برگزیده های پرشین تولز

تاپیک مخصوص اونایی که زندگی براشون سخت شده

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام دوستان
بی خیال بحث دینی بشید تو فروم که نمیشه.
در ضمن عزیز روانشناس تنها راهه چرا نمیرین؟ این همه روانشناس اونوقت شما میزارید انقدر وضعتون وخیم بشه؟؟؟
باور کنید یکی از دلایل خود کشی در ایران افسردگی هست و افسردگی هم به این دلیل زیاده که مردم سعی در درمانش نمیکنند. به خاطر فرهنگ پایین.
نکنید این کارو مثلا دارید توی شهر زندگی میکنید از اینترنت و ... استفاده میکنید و یه چیزی حالیتونه وسط دهاتای آنگولا که زندگی نمیکنید.

611

Registered User
لایک‌ها
0
بی خیال بحث دینی بشید تو فروم که نمیشه.

با جمله اولت موافقم : دی

راستش من فکر می کردم مطلبی که در مورد طلاق و خودکشی.. گفتم انقدر واضح و بدیهی که نیازی به منبع واسه حر فام نیست .به هر حال من این چند تا سایت رو معرفی کردم که ببینید بالاترین آمار خودکشی در چه کشورهایی.. کشورهایی که توش شما هر تفریح و خوشگذرونی رو بدون هیچ منعی می تونید انجام بدید...!!

منظورم اون قسمت از بیاناتتون بود که گفتید ، جوان ها در خارج ، رفتن دنبال کاملترین دین گشتن ، و بعد دین اسلام رو انتخاب کردن.

تمام دلایلی که در این سایت برای خودکشی بیان شده یا ادر اسلام نهی شده یا راه حلی براش داده شده.

مطمئنید ، پس چرا سوم شدیم؟

اگر شما اعتقاد دارید محیط غمگین موجب مشکلات روحی و در انتها خودکشی میشه پس چرا مردمان این کشورها به جای خودکشی سعی در شاد کردن و تغییر دادن در محیطشون ندارند؟؟؟؟؟؟!!!

چون همونطور که خودتون هم گفتید عوامل دیگه ای هم موثرند.

دوست عزیز افراد معتقد به خاطر ترس نیست که دست به خودکشی نمیزنند بلکه به خاطر اعتمادی که به قدرت و رحمت وحکمت خدای خودشون دارند, هیچ وقت نگرانی در دلشون راه نمیدن.ایمان به قدرت خدا به اونها این آرامش رو میده که بزرگترین مشکلات دنیا هم به دست اون حل میشن. اعتقاد به رحمانیت خدا به یاد اونها میندازه که تکیه گاهشون مهربونترین و دلسوز ترین کس و اعتماد به حکمت خدا به اون ها این باور رو میده که هیچ اتفاق و حادثه ای در زندگیشون بی دلیل رخ نمیدهد.

این نظر شماست ، ولی من این جمله رو خیلی شنیدم.

"میترسم خدا منو به خاطر این کارم نبخشه ،وگرنه تا حالا هزار بار این کارو کرده بودم."

ضمنا اگر مشکلات به این سادگی و با اعتماد به خدا قابل حل بود، تا حالا کشور اسلامی ما به یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا تبدیل شده بود.

سوال : 4 کشور صنعتی اسلامی دنیا را فقط نام ببرید؟

kamran190

Registered User
لایک‌ها
1
اونوقت عاقبت کسایی که از دین خارج میشن چیه؟ :lol:
11% مردم ایالات متحده بی دین و بی خدا هستند و این آمار با سرعت چشمگیری در حال افزایش است. حالا آمریکا یک کشور نسبتا مذهبیه...
منبع
یه بحث جالب !

امروز تو بیمارستان مطهری شیراز -------->>> بخش شیمی درمانی

******************** کی گفته ایران تحریمه ****************************

داروی که تا ماه پیش آمریکاییش 403 هزار تومان بود الان هندیش میدنت 470 هزار تومان

==================== نتیجه اخلاقی =============================

من افسردم - انرژی هسته ای حق مسلم ماست

کی میاد منو بکشه !

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
من توی همین منابعی که اینجا معرفی شده بود خوندم که ایران 48 هست و یا 58 در کل دنیا از نظر خود کشی (خود منبع داشت میگفتم که بین 48 و 58 شک هست در آمارهای مختلف)
در ضمن این آمار ها نسبت خود کشی به جمعیت هست. درسته وضعیت ما باز هم بده چون مثلا با باید آخر بچه باحال باشیم. ولی باز هم شما چرا میگی سوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :blink:
در ضمن روانشناس چرا نمیرید؟؟؟؟ رفتین خبرم کنید.

611

Registered User
لایک‌ها
0
من توی همین منابعی که اینجا معرفی شده بود خوندم که ایران 48 هست و یا 58 در کل دنیا از نظر خود کشی (خود منبع داشت میگفتم که بین 48 و 58 شک هست در آمارهای مختلف)
در ضمن این آمار ها نسبت خود کشی به جمعیت هست. درسته وضعیت ما باز هم بده چون مثلا با باید آخر بچه باحال باشیم. ولی باز هم شما چرا میگی سوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :blink:
در ضمن روانشناس چرا نمیرید؟؟؟؟ رفتین خبرم کنید.

چون همون چند خط پایین ترش رو اگر می خوندید میدید که آمار های متفاوتی هم وجود داره و به سازمان بهداشت جهانی ارائه شده .

چون شما فقط آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی رو ، دوست دارید بخونید.

چون آمار فقر ، ایدز ، اعتیاد ، افسردگی ، طلاق و ... در کشور ما ، امری ناموسی ! محسوب میشود.

eva

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصلا اين امارها دقيق نيست من فكر ميكنم اوضا خيلي بدتر باشه
من اين چيزهايي رو كه ميبينم قبول ميكنم نه 2 .3 تا امار غلط:hmm:
اونايي هم كه تو u.s ميرن دنبال دين يا چيزاي ديگه همه چيزو امتحان كردن ميخوان اينم امتحان كنن (تو كشور خودمونم مردم تو يه برهه اي اينكارو كردن):(
اما من پيشنهاد ميكنم ديگه اين بحث ادامه نديم چون هيچ فايده اي نداره اينجا هم جاش نيست:f34r::blink:

ساحل آرامش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظورم اون قسمت از بیاناتتون بود که گفتید ، جوان ها در خارج ، رفتن دنبال کاملترین دین گشتن ، و بعد دین اسلام رو انتخاب کردن.

http://old.tebyan.net/Teb.aspx?nId=3883

http://www.bfnews.ir/vdchinkjldiljk...nebmnhnooedohbhcnlpekolgbjhbibaamfdpbeck.html

http://www.yahaq.org/recent-links/url/?609

http://www.rajanews.com/News/?17351

http://www.shia-news.com/ShowNews.asp?Code=86090520
http://www.abna.ir/textnews.asp?id=18636
آگر باز هم سایتی در مورد تازه مسلمان ها خواستید.بگید حتما براتون میذارم.سعی کردم از کشورهای مختلف انتخاب کنم. .امیدوارم براتون مفید باشه.

اگه فرض کنیم که این آمار درست باشه حالا باید بریم ببینیم که افرادی که دست به خودکشی زدند انسان های معتقدی بودند یا نه.که100% اینطور نبوده.ما درسته اسم کشورمون اسلامی اما هممون اعتقاد کاملی به دین نداریم وگرنه اوضامون اینطوری نبود..

این نظر شماست ، ولی من این جمله رو خیلی شنیدم.

"میترسم خدا منو به خاطر این کارم نبخشه ،وگرنه تا حالا هزار بار این کارو کرده بودم."

اولا این که این یه حرف متداول که افراد وقتی مشکلات خیلی بهشون فشار میاره میگن اما با این حال اگر هم جدی بگن به خاطر ضعف در ایمانشون که این حرف رو میزنند.وگرنه ما در قرآن داریم:مومنین به خاطر چیزهایی که از دست میدهند غمگیننمی شوند.."که اینجا خدا داره میگه که یه مومن واقعی چه شکلیه" اون کسانی هم که شما دیدید به قدرت خدا ایمان نداشتند

اضمنا اگر مشکلات به این سادگی و با اعتماد به خدا قابل حل بود، تا حالا کشور اسلامی ما به یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا تبدیل شده بود.
من نگفتم حتما مشکلات با توکل حل میشن ,گفتم انسان های معتقد با ایمان به قدرت و رحمت و حکمت خدا از آرامش برخوردارن حتی اگه خدا مشکلشون رو حل نکه,چون میدونن اون مشکل به صلاحشون ,چون ایمان دارن که خدا برای اونها بهترین ها رو رقم میزنه...

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
اونايي هم كه تو u.s ميرن دنبال دين يا چيزاي ديگه همه چيزو امتحان كردن ميخوان اينم امتحان كنن (تو كشور خودمونم مردم تو يه برهه اي اينكارو كردن):(
اما من پيشنهاد ميكنم ديگه اين بحث ادامه نديم چون هيچ فايده اي نداره اينجا هم جاش نيست:f34r::blink:

با این دو بخش کاملا موافقم. اولا خیلی از این کسانی که توی کشورهای غیر مسلمان مسلمان میشن. (نه همشون) اصلا تعادل روحی و روانی درستی ندارند.
مثل همون کسانی که توی کشور مسلمان غیر مسلمان میشن. و به علل روانی دست به این کار میزنند.
(سرخوردگی و پرت شدن از اجتماع و عصبانی بودن از دست اجتماع خودشون و هم کیش های خودشون ویا دنبال هیجان میرن و میخوان یه خودی نشون بدن یا میخوان چیزی رو تجربه کنن و ...)
تازه بعد از مدت کوتاهی از دست قوانین سخت و دست و پاگیر ما مسلمونا (البته به نظر اونا) خسته میشن و میرن! یه مدت بودایی میشن یه مدت اکیست یه مدت کریشنایی و هرچی دین هست و ... تا بالاخره در میانسالی کم کم به دین خودشون برمیگردن و آدم میشن.
رفتار این افراد به هیچ وجه نمیتونه خوبی یا بدی یا ... اسلام رو نشون بده این ها یه سری آدم هستند فقط. همونطوری که رفتار مسلمونایی که مثلا مسیحی میشنو دوباره مسلمون میشن نمیتونه خوبی یا بدی یا ... مسیحیت رو نشون بده.
اگه همه ما مسلمونا اسلام واقعی رو درست اجرا میکردیم وضعمون خیلی بهتر بود.حتی اگه فقط یکی از اصول اسلام به نام عدل رو! حدیث داریم. که میگه مملکت با کفر پابرجا میمونه ولی با ظلم پابرجا نمیمونه.
اگرم الان ما مسلمونیم مسلمون های ظالمی هستیم. داریم در حق همدیگه در حق خودمون و دیگران ظلم میکنیم. اگه فقط به همین اصل از اسلام عمل میکردیم خیلی جلو تر از اینی که هستیم بودیم. از همه نظر.

در ضمن کاملا درسته بحث دینی توی فروم که نمیشه. فکر میکنم دیگه بحث جمع بشه بهتره حرفهای من هم الان یه جور اختتامیه بود و طوری نبود که نیاز به جواب دادن داشته باشه.

موفق و پیروز باشید.

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
رفتار این افراد به هیچ وجه نمیتونه خوبی یا بدی یا ... اسلام رو نشون بده این ها یه سری آدم هستند فقط. همونطوری که رفتار مسلمونایی که مثلا مسیحی میشنو دوباره مسلمون میشن نمیتونه خوبی یا بدی یا ... مسیحیت رو نشون بده.
اگه همه ما مسلمونا اسلام واقعی رو درست اجرا میکردیم وضعمون خیلی بهتر بود.حتی اگه فقط یکی از اصول اسلام به نام عدل رو! حدیث داریم. که میگه مملکت با کفر پابرجا میمونه ولی با ظلم پابرجا نمیمونه. .

فعلا که نتیجه 100 درصد بر عکسه . توهر کشوری که قوانین دین اس. اجرا میشه عقب موندست ! کلهم این 50 تا کشور مسلمون رو ببین :D هر کدوم هم دینداریشون بیشتری نتیجش رو هم می بینه . مثلا امارات و ایران و افغانستان و عربستان رو در نظر بگیر . میزان عملکرد این کشورها به دین اسلام متفاوته و جالب اینکه میزان عملکردشون به دین با میزان پیشرفتشون در تکتولوژی رابطه عکس داره .
از طرف دیگه پیشرفته ترین کشورها رو هم ببینین ! و اینکه دینشون چیه ! و چقدر بهش پایبندن !

kamran190

Registered User
لایک‌ها
1
ای خدا مشکل من داره روز به روز بدتر میشه !!

شدم ادمی عصبی

کسی نیست کمک من کنه !

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
فعلا که نتیجه 100 درصد بر عکسه . توهر کشوری که قوانین دین اس. اجرا میشه عقب موندست ! کلهم این 50 تا کشور مسلمون رو ببین :D هر کدوم هم دینداریشون بیشتری نتیجش رو هم می بینه . مثلا امارات و ایران و افغانستان و عربستان رو در نظر بگیر . میزان عملکرد این کشورها به دین اسلام متفاوته و جالب اینکه میزان عملکردشون به دین با میزان پیشرفتشون در تکتولوژی رابطه عکس داره .
از طرف دیگه پیشرفته ترین کشورها رو هم ببینین ! و اینکه دینشون چیه ! و چقدر بهش پایبندن !

سلام
خب اگه منو قابل میدونیستین و بیشتر به حرف هام توجه میکردین میدیدین که من دقیقا چی نوشتم!

اگه ما به دین عمل میکردیم الان خیلی پیشرفته تر بودیم و یکی از این اصول دین ما از همه مهم تره اونم عدل هست. حدیث هم داریم که مملکت با کفر پابرجا میمونه ولی با ظلم نه! ما هم الان داریم ظلم میکنیم.

این چکیده حرف های من بود. یعنی درسته که ما مومنیم مثلا! ولی ظلم اینجا رواج داره و هرچقدر هم مومن باشی ولی ظالم طبق این حدیث پابرجا نیستی.
در ضمن شما طبق کدوم معیار میتونی بگی ایران یا افغانستان یا امریکا یا ترکیه دین دار ترن؟؟؟
شاید همه اونها کافر باشن ولی به عدل احترام میزارن و همین باعث پیشرفتشون شده.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
ای خدا مشکل من داره روز به روز بدتر میشه !!

شدم ادمی عصبی

کسی نیست کمک من کنه !

راستی قضیه خیلی جالبه.
این دوستمون این تاپیک رو زده که مشکلاتش رو درمیون بزاره با بچه ها! حالا همه ول کردیم داریم سر معیار های جهانی و مذهبی و ... بحث میکنیم! خب اول بیاید مشکل دوستمون رو حل کنیم در ضمن نظر من هنوز روانشناسه! این از راح حل من بقیه هم بیاین بگید.

611

Registered User
لایک‌ها
0
آگر باز هم سایتی در مورد تازه مسلمان ها خواستید.بگید حتما براتون میذارم.سعی کردم از کشورهای مختلف انتخاب کنم. .امیدوارم براتون مفید باشه.

نه همین ها کافی بود ، ولی اون طور که شما گفتید ، خواننده فکر میکنه روزانه هزاران نفر دارند مسلمان میشن.

به نظر شخصی من ، این عده اول مسلمان می شوند ، بعد درباره ی دین تحقیق می کنند .

مثلا بد نبود خانمی که با سایت تبیان مصاحبه کرده بودند واز ارزش ذاتی زن صحبت میکردند. نگاهی هم به آیات زیر می انداختند.

سوره بقره آیه 220 ،سوره بقره آیه 223 ،سوره نساء آيه ٣ ،سوره نساء آيه 29 ،سوره بقره آيه ٢٢٨، سوره مومنون آیه ١٩

اگه فرض کنیم که این آمار درست باشه حالا باید بریم ببینیم که افرادی که دست به خودکشی زدند انسان های معتقدی بودند یا نه.که100% اینطور نبوده.ما درسته اسم کشورمون اسلامی اما هممون اعتقاد کاملی به دین نداریم وگرنه اوضامون اینطوری نبود..

خیلی از اندیشه ها در حالت های ایده آل خود ، بسیار زیبا و جذاب هستند . ولی باید دید ، آنها در جامعه امکان عملی شدن دارند یا نه.

بعد از این همه سال ، اگر نتونستیم ، اون جور باشیم ، پس لابد اون اندیشه ، امکان عملی شدن رو نداره.

kamran190

Registered User
لایک‌ها
1
راستی قضیه خیلی جالبه.
این دوستمون این تاپیک رو زده که مشکلاتش رو درمیون بزاره با بچه ها! حالا همه ول کردیم داریم سر معیار های جهانی و مذهبی و ... بحث میکنیم! خب اول بیاید مشکل دوستمون رو حل کنیم در ضمن نظر من هنوز روانشناسه! این از راح حل من بقیه هم بیاین بگید.
راست میگه خوب که این تاپیک رو زدما !!

بالا