منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

تایلند برای محافظت از جزایر توریستی خود ورود گردشگران را به این منطقه ممنوع اعلام کرد

kalarena

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
17 می 2012
نوشته‌ها
42
لایک‌ها
6
محل سکونت
تهران
جزیره‌ی کو تاچای «Koh Tachai» در دریای آندامان که در چند سال اخیر شاهد ورود بیش از حد گردشگران بوده، به منظور جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و محافظت از سواحل و صخره های مرجانی به روی گردشگران بسته می‌شود.
جزیره‌ی «Koh Tachai» که در پارک ملی معروف و جهانی «سیملان» در جنوب غربی تایلند است از تاریخ ۱۵ دسامبر و تا مدت نامعلومی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی نخواهد بود.
موقعیت ایده‌آل این جزیره کوچک با سواحل شنِ سفید و صخره‌های مرجانی زیبا، آن را به یکی از محبوب‌ترین جزایر گردشگری در تور تایلند، بویژه برای گردشگران چینی بدل کرده اما این حجم قابل ملاحظه‌ از گرشگران موجب تهدید جدی منابع طبیعی و محیط زیست شده است.
آقای تونیا نتیتاماکول دبیر کل دپارتمان پارک‌های طبیعی، حیات وحش و حفاظت از منبع طبیعی تایلند در این باره گفت:
ما مجبوریم جزیره را برای به منظور احیای محیط زیست جزیره و دریا به روی گردشگران ببندیم، پیش از این که میان خسارات وارده به منابع طبیعی این منطقه غیرقابل جبران شود.
کشور تایلند به عنوان یکی از جاذبه‌های معروف گردشگری جهان از حضور بیش از حد توریست رنج می‌برد و هر سال شاهد افزایش شمار گردشگران از کشور چین و سایر مناطق جهان است.
طی سال گذشته‌ی میلادی در مجموع ۳۰ میلیون گردشگر خارجی از کشور تایلند بازدید کردند و مسئولان گردشگری این کشور پیش‌بینی می‌کنند امسال نیز رکورد جدیدی در عرصه جذب گردشگر خارجی ثبت شود.
صنعت گردشگری حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی تایلند را به خود اختصاص می‌دهد.

d742cc7f-c87b-4260-8ada-5bd44840e962111-790x400.jpg
 
Last edited:
بالا