4. ترجمه‌هایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است.
5. پاورقی‌ها و بخش‌های برای مطالعه.

ب- دروس تخصصی گروه علوم ریاضی

آمار و مدل‌سازی :

فصل هشتم
-----------------------------------

خب اینم از فهرست حذفیات که دوستمون خواسته بود.

و این هم تقدیم به همه کنکوریهای گل:

دیروز که گذشت از او یاد مکن/ فردا که نیامده است فریاد مکن/ حال خوش باش عمر بر باد نکن

اما هیچوقت دست از تلاش بر ندارین ;)

aghmohamadreza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
با اجازه بزرگترا!
بهترین کتابای کنکور موجود از دید سه تا مشاور خفن -- نیک خو، سرورپور، پوردستمالچی -- که من باهاشون جلسه داشتم (اشتراک حرفای این سه تاست):
دیف: ماشا الله رضوی (فائق) -- مهربان (رمزینه)
فیزیک: الگوی توسعه
شیمی: بازرگان (مبتکران)
گسسته: عطا صادقی (فار)
عربی: فیلی (مبتکران)
ادبیات: کلک معلم (ساجدی) -- سبطی (دریافت)
انگلیسی: شهاب اناری (مبتکران)
معارف: رضاییان (گاج)

FarzanParsayar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کلا" از یک موضوع بسیار منتفرم ، اونم کنکوره، علارغمه این که پوست بره پوشیده و ظاهرا" هدفش آگاه کردن و با سواد کردن بیشتر دانش آموزاس ، ذات گرگ درنده ای رو داره که مخالف اصلی علم و دانش به حساب میاد ،
مخصوصا" وقتی که پای تست زدن کشیده میشه وسط ، به دو تا پست بالاتر دقت کنید : دیف !!!!! ، بله اسم یک مبحث علمی که امروز یعنی قرن بیست و یک روش حساب های کلان باز کرده به راحتی توسط یک دانش آموز پشت کنکوری نصف می شه، بله دیف ! همون دیفرانسیلی هست که انیشتین سال ها براش زحمت کشید تا اونو از مادرش حسابان که حاصل تلاش نیوتون بوده به دنیا بیاره ، و حالا تو محافل مثلا" علمی ایران به گفتن دیف !! بسنده میشه، یه هر حال حق هم دارند انقدر که اهل علم و دانشند و سرشون شلوغه و تازه واسه زدن هر سوالم سی ثانیه بیشتر وقت نیست دیگه کی نیاز داره به دیفرانسیل، همون دیف از سرشم زیاده !!! . شاید خیلی هاتون بگید حالا یه اسم رو نصف کردن و داغون کردن دیگه این حرفا رو نداره که، اتفاقا" داره این یعنی نهایت بی اهمیتی ما به ماهیت اون مبحث علمی که در حال مطالعه ش هستیم، الان اگر بری پیش یه دانش آموز پیش دانشگاهی بگی دیفرانسیل رو تعریف کن ، دهنش نیم متر وا می مونه تمام یک ساعت و نیم رو میشینه نیگات می کنه، اما بهش یه حد در بینهایت بده بگو حلش کن، تو 5 ثانیه حلش میکنه بعدشم کلی ذوق می کنه، !!! . این برای همه درس ها هست، دیگه هیچ کسی مبحث علمی مطالعه نمی کنه، همه دنبال نمونه سوالن و 2 تا تست بیشتر تو کنکور بزنن بلکه برن به دانشگاه هایی که با مسخره ترین روش مدیریتی موجود دانشجو می پذریند، بعد چهار سال دوباره بشینن فرمول بخونن که مدیریت بیوشیمی رو بگیرن بعد برند به کمک و سفارش پدر و مادر تو مخابرات مشغول به کار شن!!! ، یا مهندسی عمران بگیرند و برن پل بسازند که هنوز افتتاح نشده خراب شه.
من هم البته دست کمی از این جور تست خور ها نداشتم اما یه روز یه عزیزی که استادم بود، برگشت بهم گفت : ببین فرزان، درس می خونی، تست می زنی، کنکور قبول میشی ، میری دانشگاه حتی شریف، لیسانس میگیری، دکتر میشی ، اما یه موقع به خودت میای می بینی هیچی نیستی ! میبینی هنوز آدم نشدی . " میتونم بگم این جمله یا جمله ها بود که برای همیشه من رو از این مسخره بازی های جهان سومی برید !

خلاصه دلِ سیاهی دارم از کنکور ، خودمم امسال مثلا" کنکور داشتم، خوشحالم که فقط زبان رو جواب دادم بقیشم نشستم ویفر خوردم با صدای " خرچ خرچ " و دو چشمی زل زدم تو چشای مراقب !!!! .

بالا